ondrejvla
19.05.05,14:22
Mám prosbu na Richarda, skús niečo vymyslieť, aby noví členovia nezadávali tú istú otázku na novú tému! p.Mihál má pravdu, keď píše, že je v tom "MOLOCH"! Inak je to krásny výraz, ale príliš jemný na to, ako to tu začína vyzerať! Nemali by si noví členovia najskôr povinne prečítať čo treba najskôr, a až potom by mohli zadávať otázku? Je to možné?
Jozef Mihál
19.05.05,13:15
Vlasta, na Krahuliach dúfam vymyslíme také riešenie, aby boli spokojní aj starí kozáci aj greenhorni, ktorým robí problém hľadanie a zadávanie otázok. Pár nápadov by bolo...
Richard
19.05.05,17:55
Môžeme to rozoberať aj teraz, skôr.
Niektorí začiatočníci majú skutočne problémy so základnými funkciami Porady, ktoré sú k dispozícii.
Málokto číta napr. FAQ, alebo Tipy a Triky.

Mám "krátkodobý" plán urobiť pre členov, ktorí majú napr. menej ako 5 príspevkov veľkú krikľavú výstrahu, aby si prečítali základy o Porade a hlavne o kategorizácii.

Nechcem to však urobiť, že musia cez niečo prejsť, čo iba odkliknú a pôjdu ďalej. Veľká krykľavá výstraha bude "dlhšie" na očiach.

Existuje tu možnosť tzv. moderovania, keď prejde téma iba ktorú odsúhlasím. Toto mám naprl na Aktuality-NEWS. Napriek tomu, že sú to aktuality, niektorí mi tam píšu kadečo. Časovo to je však náročné, a to je iba malá časť Porady...

Pre začiatočníkov by boli ešte dobré vypracované otázky (viacmenej tzv. základy a často sa opakujúce) na jednom mieste, takže by si ich tam ľahko našli. Rovnako prepracované InfoMenu, teda základné informácie potrebné k účtovníctvu a podnikaniu - napr. rôzne číselné a iné údaje (čo by takisto pokrilo veľké množstvo zákl. otázok). TOTO však už asi presahuje rámec neplatenej diskusie a vyžaduje si to čas, údržbu a časovú štrukturovanosť údajov.
Momentálne pripravujem spustenie prehľadného systému na tlačivá a dokumenty. Budú na jednom mieste, budete ich môcť hodnotiť a bude sa v nich dať samozrejme vyhľadávať. Bude to omnoho lepšia štruktúra ako v súčastnosti (to súčasné sa ani moc nevyužíva a mnohé dokumenty sú "rozhádzané" po celej Porade).
Takisto chcem spracovať linky to rozumného celku.

Jo a ešte chcem vytvoriť "nápadnejšie" pole na vyhľadávanie...

Napadá mi ešte jedna možnosť na upozornenie "nezorientovaných". Členovia by mohli nahlásiť takéhoto člena a automaticky by sa mu zapla výstraha, že zadáva nesprávne otázky a pod. Je tu možno malé riziko zneužitia, alebo neodborného použitia. Vždy sa to dá samozrejme vypnúť.... ale to musí niekto urobiť.....

Jednoducho treba brať do úvahy fakt, že niektorí začínajú a mať na nich trpezlivosť. Každý deň dostávam email (aj niekoľko), že sa neviedia zaregistrovať. Registrácia je samozrejme funkčná, takže problém je so znalosťou ovládania.... a to sme ešte len na "začiatku" Porady....
Je proste istá skupina, ktorá bude robiť chyby.... a to sa dá opraviť už len "manuálne"

Hmmm čo ešte? ešte by sa niečo našlo.... keby sa našiel čas....
bepo
19.05.05,18:00
A nájsť nejakého pod-administrátora?Dajme tomu s menšími právomocami?
Richard
19.05.05,18:20
Áno, nad tým som uvažoval. Je to istá cesta. Už som tu k tomu vlastne aj vyzýval.
Priznám sa, že to ešte nemám celkom pripravené, ale je tu takáto možnosť.

