stef1103
06.11.08,20:25
Zdravim,
minule sa mi tu dobre poradilo, tak prosim znovu o radu.
Kupil som starsi rodinny dom a chcem si ho upravit. Nema ale plany, vraj vtedy sa nerobili a neboli treba. Teraz chem vymenit skridlu na streche pricom zachovam povodny tvar. Iba v predu pridam maly balkonik a stresne okna. Chcel by som ho este ciastocne rozsirit o "ganok" a trosku pomenit usporiadanie izieb. Potrebujem na to dat vypracovat novy stavebny plan? Co nie je to najlacnejsi spas. Vraj staci iba prehlasenie na stavebny urad. Je to pravda?

Dakujem
Stef
deli.
07.11.08,06:25
nie je to pravda. Potrebujete projekt pre stavebne povolenie, na to vsetko, co uvadzate. Vo Vasom pripade ste lepsie projekt realizacny.
chandler
07.11.08,08:09
treba sa spytat na stavebnom urade, ale predpokladam, ze bude treba projekt. ako hovori deli tak realizacny (ten sa pouzije aj na urad) aby sa podla neho dalo stavat.
stef1103
23.11.08,11:10
vedeli by ste mi teda poradit co mozem a co nemozem zmenit ak si nedam vypracovat novy projekt? v ktorom zakone by som to mohol najst? alebo nieco kde by som to nasiel?

dakujem
stef
chandler
24.11.08,07:58
mozes vymalovat, vymenit dlazbu, opravit krytinu a pod.
ide o to ze co dokazes so stavebnym uradom ukecat :)
wagner
24.11.08,08:53
Pozri si stavebný zákon č. 50/1976 Zb., § 139b, ods. 15. Tam máš napísané, čo môžeš robiť bez ohlásenia. Stavebný zákon je aj na stránke porady, tak si ho rýchlo nájdeš.
220870
24.11.08,18:19
Zdravim,
minule sa mi tu dobre poradilo, tak prosim znovu o radu.
Kupil som starsi rodinny dom a chcem si ho upravit. Nema ale plany, vraj vtedy sa nerobili a neboli treba. Teraz chem vymenit skridlu na streche pricom zachovam povodny tvar. Iba v predu pridam maly balkonik a stresne okna. Chcel by som ho este ciastocne rozsirit o "ganok" a trosku pomenit usporiadanie izieb. Potrebujem na to dat vypracovat novy stavebny plan? Co nie je to najlacnejsi spas. Vraj staci iba prehlasenie na stavebny urad. Je to pravda?

Dakujem
Stef
Na výmenu škridly ak nemente tvar strechy potrebujete akúrát ohlástť na obecnom úrade .To je ok.S tým balkónikom a gánkom je to tak že ak meníte pôdorys domu alebo základov tak porebujete , nový projekt a stým všetko možné aj nemožné spojené.Napríklad ak máte elektromer ,plynomer , vodomer na alebo v dome ,tak ho pri prvej rekonštrukcii ktorú prevádzate , musíte umiestniť na hranice svojho pozemku, čo tiež niočo stojí.