fachman
07.11.08,20:14
Poprosím poraďákov o názor čo to môže byť,mám felíciu,pár dní pozorujem hlavne ráno také nepravidelné chrastenie,zaradím päťku a prestane to,chcel som ísť na servis a prestalo to,ono to nerobí furt,dnes som vymenil sviečky,tak neviem zajtra čo to bude robiť,za jazdy to počuť akoby v ľavej časti motora v smere jazdy.Či sú to kumové časti oloženia motora ku karosérii,prevodovka,tyčky rozvodu,hydraulické zdvihátka ...Nedávno sa menila rozvodová reťaz takže tam by to nemuselo byť.Jazdím na LPG,počul som že bute treba vymeniť goferká v motore.Tak neviem.Za radu ďakujem.
poruba
07.11.08,19:36
Mám autoservis, takže sa v autách "tak trošku vyznám"...Z tohto je veľmi ťažko určiť, čo to je. Spojkou to asi nebude, to by si cítil pri zaraďovaní rýchlostí. Teoreticky - môžu to byť siletbloky motora (držiaky motora), ale aj diely podvozku (siletbloky v ramenách, tyčky stabilizátora alebo čapy riadenia)...Toto sú najčastejšie príčiny klepania a "chrastenia" v aute...ale naozaj by bolo najlešie ísť do servisu, aby to diagnostikovali presne :-)
220870
07.11.08,22:03
Môže byť aj vodná pumpa.Ale takto cez poradu je to skôr ako tipovať športku.
Zdenusko
08.11.08,00:15
Aj ja sa priklanam k vodnej pumpe...kedze pises na 5-ke to stichne/t.j pri nizsich otackach/.Alebo klima cerpadlo,ci generator??Ale asi to vidim na servis.....Vela stastia
fachman
08.11.08,07:42
No keď sa tu spomína vodná pumpa,posledné dve rána,keď som štartoval,tak som počul asi na päť sekúnd zvuk pár zvukov akoby akoby čerpadlo na vodu išlo na prázdno abolo počuť zvuk vzduchu,proste zvuk čo tam napatrí a nebol .Ak je to pumpa,ten zvuk spôsobuje čo,niekedy som chcel na škodovke repasovať vodnú,aj tak za 8OO sk som kúpil novú.Ďakujem.
Excise Duty
08.11.08,09:42
Mám autoservis, takže sa v autách "tak trošku vyznám"...Z tohto je veľmi ťažko určiť, čo to je. Spojkou to asi nebude, to by si cítil pri zaraďovaní rýchlostí. Teoreticky - môžu to byť siletbloky motora (držiaky motora), ale aj diely podvozku (siletbloky v ramenách, tyčky stabilizátora alebo čapy riadenia)...Toto sú najčastejšie príčiny klepania a "chrastenia" v aute...ale naozaj by bolo najlešie ísť do servisu, aby to diagnostikovali presne :-)
Čo sú to siletbloky?
Zdenusko
08.11.08,10:15
Asi sa pitas na silenbloky?? Su to gumove /ako valceky/ na ktorych je polozeny motor.Koli vybraciam,aby ti nedrcnala karoseria od motora......
Zdenusko
08.11.08,10:18
Mas tam dost vody??
Urcite ano..to bol len pokus....,system moze byt zavzdusneny/aspon moj nazor/...alebo zivotnost pumpy je u jej konca.....
Excise Duty
08.11.08,10:55
Asi sa pitas na silenbloky?? Su to gumove /ako valceky/ na ktorych je polozeny motor.Koli vybraciam,aby ti nedrcnala karoseria od motora......
Ak sa neurazíš, ja som sa nepital ale pýtal na siletbloky a už vonkoncom neviem, čo sú to silenbloky. Ja poznám iba silentbloky a samozrejme viem, čo to je a načo to slúži.
najag
08.11.08,18:56
Taky je zivot, jeden rozumie gramatike, druhy automechanike, kde gramatiku az tak nepotrebuje. Jeden sme na holky, druhy na vdolky........podstatne je, ze chceme pomoct, aj ked to nie je casto gramaticky ciste. Odporucam sa pozriet na pisomne prejavy velkej casti vysokoskolakov v poslednom rocniku a nie je rozdiel v gramatike medzi nimi a clovekom, ktory sa venuje oprave aut.Neviem, ci bude mat este odvahu nieco napisat, aj ked bude vediet, v com je problem......:D
poruba
22.11.08,11:27
Ja sa ospravedlňujem, nestalo sa to preto, že neovládam gramatiku, ale proste v tej rýchlosti mi ušlo jedno písmenko...to sa môže stať každému...a mimochodom, nie som automechanik (pardón - automechanička) - len vlastním okrem iného aj autoservis a keď stojíš denno-denne pod zdvihákom, veľmi veľa sa od dobrého automechanika naučíš, tak som proste reagovala na otázku....A pridávam sa k Najagovi, že občas sa aj mne postavia vlasy doslova "dupkom" z niektorých neskutočných "tvrdiek" a zvláštnej gramatiky....tak neviem, prečo sa zaoberáš práve vynechaným "n"...nič v zlom
ROBIN111
23.11.08,09:07
Ja sa ospravedlňujem, nestalo sa to preto, že neovládam gramatiku, ale proste v tej rýchlosti mi ušlo jedno písmenko...to sa môže stať každému...
...A pridávam sa k Najagovi, že občas sa aj mne postavia vlasy doslova "dupkom" z niektorých neskutočných "tvrdiek" a zvláštnej gramatiky....tak neviem, prečo sa zaoberáš práve vynechaným "n"...nič v zlomZ toho si nič nerob. Zdá sa, že jediný s právom na preklepy je tu práve Excise Duty:D
Ešte šťastie, že si nepoužila nejaký bohemizmus ;)
poruba
24.11.08,19:37
Ďakujem ROBIN111