MySpace
07.11.08,22:58
Dobrý deň, mala by som ísť pracovať pre spoločnosť OVB Allfinanz, ale nie som si istá, čo mi z tej spolupráce s nimi vyplýva. Tam by sa asi mala zakladať živnosť. Čítala som teda tie príspevky tu okolo nej, ale neviete, aké tie odvody sa platia a asi v akej výške alebo podľa čoho sa počítajú? Naozaj sa v OVB oplatí robiť? Vynáša to vôbec dáke peniaze, keď som doteraz na tom skôr prerobila, aj keď uznávam, že tam ešte nie som regnutá.
Môj vedúci mi stále opakuje, že ak napr. z 20 prehovorím 3 za hodku, tak mam asi 750 euro, ale to sa mi nejako nezdá, šak to tuším musia aj uzavrieť zmluvu so mnou, či nie? Vraví mi tiež, že kde inde chcem toľko zarobiť, keď nie tu!? Že je to úžasná práca a že najprv musím skúsiť a potom uvidím, či mi sadne, či je pre mňa. ...ale ja neviem, bojím sa že sa tým k dačomu uviažem, čo budem potom sakra veľmi ľutovať.

Toho pána poznám od mája, ale nie vždy mal čas, bo má veľa aktivít a tak už čokoľvek sa ho spýtam, tak je zo mňa na nervy, že nad čím pochybujem a prečo nejdem do toho, ale inak mu to celkom dobre ide, to prehováranie. Zaškoľuje ma jeden pán pod ním, ale na ňom vidno, že ho to baví...

Mala som skúsenosti aj s inými skupinami, dokonca som to v jednej z nich dotiahla aj na to štvrťročne školenie v hoteli, ale tam to nejako vždy padlo...ale tuto to vyzerá tak, že už som do toho riadne namočená a ja neviem, čo mam robiť, on už chce aby som budúci týždeň doniesla všetko na registráciu pod NBS...

Niečo o mne:
Zatiaľ študujem na výške, neviem si predstaviť túto prácu ako doživotnú, chýbalo by mi to objavovanie nových firiem, metód, postupov a spôsobov, ktoré pri svojej práci vykonávajú jednotlivé firmy. Bojím sa pri tejto práci o svoj čas, ktorého nemám až tak, že by som mohla nim mrhať a to isté, či tam aj vôbec dačo zarobím, keď to mam už robiť tam.... V budúcnosti neplánujem ostať tu v BA, ale buď úplne preč zo SR, alebo dakde inde, možno aj na východ SR. Aj toho sa bojím, že ma OVB zaviaže na Blavu a že tu budem musieť preto zostať, alebo budem mať neskôr s tým problémy. Mam pocit, že pre mňa je ten kariérny plán, kvôli tomu ako KP s odrezaným vrchom, keďže viem, že to dlhodobo robiť nebudem, aspoň nie doživotne, alebo aspoň nie tak že by som tomu zasvätila celý svoj život...
Keď by som to náhodou skúsila tam pracovať a nebude mi to vyhovovať je problém s výpoveďou, čo potom bude treba pri ukončení spolupráce s nimi? .....či na to radšej teraz nemám myslieť? Ani starať sa o to?

Budem len rada, ak sa dakomu bude chcieť mi poradiť s týmto problémom... Vopred všetkým ďakujem, aj za to že si nasli čas prečítať aj tento môj príspevok, poprípade naň reagovať. Veľmi mi to pomôže. Ešte raz Ď A K U J E M !!! :)
Melnick
07.11.08,22:15
Je dosť ťažké radiť Ti, ale ja poznám osobne pár ľudí z OVB a ich životná úroveň je nadštandardná. Síce je pravda,že už nepôsobia v najnižších pozíciách (skôr najvyšších :)), no nejako sa začať musí. Otázne je akou formou Ťa "zamestnajú". Ak to bude živnosť , čo myslím,že bude, musíš sa poriadne obracať, ale adekvátne k tomu budú potom aj finančné ohodnotenia.:)
Filip Glasa
08.11.08,07:02
finančné ohodnotenie bude adekvátne tomu, ako dobre sa ti bude dariť predávať finančné služby a produkty. Jednoducho čím viac predáš tým viac zrobíš. V OVB sú stovky ľudí z mizerným príjmom, lebo nemajú takmer žiadnu produkciu. Na začiatku poistili celú rodinu a tým to zhaslo. Zároveň sú tam ľudia, ktorí majú pod sebou štruktúru sprostredkovateľov, ktorá im slušne sype. Ale odhadujem, že drvivá väčšina si nezarobí ani na život a robí to popri inom zamestnaní.
sulko7
08.11.08,08:58
Mam 4-ročné skúsenosti s finančníctvom a viem že je to biznis v ktorom sa daju zarobiť nadštandardné peniaze. To je pravda!!! Ale nie v OVB. je kopu iných firiem ktoré ti ponúknu lepšie podmienky a nebudú ti dávať dogmatické predstavy a nereálne podmienky. V OVB majú cieľ tak zmagoriť človeka že prestane mať vlastný názor na veci a všetko robí strojovo...tí čo sú hore sa majú dobre, to je jasné, ale čo tí, čo začínajú, teda ty...tvoja šanca dostať sa hore je 1:100 Ale závisí to od teba ako sa budeš snažiť a čo chceš dosiahnuť.
Ďalej ti radím nerozmýšľať nad tým ako nad celoživotným jobom...prídu nové výzvy a ponuky a ty sa budeš musieť rozhodnúť ako ďalej, z mojich skúseností ak príde nový človek do finančníctva, tak vydrží v priemere tri mesiace a končí, tak sa snaž prekonať túto hranicu a budeš v pohode, pracuj na sebe tvrdo a výsledky sa dostavia, no podľa mňa, NIE v OVB Allfinanz
MySpace
08.11.08,09:01
...máš pravdu Falap, všímam si to okolo seba, už dlhšie som sa zamýšľala, že kde je ta chyba, či v tej firme alebo pracovníkoch alebo v tom, že tam nie každý do toho chce ísť... Ale asi je to naozaj o pracovníkoch....

Čo sa týka toho zamestnania popri, tak tiež som rozmýšľala, že či také dačo tam netreba, bo či budem stíhať platiť všetky tie odvody... Aj keď som včera čítala na tejto stránke, že tie sa platia len ak prevýšim 95 000,- SKK za rok, tak dúfam, že je to naozaj tak...
Filip Glasa
08.11.08,09:18
95 000,- SKK za rok
áno, ale to platí pre všetky príjmy spolu. Ak už máš zamestnanie, alebo iné podnikanie, tak sa ti to sčíta.
MySpace
08.11.08,10:04
V OVB majú cieľ tak zmagoriť človeka že prestane mať vlastný názor na veci a všetko robí strojovo...
Niečo na tom bude, bo si všímam, že už teraz a to som sa tam ešte neregistrovala chcú odo mňa, aby som sa naučila najmenej na 100%, také ich papiere ako mám predstavovať klientovi fin. trh a fin. analýzu, to mi naozaj pripadá ako robot. Ale asi tam si nepomôžem, bo že to mám vedieť a bodka. Nuž a že on už by to dávno zmákol nie na 100 ale na 120%.


... Ďalej ti radím nerozmýšľať nad tým ako nad celoživotným jobom...prídu nové výzvy a ponuky a ty sa budeš musieť rozhodnúť ako ďalej...
Súhlasím s tebou, len či sa nenalepia na mňa ako žuvačka... Ja len že sa bojím, že to bude problém, odísť odtiaľ keď budem chcieť robiť inde.
jozefstefan
08.11.08,16:19
U nas je slobodna volba povolania, takze mozes hocikedy hocikam odist.

OVB je ako ine spolocnosti, ide im predovsetkym o zisk. Ti, co su hore ta budu bicovat, aby mali aj oni z tvojej produkcie cim viac, ale ti to budu podavat tak, ze akoze sa mas snazit, lebo aj ty potrebujes peniaze, nerobis pre nich, ale pre seba, ak sa budes snazit, mozes byt veduci skupiny, oblastny riaditel a tak, potom ti uz bude lepsie. Keci. Ide im o vlastne prachy a kym si dole, musis robit a robit za drobne. Musis otravovat najprv svoju rodinu, aby si sa lahsie zaucila, u nich este mozes robit chyby, potom svoje vedomosti mozes otestovat u kamosov a potom dozrel cas na otravovanie inych nic netusiacich ludi. ;)
vmsux
09.11.08,09:52
Suhlasim s ostatnymi poradakmi, zdoraznil by som este raz, ze naozaj sa da na tom zarobit. Ked zozenies niekoho pod seba tak budes dostavat body/percenta z toho, co oni urobia, teda prakticky bez prace.
Ale zarobia na tom ti odvaznejsi, asertivnejsi. Zdas sa mi taka nesmela a preto si myslim, ze pre teba to moc nebude. Dokonca na tom mozes aj prerobit, ked si budes platit skolenia a prijem nebudes mat. Vacsina ludi skonci na tom, ze popoistuje celu rodinu, ale inych nenajde.
Tam ti budu sice tlacit do hlavy kalerabym ze financny poradca je ako rodinny lekar a podobne. Toto snad vsetci pouzivaju. Problem je ale v tom, ze potencialnym klientom budes musiet volat ty sama a sama ich prehovarat. Hodis sa na to? Su tam ludia, ktori sa vo financnictve moc nevyznaju, ale maju dar reci. Takato praca je pre ukecanych, ktori sa nehanbia a radi rozpravaju.
Ale mozes sa tam naucit zaklady o financnom trhu a pochopis, preco su financne produkty take drahe (vysoke provizie).
MySpace
09.11.08,16:36
... Zdas sa mi taka nesmela...
- je to síce pravda, ale to je tým, že som si neistá a zatiaľ som s tým pozitívne skúsenosti nemala, teda pri tej prvej skupine som na tom totálne prerobila (presne tak ako spomínaš) a stratila toľko času koľko sa len dalo...
Tu mi tvrdil spolužiak z výšky, že to bude vedúcim a že nemôžem tak hovoriť pokiaľ neuvidim toho jeho a nevyskúšam prácu s nim. Akože je lepši prehovárač, ok alebo ma podaktoré veci oveľa lepšie, ale to nemení na tom, či zas sa netrafim mimo...


... Tam ti budu sice tlacit do hlavy kalerabym ze financny poradca je ako rodinny lekar a podobne. Toto snad vsetci pouzivaju.

- to je pravda, tiež som si to všimla, že to s obľubou používajú, u oboch skupín som sa s tým stretla


... potencialnym klientom budes musiet volat ty sama a sama ich prehovarat...
- hmm, neviem posúdiť, bo zatiaľ mi ich volá vedúci, ale ani jedného z nich zatiaľ neprehovoril, i keď zatiaľ ich až toľkých neoslovil.... Bo jeho taktický plán bol, že dakoho ukecá z mojich známych a že ten už ma do toho dáko dotlačí, ale sa mu to nepodarilo, tak sa ma snaží naďalej ukecávať, že ani neviem ako a už budú chcieť viacerí so mnou spolupracovať a že ja nie som vôbec na to pripravená, keďže som sa neregistrovala a že to potom nestihnem.

Síce rada kecám, ale nie vždy viem na všetko odpovedať, stane sa mi, že ma podaktorí zaskočia a potom neviem ako ďalej...
alencek
09.11.08,17:31
CITÁT:"... je to biznis v ktorom sa daju zarobiť nadštandardné peniaze. To je pravda!!! Ale nie v OVB. je kopu iných firiem ktoré ti ponúknu lepšie podmienky a nebudú ti dávať dogmatické predstavy a nereálne podmienky. "-------môžem vedieť, ktoré sú to - lepšie ako OVB ?prečo sa pýtam? Tiež som tam začala pracovať - musela som to z určitých dôvodov prerušiť -( keď budem môcť možno sa tam vrátim)- zo začiatku ma brzdili články, názory na rôznych fórach na nete, váhala som - tiež by som to chcela robiť popri práci (aspoň zo začiatku určite) - mám však dilemu aj z toho, že keď to nepôjde, a budem chcieť odísť, čo potom bude: napr. klienti môžu zrušiť zmluvy, z čoho sú zasa stornopoplatky a tie musím platiť ja - vraj po odchode nedostávam už info od ved., či z centrále a pritom klientovi musím robiť SERVIS naďalej???
vmsux
09.11.08,18:39
... neviem posúdiť, bo zatiaľ mi ich volá vedúci, ale ani jedného z nich zatiaľ neprehovoril, i keď zatiaľ ich až toľkých neoslovil.... Bo jeho taktický plán bol, že dakoho ukecá z mojich známych a že ten už ma do toho dáko dotlačí...
...Síce rada kecám, ale nie vždy viem na všetko odpovedať, stane sa mi, že ma podaktorí zaskočia a potom neviem ako ďalej...

Ten tvoj veduci vola namiesto teba len preto, ze si nova. Potom uz budes musiet volat sama. Si na to pripravena? Zavolat napriklad nejakemu znamemu, s ktorym si nebola XY mesiacov/rokov, ze nieco prenho mas. On sa potesi a ty zacnes s poistenim... Alebo volat uplne cudzim ludom a ponukat sa im. Tie sluzby by mozno boli pre nich uzitocne, ale snad kazdy sa uz stretol s poradcami a vacsina ma zle skusenosti.
To ze nevies odpovedat je OK. Vzdy mozes povedat nieco take: Je to velmi dobra otazka, zistim si to presne a dam vam vediet. A podobne. Dolezite je ako zareagujes a co budes hovorit, nie to co vies. Vela poradcov vie malo o financiach, no napriek tomu su uspesny.



...mám však dilemu aj z toho, že keď to nepôjde, a budem chcieť odísť, čo potom bude: napr. klienti môžu zrušiť zmluvy, z čoho sú zasa stornopoplatky a tie musím platiť ja - vraj po odchode nedostávam už info od ved., či z centrále a pritom klientovi musím robiť SERVIS naďalej???

Ty ked odides, tak klienti nebudu musiet rusit zmluvy a ani ty im nebudes musiet robit servis. S radostou ich preberie nejaky kolega, ktori s nimi potom bude riesit vsetko, co potrebuju. A ak je sikovny, tak s nimi aj nove zmluvy podpise. Takze odchodu s avobec nemusis bat.
MySpace
09.11.08,18:45
... Môžem vedieť, ktoré sú to - lepšie ako OVB?...
- hmm, to ani ja netuším, možnože Partners Group, ale aj na nich mám svoj vyhradení názor, bo sa mi v niektorých veciach nepáčili, nechcem sa moc rozpisovať, šak po prípade, ak budeš chcieť poviem bližšie...aspoň ich vymenujem - 1) pretvárka, nútené vykanie, aj keď daná osoba je mladšia odo mňa a poznáme sa; 2) podľa vedúceho by som čas mala venovať len a len na prácu u nich, aby bola plnohodnotná; 3) neúprimnosť a neochota v ich konaní ...ale aj tak do vnútra nevidím, takže neviem úplne presne ako to tam funguje a či sa skutočne oplatí pre nich robiť, možno som len natrafila na takých ľudí...


... keď budem môcť možno sa tam vrátim...
Môžem ešte vedieť, že prečo? Teda, čo sa ti tam páčilo, nech mám aj dáky pozitívny pohľad... Inak, si tam už aj naozaj bola registrovaná a tak si to skončila, či si iba chodila na ich školenia a akcie?


... mám však dilemu aj z toho, že keď to nepôjde, a budem chcieť odísť, čo potom bude: napr. klienti môžu zrušiť zmluvy, z čoho sú zasa stornopoplatky a tie musím platiť ja - vraj po odchode nedostávam už info od ved., či z centrále a pritom klientovi musím robiť SERVIS naďalej???

