giusy
08.11.08,13:48
dobry den.
tymto prosim o uzitocne rady ohladom problemu matky a brata chorych na schizofreniu. vacsinu problemov som vyriesila,ze momentalne su obaja umiestneny v dss,no nakolko su vazne a chronicky chory s malou moznostou uzdravenia,problemy sa nikdy neskoncia,preto budem vdacna za akekolvek informacie,ktore potrebujem ohladom nich. podotykam,ze sme sa so sestrou snazili o nich postarat bez ich umiestnenia do dss,no nebolo to mozne nakolko ich stav bol vazny.brat sa pokusil zabit mamu a sud mu nariadil umiestnenie do dss kovarce. je zbaveny svojpravnosti na pravne ukony,jeho kuratorom je mestsky urad partizanske,soc.odd.moja 1otazka je-citala som ze su povinny mi dat suhlas s prehlasenim jeho trvaleho pobytu v dss,nakolko je tam uz vyse roka.je to tak? mama chce predat byt v partizanskom a obavam sa, ze o par rokov sa bratovi zlepsi stav, nakolko tam je nuteny brat pravidelne lieky na schizofreniu a kde pojde potom.nakolko ho poznam(aj mna v minulosti pichol nozom do stehna),nikdy sa nezmeni a nebude schopny zit sam,ma problemy aj s alkoholom,no viem ze sa nezmieri byt do konca zivota v dss,preto sa obavam,kde pojde potom.mesto ako kurator je povinne mu poskytnut ubytovanie ak mu pomozu vybavit prepustenie z dss? upresnim,ze ja som vydata v zahranici,sestra v bratislave,mame male deti.mama je v dss z vlastneho rozhodnutia,aj ked sme jej navrhli ze moze byt s nami,no ona chce pokoj a v dss plavecke podhradie sa jej momentalne velmi paci.casto chodi na navstevu dcery v bratislave.ohladom nej rozmyslam nad obmedzenim sposobilosti na pravne ukony,lebo sa obavam,aby ju niekto podvodom nepripravil o jej byt,no sestra odmieta byt kuratorkou a ja mam trvaly pobyt v taliansku. tak neviem,ci to bude mozne.dalej sa obavam ci to neskomplikuje jej situaciu v dss. to je 2otazka,na ktoru ak viete mi odpovedat,budem rada.
BXLmiami
09.11.08,09:27
Neviem Ti poradiť na Tvoje otázky,ale schizofrenia je dedičná,takže v období puberty Tvojich detí,daj oči na stopky.Držim prsty.
danushka
19.11.08,19:51
Giusy, nepíšeš ako je to s vlastníckymi právami spomínaného bytu. Je vaša matka výlučným vlastníkom bytu? Ak máte strach vy sestry o možné zneužitie bytu, skúste matke navrhnúť, aby vás ako deti uviedla v liste vlastníctva ako spolumajiteľov aj s vašim bratom, prípadne nech vás ako deti oprávni z vecného bremena a tak máte istotu, že bez vášho vedomia sa s bytom nič neudeje. Za predpokladu, že s tým bude súhlasiť. Schizofrénia je nevyspytateľná choroba a nedorozumeniam sa dá predísť, keď ich viete predpokladať. Pri schizofrénii treba predpokladať možné aj nemožné.
feron
20.11.08,06:46
Neviem Ti poradiť na Tvoje otázky,ale schizofrenia je dedičná,takže v období puberty Tvojich detí,daj oči na stopky.Držim prsty.Pravdepodobnosť ochorenia vnúčaťa človeka chorého na schizofréniu je 4,3%. Toľko štúdie.
