poruba
06.11.08,18:38
Dobrý večer, prosím o radu.
Podnikám s automobilovými ND. V apríli som dodala jednej predajni alternátor a tá ho následne predala svojmu zákazníkovi. Tento "zákazník" sa na druhý deň vrátil, vraj sa mu ten alternátor hneď pokazil a čo s tým ideme robiť. Okamžite som mu dodala druhý miesto toho pokazeného...ale....mladý pán si zmyslel, že on chce zaplatiť aj odťah, lebo vraj s tým autom zostal stáť v Martine a on je z východného Slovenska. Urobil to bez akejkoľvek dohody, bez konzultácie s tou predajňou...(podotýkam, že som dala ten pokazený alternátor na rozbor, a podľa technikov by bol na ňom bez problémov ešte došiel domov). Ale o čo mi vlastne ide - od apríla až do teraz bol ticho a zrazu sa 29.10. zjavil aj s faktúrou na 5000,- za odťah ( a tú faktúru vystavil s iniciálami svojej firmy a nie nejakej odťahovej služby) a žiada ju zaplatiť...Mne to príde ako totálna špekulácia. On nemá vo výpise z OR zapísanú odťahovú službu a aj faktúra má zaujímavé číslo 29/10/2008...
Čo si o tom myslíte? Dokážem sa nejako brániť? Nejde mi o tých 5000,- ale o princíp...
Ďakujem pekne:(
Tweety
06.11.08,18:02
Dobrý večer, prosím o radu.
Podnikám s automobilovými ND. V apríli som dodala jednej predajni alternátor a tá ho následne predala svojmu zákazníkovi. Tento "zákazník" sa na druhý deň vrátil, vraj sa mu ten alternátor hneď pokazil a čo s tým ideme robiť. Okamžite som mu dodala druhý miesto toho pokazeného...ale....mladý pán si zmyslel, že on chce zaplatiť aj odťah, lebo vraj s tým autom zostal stáť v Martine a on je z východného Slovenska. Urobil to bez akejkoľvek dohody, bez konzultácie s tou predajňou...(podotýkam, že som dala ten pokazený alternátor na rozbor, a podľa technikov by bol na ňom bez problémov ešte došiel domov). Ale o čo mi vlastne ide - od apríla až do teraz bol ticho a zrazu sa 29.10. zjavil aj s faktúrou na 5000,- za odťah ( a tú faktúru vystavil s iniciálami svojej firmy a nie nejakej odťahovej služby) a žiada ju zaplatiť...Mne to príde ako totálna špekulácia. On nemá vo výpise z OR zapísanú odťahovú službu a aj faktúra má zaujímavé číslo 29/10/2008...
Čo si o tom myslíte? Dokážem sa nejako brániť? Nejde mi o tých 5000,- ale o princíp...
Ďakujem pekne:(
Je to špekulant. Veď ten odťah bol v apríli či nie? To až do októbra naň čakal ? Tým sa vôbec nemusíš zaoberať.
misomiso
06.11.08,18:02
Ale ved tym sa vobec nemusis zaoberat. Ty rucis za vyrobok a nie za nejake nasledne skody. To iba automobilky maju v ramci svojich zaruk rozne garancie mobility. Je to ich marketingova politika a je to samozrejme nad ramec zakona.
tetrisss
06.11.08,18:07
No to urcite, ved mas posudok od technikov, ze mohol cestu dokoncit, tak odmietni platit, to kde nabral taketo naroky?
mysimis
06.11.08,18:11
V príspevku si písala, že alternátor si dodala do jednej predajne, pýtam sa prečo si nešiel potom uplatňovať reklamáciu tam? Ty máš posudok na uvedený výrobok a jeho nároky sú neopodstatnené.
poruba
06.11.08,18:30
On si išiel reklamáciu uplatňovať do tej predajne, a oni mi to posunuli ako svojmu dodávateľovi...takže riešenie je samozrejme na mne...mne to nevadí, len ma vie naštvať, keď ma chce niekto, s prepáčením, "odrbať"