fatinka
07.11.08,17:26
Ahojte poradaci,potrebujem poradit ohladom telefonu.Moj telefon bol 3 krat v servise,z toho mi poslali zo servisu ze reklamacia je neopravnena.Pritom skusala som to priamo v predajni z orangu ze ta vada tam je(ked mi niekto vola a rozprava sa so mnou tak je tam ozvena sameho seba pocuje)Jeden z predajcov mi to potvrdil,ale ked prisiel veduci tam mi skalopevne tvrdil,ze telefon je v poriadku.Viete si predstavit aka som bola vytocena,pretoze tentelefon mam ledva pol roka.Odmietla som telefon prevziat,ze nech ho tam znova poslu,ale odmietli.ze ked si ho nezoberiem,ze tam ostane.Navrhovali ze napisat znova reklamaciu ale to uz by bola nova reklamacia a uz by tam ten narok nebol.Bol by to uz 4 tyzden a mala by som narok na vymenu,aj som im to povedala,ze kvoli tomu to tvrdia.Hadali sme sa asi hodinu a nakoniec som odisla aj s neopravenym telefonom.
PORADTE AKO TO RIESIT
usko 1
07.11.08,16:52
Tiež som mala s nimi problém, reklamovala som telefón 6x, nebudem to tu rozpisovať, celé to trvalo asi trištvrte roka. 2x som písala priamo do Orange, sťažnosť na ich servisných partnerov. Potom mi jedna pracovníčka v Orange povedala,že mám nárok spísať tzv. "špeciálnu reklamáciu" vlastne ju napísala ona, záver bol taký, že mi z Orange konečne uznali , že mám nárok na nový telefón. Odporúčam Ti ísť tam s hotovou vecou, že žiadaš o spísanie špeciálnej reklamácie, na ktorú máš právo. Držím palce.
fatinka
07.11.08,17:19
Dakujem ti za radu ani nevies aka som bola zufala a bolo mi do placu ked sa citi clovek ponizeny.Uz som rozmyslala riesit cez "šojku".Ale sa im neviem dovolat.
fatinka
07.11.08,19:14
Chcem ta poprosit keby si mala troska casu mohla by si mi poslat kopiu tej reklamacie,so zaciernenymi tvojimi udajmi,aby sme vedeli ako to vyzera.Velmi pekne dakujeme
seat
08.11.08,19:56
Možno to závisí a od mesta kde si ten telefón kúpila - mne telefón tiež pravidelne odíde, ale v Hlohovci som z reklamáciou ešte problém nemal a to som tam už bol 5x - vždy som do dvoch týždňov mal telefón doma a funkčný
mamminta
10.11.08,08:31
Ahoj
Specialna reklamacia sa neda spisat len tak. Ze ty ju chces...
Musi na nu vzniknut narok.
1 trikrat ta ista vada, podotykam, servis ju musi potvrdit
2 neopraveny, alebo nevrateny mob. telefon do 30 dni-rata sa odo dna odovzdania na predajni do dna dorucenia na predajnu (tym, ze by si ho neprebrala, nepredlzis dobu)
3 tri rozne zavady naraz
Neviem teraz presne, kolko rekl. mas a kolko aj potvrdenych.
Ak tam ta zavada bola aj po navrate zo serv. mali ho poslat spat. Urcite.
duchajka
10.11.08,11:34
Ahoj

ja som vybavoval reklamaciu telefonu v bratislave v palace a uplne bez problem to tiez nebolo. Nakoniec sa mi to podarilo vybavit. Reklamoval som telef. 3x s takou istou zavadou. 2x mi to opravili aj to fungovalo asi tak tyzden a potom zas to bolo pokazene. Ked som to dal reklamovat 3x tak som hned ziadal specialnu reklamaciu a vratenie peniazi, ked sa zavada prejavi. V servise vsak opravili telef. namiesto vyjadrenia ze je to vadne. trvalo to cca 3tyzdne kym niekto z orange zavolal ze mam vybavenu specialnu reklamaciu a ze mam narok na vratenie peniazi. :) nic viac som nepotreboval len komplett balenie a ist na pobocku s protokolom o oprave.
to je moja skusenost.