feron
20.11.08,06:56
Ak je brat umistnený v dss a je pozbavený spôsobilosti na právne úkony, tak toto pozbavenie je možné zrušiť len súdom na základe súdnoznaleckého vyšetrenia, ktoré musí preukázať výraznú úpravu stavu. Aj keby k tomu došlo, môže naďalej zostať v dss, vtedy však už o svojom zotrvaní tam rozhoduje sám. Pri chronifikovanej schizofrénii však scenár so zrušením pozbavenia nepredpokladám. Brat môže mať trvalý pobyt na mesto, nemusí to byť priamo adresa dss, ak by v tom bol problém. Čo sa týka matky, pozbavenie spôsobilosti môže byť úplné alebo len čiastočné, vymedzené na konkrétne veci. Môže sa týkať len spôsobilosti nakladať s majetkom alebo financiami, ostatné práva ostanú nedotknuté. Ale lepšie sa mi vidí návrh na spoluvlastníctvo, čím sa obmedzí nakladanie s bytom bez vašej vôle a nemusíte matku zbavovať spôsobilosti na právne úkony.
annamari
20.11.08,08:49
Hmm..mám podobný problém s bratom,lenze tu ide o stihoman.Stav sa mu zhorsuje natolko,ze uz aj mna podozrieva zo vsetkeho mozneho.Tvrdi ze je zdravy,len rodina je zla ,lebo nechce pred sudom potvrdit jeho bludy.Ako ho dostat na liecenie proti jeho voli,ked on sam si svoju chorobu nikdy neprizna a tiez sa bojim,ze cosi vyparati a ja ako opatrovnik povereny sudom budem musiet znasat nasledky...Byvam od neho 30 km ...on byva so staruckou mamou,ktora ma opatrovnicku z uradu prace...a zaujimalo by ma este,ci pripadne umiestnenie v DSS by mohlo byt mimo okresu kde byvaju,aby som k nim mala blizsie...a vobec ako postupovat so ziadostou o umiestnenie v DSS,verim,ze kto mal podobny problem,poradi..dakujem..
Bionda
20.11.08,09:06
tu ide o paranoju, schizofrénia je taká.
treba zájsť na Okresný úrad so žiadosťou- dúfam, že to ešte platí, tak ako kedysi, ak už nie, pardon
feron
20.11.08,09:14
Hmm..mám podobný problém s bratom,lenze tu ide o stihoman.Stav sa mu zhorsuje natolko,ze uz aj mna podozrieva zo vsetkeho mozneho.Tvrdi ze je zdravy,len rodina je zla ,lebo nechce pred sudom potvrdit jeho bludy.Ako ho dostat na liecenie proti jeho voli,ked on sam si svoju chorobu nikdy neprizna a tiez sa bojim,ze cosi vyparati a ja ako opatrovnik povereny sudom budem musiet znasat nasledky...Byvam od neho 30 km ...on byva so staruckou mamou,ktora ma opatrovnicku z uradu prace...a zaujimalo by ma este,ci pripadne umiestnenie v DSS by mohlo byt mimo okresu kde byvaju,aby som k nim mala blizsie...a vobec ako postupovat so ziadostou o umiestnenie v DSS,verim,ze kto mal podobny problem,poradi..dakujem..V prvom rade to chce psychiatrické vyšetrenie. Nerozumiem z akého dôvodu si ty ako opatrovník, je pozbavený spôsobilosti na právne úkony? Potom môže byť vyšetrený aj bez jeho výslovného súhlasu. Myslím, že umiestnenie v dss mimo okresu trvalého bydliska by nemal byť problém, treba to konzultovať s vybraným dss, kde ti dajú žiadosť, tú dáš potvrdiť na pár miestach. Lenže umiestnenie v dss nie je až také jednoduché, lebo zväčša nemajú miesta.
annamari
20.11.08,17:42
Ďakujem za odpoveď.Opatrovníkom ma ustanovil súd z dovodu pozbavenia brata sposobilosti na právne úkony.Ak ,teda,chcem aby bol brat opäť psychiatricky vyšetrený,mala by som požiadať súd,aby mu to nariadil?..keďže na mňa nedá...
