Payn
07.11.08,12:36
Dobry den, vopred sa ospravedlnujem, ze tuto temu davam sem ale nenapadlo ma kde inde by sa to mohlo hodit. Chystam sa objednat z USA nejake fitness doplnky vyzivy(ide o Nootropika, ktore sa u nas nedaju zohnat), viete mi poradit kde sa da zistit, ci je dovoz takyhto doplnkov k nam legalny? Postovne a samotne doplnky ma vydu draho a nechcem aby mi zasielku zhabali colnici. A este sa spytam, ak ma objednavka vyde na 80 dolarov, budem platit clo? Je to limitovane nejakou sumou alebo vahou? Dakujem
JANA71
10.11.08,17:20
Výživové doplnky je dosť široký pojem. V prvom rade treba vedieť, čo presne chcete dovážať a presne to zaradiť do položky nomenklatúry tovaru podľa colného sadzobníka. Ak je tovar správne zaradený, treba si pozrieť na stránke colnej správy v záložke TARIC aké povolenia alebo obmedzenia sa vzťahujú na túto položku. Z toho treba vychádzať. Ak si nie ste istí, dajte si poslať vzorku tovaru a môžete si dať na colnom úrade žiadosť o záväznú informáciu ohľadom zaradenia tovaru - vzorku dajú do svojho laboratória a na základe analýzy Vám zatriedia tovar. Podľa zaradenia si potom v TARIC-u viete pozrieť, čo všetko budete k dovozu potrebovať, prípadne, či je dovoz povolený.