No presne tu istú dilemu mám aj ja, tiež by ma to zaujímalo, ale asi keď už tým ľuďom nebudeš robiť servis, čo ťa nikto nemôže donútiť, tak si budú musieť poradiť dáko sami, buď úplne alebo si nájdu iných poradcov. Mne napr. vedúci vravel, že s radosťou sa postará o mojich potenciálnych klientov.
No tak o tých storno poplatkoch ani neviem, dúfam, že je to len kačica, bo by som také niečo určite platiť nechcela...
Tamto zas záleží aj od vedúceho, bo aj po nejakej práci v OVB, že vraj ťa už nechá vedúci tak a ty si budeš musieť poradiť sama, ale to je asi od vedúceho.
alencek
09.11.08,20:37
... je to biznis v ktorom sa daju zarobiť nadštandardné peniaze. To je pravda!!! Ale nie v OVB. je kopu iných firiem ktoré ti ponúknu lepšie podmienky a nebudú ti dávať dogmatické predstavy a nereálne podmienky. V OVB majú cieľ tak zmagoriť človeka že prestane mať vlastný názor na veci a všetko robí strojovo...tí čo sú hore sa majú dobre, to je jasné, ale čo tí, čo začínajú, teda ty...tvoja šanca dostať sa hore je 1:100 Ale závisí to od teba ako sa budeš snažiť a čo chceš dosiahnuť.

Ďalej ti radím nerozmýšľať nad tým ako nad celoživotným jobom...prídu nové výzvy a ponuky a ty sa budeš musieť rozhodnúť ako ďalej, z mojich skúseností ak príde nový človek do finančníctva, tak vydrží v priemere tri mesiace a končí, tak sa snaž prekonať túto hranicu a budeš v pohode, pracuj na sebe tvrdo a výsledky sa dostavia, no podľa mňa, NIE v OVB Allfinanz[/quote]

- môžem vedieť, ktoré sú tie "lepšie " spoločnosti, ktoré odporúčaš?
alencek
09.11.08,20:52
... je to biznis v ktorom sa daju zarobiť nadštandardné peniaze. To je pravda!!! Ale nie v OVB. je kopu iných firiem ktoré ti ponúknu lepšie podmienky a nebudú ti dávať dogmatické predstavy a nereálne podmienky. V OVB majú cieľ tak zmagoriť človeka že prestane mať vlastný názor na veci a všetko robí strojovo...tí čo sú hore sa majú dobre, to je jasné, ale čo tí, čo začínajú, teda ty...tvoja šanca dostať sa hore je 1:100 Ale závisí to od teba ako sa budeš snažiť a čo chceš dosiahnuť.

Ďalej ti radím nerozmýšľať nad tým ako nad celoživotným jobom...prídu nové výzvy a ponuky a ty sa budeš musieť rozhodnúť ako ďalej, z mojich skúseností ak príde nový človek do finančníctva, tak vydrží v priemere tri mesiace a končí, tak sa snaž prekonať túto hranicu a budeš v pohode, pracuj na sebe tvrdo a výsledky sa dostavia, no podľa mňa, NIE v OVB Allfinanz

- môžem vedieť, ktoré sú tie "lepšie " spoločnosti, ktoré odporúčaš?[/quote]


OPRAVA! mojimi poslednými príspevkami (otázkami)som reagovala ns SULKO7.Trochu sa mi to "zamotalo". S O R R Y
Misko8881
10.11.08,10:46
Čo nsa týka tejto otázky je oprávnená, že máš strach, ale preboha ľudia veď si pozri zákon a zbadáš, že prvý rok platíš len odvody do zdravotnej poisťovne čo je trápna tisícka a niečo.
No a keď budeš chcieť odísť tak vypíšeš výpoveď a ideš.
To to sú primitívne otázky ľudí, ktrorí si nevedia prečítať zmluvu.
Všetko je podľa zákona ináč pôsobiť na trhu nemôžu tak čo stresujete.
No a OVB či je lepšia alebo horšia moj názor je že je to velka spoločnost a tak ak v inej treba robit aby si clovek zarobil. A na SR je vela podobných spolocnosti az na to ze su male a maju problem prezit.
Tam by si podla mna viac riskovala ze ta budu okradat a daju ti menej ako si zasluzis.
sulko7
10.11.08,16:57
ALANCEK

tak mozem ti odporucit napriklad, pokial ide o MLM system napriklad WINNERS GROUP, osobne poznám konateľa, a celkovo majú dobrý systém a provízie sú tam o dosť vyššie. takže tam je to v pohode. Ja osobne pre nich nepracujem aj keď som mal ponuku...momentalne robim pre niekoho kto celý systém finančníctva berie ako podnikanie a nie cez MLM...

sú aj firmy ktoré nerobia cez MLM tak ako tá moja...ONYX GP
alencek
10.11.08,19:32
...Prečo som to prerušila? T.č. som nezamestnaná a keby som sa zaregistrovala, prišla by som o podporu. ....môže sa mi niekto vyjadriť, či je to ozaj pravda, že by som prišla o podporu?Vraj po zaregistrovaní podpisujem sprostr. zmluvu - a to je ako prac. zmluva - čiže vtedy uchádzač o prácu je vyradený z evidencie, na druhej strane, vraj keď nepresiahne príjem 3500 - tak zostávam poberateľom podpory v nez.
cemix
23.04.10,09:49
takze. Ja ozaj neviem ci ste vy vlastne pochopili podstatu financneho poradenstva. Ale ak tocite o proviziach a fakt to chcete robit len pre vysku provizii a chcete mat co najtucnejsie ucty tak chodte do stavkovych kancelarii a tuto sluzbu nechajte poctivym. Ved Financne poradenstvo sa v klude da pretavit na celozivotny job. Iba to chce trosku porozmyslat. Je jasne ze zo zaciatku nebudete hned zarabat 5000 EUR mesacne. to sa ani neda. Ale preco by som mal ist niekam kde mi daju 800 EUr za klienta ale celkovo tomu klientovi velmi nepomozem. Radsej zarobim na jednom klientovi v OVB menej kedze mam velmi siroky vyber spolocnosti s ktorymi mozem spolupracovat a tan klient sa potom pochvali dalej a dalej. Ak budem vazne poctivy a nebrat ohlad na peniaze tak casom sa dostavi uspech. ale chce to trpezlivost typu. Mam ciel a idem za nim. nieze. chcem zarabat 100000 mesacne a ked nezarobim firma je na howno a idem dalej. Takto sa vazeni fakt nikam nedostanete. Ved co je poradenstvo? servis. a preco myslite na to ludia nadavaju. Pretoze to v minulosti robili dementi POPRI PRACI ktori to nezvladali odflakli a klientom namiesto toho aby poradili skor uskodili. Preto radsej chodte k pasu alebo predavat produkty v MLM. Poradenstvo je pre tych ktori chcu klientom pomoct a nie zarobit.
monika74
24.04.10,05:34
...Prečo som to prerušila? T.č. som nezamestnaná a keby som sa zaregistrovala, prišla by som o podporu. ....môže sa mi niekto vyjadriť, či je to ozaj pravda, že by som prišla o podporu?Vraj po zaregistrovaní podpisujem sprostr. zmluvu - a to je ako prac. zmluva - čiže vtedy uchádzač o prácu je vyradený z evidencie, na druhej strane, vraj keď nepresiahne príjem 3500 - tak zostávam poberateľom podpory v nez.

podpísaním sprostredkovateľskej zmluvy a následne registráciou v NBS sa automaticky stávaš podnikateľom FO - aj keď nemáš živnostenský list- v tomto prípade sa jedná o podnikanie na základe osobitných predpisov...logicky- ak som podnikateľ nemôžem byť registrovaný na úrade práce aj bez ohľadu na to či mám alebo nemám príjem z podnikania..
Laco-monter
24.04.10,06:00
V takýchto spoločnostiach ide o to odkiaľ naberiem ďalších klientov ?
Ako si budem doplňať menný zoznam ?
Samozrejme ja si možem dať na svoj menny zoznam aj Doc.Judr. R.F. CsC., ale aká je realna šanca že sa z nim niekedy stretnem ? A že on sa stane mojim klientom ?
Teda ide o to nejako vypočítať uspešnosť mojej činnnosti .
napr. Ak oslovím 100 ľudí, z koĺkými si budem mocť sadnuť aby som im urobil prezentáciu ?
Z tých ľudí z ktorými som mal prezentáciu asi 1/3 sa bude so mnnou chcieť stretnuť aj na druhý x , z tých čo sa stretnu so mnou druhý x asi 1/3 bude mojimi zákazníkmi, z týchto zákaznikov asi 1/3 prejaví zaujem o spolouprácu.
TO JE TEORIA.:o
V praxi to vychádzalo tak,že ja som za mesiac oslovil viac ako 200 ľudí z tých všetkých asi 6-ti prejavili ochotu si so mnou sadnuť aby som im mohol prezentovať niečo, z nich sa druhý x nebol ochotný stretnuť nikto , 1 človek podpisal nejakú zmluvu aj s tým boli neskor problémy, lebo nedodržal platobnu disciplínu.
Tak si uváž,že aku som mal pravdepodobnosť uspešnosti ,niekoľko promile !, či lepšie povedané niekoľko stotín promile !
Teda naozaj pri takomto sposobe práce,keď výsledky nie su predvidateĺné,lebo ľudia nie su uprimni a umyselne klamu a zavadzajú sa takýto biznis jednoducho robiť NEDÁ,
aj keby niekto neviem ako CHCEL byť uspešný.:mee:
cathyc
24.04.10,06:12
V takýchto spoločnostiach ide o to odkiaľ naberiem ďalších klientov ?
Ako si budem doplňať menný zoznam ?
Samozrejme ja si možem dať na svoj menny zoznam aj Doc.Judr. R.F. CsC., ale aká je realna šanca že sa z nim niekedy stretnem ? A že on sa stane mojim klientom ?
Teda ide o to nejako vypočítať uspešnosť mojej činnnosti .
napr. Ak oslovím 100 ľudí, z koĺkými si budem mocť sadnuť aby som im urobil prezentáciu ?
Z tých ľudí z ktorými som mal prezentáciu asi 1/3 sa bude so mnnou chcieť stretnuť aj na druhý x , z tých čo sa stretnu so mnou druhý x asi 1/3 bude mojimi zákazníkmi, z týchto zákaznikov asi 1/3 prejaví zaujem o spolouprácu.
TO JE TEORIA.:o
V praxi to vychádzalo tak,že ja som za mesiac oslovil viac ako 200 ľudí z tých všetkých asi 6-ti prejavili ochotu si so mnou sadnuť aby som im mohol prezentovať niečo, z nich sa druhý x nebol ochotný stretnuť nikto , 1 človek podpisal nejakú zmluvu aj s tým boli neskor problémy, lebo nedodržal platobnu disciplínu.
Tak si uváž,že aku som mal pravdepodobnosť uspešnosti ,niekoľko promile !, či lepšie povedané niekoľko stotín promile !
Teda naozaj pri takomto sposobe práce,keď výsledky nie su predvidateĺné,lebo ľudia nie su uprimni a umyselne klamu a zavadzajú sa takýto biznis jednoducho robiť NEDÁ,
aj keby niekto neviem ako CHCEL byť uspešný.:mee:
Chyba bude v Tebe. Je to práca ako každá iná. Vyžaduje sústavné vzdelávanie sa a usilovnosť. Ak za každým klentom vidíš len potencionálne €, tak je Tvoja práca pod psa a klient to vycíti. Musí Ti isť o prácu ako takú. Platí to všade rovnako. Zožnem len to čo zasejem.
Laco-monter
25.04.10,00:36
Chyba bude v Tebe. Je to práca ako každá iná. Vyžaduje sústavné vzdelávanie sa a usilovnosť. Ak za každým klentom vidíš len potencionálne €, tak je Tvoja práca pod psa a klient to vycíti. Musí Ti isť o prácu ako takú. Platí to všade rovnako. Zožnem len to čo zasejem.

Ja netvrdím, že som chcel z mojho snaženia za každú cenu niečo vytrieskať.

Jednoducho som to skusil, a keď som videl,že niet na čom a z čoho "stavať", tak som prestal mrhať svojim nasadením, podľa toho ako sa hovorí v Biblii:

"Nehádžte svoje perly sviniam, aby sa tieto svine neobratili proti Vám."

Viac k tomu nemám čo dodať.
cathyc
25.04.10,06:51
Ja netvrdím, že som chcel z mojho snaženia za každú cenu niečo vytrieskať.

Jednoducho som to skusil, a keď som videl,že niet na čom a z čoho "stavať", tak som prestal mrhať svojim nasadením, podľa toho ako sa hovorí v Biblii:

"Nehádžte svoje perly sviniam, aby sa tieto svine neobratili proti Vám."

Viac k tomu nemám čo dodať.
Ja som zas chcela povedať, že na Tvojom mieste by možno niekto iný úspel. Nie pre každého je táto práca. Ani ja by som asi nedokázala odolávať odmietaniu a o tom to je. Niekto iný sa otrasie a ide ďalej, neunaví ho to, že ho z 200 ľudí pošle kade ľahšie 198. Chápeš čo chcem povedať?
Stanislav 1975
25.04.10,06:56
Ja robím niečo podobné 15 rokov a celkom je to OK, zo začiatku to bolo síce ťažké a viacmenej som to ani nebral moc vážne, ale postupom času, kedže som nechcel byť už nikde zamestnaný( proste už nikdy nechcem byt zamestnancom u niekoho) ma to začalo baviť a keďže aj finančne to išlo tak som sa dal do toho na plno...A klienti už volajú sami, ja už nikoho extra neoslovujem, iba príležitostne...;)
Stanislav 1975
25.04.10,06:57
Ja som zas chcela povedať, že na Tvojom mieste by možno niekto iný úspel. Nie pre každého je táto práca. Ani ja by som asi nedokázala odolávať odmietaniu a o tom to je. Niekto iný sa otrasie a ide ďalej, neunaví ho to, že ho z 200 ľudí pošle kade ľahšie 198. Chápeš čo chcem povedať?

čo sa týka odmietnutia-to je fakt blbá situácia ale boli aj prípady, ked človek so mnou ani rozprávať nechcel a nakoniec to dopadlo tak že sa mi klaňal a ďakoval ako dobre som mu poradil...:D:D:D
cathyc
25.04.10,07:20
čo sa týka odmietnutia-to je fakt blbá situácia ale boli aj prípady, ked človek so mnou ani rozprávať nechcel a nakoniec to dopadlo tak že sa mi klaňal a ďakoval ako dobre som mu poradil...:D:D:D
ˇMňa teraz jeden môj klient láme, že aby som išla na tie školenia, že za to nič nedám a bla bla bla. Je pravda, že ako s účtovníčkou sa so mnou každý radí ako keby som vedela všetko a ja som už v poslednom čase začala pociťovať nedostatok info v tejto oblasti. Konkrétne znalosti jednotlivých produktov a tak. Takže zvažujem, preto som si aj všimla túto tému. Poznám sa však, že nie som schopná odolávať odmietaniu, len či ma budú tolerovať ak nebudem robiť veľa, len príležitostne. Ty pre koho pracuješ Stanko? Tebe dôverujem rada si nechám poradiť.
Stanislav 1975
25.04.10,07:26
ˇMňa teraz jeden môj klient láme, že aby som išla na tie školenia, že za to nič nedám a bla bla bla. Je pravda, že ako s účtovníčkou sa so mnou každý radí ako keby som vedela všetko a ja som už v poslednom čase začala pociťovať nedostatok info v tejto oblasti. Konkrétne znalosti jednotlivých produktov a tak. Takže zvažujem, preto som si aj všimla túto tému. Poznám sa však, že nie som schopná odolávať odmietaniu, len či ma budú tolerovať ak nebudem robiť veľa, len príležitostne. Ty pre koho pracuješ Stanko? Tebe dôverujem rada si nechám poradiť.

Katka, ja neviem ale to nieje práca ktorá sa robí "popri niečom"-možno len tak na občasné privyrobenie, ale ja napr. neuznávam, ked niekto robí pre viac poisťovní- ja nič iné nerobím , iba toto a ledva to stíham-je to ako v účte,že stále sa niečo mení,stále sú nejaké novinky a to sa nedá dobre vedieť ked robíš pre viac poistovní a navyše- ja to robím tak, že robím aj likvidáciu a pod.,takže najlepšie je poznať osobne čo najviac likvidátorov a tých je kvantum...Ale zasa za 15 rokov sa mi nestalo, že by niekto nemal niečo vyplatené- a to som mal kopu úmrtí aj pri nehodách, jeden klient mi napr. aj zhorel v byte a to nehovorím o škodách na autách ale vždy sa všetko vyplatilo ako sa malo...,samozrejme ked nepočítam podvody,ale tých pozatvárali...
Stanislav 1975
25.04.10,07:28
ˇMňa teraz jeden môj klient láme, že aby som išla na tie školenia, že za to nič nedám a bla bla bla. Je pravda, že ako s účtovníčkou sa so mnou každý radí ako keby som vedela všetko a ja som už v poslednom čase začala pociťovať nedostatok info v tejto oblasti. Konkrétne znalosti jednotlivých produktov a tak. Takže zvažujem, preto som si aj všimla túto tému. Poznám sa však, že nie som schopná odolávať odmietaniu, len či ma budú tolerovať ak nebudem robiť veľa, len príležitostne. Ty pre koho pracuješ Stanko? Tebe dôverujem rada si nechám poradiť.