Bionda
21.11.08,08:21
ale on by mal byť v dispenzárnej starostlivosti psychiatra, nie? Veď má na to dg a liečené? Mal by predsa pravidelne brať nejaké lieky, event. injekcie (Haloperidol a pod. ) čo užíva schizofrenik.
annamari
21.11.08,09:32
Odmieta sa psychiatricky kiecit,vraj,si neda vymyvyt mozog..dik za reakciu
Bionda
21.11.08,09:42
Na tvojom mieste by som zašla do príslušnej psychiatrickej amb., s lekárom sa dohodla a poprípade zabezpečila políciu na to, aby ho priviedli na liečenie, ak sa tam skutočne jedná o paranoidnú schizofréniu ( alebo manicko - depresívnu poruchu.. a pod.) , do liečebne bude umiestnený aj napriek nesúhlasu, nakoľko je považovaný ako nebezpečný pre seba a svoje okolie vzhľadom k duševnému ochoreniu .
feron
21.11.08,10:59
To, že je pozbvavený spôsobilosti na právne úkony ešte neznamená, že je povinný sa liečiť na psychiatrii, to spolu nesúvisí. Najlepšie je presvedčiť ho, aby sa dal vyšetriť na psychiatrickej amb.dobrovoľne (legálnymi presvedčovacími metódami;)). Proti vlasnej vôli môže byť vyšetrený a liečený len v prípade, ak je nebezpečný sebe alebo okoliu (agresivita, napádanie ľudí okolo seba ako si písala, alebo sebapoškodzovanie), alebo v prípade, že hrozí tzv.riziko z premeškania, t.j. pri neliečení aktuálneho stavu by hrozili výrazné dôsledky na zdr.stave. V tom prípade je potrebné cestou amb.všeobecného lekára zabezpečiť prepravu na psychiatrickú amb., niekedy si k tomu lekár volá asistenciu polície (v prípade agresivity pacienta)
Bionda
21.11.08,12:18
Ale závisí v dôsledku čoho bol pozbavený... AK kvôli psychiatrickej dg, tak je pravdepodobné, že "zabudol" chodiť na pravidelné kontroly. (ja nepoznám schizofrenika , ktorý by nemal chodiť na ko každé 3 týždne alebo aspoň raz za mesiac..)
Ešte v 95- 97 doviedli policajti na vyšetrenie osobu, ktorá vypisovala na ministerstvá , že jej nechcú zdarma opraviť očnú kameru zadarmo, ktorú používa na kontakt z mimozemšťanmi ... pani sa dovtedy neliečila, ale jej listy zapríčinili ( obvoďák to zabezpečoval), že sa nedobrovoľne musela dať vyšetriť ambul. a nakoniec skončila na ústavnej liečbe.
V tomot prípade annamari tvrdí, že trpí predstavami, že mu všetci chcú ublížiť.... (teda v rámci zavedených (hnusných) výmenných lístkov- treba sa obrátiť na obvodného lekára :))
giusy
21.11.08,14:03
diky moc vsetkym za odpovede,uz som nedufala,ze mi niekto odpovie. byt je len mamin a v tom je problem. aj kvoli chorobe nedoveruje nam a aj sa boji ze sa vykasleme na jej syna,na ktorom jedinom jej zalezi. takze sa bojim ze nic nepodpise a neviete si ani len predstavit ake mam problemy cokolvek pre nu vybavit,ked je na tom zle. nie je velmi inteligentna,takze cokolvek jej vysvetlit je tazke.nemozem doverovat naplno ani sestre pretoze sa chce zbavit povvinosti,chcela by len peniaze z toho bytu. moj brat je este mlady a nechce byt zavrety v dss do konca zivota,aj pre mesiacom sa mu podarilo z tadial utiect.dalo mi to vela prace ho tam dostat a bojim sa ze po rokoch pravidelneho uzivania sa mu zlepsi stav a bude chciet odtial odist,no kde pojde,ked mama a sestra chcu predat byt,lebo si neuvedomuju ze ceny stale rastu a ze za par rokov z tych penazi za predaj si brat nekupi nic. no ony myslia len na to ze budu mat peniaze na minanie. nezaujima ich co bude potom. aj mama si moze po case,ked sa jej zlepsi stav zmysliet ze chce zit sama a kde pojde?ja mam vlastny zivot a ku mne nechce ist,kvoli jazykovej bariere,tvrdi,zijem v taliansku.samozrejme ze keby som vedela ine riesenie ako ju ciastocne zabavit svojpravnosti tak by som to spravila.no ked nespolupracuju tak co mam spravit?mam cakat kym ju on niekto podvodom pripravi?brat je hlupy,nesebestacny,arogantny,ma problemy s alkoholom a cigaretami,no ma silny pud sebazachovy.ja viem ze sa nezmeni,no vedia to aj jeho doktori?ja si ho nikdy k sebe nevezmem,nebudem riskovat zivot mojich deti.no nechcem ani aby skoncil na ulici ako bezdomovec.to je moja dilema.
annamari
08.12.08,15:52
giusy...my dve chodime v rovnakych topankach...
