fatinka
07.11.08,20:39
Ahojte poradaci,
chcem Vas poprosit,nevie mi niekto poskytnut recept na kvapky na zaludok???Tatko kupil raz kvapky na jarmoku od nejakej babky bylinkarky a to boli obycajne bylinky v lieho vo flaske od alpy.A mne akonahle bolo zle tak mi okamzite zabrali.Potrebujem na travenie,palenie zahy,pocit plnosti,na sfuknute brucho.Skuste mi poradit.Daju sa urobit kvapky aj z vyluhu kupovanych bylinkovych cajov????
motylik7
08.11.08,07:53
fatinka podľa toho, čo píšeš, by si si mala hlavne dávať pozor na svoju životosprávu, pretože máš prekyslený žalúdok a asi aj celý organizmus. Začne to len takýmito symptómami a skončiť to môže závažnými chorobami.
Bodla by ti nejaká diétnejšia strava a zároveň by si si mala vyčistiť črevný trakt (na to je veľa spôsobov), zároveň detoxikovať organizmus.
Na tvoje problémy by ti dočasne mohlo byť nápomocné živočíšne uhlie, dobrý je Hylak, Smecta. Bylinkové tinktúry sa dajú jednoducho pripraviť aj doma, nie je to náročné, veľa rád bude určite aj na nete. Pokiaľ nemáš možnosť si nazbierať bylinky sama - čo by bolo lepšie ako z lekárne - tak inú možnosť nemáš, ako si kúpiť. Je na škodu každého človeka nevyužiť poklady Zeme, ktoré máme zadarmo :)
karol.pukancik
08.11.08,08:55
ak mas taketo problemy casto, doporucoval by som zajst za obvodnym lekarom..existuje kopec liekov, ktore Ti trvalo pomozu.
Zelinky su super, ale netreba to podceňovat, moze sa z toho vyvynuť aj vred žalúdka či dvanástnika a možeš mať aj helikobactera, čo môže perspektívne spôsobiť rakovinu žalúdla :)
fatinka
08.11.08,09:26
jaaaaaaaaaaj ale ste ma nastrasili.Len tieto problemy nemavam casto ale len obcas.Dietnejsia strava?To ako bez sladkosti?Vyprazane jedla mam len ked mam vyslovene chut.Mne je tazko aj zo strukovin,ale prestat ich varit nemozem lebo mi chutia v akokomkolvek stave.A napchavat sa liekmi uz od teraz (28 rokov) tak to sa mi nechce zatazovat si organizmus,preto som chcela riesit cez bylinky.Moj tatko ma zaludocne vredy a dokonca aj helikobaktera.Cely zivot ma problem so zaludkom moze to byt dedicne???Moj zaludok pohotovo reaguje na mastne,vyprazane,majonezove,strukovinove,kysle skratka nefunguje mi tak ako ma.Moj muz moze zjest aj klince aj o polnoci a nikdy mu nic nie je:confused:
nela88
08.11.08,15:39
Pre istotu si daj zistiť, či máš helikobaktera. Je dosť možné, že ho máš. Ak áno, dajú Ti trojkombináciu antibiotík a bude po probléme. Mala som také isté problémy a je už po nich. Držím palec.
Slniecko2001
08.11.08,16:09
skús si kúpiť knihu Z Božej lekárne, je tam kopec bylinkových rád, nie len na žalúdok. Bývam na dedine, takže byliniek mám kopec a veľa vecí som z tej knihy aj vyskúšala. Dávam prednosť prírodnej liečbe pred tabletkami, ale ak ti býva zle často, tak určite vyhľadaj lekára, bylinky tiež nerobia zázraky a sú potrebné tabletky. :)
Bionda
10.11.08,10:25
alebo na akutne prípady si kúp v sačkoch Gastrogel, Mallox alebo Ulcogant..... v naozaj prípadoch, keď je to pálenie neznesiteľné rýchlo zaberú.
Ale súhlasím, je potrebné dať sa vyšetriť , čo v organizme robí šarapatu, môže to pri neliečení prerásť do nejakého chronického ochorenia.
legolas
10.11.08,20:02
Ja používam z obchodu žaludkový čaj a to vtedy ak zjem niečo čo ma nafukuje a pod. alebo ťažké jedlo. Ak chceš bylinky tak odporúčam puškvorec, dostať ho kúpiť v lekárni, treba ho namočiť večer do vody a ráno cca 1dcl vypiť na lačno.
anaman
11.11.08,07:00
v žiadnom prípade by som nepodceňovala dôkladné lekárske vyšetrenie. Pred 30 rokmi som mala podobné problémy, tiež som si ich preliečila bylinkami ráno na lačno vlažný čaj: 2 diely repíka, 1,5 diela ľubovníka a 0,5 diela zemežlče. Po asi polročnom poctivom popíjaní tohoto čajíka sa mi problémy stratili. Objavili sa až po 10 rokoch a boli to žlčníkové kamene.
dagyna
11.11.08,08:58
Ahoj, ja osobne užívam bylinkové kvapky už niekoľko rokov, vždy keď mám podobné problémy.Dávam ich aj mojim deťom a nemáme problémy s trávením. Hlavne keď mám žalúdočné stresy, zaberajú okamžite, bez nich by som už mala žalúdočné vredy. Kupujem ich za 120,- flaštička. Vydržia mi mesiac.