či budú tolerovať ak budeš robiť len občas? Ja síce tento problém nemám lebo už teraz už mám plán splnený do septembra,ale čo viem tak naších menej výkonnejších naháňajú stále...:D
cathyc
25.04.10,07:34
Katka, ja neviem ale to nieje práca ktorá sa robí "popri niečom"-možno len tak na občasné privyrobenie, ale ja napr. neuznávam, ked niekto robí pre viac poisťovní- ja nič iné nerobím , iba toto a ledva to stíham-je to ako v účte,že stále sa niečo mení,stále sú nejaké novinky a to sa nedá dobre vedieť ked robíš pre viac poistovní a navyše- ja to robím tak, že robím aj likvidáciu a pod.,takže najlepšie je poznať osobne čo najviac likvidátorov a tých je kvantum...Ale zasa za 15 rokov sa mi nestalo, že by niekto nemal niečo vyplatené- a to som mal kopu úmrtí aj pri nehodách, jeden klient mi napr. aj zhorel v byte a to nehovorím o škodách na autách ale vždy sa všetko vyplatilo ako sa malo...,samozrejme ked nepočítam podvody,ale tých pozatvárali...
Takže robíš pre poisťovňu. Evidentne mám o tom skreslené predstavy. Určite by som sa tomu nedokázala venovať na plno. Vieš ja som videla len na spektre prácu finančných poradcov a z toho som si vytvorila nereálnu predstavu. Keď sú dane, nemám ani kedy navariť obed a umyť riad, takže moje predstavy pekne zakopem. Dík za radu.
Stanislav 1975
25.04.10,07:38
Takže robíš pre poisťovňu. Evidentne mám o tom skreslené predstavy. Určite by som sa tomu nedokázala venovať na plno. Vieš ja som videla len na spektre prácu finančných poradcov a z toho som si vytvorila nereálnu predstavu. Keď sú dane, nemám ani kedy navariť obed a umyť riad, takže moje predstavy pekne zakopem. Dík za radu.

Pozor Katka- podľa mňa je poriadných finančných poradcov len zopár na celom slovensku, to že si nejaký *****ko dá oblek a zobere notebook, tak to ešte nemusí byť finančný poradca, to sú takí finan.poradcovia ako asi ja kozmonaut-poradia ti čo je pre nich najvýhodnejšie a týmto zhaslo...- ja tiež mám od finančného poradcu ďaleko-ja som poisťovací poradca...:D
plackoo
25.04.10,07:47
ˇMňa teraz jeden môj klient láme, že aby som išla na tie školenia, že za to nič nedám a bla bla bla. Je pravda, že ako s účtovníčkou sa so mnou každý radí ako keby som vedela všetko a ja som už v poslednom čase začala pociťovať nedostatok info v tejto oblasti. Konkrétne znalosti jednotlivých produktov a tak. Takže zvažujem, preto som si aj všimla túto tému. Poznám sa však, že nie som schopná odolávať odmietaniu, len či ma budú tolerovať ak nebudem robiť veľa, len príležitostne. Ty pre koho pracuješ Stanko? Tebe dôverujem rada si nechám poradiť.

Môžeš robiť aj príležitostne.
Ale systém je postavený ako na pyramíde (jedno z prvých som stretol Am way :D :D ) = vždy ten NOVÝ ti prinesie NAJVIAC (viď odkupná hodnota).
Ty máš aspoň aké také ekonomické znalosti.
Ale je úsmevné, keď
nejaký (preškolený-nabifľovaný) montér / upratovačka mi chce robiť "ekonomického poradcu" - nemá zvládnuté svoje financie = MUSÍ nájsť ešte menej "ekonomicky gramotných".
PS
Ale pokiaľ od teba nepýtajú za školenie (a vyvolané nutnosti) peniaze a máš čas - prečo nie.Aspoň sa niečo naučíš.
cathyc
25.04.10,07:50
Máte obaja pravdu. Beriem to.
Laco-monter
25.04.10,08:07
Ja som zas chcela povedať, že na Tvojom mieste by možno niekto iný úspel. Nie pre každého je táto práca. Ani ja by som asi nedokázala odolávať odmietaniu a o tom to je. Niekto iný sa otrasie a ide ďalej, neunaví ho to, že ho z 200 ľudí pošle kade ľahšie 198. Chápeš čo chcem povedať?

Chápem, čo chceš povedať.
Lenže pochop aj Ty, že ak je systém odmeny založený len na províziach,tak aj predajca, alebo fin.poradca potrebuje z niečoho žiť a platiť inkaso, benzín do auta...
Jednoducho ja som nemohol čakať na niekoho,čo sa "chytí", mohlo sa to stať aj tak , že zase by som oslovil ďalších 200 ĺudí a vysledok by bol ten istý.:mee:
A dokiaľ by sa niekto "chytil", povedzme 2001-vý v poradí oslovených klientov, ja by som už "chcípol hlady".
Takže nie , fin.poradcu nedoporučujem robiť, lebo výsledok tej činnosti sa neda vopred odhadnúť aký bude.
cathyc
25.04.10,08:13
Chápem, čo chceš povedať.
Lenže pochop aj Ty, že ak je systém odmeny založený len na províziach,tak aj predajca, alebo fin.poradca potrebuje z niečoho žiť a platiť inkaso, benzín do auta...
Jednoducho ja som nemohol čakať na niekoho,čo sa "chytí", mohlo sa to stať aj tak , že zase by som oslovil ďalších 200 ĺudí a vysledok by bol ten istý.:mee:
A dokiaľ by sa niekto "chytil", povedzme 2001-vý v poradí oslovených klientov, ja by som už "chcípol hlady".
Takže nie , fin.poradcu nedoporučujem robiť, lebo výsledok tej činnosti sa neda vopred odhadnúť aký bude.
Ak by to človek mohol robiť popri niečom, tak fajn žiješ zatiaľ z iného príjmu. Chalani ma však presvedčili, že sa tomu človek musí venovať naplno, ale žiť tiež treba a keď nemáš akú takú finančnú rezervu, ktorá Ťa podrží trebars pol roka pokiaľ sa rozbehneš, tak to asi naozaj nie je reálne.
Laco-monter
25.04.10,08:18
Môžeš robiť aj príležitostne.
Ale systém je postavený ako na pyramíde (jedno z prvých som stretol Am way :D :D ) = vždy ten NOVÝ ti prinesie NAJVIAC (viď odkupná hodnota).
Ty máš aspoň aké také ekonomické znalosti.
Ale je úsmevné, keď
nejaký (preškolený-nabifľovaný) montér / upratovačka mi chce robiť "ekonomického poradcu" - nemá zvládnuté svoje financie = MUSÍ nájsť ešte menej "ekonomicky gramotných".
PS
Ale pokiaľ od teba nepýtajú za školenie (a vyvolané nutnosti) peniaze a máš čas - prečo nie.Aspoň sa niečo naučíš.

VYPROSUJEM si posmešné poznamky vzhľadom k mojmu nicku,pod akým sa v tejto diskusii prezentujem !:mad:

Hodnotiť človeka podľa nicku, je veĺmi povrchné a úbohe.:mee:
cathyc
25.04.10,08:22
VYPROSUJEM si posmešné poznamky vzhľadom k mojmu nicku,pod akým sa v tejto diskusii prezentujem !:mad:

Hodnotiť človeka podľa nicku, je veĺmi povrchné a úbohe.:mee:
Verím tomu, že to nebolo mierené na Tvoj nick. Nick nemá príliš veľkú výpovednú hodnotu. Súhlasím však s tým, že ak túto prácu robí niekto bez adekvátneho vzdelania je to nezodpovedné. Niečo ako samozvaný lekár, ktorý si doma v pivničke vyrobil diplom.
Stanislav 1975
25.04.10,08:26
Inak veľká výhoda tejto práce je,že ked máš už po nejakých pár rokoch nejaký kmeň,tak sú tam následné provízie-takže aj keď sa ti nejaký mesiac-dva nedarí,tak to vykryješ z toho čo dostaneš z minulosti...
Inak dá sa zarobiť- samozrejme nie na nejakej jednej poistke za pár eur, ale keď si zoženieš nejakú firmu s flotilou 15 aut, alebo nejakého správcu a poistíš celý panelák,tak je tam provízka na celý mesiac- niečo síce vyplatíš ako "výpalné" dohadzovačovi,ale aj tak ti dosť zostane-ale to je všetko o kontaktoch...
cathyc
25.04.10,08:26
K tomu musím ešte doplniť, že si nesmierne vážim remeselníkov, ľudí zručných vo svojej profesii. Zažila som aj tam takých fušerov, ktorí si dali nálepku murár, tesár a pod, pritom výsledok ich práce hrôza. Proste každý človek má robiť to čo ovláda a robiť to čo najlepšie. Potom si jeho prácu možno vážiť. Takže nepodceňujem žiadneho človek. Nezaraďujem podľa dosiahnutého vzdelania. Dúfam, že nepríde k nedorozumeniu vzhľadom k môjmu predchádzajúcemu príspevku.
Stanislav 1975
25.04.10,08:29
Verím tomu, že to nebolo mierené na Tvoj nick. Nick nemá príliš veľkú výpovednú hodnotu. Súhlasím však s tým, že ak túto prácu robí niekto bez adekvátneho vzdelania je to nezodpovedné. Niečo ako samozvaný lekár, ktorý si doma v pivničke vyrobil diplom.

Katka nesúhlasím, vzdelanie tu nehraje rolu- tu ide o prax, kontakty, chuť sa učiť a možno nejaké tie predpoklady na túto prácu- dokazom toho, že momentálne náš najlepší človek v Europe( mimochodom je to Slovák) je originál elektrikár...
Laco-monter
25.04.10,08:29
Verím tomu, že to nebolo mierené na Tvoj nick. Nick nemá príliš veľkú výpovednú hodnotu. Súhlasím však s tým, že ak túto prácu robí niekto bez adekvátneho vzdelania je to nezodpovedné. Niečo ako samozvaný lekár, ktorý si doma v pivničke vyrobil diplom.

Jednoducho su trendy,ktoré prechádzaju do povedomia národa,len veĺmi pomaly, a tí ktorí tieto trendy idu zavadzať si možu "vylomiť zuby".

Až ´dalšia generácia, čo príde po nich to bude mať ľahšie.

Bolo by to na veľkú diskusiu,no nemyslim si o sebe,žeby som sa ja púšťal do niečoho, čo by som nebol schopný pochopiť a zvládnuť.

Chyba bola v nepriechodnej komunikaáciii medzi mnou a ľuďmi.

Tak by som zhodnotil sám seba, jednoducho v našej generácii ešte nie je vžité vyjadriť ku niekomu opozičný , alebo nesúhlasny názor bez toho aby sa obidvaja diskutujúci neurazili.

A vzhľadom k tomuto zlyhaniu komunikacie a vzájomnej nedovovere,veľa potencialne užitočnej a vzájomne prospešnej komunikácie preto neprebehne, nezrealizuje sa, ľudia si veci jednoducho nevedia vydiskutovať.:mee:
Stanislav 1975
25.04.10,08:30
K tomu musím ešte doplniť, že si nesmierne vážim remeselníkov, ľudí zručných vo svojej profesii. Zažila som aj tam takých fušerov, ktorí si dali nálepku murár, tesár a pod, pritom výsledok ich práce hrôza. Proste každý človek má robiť to čo ovláda a robiť to čo najlepšie. Potom si jeho prácu možno vážiť. Takže nepodceňujem žiadneho človek. Nezaraďujem podľa dosiahnutého vzdelania. Dúfam, že nepríde k nedorozumeniu vzhľadom k môjmu predchádzajúcemu príspevku.

ja zasa naopak doma neviem okrem výmeny žiarovky urobiť absolutne nič-čo sa týka remeselníctva- ja som na také veci mimoriadne ľavý...:D:D:D
cathyc
25.04.10,08:32
Katka nesúhlasím, vzdelanie tu nehraje rolu- tu ide o prax, kontakty, chuť sa učiť a možno nejaké tie predpoklady na túto prácu- dokazom toho, že momentálne náš najlepší človek v Europe( mimochodom je to Slovák) je originál elektrikár...
Musím len súhlasiť. Ja som mala na mysli skôr zlatokopov. Musím sa už naučiť negeneralizovať.
plackoo
25.04.10,08:33
VYPROSUJEM si posmešné poznamky vzhľadom k mojmu nicku,pod akým sa v tejto diskusii prezentujem !:mad:

Hodnotiť človeka podľa nicku, je veĺmi povrchné a úbohe.:mee:

mimotemy

Sa nepaprč (a nepros :) ).

Veď to bolo obrazne.

Máš v nicku montér - z toho mi vychádza, že by si mohol byť skôr úspešný vo svojej odbornosti (a nie v ekonomike / poradenstve - kde nemáš vzdelanie a prax / a to pri rozhovore mohlo byť cítiť ).
cathyc
25.04.10,08:34
Jednoducho su trendy,ktoré prechádzaju do povedomia národa,len veĺmi pomaly, a tí ktorí tieto trendy idu zavadzať si možu "vylomiť zuby".

Až ´dalšia generácia, čo príde po nich to bude mať ľahšie.

Bolo by to na veľkú diskusiu,no nemyslim si o sebe,žeby som sa ja púšťal do niečoho, čo by som nebol schopný pochopiť a zvládnuť.

Chyba bola v nepriechodnej komunikaáciii medzi mnou a ľuďmi.

Tak by som zhodnotil sám seba, jednoducho v našej generácii ešte nie je vžité vyjadriť ku niekomu opozičný , alebo nesúhlasny názor bez toho aby sa obidvaja diskutujúci neurazili.

A vzhľadom k tomuto zlyhaniu komunikacie a vzájomnej nedovovere,veľa potencialne užitočnej a vzájomne prospešnej komunikácie preto neprebehne, nezrealizuje sa, ľudia si veci jednoducho nevedia vydiskutovať.:mee:
S Tebou mám aj ja problém si často porozumieť... Chyba bude asi na oboch stranách.
lenkak
25.04.10,08:35
Mne dosť ľudí ponúkalo robiť fin. poradcu, ale ja som nechcela. Bolo by to na úkor voľného času, ktorého pri mojej práci je dosť málo, a teraz pri dieťati ešte menej. Ale ja som raz zaskočila svojimi otázkami nielen fin. poradkyňu, ale aj riaditeľa pobočky, čo mi nevedeli zodpovedať na moje otázky. Museli sa informovať vyššie. Takže tu žiadny titul nepomohol, tu bola potrebná informovanosť.
Laco-monter
25.04.10,08:43
mimotemy

Sa nepaprč (a nepros :) ).

Veď to bolo obrazne.

Máš v nicku montér - z toho mi vychádza, že by si mohol byť skôr úspešný vo svojej odbornosti (a nie v ekonomike / poradenstve - kde nemáš vzdelanie a prax / a to pri rozhovore mohlo byť cítiť ).

Jednoducho tak poviem,že nemožem zmazať mojich doterajších 39 rokov svojho života a vymeniť ho za iný.

Ja som bol stále otvorený novým myšlienkam, a išiel som do všetkého naplno a z nadšením, to že som v niečom niekedy neuspel nebola len moja chyba, si myslím.

Nechcem sa vyhovárať,na to a na to, no myslím si, že spoločnosť je roztriedená na určité vrstvy, nechcem povedať, že kasty ako v Indii, no
úspech podľa "amerického sna" , sa podarilo zrealizovať len veľmi málo ľuďom.