Katarína_1
12.12.08,12:25
Aj ja by som sa rada opýtala ako je možné dať vyšetriť blízkeho príbuzného na psychiatrické vyšetrenie legálnou cestou. Bola som za obvodnou lekárkou, ktorá mi oznámila, že je to možné len dobrovoľne. Toto sa mi nikdy nepodarí, nakoľko takto chorý jedinec má názor, že on je úplne zdravý, len v jeho okolí sú zlí ľudia a zlodeji, ktorí mu iba škodia. Najviac podozrieva a obviňuje najbližších. Mám naozaj čakať, až kým nepríde k nešťastiu?
mils
24.03.11,04:04
Ahojte, chcel by som poradiť ľuďom, ktorí začínajú pociťovať príznaky paranoje a schyzofrénie a napriek tomu si myslia, že sú zdraví. Všimol som si, že na tomto svete sú aj zlí ľudia, ktorí potebujú za každú cenu niekomu škodiť (myslím si, že v mojom prípade v mene "dobra") - môj prípad. Neviem čím som sa ich dotkol, ale začali na mne používať metódy, aby príznaky zodpovedali daným chorobám. Stertol som sa stým ešte párkrát predtým,u iných ľudí, ale samozrejme som tomu neveril a smial som sa. Takže napíšem vám ako to chodí. Najprv ste sledovaný a sú zhromažďované údaje o vašich zvykoch. Neviem koľko, túto fázu som nepostrehol. Potom prídu "štartovači". V mojom prípade to boli naozaj štartovači áut:-)Vždy keď som išiel z domu niekto vedľa mňa naštartoval auto a odišiel. To sa ale nedialo raz za týždeň, ale každý, alebo každý druhý deň. Najprv si to samozrejme nevšimnete, ale skôr, či neskôr áno. No a potom začínate pozorne sledovať svoje okolie a to je ich zbraň. Vystihnú veci, ktoré sú okolo nás v značne veľkom množstve a ZNÁSOBUjÚ ich. V mojom prípade to začalo tým, že každé ráno, keď som išiel do práce alebo z práce prešlo okolo mňa behom 5=tich minút asi desať áut s vypnutým jedným svetlom. ďľšia metódy : autá dodávky s otvorenými zadnými dverami, autá s výraznými nápismi, autá s prívesnými vozíkmi. Všetko toto sa deje nezávisle na čase v ktorom opúšťate byt, alebo prácu. Ak sa nebojíte, prídu na rad zle vyzerajúci chlapci, ktorí sa vám zjavujú všelikade po ceste za deň, tak 3 várky. Ak ani to nezaberá, pokračujú v kombinácii týchto metód, až kým neodídete na psychiatriu. Je mi jedno, čo tu budete písať, chcem len pomôcť ľuďom, ktorí sa boja o svoj život, sám som sa 2x bál a nebolo to nič príjemné. Ni nešibe vám, ono sa to naozaj deje. Brával som tvrdé drogy a mám pocit, že niekto poterbuje svetu dokázať, že z nich vzniká paranoja. Nebudem na nikoho ukazova, kým som si neni istý, ale je to veľká komunita, v mojom prípade rátam minimálne 30 ľudí a myslím si, že to zo štátom nemá nič spoločné... tak si urobte názor kto to je... Ja nebudem nikoho očierňovať kým si nebudem istý... Ak týmto poradím čoilen jednému človeku budem spokojný. Majte sa pekne
PS Viem, že sú aj ľudia, ktorí týmito chorobami naozaj trpia....
