kargo
07.11.08,05:53
PC po vypnutí zamrzne na cca 3-5 minút. Potom sa už zobrazí okno Ukončenie systému Windows a PC ide normálne vypnúť. Toto sa nedeje ak je PC od štartu odpojený od netu. Odpojenie pred vypnutím nepomáha.
Windows XP, Mozilla Firefox, Sunbelt Personal firewall, Spybot mi gratuluje k čistému PC. Pomôžte prosím.
bobino38
07.11.08,05:09
..kukni na Správcu úloh, ctrl+alt+del, spustené aplikácie a procesy, možno nájdeš nejakú aplikáciu alebo proces, ktorý zamedzuje normálnemu vypnutiu.
rbocko
07.11.08,06:55
Pravdepododobne system hlada aktualizacie na nete. Da sa to vypnut ale neodporucam to. Tych aktualizacii je dost. MS nachadza kazdy den diery, takze aj denne sa stahuju.
kargo
07.11.08,07:19
..kukni na Správcu úloh, ctrl+alt+del, spustené aplikácie a procesy, možno nájdeš nejakú aplikáciu alebo proces, ktorý zamedzuje normálnemu vypnutiu.

naskočilo Zabezpečenie systému Windows - zamrznuté nedá sa ovládať a PC už nešiel vypnúť len núdzove.
kargo
07.11.08,07:21
Pravdepododobne system hlada aktualizacie na nete. Da sa to vypnut ale neodporucam to. Tych aktualizacii je dost. MS nachadza kazdy den diery, takze aj denne sa stahuju.

Myslel som (aspoň podľa hlásení na obrazovke ) že to robí hneď po pripojení na net.
Robí to len posledné 2-3 týždne čo sa týka PC nič som nemenil .
Stevo5
07.11.08,14:15
Ak sa ti nedá spustiť správca úloh pomocou trojkombinácie, myslím že niečo nie je so systémom v poriadku.
Skús si prečistiť registre niektorými utilitkami na to určenými (Reg cleaner - freeware; TuneUp utilities - platí sa ...). Ak je systém dlhšie v používaní, nazbiera sa za tú dobu mnoho "smetí" a nezrovnalostí v registroch. Po ich prečistení sa väčšinou systém zrýchli a stane sa stabilnejším.

Ak by to nepomohlo, skús si opraviť systém. Nabootuj z inštalačného CD WinXP (vlož CD do mechaniky, reštart a ak ti napíše či má bootovať z CD tak niečo stlač) a z ponuky daj len opraviť systém (stlačiť "R" - repair).
Opraví zmenené alebo poškodené dôležité systémové súbory. WinXP, programy, nastavenia systému a programov zostanú nezmenené.
dubak138
08.11.08,18:48
Ja som mal podobný problém s vypínaním PC tiež mu trvalo dlho kým sa vypol a niekedy sa stalo že sa sám vrátil naspäť do režimu pred vypnutím a pomohlo len preinštalovanie systému.
kamowski
09.11.08,07:57
Skús si prečistiť registre niektorými utilitkami na to určenými (Reg cleaner - freeware; TuneUp utilities - platí sa ...). Ak je systém dlhšie v používaní, nazbiera sa za tú dobu mnoho "smetí" a nezrovnalostí v registroch. Po ich prečistení sa väčšinou systém zrýchli a stane sa stabilnejším.


Súhlasim

používam aj free AWC (http://www.download.com/Advanced-WindowsCare-Personal/3000-2086_4-10407614.html?cdlPid=10890240)