betyna8
10.11.08,11:50
Ja mám s reklamáciou v orange tiež zlú skúsenosť.Brat dal reklamovať telefón hned v prvý tyžden ako ho mal, lebo mu nefungobal ako mal ,nesli vsetky tlacidla a nebolo ani nic vidno.Z orangeu mu to vratili ako neopravnenu reklamaciu,vraj mu musel spadnut a pod.Potom som mu telefon dala do servisu,kde sme platili 700 sk za opravu a servisák povedal,že išlo vyslovene o výrobnú chybu, boli tam vadné kábliky.Odporučil,že to máme dať na súd.Z princípu by sme aj dali,ale kvôli tej položke by tie nervy okolo toho za to nestali.Držím palcea,aby sa ti podarilo vybaviť to na čo máš nárok aj bez toho naťahovania a preháňania.
Vladenas
10.11.08,11:59
Ja som sa stretla s takýmto istým prístupom tiež. Prvý krát keď som dávala reklamovať telefón, lebo sa sám vypýnal, až sa nakoniec nedal ani zapnúť. Dala som ho pozrieť jednému známemu do mobil-shopu, samozrjeme toľko aby neporušil žiadnu plombu a v telefóne nič nevidel, ale keď sa vrátil z reklamácie, tak už bol obliaty - nejaká záhada keď predtým bol v poriadku. Druhý krát sme v orange reklamovali telefón, lebo odišiel displey - dalo sa volať, prijímať hovory, ale nebolo na ňom nič vidieť a tiež to neuznali, že bol do telefónu urobený neoprávnený zásah, ale my sme samozrejme ten mobil nemali ani raz otvorený. Takže nás zakaždým pekne odbili.:confused:
calawen
10.11.08,12:18
Naša spoločnosť mala jeden telefón počas celej doby viazanosti v oprave a nič s ním neurobili. Chyba bola vždy tá istá - zamŕzal... Teraz nám poslali dobropis na 1 SKK (akciová cena telefónu) a chcú aby sme ho vrátili. Dúfam, že vedenie už nebude chcieť s nimi spolupracovať, lebo nie je normálne aby bol jeden telefón 2 roky na reklamáciách s tou istou poruchou...
duchajka
10.11.08,12:26
Tak ako to citam tak skor som mal stastie :) ja som v tedy kupoval telefon za 6990,- a celu sumu mi vratili bez problemov. Mozno maju system ze 1 vybavime a dalsich 9 nie. :) alebo ja neviem.
usko 1
10.11.08,14:04
Chcem ta poprosit keby si mala troska casu mohla by si mi poslat kopiu tej reklamacie,so zaciernenymi tvojimi udajmi,aby sme vedeli ako to vyzera.Velmi pekne dakujeme
Prepáč, nebola som tu, odpovedám až teraz.
Kópiu špeciálnej reklamácie ti ,žiaľ, nemožem poskytnúť, žiadnu mi nedali, len som ju podpísala, spísala ju pracovníčka.
Podotýkam, že mne vrátili telefón so servisu, asi 4x ako neoprávnenú reklamáciu, pričom sa vždy prejavovala tá istá závada, a neskor aj ďalšia.
Je to naozaj ponižujúce, aby sa človek takto dožadoval svojich práv a vyzeral ako podvodník. Musíš byť veľmi nekompromisná, oni chudáci majú naučené svoje prúpovídky ako cvičené opice, treba si žiadať nadriadeného, chce to naozaj dobré nervy a je to riadne trápne. pokiaľ viem, problémy robia aj ostatní operátori. Myslím si, že v našich podmienkach ubehne ešte veľa vody aby už získaný a zaviazaný zákazník bol pre nich niekto, o koho blaho sa treba starať. Vždy som si pripadala ako cudzopasník, keď som tam mierila...
