Erika2508
06.11.08,20:37
Dobý deň, prosím Vás, kto mi vie poradiť.
Chcem si urobiť kurz nechtovej dizajnérky. Čo k tomu potrebujem? Môžem potom hneď začať podnikať? Ako na to?
Prosím o radu.
Ďakujem
mysimis
06.11.08,19:58
Urobíš si rekvalifikačný kurz nechtového designu a na základe certifikátu ktorý obdržíš si vybavíš živnostenský list.
Erika2508
07.11.08,08:04
Ďakujem a neviete mi poradiť čo musím potom robit ešte nejaké skúšky okrem toho kurzu aby som mohla začať podnikať? a ešte jedna otázka.
Môžem dostať nejaké peniaze od štátu aj na takúto činnosť??? na rozbeh..
mysimis
07.11.08,08:06
Rekvalifikačné kurzy zvyčajne končia záverečnou skúškou na základe ktorej potom obdržíš certifikát. Keď máš certifikát môžeš požiadať o vydanie živnostenského listu.
Katy a R
07.11.08,08:08
Ďakujem a neviete mi poradiť čo musím potom robit ešte nejaké skúšky okrem toho kurzu aby som mohla začať podnikať? a ešte jedna otázka.
Môžem dostať nejaké peniaze od štátu aj na takúto činnosť??? na rozbeh..
Ak si nezamestnaná ... min 3 mesiace evidovaná na UPSVaR - tak môžeš požiadať o dotáciu ..
Erika2508
07.11.08,08:16
Ďakujem, za tie skúšky som sa pýtala lebo mi kamoški vraveli, že ak skončím kurz nemôžem hneď začať podnikať...a bolo mi to divné...
Nie nie som na úrade práce... takže asi nie je možne požiadať o žiadnu pôžičku...
mysimis
07.11.08,08:19
Mám klientku, ktorá bola evidovaná na ÚP ako nezamestnaná. Prostredníctvom ÚP si urobila kurz, požiadala o dotáciu na začatie podnikateľskej činnosti, následne si vybavila ŽL a podniká. Nevidím dôvod prečo by si aj Ty po ukončení kurzu nemohla začať podnikať.
Erika2508
07.11.08,08:21
aj ja nevidím žiaden dôvod ale kamoški ma presviedčali, že vraj to nestačí....
diki
Erika2508
07.11.08,09:03
Este sa chcem opýtať.. naozaj sa nedajú vybaviť nejaké financie na začitok podnikania, keď nie som evidovaná na úrade práce??
Nejde to nejak inak??
A keby som napísala podnikatelský zámer??tak by to nešlo??

Ďakujem
mysimis
07.11.08,09:05
Žiaľ, z ÚP môžeš dotáciu dostať len keď si nezamestnaná a to minimálne 3 mesiace.
Erika2508
07.11.08,09:57
A nejaký úver pre začínajúcich podnikateľov? dá sa niečo také vybaviť?
kajasla
07.11.08,13:32
Ak si chces otvorit zivnost ako nechtova dizajnerka nepotrebujes k tomu certifikat ani ziadne potvrdenie o absolvovani kurzu. Aspon pred dvomi rokmi to tak este bolo. Treba sa iba informovat na prislusnom žú. Je len na tebe aky druh nechtoveho dizajnu si vyberies napr. klasicka manikúra, gelove nechty, akrilove nechty, japonska manikura.......Tento druh podnikania sa da zacat robit aj bez vedsích prvotnych investicii.
BXLmiami
09.11.08,14:51
Nechtová dizajnerka je viazaná živnosť a mala by si mať 3 roky praxe,alebo niekoho kto sa za Teba zaručí.Preto Ti to kamošky vraveli.
zalobaba
09.11.08,18:47
Nechtová dizajnerka je viazaná živnosť a mala by si mať 3 roky praxe,alebo niekoho kto sa za Teba zaručí.Preto Ti to kamošky vraveli. ??? ..... je to voľná živnosť !!!!!
BXLmiami
11.11.08,10:57
Myslela som,že nechtový dizajn podlieha režimu ako kozmetika.mimotemyAle to nemyslíte vážne,že kočka si spraví pár weekendový kurz a může pracovař s mojimi nechtami len tak.Tuším si začnem dávař poriadny pozor na to,kto má akú prax.Uf.