Čo je toho príčinou,by bolo treba vyskumať.
Stanislav 1975
25.04.10,09:14
Ak by to človek mohol robiť popri niečom, tak fajn žiješ zatiaľ z iného príjmu. Chalani ma však presvedčili, že sa tomu človek musí venovať naplno, ale žiť tiež treba a keď nemáš akú takú finančnú rezervu, ktorá Ťa podrží trebars pol roka pokiaľ sa rozbehneš, tak to asi naozaj nie je reálne.

Sak sa kukni katarinka,ked budes mat nejaky obchod zaujimavy tak mi ho dohodis a maminka katarinka dostane polovicku provizky do rucicky na kavicku,hihi a mas to bez skoleni a pod.,haha-jeeej,preco ja len tak nenavidim ciernu ekonomiku,haha
Stanislav 1975
25.04.10,09:17
mimotemy

Sa nepaprč (a nepros :) ).

Veď to bolo obrazne.

Máš v nicku montér - z toho mi vychádza, že by si mohol byť skôr úspešný vo svojej odbornosti (a nie v ekonomike / poradenstve - kde nemáš vzdelanie a prax / a to pri rozhovore mohlo byť cítiť ).

A co ked to nieje ziadny laco a uz vobec nie monter ale inkognito Fico? Na to si nepomyslel?haha
cathyc
25.04.10,09:19
Sak sa kukni katarinka,ked budes mat nejaky obchod zaujimavy tak mi ho dohodis a maminka katarinka dostane polovicku provizky do rucicky na kavicku,hihi a mas to bez skoleni a pod.,haha-jeeej,preco ja len tak nenavidim ciernu ekonomiku,haha
O akej čiernej ekonomike vravíš? To je trošku iný level. Mala som klenta z BA, našli ho v nejakom mrtvom ramene dunaja s uviazanou reťazou a nejakou záťažou. Možno si o tom počul. Tam bola čierna ekonomika. Trošku mi osvetli svoj návrh....možno sa mi zapáči.
cathyc
25.04.10,09:20
Sak sa kukni katarinka,ked budes mat nejaky obchod zaujimavy tak mi ho dohodis a maminka katarinka dostane polovicku provizky do rucicky na kavicku,hihi a mas to bez skoleni a pod.,haha-jeeej,preco ja len tak nenavidim ciernu ekonomiku,haha
Ty si ale komedie stará.
Stanislav 1975
25.04.10,09:27
O akej čiernej ekonomike vravíš? To je trošku iný level. Mala som klenta z BA, našli ho v nejakom mrtvom ramene dunaja s uviazanou reťazou a nejakou záťažou. Možno si o tom počul. Tam bola čierna ekonomika. Trošku mi osvetli svoj návrh....možno sa mi zapáči.

nevolal sa ten klient byvaly krstnym menom pavol?lebo aj mne takto skoncil kamarat/chudacisko.a co sa tyka navrhu je to jednoduche-dohodis kseft ja zarobim 300eur tak 150 ide mamke katke do kesene,hihi
Stanislav 1975
25.04.10,09:32
nevolal sa ten klient byvaly krstnym menom pavol?lebo aj mne takto skoncil kamarat/chudacisko.a co sa tyka navrhu je to jednoduche-dohodis kseft ja zarobim 300eur tak 150 ide mamke katke do kesene,hihi

chudak palo este tyzden pred smrtou bol u mna doma a vravel mi ze nejakych ukrajincov obral o 3 miliony korun.nejak mu to nevyslo
cathyc
25.04.10,09:33
nevolal sa ten klient byvaly krstnym menom pavol?lebo aj mne takto skoncil kamarat/chudacisko.a co sa tyka navrhu je to jednoduche-dohodis kseft ja zarobim 300eur tak 150 ide mamke katke do kesene,hihi
nevolal sa Pavol...pochádzal z bývalej Juhoslávie. To o finančnej stránke som pochopila, pre akú poisťovňu robíš, ale to by už asi bolo na ss.
Stanislav 1975
25.04.10,09:36
nevolal sa Pavol...pochádzal z bývalej Juhoslávie. To o finančnej stránke som pochopila, pre akú poisťovňu robíš, ale to by už asi bolo na ss.

pre jednicku na trhu :-)
lenkak
25.04.10,09:37
Katka
pozri sa do Stankovho profilu - záložka: O mne, a hneď budeš vedieť. :)
cathyc
25.04.10,09:38
pre jednicku na trhu :-)
tak fajn, za jedničku sa asi považujú všetky. Veľmi si mi pomohol :confused:
cathyc
25.04.10,09:39
Katka
pozri sa do Stankovho profilu - záložka: O mne, a hneď budeš viedieť. :)
Super, to mi nedošlo...Stanko idem Ťa lustrovať.
Stanislav 1975
25.04.10,09:43
tak fajn, za jedničku sa asi považujú všetky. Veľmi si mi pomohol :confused:

jednicka bola je a bude vzdy len jedna. :-)
plackoo
25.04.10,10:06
A co ked to nieje ziadny laco a uz vobec nie monter ale inkognito Fico? Na to si nepomyslel?haha

Ja mám poradie čítania : téma / príspevok / nick.
(a z toho mi vyšlo, že LM má niekedy nie najoptimálnejšie návody na riešenia)
Ps
Na "hranolovu" nekonzistentnosť názorov má IBA Lenon :D:D:D .
plackoo
25.04.10,10:08
chudak palo este tyzden pred smrtou bol u mna doma a vravel mi ze nejakych ukrajincov obral o 3 miliony korun.nejak mu to nevyslo

Vari sa len neurazili ???
plackoo
25.04.10,10:09
pre jednicku na trhu :-)

"Najlepší idú za nami" = asi si počkám na nich :D:D:D:D .
Gabriela Révová
28.04.10,14:30
Nevie niekto poradiť, že kedy posiela OVB Allfinanz provízie? Už
dva mesiace sme nedostali nič a pritom sme odovzdali mnoho
analýz.
Xanti
28.04.10,14:35
Nevie niekto poradiť, že kedy posiela OVB Allfinanz provízie? Už
dva mesiace sme nedostali nič a pritom sme odovzdali mnoho
analýz.
Milé :D
a aj zmluvy si odovzdala? Uzavreté :D:D:D ;)
cathyc
28.04.10,14:36
Nevie niekto poradiť, že kedy posiela OVB Allfinanz provízie? Už
dva mesiace sme nedostali nič a pritom sme odovzdali mnoho
analýz.
Gabika čo vlastne robš pre OVB, aké analýzy? Zaujíma ma to.
Gabriela Révová
28.04.10,14:38
Finančné analýzy s klientmi : poistenie, úvery
Xanti
28.04.10,14:40
Finančné analýzy s klientmi : poistenie, úvery
SKlamem ťa, ale pokiaľ neuzavrieš zmluvu. Poistnú úverovú tak peniaze žiadne nedostaneš.
Gabriela Révová
28.04.10,14:45
Áno .
Gabriela Révová
28.04.10,14:47
Všetky zmluvy boli uzavreté a schválené.
MikiHalasko
28.04.10,14:54
ale v ovb su velmi sikony ludia.
tak krasne vedia zbierat informacie, a nielen z analyz, ale aj s pohovorou ci skoleni. No akrurat kto profituje su oni a financne institucie.


chcem sa informovat, ty o tom mas aky doklad, ze si uzavrela zmluvu?

a co ti vravy ovb, kedy vyplatia?

Vie niekto aky je postup podla obchodneho zakonnika?
monika74
28.04.10,20:09
Nevie niekto poradiť, že kedy posiela OVB Allfinanz provízie? Už
dva mesiace sme nedostali nič a pritom sme odovzdali mnoho
analýz.


Gabriela, nestačí odovzdať analýzy ale mať podpísané zmluvy ako písala Xanti..ale pozor zmluvy musia mať uvedené tvoje MA (maklérske číslo) a s tvojím podpisom, vtedy ti prináleží provízia......spracovanie zmlúv napr. v poisťovniach trvá v priemere 2 mesiace pokiaľ sa nevyskytnú nejaké nedostatky, napr. nesprávne vypísaná zmluva, chýbajúce doklady k zmluvám..predpokladám, že si k odovzdávaným zmluvám priložila aj doklad o zaplatení napr. poistného ak sa jednalo o poistné zmluvy....treba volať na centrálu a pýtať sa čo sa deje so zmluvami....ďalej po akceptovaní zmlúv od poisťovní sa spracovávajú údaje k vyplateniu provízií...ak si zmluvy odovzdala až po termíne uzávierky, posúva sa aj čas na vyplatenie provízií...
na tvojom mieste volám na centrálu a pýtam si k telefónu človeka, ktorý ma na starosti konkrétnu spoločnosť, ktorej sa zmluva týka..takisto ak si odovzdávala zmluvy tak sa odovzdávajú s ASL formulárom, kde ti centrála s pečiatkou a podpisom pracovníčky na recepcii potvrdzujú prevzatie zmlúv, takže pred telefonátom na centrálu si treba nachystať ASL formulár a kópiu zmluvy o ktorú sa zaujímaš aby si vedela presne identifikovať zmluvu..potom sa dopátraš prečo nemáš vyplatenú províziu..

btw. a kde do kelu je tvoj pridelený vedúci resp. získateľ???? :eek::confused::rolleyes:..ten by ti mal dať takéto inštrukcie!!..nielen ako získať klienta ale mal ťa poučiť o systéme odovzdávania zmlúv, vyplácania provízií a ako postupovať v prípade nejakých problémov tipu nevyplatené provízie, reklamácie zmlúv zo strán fin. spoločností a pod. :(
Gabriela Révová
01.05.10,08:54
Ďakujem pekne každému za užitočné rady. S pozdravom
profesional
03.05.10,07:46
Osobne som proti tomu aby financnych poradcov robili ludia bud bez vysokoskolskeho ekonomickeho vzdelania alebo bez aspon 3-5 rokov v praxe vo financnom sektore. Bohuzial niektore nemenovane firmy vezmu kohokolvek. Dostane zopar skoleni ktore su viac motivacne nez odborne, ukazu mu ako sa vyplnaju niektore zmluvy, ukazu mu aky postup sa nabiflovat a hajde do zivota.

Lenze takto to fungovat nemoze, Zijeme v 21. storoci a je nepripustne aby v obdobi vysoko sofistikovanych financnych produktov radili ludia ktori ani netusia co je to casova hodnota penazi, skryta jadrova inflacia, diskontacia na sucastnu hodnotu, bez toho aby poznali aspon zaklady fungovania ekonomiky, vztahu urokovych sadzieb k inflacii, k naviazanym urokovym sadzbam, bez toho aby poznali faktory ovplyvnujuce devizove trhy a pod.

A hlavne ma mrzi jedna vec. Ze strasne vela takycto ludi rozsirilo po krajine jeden HROZNY A NEODPUSTITELNY MYTUS.

A na tom pride o peniaze aj vacsina sporitelov v DSS< nakolko isty podpredseda istej nemenovanej modrej strany krstnym menom Ivan hlasa ten isty blud.

Tym bludom je ze financne trhy z dlhodobeho hladiska rastu. A ze teda dlhodobe investovanie ma zmysel. To je taka hovadina ako vymocit sa do mora a dufat ze zrazu bude cele zltej farby.

Financne trhy z dlhodobeho hladiska osciluju okolo 0. Z kratkodobeho hladiska mozu rast aj klesat. Ale z dlhodobeho hladiska su nulove. Nakolko financne trhy su prenesenym vyjadrenim kondicie ekonomiky a vztahov v nej. A ekonomika vzdy osciluje na sinusoidnom principe z dlhodobeho hladiska okolo nuly.

Lenze ak si vezmem tych kadejakych rychlokvasenych odbornikov - ktori sa zrazu z murarciny, cukrarciny a co ja viem z toho zrazu preorientovali na financne poradenstvo, tak vidim ze vsetci do jedneho co robia pre taketo spolocnosti veria vyssie uvedenemu bludu. Vsetci Vam budu kreslit v tych svojich pseudoanalyzach krasne rastuce krivky, ze ak by ste ich predlzili nad ramec toho papiera kde ich oni kreslia, tak im vyjdu az do neba. Tito ludia sa vytesuju z buducich nominalnych hodnot, ale realna casova hodnota penazi im nic nevravi..

Co uz. Najvyssi cas seknut celemu systemu MLM vo financom poradenstve poriadne po prstoch. Opatovne by som MLM vo financom sektore povolil az vtedy, ked bude uz pre deti na zakladnych a strednych skolach povinne financne vzdelavanie. Aby nemohli tak lahko naletiet na tie bludy co rychlokvaseni financni poradcovia ludom predkladaju.
cathyc
03.05.10,09:06
Osobne som proti tomu aby financnych poradcov robili ludia bud bez vysokoskolskeho ekonomickeho vzdelania alebo bez aspon 3-5 rokov v praxe vo financnom sektore. Bohuzial niektore nemenovane firmy vezmu kohokolvek. Dostane zopar skoleni ktore su viac motivacne nez odborne, ukazu mu ako sa vyplnaju niektore zmluvy, ukazu mu aky postup sa nabiflovat a hajde do zivota.

Lenze takto to fungovat nemoze, Zijeme v 21. storoci a je nepripustne aby v obdobi vysoko sofistikovanych financnych produktov radili ludia ktori ani netusia co je to casova hodnota penazi, skryta jadrova inflacia, diskontacia na sucastnu hodnotu, bez toho aby poznali aspon zaklady fungovania ekonomiky, vztahu urokovych sadzieb k inflacii, k naviazanym urokovym sadzbam, bez toho aby poznali faktory ovplyvnujuce devizove trhy a pod.

A hlavne ma mrzi jedna vec. Ze strasne vela takycto ludi rozsirilo po krajine jeden HROZNY A NEODPUSTITELNY MYTUS.

A na tom pride o peniaze aj vacsina sporitelov v DSS< nakolko isty podpredseda istej nemenovanej modrej strany krstnym menom Ivan hlasa ten isty blud.

Tym bludom je ze financne trhy z dlhodobeho hladiska rastu. A ze teda dlhodobe investovanie ma zmysel. To je taka hovadina ako vymocit sa do mora a dufat ze zrazu bude cele zltej farby.

Financne trhy z dlhodobeho hladiska osciluju okolo 0. Z kratkodobeho hladiska mozu rast aj klesat. Ale z dlhodobeho hladiska su nulove. Nakolko financne trhy su prenesenym vyjadrenim kondicie ekonomiky a vztahov v nej. A ekonomika vzdy osciluje na sinusoidnom principe z dlhodobeho hladiska okolo nuly.

Lenze ak si vezmem tych kadejakych rychlokvasenych odbornikov - ktori sa zrazu z murarciny, cukrarciny a co ja viem z toho zrazu preorientovali na financne poradenstvo, tak vidim ze vsetci do jedneho co robia pre taketo spolocnosti veria vyssie uvedenemu bludu. Vsetci Vam budu kreslit v tych svojich pseudoanalyzach krasne rastuce krivky, ze ak by ste ich predlzili nad ramec toho papiera kde ich oni kreslia, tak im vyjdu az do neba. Tito ludia sa vytesuju z buducich nominalnych hodnot, ale realna casova hodnota penazi im nic nevravi..

Co uz. Najvyssi cas seknut celemu systemu MLM vo financom poradenstve poriadne po prstoch. Opatovne by som MLM vo financom sektore povolil az vtedy, ked bude uz pre deti na zakladnych a strednych skolach povinne financne vzdelavanie. Aby nemohli tak lahko naletiet na tie bludy co rychlokvaseni financni poradcovia ludom predkladaju.
Tak v tom prípade by aj samotné poisťovne mali do terénu poslať ekonomicky a vysokoškolsky vzdelaných ľudí. Banky za prepážky dtto. Trošku mi to zaváňa samoľúbosťou. Poisťovací reprezentant mi tiež vykresľuje super krivky rastu. Je len na mojom zdravom rozume čomu uverím a čomu nie. Inak ani tí super ekonómovia a finančníci všetko nevedia. Ak by vedeli, tak by sa netvárili tak bezradne pri krízach.
profesional
03.05.10,10:26
Samozrejme tym som myslel ze by tieto podmienky mali byt pre kazdeho kto predava akymkolvek sposobom financne produkty. Avsak u bank a poistovni u ludi co sedia za prepazkou je to lepsie aspon v tom, ze oni prechadzaju pomerne casto (aj ked nie dostatocne rychlo) skoleniami na tuto problematiku a maju dokonca v pracovnych zmluvach samovzdelavanie v tejto oblasti.

