Eva99
19.05.05,13:12
Ahojte moji najmilovanejsi... Nenasiel by sa niekto, kto by mi napisal tu carovnu formulku, ktora musi byt na konci faktury vystavenej do zahranicia (ČR)? Vraj je ina pre tovar a ina pre sluzby. Ja tam mam:

" Oslobodené od dane podľa zákona č. 222/2004 § 43 odst. 1.
Vývozca výrobkov uvedených v tomto dokumente prehlasuje, že okrem zreteľne označených majú tieto výrobky preferenčný pôvod v EÚ. "

Ale vraj je to zle :-(
Gabika
19.05.05,12:09
My máme napísané takto : Dodanie tovarov a služieb je oslobodené od dane pri vývoze tovarov a služieb v súlade s §43 a §16, Zbierky zákonov č. 222/2004 Slovenskej Republiky: a zatiaľ sa nik neozval, že je to nesprávne. Uvedenú citáciu používame do všetkýh štátov EÚ.
JanaSys
19.05.05,12:23
Vývoz je §47 a netýka sa členských štátov EU.
Gabika
19.05.05,12:30
Eva sa pýtala na ČR a to je EU. Ja viem že vývoz je §47. Nech sa Eva vyjadri čo vlastne chce: vývoz alebo dodanie
Eva99
19.05.05,12:34
Ďakujem Vám krásne, už som sa z toho vymotkala. Je to v §73 = teda odkaz na §15. Fakturovala som im stavebné práce a sú platcami DPH.
Janna
19.05.05,12:36
Do členských štátov ide o dodanie a do tretích krajín ide o vývoz. Eva99 chcela dodanie do ČR, čiže do členského štátu, preto sa jedná o dodanie.
JanaSys
19.05.05,12:50
My máme napísané takto : Dodanie tovarov a služieb je oslobodené od dane pri vývoze tovarov a služieb v súlade s §43 a §16, Zbierky zákonov č. 222/2004 Slovenskej Republiky: a zatiaľ sa nik neozval, že je to nesprávne. Uvedenú citáciu používame do všetkýh štátov EÚ.V tom texte máš napísané ... pri vývoze tovarov a služieb .. § 43. To spolu nemôže byť. Musí tam byť dodanie.
Ad Janna. Dovoz je keď z tretích krajín dovážaš do SR, vývoz keď zo SR na základe JCD vyvážaš (dodávaš) do nečlenských štátov EU.
rosemary
19.05.05,13:01
Podľa mňa nejde o oslobodenie od dane, ale že sa daňová povinnosť prenáša na českého/alebo hocijaKéHO z EU,/ odberateľa. Neviem, ktorý § to rieši, ešte na to kuknem, potom to spresním.Nám to takto češi píšu do faktúrky, ich § .
Mirka-test
19.05.05,13:20
Ahojte moji najmilovanejsi... Nenasiel by sa niekto, kto by mi napisal tu carovnu formulku, ktora musi byt na konci faktury vystavenej do zahranicia (ČR)? Vraj je ina pre tovar a ina pre sluzby. Ja tam mam:

" Oslobodené od dane podľa zákona č. 222/2004 § 43 odst. 1.
Vývozca výrobkov uvedených v tomto dokumente prehlasuje, že okrem zreteľne označených majú tieto výrobky preferenčný pôvod v EÚ. "

Ale vraj je to zle :-(
Ešte je dôležité veľmi dôležité vedieť, kde sa nachádza objekt, na ktorom sa stavebné práce vykonali v ČR alebo v SR?
emily
19.05.05,14:39
Súbežne idete s jednou témou v dvoch príspevkoch. Dávajte prosím svoje príspevky do jedného. http://www.porada.sk/showthread.php?t=9442&page=2&pp=10
Jana Acsová
19.05.05,17:59
Podľa § 72 ods. 1 písm. i v zákone 222/2004 o DPH sa uvádza, že faktúra pri dodaní tovaru do iného členského štátu musí obsahovať "odkaz na § 43, podľa ktorého si platiteľ uplatňuje oslobodenie. Podľa uvádzaného textu sa jedná o predaj "výrobkov" teda tovaru a preto Vami uvádzaný odkaz je plne postačujúci. Možno nepostačuje daniarom preto, lebo nie je v angličtine, češtine alebo hebrejčine. To sa však v uvedenom paragrafe neuvádza. Ak je tam napísané odkaz, t.j. stačí uviesť zákon s presným označením, paragraf a odsek.
Úplne iný postup je pri službách. Po zrelej úvahe som došla k záveru, že najväčší problém je z textami, keď pre druhú stranu platí prenos daňovej povinnosti t.j. náš § 69 a jedná sa o službu, kde je určené miesto plnenia v inom členskom štáte únie. Nejedná sa teda o "oslobodenie od dane". Vtedy uvádzam presný paragraf a uvediem miesto dodania služby, aby bolo zrejmé, že službu má zdaniť odberateľ.
Napr. preprava Nemecko - ČR (dodávateľ Slovák) text: Miesto dodania služby je ČR podľa § 16 ods. 1 Zákona 222/2004 Z.z. o dani z pridanej hodnoty.
Reklamné služby pre českého odberateľa text: Miesto dodania služby je podľa § 15 ods. 7,8 Zákona o dani z pridanej hodnoty ČR.
thalia13
14.03.11,11:45
ahojte nemáte prosím niekto formulku v angličtie ze osobou povinnou platiť daň je osoba ktorej je služba dodaná? neviem to nikde násjť :(
petra:-)
14.03.11,20:39
thalia13
15.03.11,08:13
ďakujem moc :)