smack11
24.03.11,23:59
diky moc vsetkym za odpovede,uz som nedufala,ze mi niekto odpovie. byt je len mamin a v tom je problem. aj kvoli chorobe nedoveruje nam a aj sa boji ze sa vykasleme na jej syna,na ktorom jedinom jej zalezi. takze sa bojim ze nic nepodpise a neviete si ani len predstavit ake mam problemy cokolvek pre nu vybavit,ked je na tom zle. nie je velmi inteligentna,takze cokolvek jej vysvetlit je tazke.nemozem doverovat naplno ani sestre pretoze sa chce zbavit povvinosti,chcela by len peniaze z toho bytu. moj brat je este mlady a nechce byt zavrety v dss do konca zivota,aj pre mesiacom sa mu podarilo z tadial utiect.dalo mi to vela prace ho tam dostat a bojim sa ze po rokoch pravidelneho uzivania sa mu zlepsi stav a bude chciet odtial odist,no kde pojde,ked mama a sestra chcu predat byt,lebo si neuvedomuju ze ceny stale rastu a ze za par rokov z tych penazi za predaj si brat nekupi nic. no ony myslia len na to ze budu mat peniaze na minanie. nezaujima ich co bude potom. aj mama si moze po case,ked sa jej zlepsi stav zmysliet ze chce zit sama a kde pojde?ja mam vlastny zivot a ku mne nechce ist,kvoli jazykovej bariere,tvrdi,zijem v taliansku.samozrejme ze keby som vedela ine riesenie ako ju ciastocne zabavit svojpravnosti tak by som to spravila.no ked nespolupracuju tak co mam spravit?mam cakat kym ju on niekto podvodom pripravi?brat je hlupy,nesebestacny,arogantny,ma problemy s alkoholom a cigaretami,no ma silny pud sebazachovy.ja viem ze sa nezmeni,no vedia to aj jeho doktori?ja si ho nikdy k sebe nevezmem,nebudem riskovat zivot mojich deti.no nechcem ani aby skoncil na ulici ako bezdomovec.to je moja dilema.

Ja snad len tolko ze poznam zopar ludi co sa liecili na schyzofreniu a nikdy sa z nej nevyliecili.... sam som vyskusal tie tabletky bez predpisu samozrejme, chcel som skusit co to robi s normalnym clovekom, a okrem toho ze cloveka nic nena..rie to nema ziadny efekt, ked sa uz bavime o schyzofrenii rozvinutej tak tam sa neda pomoct, on po vysadeni liekov opat bude takym ako bol predtym, mas dobru predtuchu...nezavidim ti...co je este horsie pre teba je to ze v tej liecebni sa pod tlakom tych liekov bude davat ,,naoko,, dokopy...
Bionda
25.03.11,17:15
mils- a aký dôvod by podľa Vás mal byť na to, aby ste nevyzerali príčetne? Ak nevlastníte obrovský majetok, ktorý by niekomu pripadol v prípade, ak skončíte zbavený svojprávnosti - je veľmi nepravdepodobné, že si niekto bude robiť prácu na to, aby tým Vám ublížil.
Skúste prestať si to všímať- ak by tým bol ohrozený Váš život- potom je na mieste informovať políciu. AK máte pochybnosti, či nie ste len precitlivelý- skúste si dať urobiť psychologické testy , ktoré v každom prípade môžu byť dobré ako podklad o Vašom duševnom zdraví - ak by Vám polícia neverila. Budete mať aj Vy sám lepší pocit, ak sa potvrdí , že netrpíte žiadnym duševnym ochorením ani poruchou.
danushka
25.03.11,18:13
Brával som tvrdé drogy a mám pocit, že niekto poterbuje svetu dokázať, že z nich vzniká paranoja.....

A nevzniká?
Už fajčenie trávy dokáže narobiť na psychike človeka veľké škody. Skôr si polož otázku, kto by organizoval armádu sledovavačov na Teba? Ľudia žijú uponáhľaným životom z práce domov a z domu do práce, tešia sa na svoje rodiny, prečo by Ťa zakaždým mal niekto iný sledovať?