Toto nie je samolubost. Ja osobne ziadne financne produkty nepredavam.

Spoliehat sa na zdravy rozum u beznych ludi ma zmysel vtedy, keby poznali aspon zakladnu pojmologiu. Lenze stat robi vsetko pre to aby nemali ani sajnu o tom ako to vo financom svete funguje.

Bezradne sa tvaria ti ekonomivia pri krize ktori bud netusia ako na to, alebo ktori sa na jej vzniku podielali.
Svet uz ma odskusane praktiky a riesenia ako na hospodarsku krizu. Koniec koncov ide o cyklicky sa opakujuci jav. Ale je v zaujme bohatych aby kriza trvala co najdlhsie - tak sa vytvaraju najvacsie rozdiely medzi chudobou a bohatstvom. A preto tu nie je zaujem krizu riesit.
Filip Glasa
03.05.10,10:35
Avsak u bank a poistovni u ludi co sedia za prepazkou je to lepsie aspon v tom, ze oni prechadzaju pomerne casto (aj ked nie dostatocne rychlo) skoleniami na tuto problematiku a maju dokonca v pracovnych zmluvach samovzdelavanie v tejto oblasti.
zažil som ich veľa a rozhodne sú na tom poisťováci z poisťovní aj baby v bankách horšie ako sprostredkovatelia z externých sietí (a už tí sú dosť slabí). Na tých školeniach v banke sa učia (ako inak) koľko a ako predať. Na pobočkách v bankách sú presne zadefinované cieľe koľko termiňákov, účtov, garantovaných vkladov, fondov, úverov a hypoték majú predať. A podľa toho sú nastavované odmeny. Že by zrovna toto malo viesť k profesionalite sa povedať nedá.
Trip
03.05.10,10:48
Osobne som proti tomu aby financnych poradcov robili ludia bud bez vysokoskolskeho ekonomickeho vzdelania alebo bez aspon 3-5 rokov v praxe vo financnom sektore. Bohuzial niektore nemenovane firmy vezmu kohokolvek. Dostane zopar skoleni ktore su viac motivacne nez odborne, ukazu mu ako sa vyplnaju niektore zmluvy, ukazu mu aky postup sa nabiflovat a hajde do zivota.

Lenze takto to fungovat nemoze, Zijeme v 21. storoci a je nepripustne aby v obdobi vysoko sofistikovanych financnych produktov radili ludia ktori ani netusia co je to casova hodnota penazi, skryta jadrova inflacia, diskontacia na sucastnu hodnotu, bez toho aby poznali aspon zaklady fungovania ekonomiky, vztahu urokovych sadzieb k inflacii, k naviazanym urokovym sadzbam, bez toho aby poznali faktory ovplyvnujuce devizove trhy a pod.

A hlavne ma mrzi jedna vec. Ze strasne vela takycto ludi rozsirilo po krajine jeden HROZNY A NEODPUSTITELNY MYTUS.

A na tom pride o peniaze aj vacsina sporitelov v DSS< nakolko isty podpredseda istej nemenovanej modrej strany krstnym menom Ivan hlasa ten isty blud.

Tym bludom je ze financne trhy z dlhodobeho hladiska rastu. A ze teda dlhodobe investovanie ma zmysel. To je taka hovadina ako vymocit sa do mora a dufat ze zrazu bude cele zltej farby.

Financne trhy z dlhodobeho hladiska osciluju okolo 0. Z kratkodobeho hladiska mozu rast aj klesat. Ale z dlhodobeho hladiska su nulove. Nakolko financne trhy su prenesenym vyjadrenim kondicie ekonomiky a vztahov v nej. A ekonomika vzdy osciluje na sinusoidnom principe z dlhodobeho hladiska okolo nuly.

Lenze ak si vezmem tych kadejakych rychlokvasenych odbornikov - ktori sa zrazu z murarciny, cukrarciny a co ja viem z toho zrazu preorientovali na financne poradenstvo, tak vidim ze vsetci do jedneho co robia pre taketo spolocnosti veria vyssie uvedenemu bludu. Vsetci Vam budu kreslit v tych svojich pseudoanalyzach krasne rastuce krivky, ze ak by ste ich predlzili nad ramec toho papiera kde ich oni kreslia, tak im vyjdu az do neba. Tito ludia sa vytesuju z buducich nominalnych hodnot, ale realna casova hodnota penazi im nic nevravi..

Co uz. Najvyssi cas seknut celemu systemu MLM vo financom poradenstve poriadne po prstoch. Opatovne by som MLM vo financom sektore povolil az vtedy, ked bude uz pre deti na zakladnych a strednych skolach povinne financne vzdelavanie. Aby nemohli tak lahko naletiet na tie bludy co rychlokvaseni financni poradcovia ludom predkladaju.

professional: rad by som sa spytal, ako si prisiel na to ze 'Financne trhy z dlhodobeho hladiska osciluju okolo 0.'
profesional
03.05.10,15:19
Trip: Financne trhy su vyjadrenim kondicie ekonomiky. Tak ako rastie ekonomika, tak tak rastu financne trhy. Tak ako klesa ekonomika, klesaju financne trhy. Ziadna svetova ekonomika z dlhodobeho hladiska nerastie. Kazda ekonomika z dlhodobeho hladiska osciluje okolo nuly. Preto aj financne trhy osciluju okolo nuly. Ide o sustavny matematicky uzatvoreny princip. To ze je to tak sa dnes uz ucia na kazdej vysokej skole ekonomickeho zamerania v prvom rocniku.. Je to nepopieratelne. Dolezite je si samozrejme pri tomto principe uvedomit, ze je tam ale medzi ekonomikou a financnymi trhmi casovy posun. Bavime sa samozrejme o funkcnych financnych trhoch. Tj. nie o nasej Slovenskej burze ktora nema v podstate takmer ziadne obraty a vacsina pozicii je pomerne nelikvidnych.
profesional
03.05.10,15:22
Filip Glasa: Ano, viem ze maju kvoty. Avsak mal som moznost - ako nezucastneny pozorovatel spoza zkla - vidiet 2 krat nahodou skolenia v bankach - bol som tam za uplne inym ucelom...
Skutocne sa snazia tym sliepockam vysvetlit ako to funguje. Dokonca to dostanu v tlacenej forme a mozu si to pozerat ked nemaju klienta akurat pri sebe ziadneho. Samozrejme ze mnoho z tych prepazkovych su lenivci a tie skolenia si len odsedia a nic nechapu a ani si to uz viac potom nepozru. Ale to uz je vec na strane ludi co vykonavaju predaj. Ale ti co ich zamestnavaju aspon urobili co mohli..
To vies, ked raz niekto chce ignorovat svoju pracu.. nepomoze sebelepsie skolenie..
mona091
03.05.10,15:48
Filip Glasa: Ano, viem ze maju kvoty. Avsak mal som moznost - ako nezucastneny pozorovatel spoza zkla - vidiet 2 krat nahodou skolenia v bankach - bol som tam za uplne inym ucelom...
Skutocne sa snazia tym sliepockam vysvetlit ako to funguje. Dokonca to dostanu v tlacenej forme a mozu si to pozerat ked nemaju klienta akurat pri sebe ziadneho. Samozrejme ze mnoho z tych prepazkovych su lenivci a tie skolenia si len odsedia a nic nechapu a ani si to uz viac potom nepozru. Ale to uz je vec na strane ludi co vykonavaju predaj. Ale ti co ich zamestnavaju aspon urobili co mohli..
To vies, ked raz niekto chce ignorovat svoju pracu.. nepomoze sebelepsie skolenie..

- pracovnicka pracujuca pre jednu instituciu sa musi naucit len produkty svojej firmy, ak je sikovna, vie toho vela, pripadne aj viac, ale aspon pozna podmienky toho, co predava,
- financni poradcovia by mali mat prehlad o celom financnom trhu,
no zo skusenosti viem, ze maju akurat jeden velky chaos,
cest vynimkam a ozajstnym profesionalom, pri ktorych priznacne je to, ze maju v prvom rade vzdelanie plus ine pridane hodnoty, a medzi nimi som este nestretla "krajcirku"
profesional
03.05.10,16:29
Tak ti poviem, rocne ma oslovi asi 10-12 OVB-kov.
Za posledne min. 3 roky VS vzdelanie vobec nejake mal z nich 1. Bol strojar. A hadajte co mi kazdy z nich chcel natlacit..?.. Investicne zivotne poistenie. Drviva vacsina z nich o inych produktoch ani nepoculi. Proste tlacia len to co im hodi najviac..
Trip
04.05.10,18:06
Trip: Financne trhy su vyjadrenim kondicie ekonomiky. Tak ako rastie ekonomika, tak tak rastu financne trhy. Tak ako klesa ekonomika, klesaju financne trhy. Ziadna svetova ekonomika z dlhodobeho hladiska nerastie. Kazda ekonomika z dlhodobeho hladiska osciluje okolo nuly. Preto aj financne trhy osciluju okolo nuly. Ide o sustavny matematicky uzatvoreny princip. To ze je to tak sa dnes uz ucia na kazdej vysokej skole ekonomickeho zamerania v prvom rocniku.. Je to nepopieratelne. Dolezite je si samozrejme pri tomto principe uvedomit, ze je tam ale medzi ekonomikou a financnymi trhmi casovy posun. Bavime sa samozrejme o funkcnych financnych trhoch. Tj. nie o nasej Slovenskej burze ktora nema v podstate takmer ziadne obraty a vacsina pozicii je pomerne nelikvidnych.

tomu sice nerozumiem ale spytam sa takto :
1. predpokladam, ze americku burzu NYSE pokladas za financny trh
2. predpokladam, ze sa zhodneme, ze index S&P 500 do velkej miery reprezentuje dianie a vyvoj na tomto financnom trhu a tym aj v celej US ekonomike
3. ked sa pozries na dlhodoby vyvoj tohto indexu, napr. tu :
http://finance.yahoo.com/q/bc?s=%5EGSPC+Basic+Chart&t=my
tak mi to ako oscilacia okolo nuly nevyzera...

mozes prosim vysvetlit, co tou oscilaciou okolo nuly myslis ?
cathyc
04.05.10,18:17
pre profesional a trip, mám za to, že na tieto debaty by ste si mali založiť novú tému. Zadávateľ tejto témy, sa jednoznačne pýtal, či sa mu oplatí pracovať pre OVB. Vaše príspevky sú už mimotemy
Trip
04.05.10,19:04
pre profesional a trip, mám za to, že na tieto debaty by ste si mali založiť novú tému. Zadávateľ tejto témy, sa jednoznačne pýtal, či sa mu oplatí pracovať pre OVB. Vaše príspevky sú už mimotemy

dovolim si s Vami nesuhlasit.

OVB ludia predavaju aj financne produkty, ktorych podkladove aktiva su financne nastroje (akcie, dlhopisy, atd) obchodovane na svetovych financnych trhoch. Otazka, ci sa oplati pracovat pre OVB preto jednoznacne prispievatelov priviedla aj k teme financnych trhov a toho ako sa predajcovia OVB produktov v tejto oblasti (ne)vyznaju. Treba si precitat celu diskusiu aby ste prisli na to, ze moje a profesionalove prispevky ohladom vyvoja na fin. trhoch su naozaj K TEME !

cisto moj nazor, kludne mozte nesuhlasit, mame demokraciu :)
cathyc
04.05.10,19:20
dovolim si s Vami nesuhlasit.

OVB ludia predavaju aj financne produkty, ktorych podkladove aktiva su financne nastroje (akcie, dlhopisy, atd) obchodovane na svetovych financnych trhoch. Otazka, ci sa oplati pracovat pre OVB preto jednoznacne prispievatelov priviedla aj k teme financnych trhov a toho ako sa predajcovia OVB produktov v tejto oblasti (ne)vyznaju. Treba si precitat celu diskusiu aby ste prisli na to, ze moje a profesionalove prispevky ohladom vyvoja na fin. trhoch su naozaj K TEME !

cisto moj nazor, kludne mozte nesuhlasit, mame demokraciu :)
presne tak môžem nesúhlasiť a nesúhlasím. Otázka neznela, vysvetlite mi ako fungujú finančné trhy, ale či sa mi oplatí pracovať pre OVB. Stačilo napísať, ak nerozumiete problematike, tak neoplatí.
Trip
05.05.10,17:23
presne tak môžem nesúhlasiť a nesúhlasím. Otázka neznela, vysvetlite mi ako fungujú finančné trhy, ale či sa mi oplatí pracovať pre OVB. Stačilo napísať, ak nerozumiete problematike, tak neoplatí.

urcite ano, avsak porada je o tom aby si ludia poradili a veci aj vysvetlili.

ale OK, beriem Vas nazor, rad tuto nasu debatu ukoncim, pretoze ta je uz naozaj mimotemy
peace
profesional
06.05.10,06:34
NYSE a S&P 500 neexistuju dostatocne dlho na to aby sme ich mohli povazovat za dlhodobe ukazovatele vyvoja.
Nulou sa nerzumie numericka nula ale nula z hladiska nominalneho narastu za obdobie znizeneho o inflaciu. Takze ak napr. burza za 50 rokov naznamena rast o 100 % nominalne, ale priemerna medzirocna inflacia bola 2 %, tak v skutocnosti sa stale hybe okolo nuly. Tym chcem povedat, ze z dlhodobeho hladiska burzy osciluju okolo hranice inflacie a skutocny zisk s ohladom na realnu casovu hodnotu penazi je nulovy. Resp. po tom ako boli svetove meny odpojene od komoditneho standardu (zlaty standard..) tak to dokonca ide do zapornych cisel.. tou nulou sa teda nemysli nula nominalna, ale nula z hladiska realnej casovej hodnoty penazi.
Trip
06.05.10,16:07
NYSE a S&P 500 neexistuju dostatocne dlho na to aby sme ich mohli povazovat za dlhodobe ukazovatele vyvoja.
Nulou sa nerzumie numericka nula ale nula z hladiska nominalneho narastu za obdobie znizeneho o inflaciu. Takze ak napr. burza za 50 rokov naznamena rast o 100 % nominalne, ale priemerna medzirocna inflacia bola 2 %, tak v skutocnosti sa stale hybe okolo nuly. Tym chcem povedat, ze z dlhodobeho hladiska burzy osciluju okolo hranice inflacie a skutocny zisk s ohladom na realnu casovu hodnotu penazi je nulovy. Resp. po tom ako boli svetove meny odpojene od komoditneho standardu (zlaty standard..) tak to dokonca ide do zapornych cisel.. tou nulou sa teda nemysli nula nominalna, ale nula z hladiska realnej casovej hodnoty penazi.

no nehnevaj sa ale ak pouzivas taketo argumenty, chcelo by to aj nejake cisla. Napr. taketo :
1. aprila 1950 mal index S&P hodnotu cca 17 bodov
1. aprila 2010 mal index S&P hodnotu cca 1165 bodov

to je priemerne zhodnotenie 7.23% p.a.

zatial co US inflacia bola v tomto obdobi 3.57% p.a. priemerne.

ten rozdiel je realne zhodnotenie tvojich dolarov (ich kupna sila) investovanych do tohto indexu v roku 1950.

ak by to takto nebolo ziadny clovek by neinvestoval na burze - nikto by predsa nepodstupoval riziko investicie do verejne obchodovatelnych firiem, ak by v dlhodobom kontexte hrozilo ze jeho nominalny vynos bude rovny inflacii - cize jeho realny vynos je 0. To taky Warren Buffet, ktory zacal investovat na burze myslim niekedy v 50tych rokoch 20 storocia, a ktory dodrziava filozofiu dlhodobeho investovania, by bol uplne nahraty a este k tomu aj chudobny ako kostolna mys. On vsak napriek tomu dosahuje priemerne dvojciferne zhodnotenie svojho kapitalu p.a.. Mozes mi to prodim vysvetlit?

p.s. tie datumy som si vybral nahodne.
profesional
07.05.10,14:58
Waren Buffet zbohatol nie dlhodobym investovanim ale vysoko rizikovymi kratkodobymi obchodmi, spekulaciami a tym ze zacal ako jeden z prvych emitovat niektore vybrane derivaty, tj. on uz velmi davno nie je to comu sa hovori investor, on je to comu sa hovori bankar, resp. cosi ako financna institucia. Keby Warren Buffet zarobil kazdy rok iba dvojciferny vynos, tak by vonkoncom nemal tolko penazi ako teraz. Zrataj si to. Matematika nepusti. Vies, to co pisem sa dozvies nie len odo mna. Toto je nazor min. 4 ludi co dostali nobelovu cenu za ekonomiu. Cyklicky vyvoj ekonomik a cyklicky vyvoj financnych trhov je ekonomickou vedou nie len ze nepopierany, ale je to jedna zo zakladnych premys. Keby to tak nebolo, tak by sa nemohla stanovovat hodnota na funancnych trhoch pomerom ponuky a dopytu. Cele je to uzavrety matematicky system.

