andrea123
06.11.08,16:00
Dobrý deň, rada by som sa spytala, akym sposobom su v Olympe riešene absencie...mam zamestnanca ktory nastupil 18.10, odpracoval asi 4 dni, potom mal asi tyžden absenciu, vypočitalo mu alikvotne za 4 dni hrubu mzdu asi okolo 2700 Sk a z toho mu aj stiahlo 4% zdravotne poistenie, je to spravne? ked som sa pozrela do čiselnikov v Olympe na zložku mzdy neospravedlnena absencia a či sa z nej plati zdravotne poistne tak maju nastavene, že nie...je to spravne? dakujem velmi pekne za čo najrychlejšiu odpoved, pracujem s Olympom asi vyše mesiaca a teraz si fakt neviem rady a zajtra mam odovzdat poobede mzdy...dakujem moc ak si niekto najde čas a poradi mi...
Aňuška
07.11.08,08:37
Absencia vstupuje do VZ na odvod ZP.
Aj v programe Olymp je to tak nastavené.
V číselníkoch sa nastav na A30 neospravedlnená absencia a stlač F1, tam uvidíš, že z toho ide odvod do ZP. Máš tam aj popis, ako absenciu zadať. Možno si pri zadávaní urobila niekde chybičku.
andrea123
10.11.08,19:15
Absencia vstupuje do VZ na odvod ZP.
Aj v programe Olymp je to tak nastavené.
V číselníkoch sa nastav na A30 neospravedlnená absencia a stlač F1, tam uvidíš, že z toho ide odvod do ZP. Máš tam aj popis, ako absenciu zadať. Možno si pri zadávaní urobila niekde chybičku.

Viem že vstupuje do VZ pre zdravotne poistenie, preto mi nie je jasne, ked si pozriem zložku neospravedlnena absencia, su tam zakrižikovane atributy, do ktorych vstupuje...ak zložka mzdy vstupuje do všetkych druhov poistenia, tak ma križik pri zdravotnom, pri socialnom, proste všade pri všetkych poisteniach...a ked sa pozriem na neospravedlnenu absenciu, tak pri zdravotnom nema v olympe žiadny križik...volala som do olympu, povedali, že sice tam križik nema, ale vraj to počita dobre...