Keď som si Tvoje riadky čítala, porovnala som ich so stavmi jedného nášho chlapca z rodiny, ktorý sa lieči na schizu. Mimochodom, nikdy si túto chorobu neprizná a aj jeho najbližšia rodina mala problém stotožniť sa s touto chorobou. Avšak odkedy sa lieči a hlavne pravidelne užíva lieky, prestali ho ,,prenasledovať rôzni ľudia, autá, už ho nechce nik otráviť". Nik nevie prečo ochorel. Ale sem-tam si len tak zafajčil marihuanu. Lekár tvrdí, že práve tráva mohla spustiť chorobu.
carni
22.05.12,07:38
dobry den, chcel by som vediet viac o dedicnosti tejto choroby aka je sanca ze ju budem mat. Matka to dostala ked som mal 3mesiace pretoze som odmietal aby ma kojila. Jej otec to dostal az teraz na stare kolena ale neviem isto ci je to schizofrenia ... moze to byt uz vekom tiez mal niake paranoje ale to je u starych ludi bezne...dostal niake lieky, ale musi pri nom stale niekto byt, nemoze byt sam, kedze mam len 17 nejdem sa na pytat nikoho z rodiny. Matka ma sestru a brata.. jej sestra ma dve deti tam nevidim ziadne priznaky. bratranec si huli travu od 7triedy ma 19 nic mu neni zatial :p ... ale z jej bratovej strany to maju obidve deti aj zena neviem ci to je schizofrenia ale niesu v poriadku moc sa nevidame deti su este na ZS a nevizera to s nimi dobre. Jej bratovi nic neni ale deti a jeho zena niesu v poriadku, mohli to dostat aj z jej strany to uz neviem ...
danushka
22.05.12,08:00
carni
22.05.12,08:05
to som uz precital ...tam je napisane akurat ze vyskyt schizofrenie v rodine zvysuje sancu ... preto som napisal sem, ake s tym mate skusenosti...
danushka
22.05.12,08:24
dobry den, chcel by som vediet viac o dedicnosti tejto choroby aka je sanca ze ju budem mat. Matka to dostala ked som mal 3mesiace pretoze som odmietal aby ma kojila. Jej otec to dostal az teraz na stare kolena ale neviem isto ci je to schizofrenia ... moze to byt uz vekom tiez mal niake paranoje ale to je u starych ludi bezne...dostal niake lieky, ale musi pri nom stale niekto byt, nemoze byt sam, kedze mam len 17 nejdem sa na pytat nikoho z rodiny. Matka ma sestru a brata.. jej sestra ma dve deti tam nevidim ziadne priznaky. bratranec si huli travu od 7triedy ma 19 nic mu neni zatial :p ... ale z jej bratovej strany to maju obidve deti aj zena neviem ci to je schizofrenia ale niesu v poriadku moc sa nevidame deti su este na ZS a nevizera to s nimi dobre. Jej bratovi nic neni ale deti a jeho zena niesu v poriadku, mohli to dostat aj z jej strany to uz neviem ...

Tvoja matka určite nedostala schizofréniu z toho, že si odmietal, aby ťa kojila.
Mohla trpieť aj popôrodnou depresiou, ktorá sa medzi ľuďmi ľudovo hovorí ,,buchlo mlieko do hlavy", táto porucha je spôsobená prudkou hormonálnou zmenou po pôrode.
Neviem si predstaviť dosť dobre 3-mesačné dieťa, ktoré nechce materinské mlieko. Dieťa v takom veku potrebuje napĺňať základné potreby, medzi ktoré prijímanie potravy určite patrí a pokiaľ má matka dosť mlieka, po kojení je dieťa spokojné a nevyberá si medzi fľaškou a prsníkom za predpokladu, že mu nebola daná fľaša s mliekom a dieťa zistí, že je pohodlnejšie a menej pracné pitie práve z fľaše.

Takže na túto teóriu zabudni. Ledaže, práve tá popôrodná depresia niečo u Tvojej mamy spustila...