Ak neveris, kup si kludne obycajne skriptum:

Vseobecna ekonomicka teoria - K. Hontyova a kol.

Alebo ak chces cosi renomovanejsie, kup si Keynessa, alebo Samuelsona..

Proste je to tak.

Zopar nezodpovednych sialencov co potrebuje z ludi lakat peniaze sa snazia argumentovat podobne ako ty. Jediny problem je ze oni porovnavaju nominalny vynos nie so skutocnou inflaciou, ale s inflaciou umelo vytvoreneho spotrebneho kosa, ktory v podstate uz nezohladnuje takmer nic z realnej inflacie a vobec nezaratavaju skrytu jadrovu inflaciu. A ta je najhorsia. Ja nemam dovod ti vypisovat hodnoty pozicii z jednotlivych trhov s datumami a robit ti medzirocne zlozite urokovanie...
Ved to co ti pisem je proces desatroci. A nie porovnania jedneho vybraneho roka. Chapes ako funguje zlozite urokovanie? Ono funguje nie len na vynosy ale aj na inflaciu. To by som sa s kazdou jednou burzou aby som ti to matematicky dokazal musel vyhrajkat tak 2-3 dni. Ale ak nemas co robit a nie si ochotny uverit tomu ze 1 + 1 je 2 ale chces verit tomu bludu ze peniaze rastu na strome a teda ze vynos financnych trhov nezavisi od vyvoja podnikov a teda od vyvoja ekonomiky, tak kludne sa 3 dni pohraj s excelom. A mozno potom uveris.

Skor alebo neskor dochadza vzdy k vycisteniu aktiv. Takze hodnota titulu musi zodpovedat skutocnej hodnote aktiv na ktore je naviazana. V tomto pripade na hodnotu podnikov. A zivotny cyklus podnikov je na tom globalne rovnako ako zivotny cyklus ekonomiky.
Trip
07.05.10,17:05
Waren Buffet zbohatol nie dlhodobym investovanim ale vysoko rizikovymi kratkodobymi obchodmi, spekulaciami a tym ze zacal ako jeden z prvych emitovat niektore vybrane derivaty, tj. on uz velmi davno nie je to comu sa hovori investor, on je to comu sa hovori bankar, resp. cosi ako financna institucia. Keby Warren Buffet zarobil kazdy rok iba dvojciferny vynos, tak by vonkoncom nemal tolko penazi ako teraz. Zrataj si to. Matematika nepusti. Vies, to co pisem sa dozvies nie len odo mna. Toto je nazor min. 4 ludi co dostali nobelovu cenu za ekonomiu. Cyklicky vyvoj ekonomik a cyklicky vyvoj financnych trhov je ekonomickou vedou nie len ze nepopierany, ale je to jedna zo zakladnych premys. Keby to tak nebolo, tak by sa nemohla stanovovat hodnota na funancnych trhoch pomerom ponuky a dopytu. Cele je to uzavrety matematicky system.

Ak neveris, kup si kludne obycajne skriptum:

Vseobecna ekonomicka teoria - K. Hontyova a kol.

Alebo ak chces cosi renomovanejsie, kup si Keynessa, alebo Samuelsona..

Proste je to tak.

Zopar nezodpovednych sialencov co potrebuje z ludi lakat peniaze sa snazia argumentovat podobne ako ty. Jediny problem je ze oni porovnavaju nominalny vynos nie so skutocnou inflaciou, ale s inflaciou umelo vytvoreneho spotrebneho kosa, ktory v podstate uz nezohladnuje takmer nic z realnej inflacie a vobec nezaratavaju skrytu jadrovu inflaciu. A ta je najhorsia. Ja nemam dovod ti vypisovat hodnoty pozicii z jednotlivych trhov s datumami a robit ti medzirocne zlozite urokovanie...
Ved to co ti pisem je proces desatroci. A nie porovnania jedneho vybraneho roka. Chapes ako funguje zlozite urokovanie? Ono funguje nie len na vynosy ale aj na inflaciu. To by som sa s kazdou jednou burzou aby som ti to matematicky dokazal musel vyhrajkat tak 2-3 dni. Ale ak nemas co robit a nie si ochotny uverit tomu ze 1 + 1 je 2 ale chces verit tomu bludu ze peniaze rastu na strome a teda ze vynos financnych trhov nezavisi od vyvoja podnikov a teda od vyvoja ekonomiky, tak kludne sa 3 dni pohraj s excelom. A mozno potom uveris.

Skor alebo neskor dochadza vzdy k vycisteniu aktiv. Takze hodnota titulu musi zodpovedat skutocnej hodnote aktiv na ktore je naviazana. V tomto pripade na hodnotu podnikov. A zivotny cyklus podnikov je na tom globalne rovnako ako zivotny cyklus ekonomiky.

no jo profesionale,

aby sme si par veci vyjasnili :
1. presne viem ako funguje zlozite urocenie - je to dokonca pouzite v mojom poslednom prispevku, kde som ratal zhodnotenie S&P a porovnanie s inflaciou - co si ale chcel touto poznamkou povedat nerozumiem - snad mi to vysvetlis...
2. uz sa ani presne nepamatam na rok, kedy som sa naposledy pozrel do VET-ka, ale mam ho stale doma, tak mi prosim napis presne stranu, kde sa pise to co sa snazis povedat tvojimi prispevkami
3. no a pokial si naozaj presvedceny o tom, ze Buffet je kratkodoby spekulant, tak si myslim, ze tuto debatu skoncime, pretoze to sme teda na
uplne inej planete, dokonca by som povedal ze v inej galaxii.

PS. precital som si plno tvojich prispevkov tu na porade, a napriek tomu, ze s mnohymi suhlasim, vo vela pripadoch by si dodal svojim argumentom ovela vacsiu silu a vaznost, ak by si pouzival fakty a po pripade aj linky k nim, inak tvoje prispevky vyznievaju tak nejako salamunsky (to akoze ten co vsetko vie, nepotrebuje dat ziadny konkretny argument, a ti co neverite, dajte sa vypchat). Ak rozpravame o ekonomii a financiach, tak sa to bohuzial bez cisiel nezaobide a tym nemyslim tvoje 1+1 v predchadzajucom prispevku.

PPS. Napriek tomu myslim ze sa zhodujem v nazore na firmy typu OVB a spol.
profesional
07.05.10,20:48
V nazore na OVB sa zhodujeme urcite.

Co sa tyka Buffeta, tak si vsimni naozaj na com vyrastlo jeho portfolio. Nehodnot ho podla poslednych 10 rokov. Posledne roky sice investuje dlhodobo, ale nie sposobom ze by bral akcie ako investiciu priamo. On ich pouziva na to aby ziskal kontrolny balik, a bud firmu rozpredal, alebo zrestrukturalizoval a predal, alebo len sfuzoval a potom sa balika zbavil. Pre neho akcie nie su investiciou ako takou. A skutocne zacinal ako spekulat a velmi dobry spekulant s kratkodobymi investiciami. Neskor sa dostal este vyssie ked bol medzi privymi emitentami PUT opcii.
Na tom zbohatol asi najviac. Samozrejme ze on vo svojich knihach neprizna celu pravdu. Nevyzeralo by to dobre..never prosim vsetkemu co citas v jeho knihach..

Tym zlozitym urokovanim som myslel to, ze ak by ziskal 30 % urok rocna po dobu 30 rokov, tak by celkovo zarobil 2620 nasobok toho co do biznisu vlozil. A kedze zacinal s menej ako 1.000 USD a jeho majetok poooodstatne prevysuje 2.620.000 USD, tak je jasne ze rocna zarabal tolko ako vidim v niektorych jeho knihach. On totiz nezbohatol stabilnymi dlhodobymi investiciami. Nevravim ze teraz zije z dlhodobych spekulacii. Ale to je to co ho vynieslo velmi vysoko. Ale ani teraz neinvestuje dlhodobo koli hodnote akcii. Tie ktore rzi, drzi koli majetkovym pravam ktoremu z toho voci spolocnostiam vyplyvaju a aby ich mohol ovladat a poviem ti, vlastni v USA velke podiely v 4 najvacsich zbrojarskych koncernoch.. tak sa mozes zamysliet ci kupoval ich akcie koli hodnote akcii.

Som rad ze mas v policke VET-ko. Ja uz ani neviem kde je. Ani niekde v pivnici. Pozri, snad nechces popierat ze ekonomiky sa vyvijaju cyklicky. A snad nechces popierat ze financne trhy su vyjadrenim ekonomiky. Ak nepopieras tieto 2 fakty tak nemas ani ako popriet to o com tu cely cas piseme.

Dakujem za precitanie mojich prispevkov. Mrknem tvoje. Ak by som mal dat konkretne cisla a linky, to uz by som si uctoval od 200 Eur za prispevok vyssie.. ked to pisem tu ludom zadarmo, tak je nutne zniest takyto styl. Nemam vnutornu potrebu aby moje prispevky na porede boli plne cisel a linkov. Pre mna je dolezite aby sa ti co to citaju vedeli v tom zorientovat a aby vedeli kade vietor fuka. Ostatne si uz musia aj tak nastudovat sami presne pre svoj pripad.
Laco-monter
08.05.10,04:35
V nazore na OVB sa zhodujeme urcite.



Dakujem za precitanie mojich prispevkov. Mrknem tvoje. Ak by som mal dat konkretne cisla a linky, to uz by som si uctoval od 200 Eur za prispevok vyssie.. ked to pisem tu ludom zadarmo, tak je nutne zniest takyto styl. Nemam vnutornu potrebu aby moje prispevky na porede boli plne cisel a linkov. Pre mna je dolezite aby sa ti co to citaju vedeli v tom zorientovat a aby vedeli kade vietor fuka. Ostatne si uz musia aj tak nastudovat sami presne pre svoj pripad.

Presne tak profesional, ja rad čítam Tvoje príspevky pretože vieš podať zrozumiteĺným jazykom doležité fakty aj laikom, čo nemajú ekonomické vzdelanie.

Lenže tu na porade, niektorí si viacej potrpia na štýl a formu ako na obsah prispevkov, hoci by to malo byť naopak.

Mimochodom, chcem sa opýtať

Čital si niekedy knihu "Cesta k finančnej slobode", ktorú napísal Bodo Schäffer ??
profesional
08.05.10,07:25
Nie necital. Ale predpokladam ze bude zrejme o tom istom o com som uz cital viacero knih. Som znamy tym ze denne citam alebo sa nieco ucim viac ako 2 hodiny. A rocne precitam od 100 do 300 knih. Zavisi od toho aky mam rok. A poviem ti ze taketo knihy citam rad. Sice sa nie vzdy stotoznujem v plnom rozsahu, ale ide skor o to myselnie niektorych ludi. Problemom vacsiny takychto knih je to ze ich napisali prevazne autori z USA. Avsak podmienky v Europe su uplne ine. Na Slovensku prakticky neexistuje akciovy trh. On formalne existuje ale je vlastne mrtvy. Stat tvrdo sleduje investicie slovakov v zahranici a o kazdom ucte mimo SR mas oznamovaniu povinnost voci NBS. V USA investicie su do istej miery danovym nakladom. U nas investicie nie su danovym nakladom ani nahodou. Mam na mysli investicie na kapitalovych a financnych trhoch. U nas stat robi vsetko pre to aby ludia neinvestovali alebo aby investovali zle. V USA je to statu do istej miery jedno. U nas realitny trh a system hypotekarneho financovania neumoznuje take flexibilne operacie s nehnutelnostami ako v USA. A hlavne je tu jedna podstatna vec. TU JE PRAVO TAKMER NEVYMOZITELNE. A to je velmi dolezite. Lebo kazdy sa pri investovani sem tam popali. Neexistuje na 100 % uspesny investor. Lenze je dolezite aby sa tak nestavalo protizakonnym konanim niekoho ineho. V USA ak niekto nezaplati najom 3 mesiace po sebe tak sud a exekucia spojena s vystahovanim netrvaju dlhsie ako 4 mesiace. U nas sa ti do 4 mesiacov sud ani len neozve s poukazkou na zalatenie sudneho poplatku.. Nevravim ze vsetko je tu na Slovensku zle a v USA idealne. Aj tu mame svoje pozitiva. Ale chcel som tym ilustrovat ze nazory na financnu slobodu a investovanie tu a v USA z kade pochadza vacsina knih, su u nas casto krat nepouzitelne.
Ja som si vyvinul svoj vlastny system. Mnohe z knih v tejto oblasti ma inspirovali. Avsak musel som si system prerobit do nasich velmi specifickych podmienok. Da sa to. Ale chce to aby clovek na sebe sustavne pracoval a viac ako kdekolvek inde na svete je potrebne poznat a sustavne studovat pravo. Inak ti stat vezme vsetko o co sa budes dlhe roky snazit. Tento stat nechce aby ludia boli uspesni. Robi vsetko proti tomu. Tento stat robi vsetko pre to aby co najviac ludi bolo zamestnanych (je uplne jedno ci ako zamestnanci alebo zivnostnici) a aby pekne platili dane, odvody, predrazene naklady na byvanie a energie a aby im uz neostalo nic co by mohli investovat. A ak sa pokusi byt niekto uspesny, tak bude okamzite v hladaciku institucii ktore su stvorene na to aby ta dostali ak budes vytrcat z radu. A jediny sposob ako sa dostat z tohto sialeneho systemu je znalost prava. Nakolko vacsina uradnikov v tejto krajine pravo dokonale nepozna.
profesional
08.05.10,07:43
Nie necital. Ale predpokladam ze bude zrejme o tom istom o com som uz cital viacero knih. Som znamy tym ze denne citam alebo sa nieco ucim viac ako 2 hodiny. A rocne precitam od 100 do 300 knih. Zavisi od toho aky mam rok. A poviem ti ze taketo knihy citam rad. Sice sa nie vzdy stotoznujem v plnom rozsahu, ale ide skor o to myselnie niektorych ludi. Problemom vacsiny takychto knih je to ze ich napisali prevazne autori z USA. Avsak podmienky v Europe su uplne ine. Na Slovensku prakticky neexistuje akciovy trh. On formalne existuje ale je vlastne mrtvy. Stat tvrdo sleduje investicie slovakov v zahranici a o kazdom ucte mimo SR mas oznamovaniu povinnost voci NBS. V USA investicie su do istej miery danovym nakladom. U nas investicie nie su danovym nakladom ani nahodou. Mam na mysli investicie na kapitalovych a financnych trhoch. U nas stat robi vsetko pre to aby ludia neinvestovali alebo aby investovali zle. V USA je to statu do istej miery jedno. U nas realitny trh a system hypotekarneho financovania neumoznuje take flexibilne operacie s nehnutelnostami ako v USA. A hlavne je tu jedna podstatna vec. TU JE PRAVO TAKMER NEVYMOZITELNE. A to je velmi dolezite. Lebo kazdy sa pri investovani sem tam popali. Neexistuje na 100 % uspesny investor. Lenze je dolezite aby sa tak nestavalo protizakonnym konanim niekoho ineho. V USA ak niekto nezaplati najom 3 mesiace po sebe tak sud a exekucia spojena s vystahovanim netrvaju dlhsie ako 4 mesiace. U nas sa ti do 4 mesiacov sud ani len neozve s poukazkou na zalatenie sudneho poplatku.. Nevravim ze vsetko je tu na Slovensku zle a v USA idealne. Aj tu mame svoje pozitiva. Ale chcel som tym ilustrovat ze nazory na financnu slobodu a investovanie tu a v USA z kade pochadza vacsina knih, su u nas casto krat nepouzitelne.
Ja som si vyvinul svoj vlastny system. Mnohe z knih v tejto oblasti ma inspirovali. Avsak musel som si system prerobit do nasich velmi specifickych podmienok. Da sa to. Ale chce to aby clovek na sebe sustavne pracoval a viac ako kdekolvek inde na svete je potrebne poznat a sustavne studovat pravo. Inak ti stat vezme vsetko o co sa budes dlhe roky snazit. Tento stat nechce aby ludia boli uspesni. Robi vsetko proti tomu. Tento stat robi vsetko pre to aby co najviac ludi bolo zamestnanych (je uplne jedno ci ako zamestnanci alebo zivnostnici) a aby pekne platili dane, odvody, predrazene naklady na byvanie a energie a aby im uz neostalo nic co by mohli investovat. A ak sa pokusi byt niekto uspesny, tak bude okamzite v hladaciku institucii ktore su stvorene na to aby ta dostali ak budes vytrcat z radu. A jediny sposob ako sa dostat z tohto sialeneho systemu je znalost prava. Nakolko vacsina uradnikov v tejto krajine pravo dokonale nepozna.
Laco-monter
08.05.10,17:46
Nie necital. Ale predpokladam ze bude zrejme o tom istom o com som uz cital viacero knih. Som znamy tym ze denne citam alebo sa nieco ucim viac ako 2 hodiny. A rocne precitam od 100 do 300 knih. Zavisi od toho aky mam rok. A poviem ti ze taketo knihy citam rad. Sice sa nie vzdy stotoznujem v plnom rozsahu, ale ide skor o to myselnie niektorych ludi. Problemom vacsiny takychto knih je to ze ich napisali prevazne autori z USA. Avsak podmienky v Europe su uplne ine. Na Slovensku prakticky neexistuje akciovy trh. On formalne existuje ale je vlastne mrtvy. Stat tvrdo sleduje investicie slovakov v zahranici a o kazdom ucte mimo SR mas oznamovaniu povinnost voci NBS. V USA investicie su do istej miery danovym nakladom. U nas investicie nie su danovym nakladom ani nahodou. Mam na mysli investicie na kapitalovych a financnych trhoch. U nas stat robi vsetko pre to aby ludia neinvestovali alebo aby investovali zle. V USA je to statu do istej miery jedno. U nas realitny trh a system hypotekarneho financovania neumoznuje take flexibilne operacie s nehnutelnostami ako v USA. A hlavne je tu jedna podstatna vec. TU JE PRAVO TAKMER NEVYMOZITELNE. A to je velmi dolezite. Lebo kazdy sa pri investovani sem tam popali. Neexistuje na 100 % uspesny investor. Lenze je dolezite aby sa tak nestavalo protizakonnym konanim niekoho ineho. V USA ak niekto nezaplati najom 3 mesiace po sebe tak sud a exekucia spojena s vystahovanim netrvaju dlhsie ako 4 mesiace. U nas sa ti do 4 mesiacov sud ani len neozve s poukazkou na zalatenie sudneho poplatku.. Nevravim ze vsetko je tu na Slovensku zle a v USA idealne. Aj tu mame svoje pozitiva. Ale chcel som tym ilustrovat ze nazory na financnu slobodu a investovanie tu a v USA z kade pochadza vacsina knih, su u nas casto krat nepouzitelne.
Ja som si vyvinul svoj vlastny system. Mnohe z knih v tejto oblasti ma inspirovali. Avsak musel som si system prerobit do nasich velmi specifickych podmienok. Da sa to. Ale chce to aby clovek na sebe sustavne pracoval a viac ako kdekolvek inde na svete je potrebne poznat a sustavne studovat pravo. Inak ti stat vezme vsetko o co sa budes dlhe roky snazit. Tento stat nechce aby ludia boli uspesni. Robi vsetko proti tomu. Tento stat robi vsetko pre to aby co najviac ludi bolo zamestnanych (je uplne jedno ci ako zamestnanci alebo zivnostnici) a aby pekne platili dane, odvody, predrazene naklady na byvanie a energie a aby im uz neostalo nic co by mohli investovat. A ak sa pokusi byt niekto uspesny, tak bude okamzite v hladaciku institucii ktore su stvorene na to aby ta dostali ak budes vytrcat z radu. A jediny sposob ako sa dostat z tohto sialeneho systemu je znalost prava. Nakolko vacsina uradnikov v tejto krajine pravo dokonale nepozna.

