andreas1
07.11.08,22:56
Chcem sa rozviesť, pri manželovi ma drží len strach z toho, že mi zoberie dcérku. Prosím Vás poraďte mi čo mám robiť aby malá zostala so mnou ak požiadam o rozvod. Malá ma 5 mesiacov a je kojená.S manželom si vobec nerozumieme, nech urobím čokoľvek vždy mu niečo vadí, vkuse sa hádame, pretože on aj z ničoho dokáže vyrobiť hádku.
Ďakujem.
jana987
08.11.08,05:22
myslim,ze sa vobec nemusite bat.dieta len tak od matky neberu,a predpokladam,ze jej neublizujete,a nedrogujete.idealne by bolo ,keby ste byvali same.urcite si odkladajte vsetky bloky,co malej kupujete,od oblecenia,cajikov,vybavenia,naklady na byvanie,sporenie,atd...vy dajte ziadost na zverenie do opatery,na upravu styku,a vysku vyzivneho.na tom bud potom sudca zastane alebo znizi.najlebsie by bolo ak by ste zasli za pravnikom,aby to vsetko spisal.napr.ja somdavala ziadost na 4000 mesacne,a dve hodiny mesacne v mojej pritomnosti,nakolko dieta tak male potrebuje stalu starostlivost matky.sud uznal 3000,a vdaka soc.pracovnicke potvrdil moj navrh navstev.pracovnicka k vam pride na navstevu,ci ma dieta vhodne podmienky.teraz sme to absolvovali,tak to mam cerstve.dufam,ze am to pomoze.:)
andreas1
08.11.08,07:35
Ďakujem za odpoveď. Ja nedrogujem ani nepijem ani nič také. Malej neubližujem aj som ju až príliš chcela a trochu to aj vidno je na mňa velmi naviazaná proste je rozmaznana.Nemám sama so sebou žiadne problémy dokonca ani moj manžel takéto problémy nemá. Jediný jeho problém je že je strašný ale vážne strašný nervák a nechápe pojem manželka na materskej. V jeho predstavách je to slúžka v domácnosti, on je veľký šéf, ktorý by chcel všetko riadiť a .......Už to začalo naberať také obrátky....Svoju mamu už raz vyfackal a včera sa pokúšal zrealizovať to na mne.
Chcela by som sa ešte spýtať čo je výhodnejšie pre mňa ak podám žiadosť o rozvod ja alebo moj manžel.
jana987
08.11.08,17:22
ak ide o takeho to agresivneho cloveka,tak by som nevahala.taky ludia sa nemenia.to je v podstate jedno kto poziada o rozvod.vy si cim skor vybavte to zverenie dietata do opatery,aby o to nepoziadal vas muz,myslim,ze by mu ju nedali,ale mozno by mu prisudili,zbytocne vela navstev.a svedectvo vasej svokry by bolo fajn.sudcovia neradi rozvadzaju,ak je v tom dieta.ja o tom vela nevie,ja som slobodna matka,s ocom dietata sme spolu len zili,a aj tak ma pripravil o spustu nervov a penazi.
iriska
08.11.08,20:20
Muži si často držia pri sebe ženy nasilu tvrdením, že im zoberú dieťa keď to a ono. Myslím, že je nulová šanca, že by také malé dieťa zobrali matke zo starostlivosti. V každom prípade sa pripájam k názoru, že treba si dať konanie o zverenie dieťaťa do starostlivosti matky a prípadne aj o určenie výživného.
arizona
09.11.08,08:26
Tak maličké dieťa, ktoré je ešte kojené určite matke bez vážnych dôvodov( drogy, alkohol, týranie apod) nezoberú.
To je častá vyhrážka mužov, ktorí majú strach, že ich opustí žena.

Asi bude lepšie, ak o rozvod požiadaš sama a opíšeš svoje dôvody.
