SoFreshSoClean
07.11.08,12:09
mna to nezaujima z niakeho podnikatelskeho hladiska ( alebo mozno aj ano, ked nad tym uvazujem )

velmi casto berem veci z USA, ci uz na predaj ludom, sebe alebo kamaratom.

a dost ma zabijia, ze pred par mesiacmi napr botasky za 200dolarov ma vysli na cca 3700 a teraz niakych 4600, 4700 co je markantny rozdiel.

vie mi niekto povedat preco ten dolar tak stupol? myslite, ze opat klesne alebo bude stupat stale ci stagnovat?

diky moc.
bobino38
07.11.08,11:26
..ja myslím, že teraz je obdobie, ked ešte sa neverí, že vstupom Obamu do kresla prezidenta pojde ekonomika hore, takže chvilku bude tak kolísať...
Filip Glasa
08.11.08,07:07
Rast dolára bol spôsobený znižovaním páky bánk, fondov a iných inštitúcii. Niekoľkomesačné nútené výpredaje takmer všetkých aktív spôsobovali dopyt po hotovosti, teda po USD. USD týmto rástol. Pravdepodobne zas niekedy začne klesať, keďže všetky predkladané "lieky" na krízu ako vedľajší účinok spôsobujú infláciu.
Pokiaľ ťa trápia výkyvy meny a dovážaš vo väčších objemoch, tak si skús v banke dohodnúť zafixovanie kurzu.
vedec
08.11.08,21:36
a skade beries ten tovar mas nejakeho znameho v usa ci cez nejaky obchod...ja sa o to trosku zaujimam...bo tiez chcem nieco z usa dovazať tu na slovensko...
seky
16.02.09,12:20
id na csplanet.com urcite ked zadas inzerat tak sa niekto najde kto si bude chciet privyrobit, platby si dohodnete cez paybal, posielat to moze cez plno poliakov tak ze ziadne clo, dph ked on pri vyplnovani formularu pre poliakov zada napr. ze cena balika je 40 dolare, a je to seconhand.. aspon mne sa nikdy nestalo ze by mi nieco chybalo alebo ze by som mal nejaky problem s dovezenim.. doviezli mi to az priamo dmov na adresu. Balik ma stal asi napr..krabica ako na 55 cm uhlopriecku: cena neviem presne uz nepamatam ale okolo 50 dolara..ale ked ze to pojde cez poliakov dojde to okolo 1,5 az 2 mesiace.