Veĺmi dobrý komentar !

K tomu som došiel aj ja , že na Slovensku, sú veĺmi špecifické podmienky a to nielen, čo sa týka podnikania.
Najviac mi vadí neuprimnosť v ľuďoch , prefíkané zatlkanie finančnej situacie dokonca zavadzanie , vychytralosť, potreba vždy niekoho "prešťať",už či štát, konkurenciu, alebo svojho suseda.

Ale k veci, B.Schaffer je Nemec , knihu pisal niekedy na konci 90-tých rokov, a hovorí , že zbohatnuť sa dá len vtedy ak investície prinášajú na urokoch od 12 do 18 % vynos.
O tom písal , ešte vtedy keď nebola žiadna kríza, len hospodarsky rast.
A ešte hovorí o tom,že netreba sa báť opytať sa uspešných a majetných ako sa k svojmu uspechu dopracovali. :eek:
Bomba myšlienka !
Naozaj stačí sa ich opýtať a oni to hneď vyklopia, z radosti,že sa na to niekto opýtal...
profesional
08.05.10,18:42
No, 12 az 18 % p.a. je dost pre beznych investorov. Resp. je to pre nich z dlhodobeho hladiska cosi ako maly investicny zazrak. Ale ked im jednu patinu vezme stat na daniach tak..

Ja osobne aktualne vyuzivam moznosti investicnej prilezitosti ktora zaraba od 20 do 25 % p.a. a je garantovana jednym nemenovanym statom. Ale aby niekto nepovedal ze sem hadzem reklamu na nejaky financny produkt alebo nejaku instituciu, tak detaily sem pisat nebudem..

Ono ma zmysel sa pytat na uspech ludi v inych krajinach.. tu je vela "uspesnych" podvodnikov.. presne ako pises.. a ti sa urcite nepriznaju ako zbohatli..
cathyc
09.05.10,03:12
No, 12 az 18 % p.a. je dost pre beznych investorov. Resp. je to pre nich z dlhodobeho hladiska cosi ako maly investicny zazrak. Ale ked im jednu patinu vezme stat na daniach tak..

Ja osobne aktualne vyuzivam moznosti investicnej prilezitosti ktora zaraba od 20 do 25 % p.a. a je garantovana jednym nemenovanym statom. Ale aby niekto nepovedal ze sem hadzem reklamu na nejaky financny produkt alebo nejaku instituciu, tak detaily sem pisat nebudem..

Ono ma zmysel sa pytat na uspech ludi v inych krajinach.. tu je vela "uspesnych" podvodnikov.. presne ako pises.. a ti sa urcite nepriznaju ako zbohatli..
mimotemy Na Slovensku existovali a existujú iné zázraky zbohatnutia a tým sa vraví privatizácia, tendre a pod. Fascinuje ma s akou drzosťou sa to všetko deje a ako my ostatní len tíško čumíme na tie smotánky a exkluzívy, kde sa pred obecenstvom tak nehanebne nadnášajú novodobí zbohatlíci. Toto by bolo možné charakterizovať ako závisť. Je to však len pobúrenie nad tým, že už nemajú ani zábrany rozkrádať ešte aj to, čo nikomu nepatrí. Snáď len tomu kto to stvoril...TATRY.
Na druhej strane obdivujem ľudí, ktorí dokážu slušným spôsobom zarobiť nemalé peniaze. Z dlhodobého hľadiska si však myslím, že sústavný rast, je neudržateľná forma vízie. Za rastom v tzv vyspelých krajinách je na druhej strane abnormálny úpadok iných krajín. Váhy jednoducho fungujú či sa nám to páči, alebo nie.
profesional
09.05.10,14:09
Ja tvrdim ze existuje takmer neobmedzeny investorsky rast. Vzdy cast ekonimik na svete stagnuje, cast rastie a cast klesa. Aby bola zachovana rovnovaha. a treba investovat tam kde to prave rastie..

Vies, ja na privatizaciu nenadavam.. kazdy si zasluzi byt do tej miery okradany do akej miery sa okradat chce nechat.. ak je vacsine ludi jedno ci ich okradaju, nic ine si nezasluzia..
cathyc
09.05.10,16:04
Ja tvrdim ze existuje takmer neobmedzeny investorsky rast. Vzdy cast ekonimik na svete stagnuje, cast rastie a cast klesa. Aby bola zachovana rovnovaha. a treba investovat tam kde to prave rastie..

Vies, ja na privatizaciu nenadavam.. kazdy si zasluzi byt do tej miery okradany do akej miery sa okradat chce nechat.. ak je vacsine ludi jedno ci ich okradaju, nic ine si nezasluzia..
Počúvaš sa? Má každý človek rovnaký prístup k informáciám? Ak nie a pravdou je, že nemá, tak je to ten najprimitívnejší argument na okrádanie, aký poznám. Prepáč za hrubosť.
profesional
09.05.10,19:23
Vacsina ludi co informacie nema su taki ludia co ich nemaju lebo ich mat proste nechcu. Zijeme v 21. storoci a kazdy kto chce moze. Ale drviva vacsina ludi chce zit svoj lenivy zivot a hlavne nechce na seba prevziat akukolvek buducnost za to co sa deje okolo neho. Vacsine ludi vyhovuje nemat ziadnu zodpovednost, o nic sa nezaujimat a iba nadavat. Stretavam sa s vela ludmi. A vies co je problem vacsiny ludi? Oni nechcu vediet. Aj keby mohli. A ak sa pokusis zasiahnut im do toho ich nezodpovednostneho stereotypu, stavas sa automaticky ich nepriatelom.
V mnohych krajinach s tymi informaciami co ludia bezne maju by vysli do ulic, zhodili vladu a povesali tych co kradnu na kandelabre. U nas? Tu kazdy bude nadavat, aj ked ma informacii dost, a nic neurobi. Lebo si povie ze to nie je jeho vec. Tu ludia este vo verejnych zdrojoch nevidia to ze su to aj ich peniaze. Tu sa ludi osobne dotyka len ked im ukradnes nieco s cim oni obvykle disponuju. A aj ked si vacsina uvedomuje ze to nie je spravne, nechcu s tym urobit vobec ale vobec nic. Drviva vacsina ludi sa vyhyba tomu aby mala za nieco zodpovednost ako cert svatenej vode. Takze vacsina ludi informacie bud ma, alebo ak nema tak ich nema preto, lebo ich mat nechce. KAzdy kto chce, moze. A ten co objektivne nemoze, by aj tak nic neovplyvnil. Pre takych mame ustavy.
profesional
09.05.10,19:28
Ak ludia nie su ochotni prevziat zodpovednost za svoj zivot, ako mozes od nich ocakavat ze preberu zodpovednost za veci verejne? Tak co sa potom cudujes..
jar88
10.05.10,06:38
Vacsina ludi co informacie nema su taki ludia co ich nemaju lebo ich mat proste nechcu. Zijeme v 21. storoci a kazdy kto chce moze. Ale drviva vacsina ludi chce zit svoj lenivy zivot a hlavne nechce na seba prevziat akukolvek buducnost za to co sa deje okolo neho. Vacsine ludi vyhovuje nemat ziadnu zodpovednost, o nic sa nezaujimat a iba nadavat. Stretavam sa s vela ludmi. A vies co je problem vacsiny ludi? Oni nechcu vediet. Aj keby mohli. A ak sa pokusis zasiahnut im do toho ich nezodpovednostneho stereotypu, stavas sa automaticky ich nepriatelom.
V mnohych krajinach s tymi informaciami co ludia bezne maju by vysli do ulic, zhodili vladu a povesali tych co kradnu na kandelabre. U nas? Tu kazdy bude nadavat, aj ked ma informacii dost, a nic neurobi. Lebo si povie ze to nie je jeho vec. Tu ludia este vo verejnych zdrojoch nevidia to ze su to aj ich peniaze. Tu sa ludi osobne dotyka len ked im ukradnes nieco s cim oni obvykle disponuju. A aj ked si vacsina uvedomuje ze to nie je spravne, nechcu s tym urobit vobec ale vobec nic. Drviva vacsina ludi sa vyhyba tomu aby mala za nieco zodpovednost ako cert svatenej vode. Takze vacsina ludi informacie bud ma, alebo ak nema tak ich nema preto, lebo ich mat nechce. KAzdy kto chce, moze. A ten co objektivne nemoze, by aj tak nic neovplyvnil. Pre takych mame ustavy.

Pravdu máš že oni nechcú vedieť. (pritom môžu)
Majú to napísané na každej výplatnej páske.
Málo kto ju číta a aj keď si ju náhodou niekto prečíta, tak len suma čisté k výplate.
cathyc
10.05.10,07:43
Vacsina ludi co informacie nema su taki ludia co ich nemaju lebo ich mat proste nechcu. Zijeme v 21. storoci a kazdy kto chce moze. Ale drviva vacsina ludi chce zit svoj lenivy zivot a hlavne nechce na seba prevziat akukolvek buducnost za to co sa deje okolo neho. Vacsine ludi vyhovuje nemat ziadnu zodpovednost, o nic sa nezaujimat a iba nadavat. Stretavam sa s vela ludmi. A vies co je problem vacsiny ludi? Oni nechcu vediet. Aj keby mohli. A ak sa pokusis zasiahnut im do toho ich nezodpovednostneho stereotypu, stavas sa automaticky ich nepriatelom.
V mnohych krajinach s tymi informaciami co ludia bezne maju by vysli do ulic, zhodili vladu a povesali tych co kradnu na kandelabre. U nas? Tu kazdy bude nadavat, aj ked ma informacii dost, a nic neurobi. Lebo si povie ze to nie je jeho vec. Tu ludia este vo verejnych zdrojoch nevidia to ze su to aj ich peniaze. Tu sa ludi osobne dotyka len ked im ukradnes nieco s cim oni obvykle disponuju. A aj ked si vacsina uvedomuje ze to nie je spravne, nechcu s tym urobit vobec ale vobec nic. Drviva vacsina ludi sa vyhyba tomu aby mala za nieco zodpovednost ako cert svatenej vode. Takze vacsina ludi informacie bud ma, alebo ak nema tak ich nema preto, lebo ich mat nechce. KAzdy kto chce, moze. A ten co objektivne nemoze, by aj tak nic neovplyvnil. Pre takych mame ustavy.
Ja som hovorila o informáciach, kde aký dobrý rozkrádací tender bude a kde sa neoplatí namáhať. V podstate hovoríme o tom istom, len každý z nás iným jazykom.
Toto rozčuľuje aj mňa, akí sme hlúpáci, že sa necháme okrádať a ešte aj tým lumpom veríme. Každý národ má takú vládu akú si zaslúži a my si toto peklo zaslúžime.
Okrem hlúposti, sme ešte aj ohromne závistliví. Ak nemám ja nech nemá ani sused. Sklúsil si už podnikať na dedine? Ja áno. Robím účto, ale málokomu z našej obce. Radšej chodia do mesta k účtovníčke, len aby mi nemuseli dať zarobiť. Ja potom musím robiť pre BA, Šamorín, GA a pod., lebo ľudia od nás závidia a tak je to na celom Slovensku.
Môj komentár bol mierený na nedostatok informácií, ktoré by mali byť prístupné všetkým a nie sú, lebo je tak jednoduché tento národ okrádať.
profesional
10.05.10,17:08
Ak mas na mysli to ze ludia necitaju vestnik verejneho obstaravania..noo.. myslim si ze mohol by byt v elektronickej podobe zadarmo v lahko parsovatelnej forme s vyhladavanim..a tiez aj obchodny vestnik.. ale inak..neviem..ale podla mna je informacii dost..

