bjuty smis
07.11.08,08:31
Ahojte,
chceli by sme stavať dom alfa 115 od Wrandrers. Stavať chceme z Easybloku, vonkajší polystyren 20cm, škridla bramac, podlahove kurenie el. Poprosím o akýkolvek názor,či už na projekt, material, cenu, projektansku firmu, máme na to pozemok plus 2 miliony. Dakujem
chandler
07.11.08,08:06
a preco easyblok? tehla je lepsia, nie? to maju tak navrhnute v projekte?
bjuty smis
07.11.08,08:48
Nemajú. Prečo je tehla lepšia ?
Zypsik
07.11.08,09:03
Ak dobre vidim, tak cely dom je akoby "podkrovny" so sikmymi stenami v celom interieri, co vam o nieco znizuje vyuzitie obytnej plochy a zvysuje pracnost vyhotovenia a moznosti zariadovania.
Namiesto vane neumiestnite sprchovaci kut,
ak ma byt ta miestnost za krbom spajzou, tak to asi nebude dobry napad,
ta centralna chodba so vsetkymi dverami je pomerne velka, no nevojdu tam ziadne seriozne skrine prave kvoli mnozstvu dveri.
Paci sa mi moznost mat velke skrine za dverami spalne (podla mna je prilis velka, vhodna na skombinovanie s pracovnym stolom), no zaroven nechapem zmysel toho miniokienka v rohu.
Kotol ma tlacit teplu vodu z maleho WC cez cely dom do kuchyne a kupelne?

Projekt sa mi inak architektonicky aj dispoziciou paci, no mozno to bude chciet nejake detaily premysliet...

K cene: za 2 miliony vam to na kluc nepostavia, to je tak suma na svojpomoc za dokonceny dom...
bjuty smis
07.11.08,09:34
Nibude to spajza, ale tech. miestnosť -rekupirátor, pračka, zadný prístup na krb,volaký regál. Kotol nebude, el.podlahové kúrenie.
Zypsik
07.11.08,10:23
Tepla voda bude prietokovo?
Ja osobne som za pracku v kupelni - vyzliekam sa tam a nosit spinave pradlo po dome by sa mi nechcelo.
bjuty smis
07.11.08,10:55
Ano,prietokovo.
Do tej kupelni to bude len kúsok, alebo manželka zabere:))
chandler
08.11.08,09:14
Nemajú. Prečo je tehla lepšia ?

nemozes zmenit material bez suhlasu projektanta, potom by uz nebol zodpovedny za chyby co vzniknu.
napr tehla ma akumulacne schopnosti, easyblok nema.
skor by ma zaujimalo preco ta vobec napadol ten easyblok?
bjuty smis
08.11.08,12:17
Dakujem. Pravdu povediac, neviem presne aký material je v projekte, dom si vybrala manželka s detmi na internete, táto info tam nie je, projekt sme ešte nekúpili. Easyblok s 20cm polysterenom nám odporúča stavebná fy, velmi dobré izolačné vlastnosti, dobrá cena a aj čo som pozeral na internete, sa mi to pozdáva. Ak máš iný názor, poprosím ta oň.