A k otázke aké je riziko, že dostaneš schizofréniu Ti zodpovedne neodpovie ani odborník. Všeobecne patríš do rizikovej skupiny, ale celý život schizu dostať nemusíš presne tak, ako schizu môže dostať človek, ktorý po svojich predkoch nemal najmenší dôvod prísť k takejto Dg.

Tvoj starý otec nemusí mať schizofréniu, môže sa jednať o stareckú demenciu, alzheimera apd. Jeho zdr. stav by najlepšie posúdil lekár.
Príliš veľa premýšľaš nad týmito vecami a robíš chybu. Určite sa vyvaruj alkoholu, ľahkým drogám /o ťažkých ani nehovorím/. Všeobecne užívanie drôg nakopne psychiku a to, že niekto ,,huli " trávu a nič mu nie, neznamená, že o týždeň, mesiac alebo rok mu tiež nič nebude.
Pikoška
22.05.12,08:26
Ahojte, chcel by som poradiť ľuďom, ktorí začínajú pociťovať príznaky paranoje a schyzofrénie a napriek tomu si myslia, že sú zdraví. Všimol som si, že na tomto svete sú aj zlí ľudia, ktorí potebujú za každú cenu niekomu škodiť (myslím si, že v mojom prípade v mene "dobra") - môj prípad. Neviem čím som sa ich dotkol, ale začali na mne používať metódy, aby príznaky zodpovedali daným chorobám. Stertol som sa stým ešte párkrát predtým,u iných ľudí, ale samozrejme som tomu neveril a smial som sa. Takže napíšem vám ako to chodí. Najprv ste sledovaný a sú zhromažďované údaje o vašich zvykoch. Neviem koľko, túto fázu som nepostrehol. Potom prídu "štartovači". V mojom prípade to boli naozaj štartovači áut:-)Vždy keď som išiel z domu niekto vedľa mňa naštartoval auto a odišiel. To sa ale nedialo raz za týždeň, ale každý, alebo každý druhý deň. Najprv si to samozrejme nevšimnete, ale skôr, či neskôr áno. No a potom začínate pozorne sledovať svoje okolie a to je ich zbraň. Vystihnú veci, ktoré sú okolo nás v značne veľkom množstve a ZNÁSOBUjÚ ich. V mojom prípade to začalo tým, že každé ráno, keď som išiel do práce alebo z práce prešlo okolo mňa behom 5=tich minút asi desať áut s vypnutým jedným svetlom. ďľšia metódy : autá dodávky s otvorenými zadnými dverami, autá s výraznými nápismi, autá s prívesnými vozíkmi. Všetko toto sa deje nezávisle na čase v ktorom opúšťate byt, alebo prácu. Ak sa nebojíte, prídu na rad zle vyzerajúci chlapci, ktorí sa vám zjavujú všelikade po ceste za deň, tak 3 várky. Ak ani to nezaberá, pokračujú v kombinácii týchto metód, až kým neodídete na psychiatriu. Je mi jedno, čo tu budete písať, chcem len pomôcť ľuďom, ktorí sa boja o svoj život, sám som sa 2x bál a nebolo to nič príjemné. Ni nešibe vám, ono sa to naozaj deje. Brával som tvrdé drogy a mám pocit, že niekto poterbuje svetu dokázať, že z nich vzniká paranoja. Nebudem na nikoho ukazova, kým som si neni istý, ale je to veľká komunita, v mojom prípade rátam minimálne 30 ľudí a myslím si, že to zo štátom nemá nič spoločné... tak si urobte názor kto to je... Ja nebudem nikoho očierňovať kým si nebudem istý... Ak týmto poradím čoilen jednému človeku budem spokojný. Majte sa pekne
PS Viem, že sú aj ľudia, ktorí týmito chorobami naozaj trpia....Milý mils, práve si mnohým poradil. Nie je schizo ako schizo. Tá jedná odozneje časom, keď vyhodíš piko...;)
carni
22.05.12,08:47
to mi povedali : ) ja som nic nenamietal... ked matka nebrala 2 tyzdne lieky vtedy som zitil ze ma schizofreniu, potom si ju odviezli...no tazke drogy urcite nie sem tam zbehnem na hausku semtam si dam travu vynimocne, akurat som fajciar no:p