A k tvomu podnikanou.. to vies.. ako sa hovori.. doma nikto nie je prorokom.. takze sa necuduj..toto plati vsade.na celom svete..
iba pre moju zaujimavost..kolko beries za uctovnu polozku.. prip. za riadok..?
cathyc
10.05.10,17:19
Ak mas na mysli to ze ludia necitaju vestnik verejneho obstaravania..noo.. myslim si ze mohol by byt v elektronickej podobe zadarmo v lahko parsovatelnej forme s vyhladavanim..a tiez aj obchodny vestnik.. ale inak..neviem..ale podla mna je informacii dost..

A k tvomu podnikanou.. to vies.. ako sa hovori.. doma nikto nie je prorokom.. takze sa necuduj..toto plati vsade.na celom svete..
iba pre moju zaujimavost..kolko beries za uctovnu polozku.. prip. za riadok..?
Ťažko povedať, je to vec dohody. Keď som ešte bývala v BA mala som podstatne odlišné ceny ako teraz. To vieš dedina. Veľa si tu človek nenavyskakuje. Klienti to automaticky berú tak, že to musí byť lacnejšie ako v meste, aj keď ide o tú istú prácu.
Moon_Spirit
18.03.11,15:06
U nas je slobodna volba povolania, takze mozes hocikedy hocikam odist.

OVB je ako ine spolocnosti, ide im predovsetkym o zisk. Ti, co su hore ta budu bicovat, aby mali aj oni z tvojej produkcie cim viac, ale ti to budu podavat tak, ze akoze sa mas snazit, lebo aj ty potrebujes peniaze, nerobis pre nich, ale pre seba, ak sa budes snazit, mozes byt veduci skupiny, oblastny riaditel a tak, potom ti uz bude lepsie. Keci. Ide im o vlastne prachy a kym si dole, musis robit a robit za drobne. Musis otravovat najprv svoju rodinu, aby si sa lahsie zaucila, u nich este mozes robit chyby, potom svoje vedomosti mozes otestovat u kamosov a potom dozrel cas na otravovanie inych nic netusiacich ludi. ;)

tato praca je ako kazda ina akurat nemas fix (kde je jedno ci mas nohy vylozene pol dna na stole alebo makas do odpadnutia a dostanes jednu a tu istu sumu, a skor povysia tvojho kolegu ktory si pol dna vala sunky nez teba co dre od rana do vecera lebo kolega je krajsi, lebo si u veduceho niecim splhol.. cokolvek, co nema s pracou nic spolocne) si plateny od toho ako sa snazis ako sa vies ucit a ako pocuvas svojho veduceho lebo to sa odrazi natom kolko mas ludi a spolupracovnikov... provizia z jednej zmluvy sa rozdeluje napr medzi teba (na prvych dvoch poziciach), tvojich veducich (max3) a riaditelov (max3) a min ciastka na centralu a to len z jedneho jedineho dvovodu. na centralu lebo papiere, tlaciva, prospekty, priestory centrali a ine niesu zadarmo a preco veduci a riaditelia? veduci svoj cas musi delit medzi svojich klientov a spolupracovnikov ktorych zauca, preto ide cast penazi aj jemu a riaditelia (aj veduci) preto, lebo ty by si snad niekoho skolil zadarmo? robil mu prednasky? organizoval akcie a daval darceky na povysovani len tak? lebo na skoleniach si kazdy plati max za hotel v ktorom spi a za jedlo a pitie, takze ak s tym chce niekto prastit tak moze kludne ist (nie ako kamaratka ktoru zobrali do prace, zaplatili jej vsetky skolenia a kurzy a ked chcela odist tak jej povedali ze viete slecna ste tu kratko a neodpracovala ste si tolko aby sme z vas mali zisk tak mozete odist ale zaplatite nam xy eur za skolenia a kurzy ktore sme vam zaplatili.. takmer jej zabehlo)
a klienti? ak ti niekto povie ze ma problem a ty mu ponuknes pomoc nemyslim ze je to otravovanie
a takym exotom ktorym islo o najvyssie provizie, a boli mu jedno co je dobre pre klienta, hadam uz odzvonilo (ak mate pocit ze takeho cloveka poznate staci zavolat na centralu a nahlasit to) a konecne na nasu velku radost od 1.1.2011 kazdy fin.poradca ci je to OVB, partners atd alebo banky ci poistovne musi robit skusky odbornej sposobilosti u NBS podla sektora v ktorom vykonava svoju cinnost ...
a este k poznamke:..kym si dole, musis robit za drobne... neviem o ziadnej inej poriadnej praci kde za 5hodin cisteho casu venovaneho napr 2 klientom (parik) a za dobre odvedenu robotu dostane novacik okolo 400eur.. kde su samozrejme spokojne obe strany a neriesilo sa tam nic take strasne ;)
kepinko
21.09.11,03:35
Už pol dňa hľadám, ale nenachádzam odpoveď.. skúsim sa opýtať tu:

Aké možnosti spolupráce s OVB mám? Musí to byť živnosť? Pokiaľ nie živnosť, tak sa prihlásim na Daňový úrad ako čo? V prípade že mám s.r.o a prevádzkujem malý obchod, a pritom som dobrovoľne nezamestnaný ako konateľ..môžem s.r.o využiť? Dá sa urobiť Zmluva o spolupráciu medzi OVB a mojou s.r.o?

ďakujem za odpovede
Jandacik
21.09.11,14:55
Ahoj. Nedá mi nereagovať na to čo sa tu všetko popísalo. Poviem za seba čo som v jednej nemenovanej finančnej inštitúcií už práve 1.rok. V prvej rade od kedy v tejto brandži pracujem som prešiel rôznymi školeniami. Od zaškolenia po školenia rôznych produktov. Čo mi to dalo??? Lepšia orientácia vo finančnej sfére. V prvej rade musíš vedieť jedno: Chcem len zarobiť,alebo chcem aj pomôcť inému. Lebo to som tu nide v článkoch od Vás nenašiel. Mňa doslova (osobne) firma pre ktorú som sa rozhodol pracovať dostala z bahna. A to mám rodinu a snažím sa ju vedieť uživiť. Jedného dňa prišiel taký kravatkár, ako som ním teraz aj ja :) a začali sme debatovať o mojej finančnej situácií. Rozdiel bol v tom,že mi nič nenúkal žiadne poistky atď. Porozprávali sa pozbieral všetko čo som s kým podpísal a povedal: O dva dni som s5 aj zo všetkým čo ste mi dali. Mám 36r. a verte alebo nie, hockto ma nenamotá na podpis niečoho. Prišiel o dva dni a všetko mi vrátil s tým že ak mi pomôže,či budem mať chuť pomôcť iným aj ja. Samozrejme že hej. Vysvetlil mi všetko o každej mojej zmluve,výhody vs nevýhody. Doniesol samozrejme aj nové možnosti... Ktoré mi ukázal a povedal: Také môžte mať výdaje po týchto produktoch a také máte teraz. Matika nepustila. Nechal mi to deň u mňa a povedal že zajtra sa staví... Je to na mne. Ak by som nechcel,zbalí to a život ide ďalej. Ja cítim,či človek ide po peniazoch,alebo príde pomôcť. Veľa ľudí má dnes existenčné problémy. Môj príjem je aj bol pre niekoho rozprávkový,no i tak som mal svoje starosti... (ktoré dnes už nemám) Čo som tým chcel povedať??? V prvej rade ak to chceš robiť,musíš ísť s cieľom pomôcť inému. Nikdy ma môj zamestnávateľ neohodnotil za viac práce ktorú som odviedol. No keď som pomohol človeku,ktorý žil od výplaty do výplaty na hrane a dnes si vie odložiť 10%-20% platu,mám dobrý pocit,že som mu pomohol. Nikdy sa ma nik neopýtal čo mám z toho a čo má môj nadriadený. Celý život je pyramída. Vždy bude niekto na koho budeš robiť. Štát , rodina, deti,zamestnávateľ... Len koľkí ti za tvoju prácu poďakujú. To maj na pamäti. Záver: Ak ideš s tým do tohto biznisu,že chceš veeeeeeeeeeeeeeeeľa zarábať,tak radšej rob nejakú kancelársku krysu... Áno dajú sa v tejto brandži zarobiť krásne peniaze,(2500eur môj príjem teraz) no na druhej strane je to aj o zodpovednosti ku klientovi. Školeniami sa naučíš rôzne produkty ktorých je háááááááfo.... No budeš múdrejšia a poradíš človeku taký produkt,ktorý mu bude na osoh a nie ktorý mu nejaká pani nanútila, aby mala splnený plán. Ja mám za túto prácu zaplatené a nemám nikoho pod sebou. No môžem s čistým srdcom povedať,že som pomohol a nehľadel na odmenu. Skús uvidíš... No OFB tam veľa vody nenamútiš. Pozri sa po iných firmách,ak chceš kariéru, tak je len hŕstka firiem,cez ktorú sa vypracuješ....Hlavne si prečítaj celú zmluvu s firmou pred jej podpisom a rob tak vždy!!! Je to len môj názor k tejto práci. bye
mr2
22.09.11,06:54
to OVB si robi zle meno lebo berie tam pomaly 15 rocnych chlapcov.. proste to neposobi profesionalne..

najviac sa ale zhadzuju ked ponuknu produkt napr. mne kazdy kamarat co s tym zacal ponukal neviem ake super sporenia aj ked vedel ze mesacne z brigady miniem vsetko ako student a nemam sancu nieco nasporit a ked tak mozno 100sk mesacne som vedel odlozit a ich odpoved - ved aj to staci! to je super! :D hej.. na 3 perc. rocne davat po 100sk sa naozaj oplati.. to iste MBI a najviac sa na nich smejem ako chudaci pozeraju bazos a volaju ztamad na cisla telefonne to uz su riadni zufalci, dobry ale fakt dobry poradca nevola cudzim a nezobroni o stretko ale ludia chodia za nim podla mna..

ak s tym chces zacat rataj s tym ze musis platit niektore skolenia ako v kazdej multi level...
Economic
23.09.11,08:21
Ahoj. Nedá mi nereagovať na to čo sa tu všetko popísalo. Poviem za seba čo som v jednej nemenovanej finančnej inštitúcií už práve 1.rok. V prvej rade od kedy v tejto brandži pracujem som prešiel rôznymi školeniami. Od zaškolenia po školenia rôznych produktov. Čo mi to dalo??? Lepšia orientácia vo finančnej sfére. V prvej rade musíš vedieť jedno: Chcem len zarobiť,alebo chcem aj pomôcť inému. Lebo to som tu nide v článkoch od Vás nenašiel. Mňa doslova (osobne) firma pre ktorú som sa rozhodol pracovať dostala z bahna. A to mám rodinu a snažím sa ju vedieť uživiť. Jedného dňa prišiel taký kravatkár, ako som ním teraz aj ja :) a začali sme debatovať o mojej finančnej situácií. Rozdiel bol v tom,že mi nič nenúkal žiadne poistky atď. Porozprávali sa pozbieral všetko čo som s kým podpísal a povedal: O dva dni som s5 aj zo všetkým čo ste mi dali. Mám 36r. a verte alebo nie, hockto ma nenamotá na podpis niečoho. Prišiel o dva dni a všetko mi vrátil s tým že ak mi pomôže,či budem mať chuť pomôcť iným aj ja. Samozrejme že hej. Vysvetlil mi všetko o každej mojej zmluve,výhody vs nevýhody. Doniesol samozrejme aj nové možnosti... Ktoré mi ukázal a povedal: Také môžte mať výdaje po týchto produktoch a také máte teraz. Matika nepustila. Nechal mi to deň u mňa a povedal že zajtra sa staví... Je to na mne. Ak by som nechcel,zbalí to a život ide ďalej. Ja cítim,či človek ide po peniazoch,alebo príde pomôcť. Veľa ľudí má dnes existenčné problémy. Môj príjem je aj bol pre niekoho rozprávkový,no i tak som mal svoje starosti... (ktoré dnes už nemám) Čo som tým chcel povedať??? V prvej rade ak to chceš robiť,musíš ísť s cieľom pomôcť inému. Nikdy ma môj zamestnávateľ neohodnotil za viac práce ktorú som odviedol. No keď som pomohol človeku,ktorý žil od výplaty do výplaty na hrane a dnes si vie odložiť 10%-20% platu,mám dobrý pocit,že som mu pomohol. Nikdy sa ma nik neopýtal čo mám z toho a čo má môj nadriadený. Celý život je pyramída. Vždy bude niekto na koho budeš robiť. Štát , rodina, deti,zamestnávateľ... Len koľkí ti za tvoju prácu poďakujú. To maj na pamäti. Záver: Ak ideš s tým do tohto biznisu,že chceš veeeeeeeeeeeeeeeeľa zarábať,tak radšej rob nejakú kancelársku krysu... Áno dajú sa v tejto brandži zarobiť krásne peniaze,(2500eur môj príjem teraz) no na druhej strane je to aj o zodpovednosti ku klientovi. Školeniami sa naučíš rôzne produkty ktorých je háááááááfo.... No budeš múdrejšia a poradíš človeku taký produkt,ktorý mu bude na osoh a nie ktorý mu nejaká pani nanútila, aby mala splnený plán. Ja mám za túto prácu zaplatené a nemám nikoho pod sebou. No môžem s čistým srdcom povedať,že som pomohol a nehľadel na odmenu. Skús uvidíš... No OFB tam veľa vody nenamútiš. Pozri sa po iných firmách,ak chceš kariéru, tak je len hŕstka firiem,cez ktorú sa vypracuješ....Hlavne si prečítaj celú zmluvu s firmou pred jej podpisom a rob tak vždy!!! Je to len môj názor k tejto práci. bye

Držím Ti palce ! Veľmi pekne si to všetko vysvetlil. Niekedy pocit poskytnutej pomoci tomu druhému je naozaj viac ako nejaký zárobok. Nerobím v tejto brandži, venujem sa iným veciam a tiež sa držím hesla, že nie je vždy zárobok to najdôležitejšie zo všetkého ! Spokojný klient je pre mňa určite viac !
dushko_B
24.11.11,07:22
tak winners má stránku, čo mi trochu pripomína zaužívané veci: teambuilding,motivation, activities -na týchto 3 pilieroch stojí boj o udržanie si znechuteného zamestanca v ovb/partners/salve, ale podotýkam, že o Winners som doteraz nepočul, takže NEVIEM ako fungujú naozaj.
Onyx webprezentáciu zasa zrejme nemá, ale bude to nejaká malá maklérska firmička, no myslím, že skôr je to predaj produktov než finančné poradenstvo.
?
Roman2011
04.08.16,17:58
pracujem pre OVB viac ako 4 roky...
- aj ja som sa musel naučiť Finančný trh... ako robot? áno, ako robot...
myslíš že pri pokladni predavačka blokuje tvoj nákup zakaždým inak? tak pri tom ukazovaní FT rob stojku... :)
Alebo myslíš, že futbalisti trénujú zakaždým niečo iné? naozaj? dobré ráno...
- v každej práci sú pravidlá, ktoré treba dodržiavať... vieš si predstaviť, že by ti v servise najprv naliali do motora olej a až potom by vypustili ten starý..? blbosť, čo..?

Odkaz pre Laco-montér : keby si oslovil 200 ľudí, ale myslím že naozaj oslovil, tak ako treba, ukázal im FT, tak určite tvoja úspešnosť stúpne...
mám zatiaľ asi 120 klientov (za 4 roky), celkovo som sa stretol asi s 200 ľuďmi, ktorým som ukázal FT - čiže čo viem pre nich urobiť...

a ako fungujem teraz? na odporúčania.. čo som urobil? nič.. iba robil.. ako robot... :)
teraz mi ľudia odporúčajú svojich známych, ktorí niečo chcú riešiť... dokonca aj takí, ktorí nie sú moji klienti.. prečo? neviem.. žeby som to robil tak, ako ma to naučili..?

Lebo ak OVB funguje vyše 45 rokov (pozrite si vznik PG alebo FC) tak načo meniť niečo, čo iným funguje a je vyskúšané..?

Prečo každý chcete vymyslieť teplú vodu, alebo iný kruh..?

P.S: v každej práci treba robiť.. aj v OVB...
skúste prísť do práce, vyložiť nohy na stôl, založte si ruky a počkajte, koľko to vydržíte, bez toho, aby Vás zavolal nadriadený do kanclu a nedal Vám podpísať jednu krásnu A4...
ivka70
05.08.16,06:41
.
reagujes na 5 rokov staru temu ....