OKAA
12.11.08,07:33
dagyna,ako sa volajú tie bylinkové kvapky?Alebo tak?Zalúdočné bylinkové kvapky?To užívaš každý deň?Kúpila by som si ich,tiež mám problémy !
Psycholog
12.11.08,08:47
Popisované příznaky odpovídají vegetetativní poruše - gastropathia funt. Léčit lze bylinkami:
Na uklidnění: 80g květ hlohu+25g koriandr+35g kozlík (valeriana)+60g třezalka (ľubovník). Jedna lžička na šálek, vařit 3 minuty a pít 1-2x denně po půl šálku.
Na žaludek: 40g kořen proskurníku (ibiš)+40g lékořice (slad.drievko)+20g květ levandule+20g meduňka+20g máta pepr.+60g lněné semeno+20g tymián (materina dúška)+40g truskavec(stavikrv vtáči)+30g angelika+20g kořen hořce. Jedna lžička na šálek, vařit 3 minuty a pít 2-3x denně hodinu před jídlem.
Léčit lze klidem, změnou způsobu života a pravidelným spánkem.
Dotaz na žaludeční kapky od babky kořenářky = 17g Aloe capensis+5g Rad.Angelicae+5g Auranti amati flaveo+4g Fr.Foeniculi(fenykl)+2g Fungus laricis+2g Rhiz.Galandae+2g Rad.Gentianae(hořec)+10g Succus Liquiritiae(lékořice)+1g myrta+6g Rad.Rhei(kořen rebarbory)37g cukr+5g Fr.Sennae(senesový plod)+4g Rh.Zedoariae. Vše zalít 0,5 litrem čisté vodky (40%), na 14 dní ponechat na slunci nebo blízko kamen a denně protřepat. Potom procedit. Užívat s mírou, kvůli lihu, jinak doporučuji lékařské vyšetření.
Tento recept je velmi podobný tzv. Švédským kapkám (NATURLAND.HU/SK), dá se u nich nebo v lékárně? koupit.
Snažil jsem se najít překlady latinských názvů, ale bezvýsledně. Lituji, snad odborníci na přírodovědu. Petr
fatinka
12.11.08,15:19
dagyna prosim ta nazov tych kvapiek mi velmi pomoze daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakujeeeeeeeeeeeeeeem
fatinka
12.11.08,15:28
uz som 2 dni na sucharoch a vode,este zemiaky a banany.Aj acidko som si kupila,ale stale zdute brucho a pobolieva ma.
Dufam ze aspon schudnem,kym ma prestane pobolievat zaludok
Bionda
12.11.08,15:36
uz som 2 dni na sucharoch a vode,este zemiaky a banany.Aj acidko som si kupila,ale stale zdute brucho a pobolieva ma.
Dufam ze aspon schudnem,kym ma prestane pobolievat zaludok
fatinka, skús čistý sypaný čaj rooibos piť- ja aj keď mám podráždený pankreas, ešte aj voda ma nafukuje a čierny čaj, ešte viac kyseliny tvorí, ale tento nesladený pomáha .
Počuj a s pankreasom si nemala niekedy problémy? Symptómy sú tiež dosť blízke.....aj to nafúknuté brucho....
V tom prípade je najlepšia nejesť vôbec, len piť ten čaj.
arizona
12.11.08,15:51
Eugastrin-čaj, ktorý dostať v lekárni. Mne zaberá výborne:)
Inak mám odskúšané aj repíkový čaj, niekoľko týždňov nalačno-na preliečenie.
fiesta
13.11.08,09:07
uz som 2 dni na sucharoch a vode,este zemiaky a banany.Aj acidko som si kupila,ale stale zdute brucho a pobolieva ma.
Dufam ze aspon schudnem,kym ma prestane pobolievat zaludok
Určite doporučujem návštevu gastroenterológa, tiež som mala podobné problémy ako opisuješ, a bola som len na suchých rožkoch a fatre. Mám reflux žalúdka, vraj dnešná "moderná choroba" zo stresu. Tiež som odkladala návštevu a liečila sa kvapkami ale bolesti sa stupňovali. "Vyrobila" som si zápal žalúdka a musela som brať antibiotiká. Potom dva mesiace ešte nejaké lieky na trávenie. Tiež si dávam pozor na stravu, zatiaľ nič ťažko stráviteľné, ale hlavne sa snažím spracovať stres a napätie. Pokiaľ som v kľude, všetko je OK. Držím palce.