zúfala111
08.11.08,14:26
dobry deň
mohli by ste mi niekto prosím poradiť?
na našom pozemku sú postavené dva elektrické stlpy a kôli nim nemôžme na pozemku nič stavať.mám pravo v zhľadom k tejto skutočnosti na zníženie poplatku za elektrinu?? kam sa mam s tým obratiť?? prosím poradte mi!!!
wagner
08.11.08,14:53
Poplatky za el. energiu Ti nikto nezníži:mad: Ale môžeš si stĺpy so súhlasom energetického závodu preložiť na vlastné náklady tak, aby si mohla stavať, pokiaľ vzdialenosť od stavby bude dostatočná. Súčasnú normu síce nepoznám, ale ja mám stĺp od domu 5 metrov. Najprv treba požiadať príslušného pracovníka EZ nech pozemok ohliadne a skúsiť nájsť s ním riešenie. Podotýkam, preloženie na vlastné náklady:( lebo stĺp zavadzia Tebe
ekopo
08.11.08,15:40
Otázka je ešte, kto povolil postavenie stlpu na súkromnom pozemku? Aj ja mám stlp na pozemku (rodinný dom), ale som sa nedopátral k nejakému povoleniu. Asi budem žiadať nájomné :) , má s tým niekto skúsenosti?
wagner
08.11.08,16:28
Kedysi to EZ umožňoval zákon - číslo zákona neviem, ale asi o energetike a žiadne nájomné Ti nikto platiť nebude. Viem aký problém mal jeden známy, ktorý mal postavený stĺp v strede vchodu do dvora a autom sa tam nedostal. Na vlastné náklady kúpil betónový stĺp(pôvodný bol drevený) a dal ho presadiť o tri metre ďalej. Mal s tým viac vybavovania ako so stavebným povolením:mad:, to bolo pred piatimi rokmi. Tak neviem či byrokracia sa zvýšila:mad: alebo znížila:D
ekopo
08.11.08,17:15
zhrniem to takto: obyčajný občan nemá na nič právo