Halli
10.11.08,14:25
Mala som podobný problém, nechce sa mi o tom ani písať, koľko som sa nervovala a ešte aj prišla o kontakty. Prvý krát mi zostali v MT, tak som to podcenila, druhý krát bolo všetko fuč...tretia štvrtá oprava neuznaná, telefon stale pokazený..,prešla ma chuť sa naťahovať, kupila som si iný-nie od orange. Je mi z nich nanič ako sa ich služby zopsuli...no čo už...dobrá správa pre O2;)
fatinka
10.11.08,15:49
Dakujem za vsetky odpovede,velmi mi to pomohla a uistila som sa ze v tom naozaj nie som sama,tak mi asi nic ine nezostava,ale ist znova spisat reklamaciu s orangom.Myslite ze ma vyznam to riesit cez SOI???
vieroslava
10.11.08,16:05
Podľa môjho názoru kľudne napíš aj na SOI. Veď ťa to nebude dohromady nič stáť a možno to veci pomôže.
books
25.05.09,10:06
Potrebujem radu.
Synovi som kúpila LG mobil na začiatku januára.Potom prišiel za mnou,že displej mu ostal čierny a nedal sa zapnúť a ani vypnúť.Na displeji bola prasklina, ale nebola vonkajšia zdalo sa, že je to z vnútornej strany(synovi nespadol a ani s ním nebuchol).
Dňa 4.5.2009 sme ho doniesli do predajne Orange a reklamovali. Do dnes sa mi neozvali (ja viem majú na to 30dní).Dnes som si tam zavolala a spýtala sa na telefón. A oni, že od 11.05.2009 je na predajni a že mi posielali sms a doporučený list. Lenže ja som nič nedostala. A ešte to ma naštvalo, keď mi povedali, že reklamáciu mi neuznávajú, lebo že to je mechanická chyba a že ho môžu opraviť za 50 €. To je prístup!!
Lenže ja s reklamáciou nebudem súhlasiť.
Môžete mi poradiť ako postupovať, keď nesúhlasím s reklamáciou?
Ja som si istá, že ten telefón synovi nespadol.
Ďakujem.
books
25.05.09,10:31
Potrebujem radu.
Synovi som kúpila LG mobil na začiatku januára.Potom prišiel za mnou,že displej mu ostal čierny a nedal sa zapnúť a ani vypnúť.Na displeji bola prasklina, ale nebola vonkajšia zdalo sa, že je to z vnútornej strany(synovi nespadol a ani s ním nebuchol).
Dňa 4.5.2009 sme ho doniesli do predajne Orange a reklamovali. Do dnes sa mi neozvali (ja viem majú na to 30dní).Dnes som si tam zavolala a spýtala sa na telefón. A oni, že od 11.05.2009 je na predajni a že mi posielali sms a doporučený list. Lenže ja som nič nedostala. A ešte to ma naštvalo, keď mi povedali, že reklamáciu mi neuznávajú, lebo že to je mechanická chyba a že ho môžu opraviť za 50 €. To je prístup!!
Lenže ja s reklamáciou nebudem súhlasiť.
Môžete mi poradiť ako postupovať, keď nesúhlasím s reklamáciou?
Ja som si istá, že ten telefón synovi nespadol.
Ďakujem.

Môžete mi prosím Vás poradiť ako mám postupovať, keď nie som spokojná s vybavenou reklamáciou?
books
25.05.09,11:14
Potrebujem radu.
Synovi som kúpila LG mobil na začiatku januára.Potom prišiel za mnou,že displej mu ostal čierny a nedal sa zapnúť a ani vypnúť.Na displeji bola prasklina, ale nebola vonkajšia zdalo sa, že je to z vnútornej strany(synovi nespadol a ani s ním nebuchol).
Dňa 4.5.2009 sme ho doniesli do predajne Orange a reklamovali. Do dnes sa mi neozvali (ja viem majú na to 30dní).Dnes som si tam zavolala a spýtala sa na telefón. A oni, že od 11.05.2009 je na predajni a že mi posielali sms a doporučený list. Lenže ja som nič nedostala. A ešte to ma naštvalo, keď mi povedali, že reklamáciu mi neuznávajú, lebo že to je mechanická chyba a že ho môžu opraviť za 50 €. To je prístup!!
Lenže ja s reklamáciou nebudem súhlasiť.
Môžete mi poradiť ako postupovať, keď nesúhlasím s reklamáciou?
Ja som si istá, že ten telefón synovi nespadol.
Ďakujem.

Ako mám postupovať,keď nie som spokojná s prístupom predajne a vybavením reklamácie? Dá sa nejako proti tomu brániť?
Ďakujem.