Neustále hádky, bitky a "agresívne prostredie" určite nepomáhajú ani Tebe ani bábätku.Skús sa obrátiť na sociálne odd.-starostlivosť o rodinu a deti,určite Ti budú vedieť poradiť napr. so spísaním žiadostí apod.
Bobbix
10.11.08,15:17
Same protimuzske prispevky. Nechcem sa ho zastavat, nepoznam situaciu. No na Slovensku sa zeny bat o svoje deti nemusia. Manzelka odisla od 8 a 11 rocnych deti, lebo isla skusit "lepsi svet" do Talianska. Po troch rokoch sa vratila, sud tuto skutocnost uplne ignoroval a zveril jej deti, ktore mi tu nechala a o ktore som sa celu dobu staral. Presne, ako je vyssie napisane, nebolo jej dokazane zeby drogovala, pila alkohol (ved socialka nechodi na navstevy po veceroch ...) Takze ziadne obavy.
A vy ostatni, kludne dalej nadavajte na muzov. Urcite si to zasluzia.
jana987
10.11.08,17:24
mily bobbix.verim tomu ,ze su chlapi,o ktorych sa bat netreba,a ktori sa snazia ako mozu,lebo vedia,ze su to aj ich deti a tie za rozpad vztahu nemozu.je krasne ak obidvaja rodicia su zodpovedni a milujuci.mozno to zle vyznieva,ale my tu riesime problemy pri tom opacnom,ak sa otcovia nechcu starat,a myslia si,ze peniaze sa detom ani len nedostanu,a ze nejviac zene ublizia ak jej na co najdlhsi cas zoberu dieta.ver tomu,ze ublizia.lebo ked viem,ze mi maleho ma zobrat,len preto aby ma potrestal.pritom maleho stale donesie vrieskajuceho,co sa o nho nevie postarat a ani nechce.stale ho len odnesie k svojim rodicom,ktori z decka robia atrakciu pre susedov.tak mi trha srdiecko,ako to to dietatko zas prezije,ked nemame na vyber!a je este tak malicke pochopit,ze k mame sa o chvilu vrati.a je pravda,ze z lasky sa zit neda,laska len pomaha prezit najhorsie.a verim ti,ze su aj zle matky,len sa o nich menej pise.
Bobbix
10.11.08,21:33
Mila Andreas1, myslim si, ze z odznetych prispevkov je jasne, ze o dieta sa bat nemusis. A ja ti to prajem ak je teda situacia taka, ako ju popisujes
Mila Jana987, nechcem hovorit o vyhrazkach muzov/zien, (budem radsej popisovat obe pohlavia, pretoze zeny su schopne minimalne toho isteho, coho aj muzi). Skor by som sa pytal, ci vsetci, co tu vyjadruju svoje nazory suhlasia so stavom nasho sudnictva. Myslite si, ze sudca, ktory ma funkciu na dozivotie a skvely plat (dokonca aj ked maroduju, ide im plat, nie marodka) ma zaujem nieco studovat, vysetrovat a spravne rozhodnut?? Skor sa spolieha na nevedomost ludi. O soc. kuratoroch ani nehovorim, ti vzdy podrzia stranu SUDCOVI. Je spravne, ak sa z krajskeho sudu vracia pripad naspat na okres tomu istemu sucdovi? Ten si teraz lepsie urobi svoju pracu a vyriekne rozsudok opacne a urobi tym zo seba vola, alebo bude trvat na svojom? Te exekutori najprv zablokuju ucty a vyplaty a az potom sa obtazuju oboznamit so situaciou povinneho?? Co s tym?? Ja som pisal od prezidenta SR az po min. spravodlivosti, na X adries. Nie kvoli tomu aby sa niekto zaoberal mojimi pripadmi, ale legislativou a pracou organov. Zatial mam odpoved iba z Uradu vlady. Kym budu zakony a organy take ako su, bude to stale iba o peniazoch. Ziadna kontrola, ziadna zodpovednost. Az v poslednej dobe sa cosi trochu deje s exekutormi.
andreas1
11.11.08,22:02
xxxxxxx