mocekz
06.11.08,16:47
Ahojte, už to tu niekde bolo rozoberané, ale nemám v tom úplne jasno. A tak: krádež v roku 2007, odcudzený tovar účtujem 549/132, odvediem DPH, odcudzený majetok účtujem 549/? (poraďte účet, aj sumu - použijem zostatkovú sumu daňovú alebo účtovnú?, a doodpisujem účtovne a čo daňovo? alebo neodpisujem už vôbec?), odvediem DPH, prípad ešte uzatvorený nie je a pravdepodobne do konca roka ani uzatvorený nebude. Ako to je potom s nákladmi/výdavkami? Čítala som, že pokiaľ prípad uzatvorený nie je, nemôžem si výdavky uplatniť ... alebo sa mýlim?
Orsz
06.11.08,15:55
Ahojte, už to tu niekde bolo rozoberané, ale nemám v tom úplne jasno. A tak: krádež v roku 2007, odcudzený tovar účtujem 549/132, odvediem DPH, odcudzený majetok účtujem 549/? (poraďte účet, aj sumu - použijem zostatkovú sumu daňovú alebo účtovnú?, a doodpisujem účtovne a čo daňovo? alebo neodpisujem už vôbec?), odvediem DPH, prípad ešte uzatvorený nie je a pravdepodobne do konca roka ani uzatvorený nebude. Ako to je potom s nákladmi/výdavkami? Čítala som, že pokiaľ prípad uzatvorený nie je, nemôžem si výdavky uplatniť ... alebo sa mýlim?

Nie nemýliš sa. Nemôžeš si to dať do daňových nákladov minimálne po dobu 1 roka - toľko trvá proces riešenia. Ak sa nájde vinník, potom si budete uplatňovať náhradu škody, a v tejto výške náhrady si zúčtujete aj náklady, ktoré budú daňové..... ak sa po roku nenájde vinník, na základe rozhodnutia PZ SR, ktorý vyhlási, že vinník je neznámy a prípad sa uzavrie (dá o tom aj správu), až potom si to možno zúčtovať do nákladov - pre účtovníctvo je to účtovná ZC, a pre vyčíslenie daňového základu je to daňová ZC.
DPH sa odvádza zo zostatkovej účtovnej ceny.
mocekz
11.11.08,21:19
a čo s tým dovtedy? na 549 to mám už tento rok, ale nemám potvrdenie polície, takže to v daňovom priznaní pripočítam?