Sám som doteraz neupratoval, lebo som najprv nemal doma net a neskôr iba dial up. TERAZ MÁM KONEČNE RÝCHLY NET!!!! :) ... ale pravda je taká, že upratovanie tém nie je moja priorita, takže to trochu odsúvam....:o

Späť k "pod-administrátorovi".....Malo by ísť o upratovanie tém. Musí to byť však niekto, kto sa vyzná...čiže zaradí správne tému, a bude ochotný to robiť pravidelne a zodpovedne. Na chvíľu to môže byť zábava, ale časom už skoro ako práca...

Bepo, ešte som ti neodpovedal na tvojú SS ohľadom tém, ktoré odkazujú na ďalšie "tie pravé témy". Ak sa niekto spýta a iný ho odporučí linkom na tému, ktorá to rieši, myslím že je to dobré nechať tak a nemazať to.
Dva dôvody:
1. ukáže to aj ostatným, že veľa vecí je tu už zodpovedaných, čiže treba vyhľadávať
2. znásobí to možnosti nádenia danej témy, pretože niekedy je rovnaká otázka podaná iným spôsobom, inými slovami a tí čo vyhľadávajú majú väčšiu pravdepodobnosť, že ich hľadané slová a vyjadrenia sa nájdu.....
Manual
19.05.05,18:21
Ano, všetko čo sa tu píše je pravda. Obdivujem Richarda, že to robí tak a všetko zvláda. Ale každý človek je individualita a to po čom sa tu volá a ja s tým plne súhlasím, je so stále narastajúcim počtom členov asi ťažko dosiahnutelné. Keby bolo na Poarade 100 ludí, tak tí sa dajú "ukočírovať" a budú zbehlí, vycvičení. Ale niekto sem len nakukne, zadá špatne a ešte duplicitne otázku a už miesto odpovede mu je 5x vytknuté aby hladal a že problém je už na porade dávno vyriešený. A keď si to dotyčný prečíta, viac sem nejde a miesto neho nastúpi iný a pýta sa podobne... Je to asi začarovaný kruh. Súhlasím aj s nejakými filtrami čo navrhuje Richard, len aby to potom ľudí neodradilo. Každý sme rôzni, každý má iné danosti, vzdelanie, IQ, niekto je na nete prvý krát a je rád že sa tam dokázal v 60-tke pripojiť. To je môj názor na danú vec a samozrejme tiež som za to aby tu bol na PORADE poriadok.
Pekný večer želám...
ondrejvla
19.05.05,19:40
Ano, všetko čo sa tu píše je pravda. Obdivujem Richarda, že to robí tak a všetko zvláda. Ale každý človek je individualita a to po čom sa tu volá a ja s tým plne súhlasím, je so stále narastajúcim počtom členov asi ťažko dosiahnutelné. Keby bolo na Poarade 100 ludí, tak tí sa dajú "ukočírovať" a budú zbehlí, vycvičení. Ale niekto sem len nakukne, zadá špatne a ešte duplicitne otázku a už miesto odpovede mu je 5x vytknuté aby hladal a že problém je už na porade dávno vyriešený. A keď si to dotyčný prečíta, viac sem nejde a miesto neho nastúpi iný a pýta sa podobne... Je to asi začarovaný kruh. Súhlasím aj s nejakými filtrami čo navrhuje Richard, len aby to potom ľudí neodradilo. Každý sme rôzni, každý má iné danosti, vzdelanie, IQ, niekto je na nete prvý krát a je rád že sa tam dokázal v 60-tke pripojiť. To je môj názor na danú vec a samozrejme tiež som za to aby tu bol na PORADE poriadok.
Pekný večer želám...
No Manuál! aj my 60-tnici sa dokážeme zorientovať! Ja som sa radila, pýtala, kým som sa nezorientovala! A priznám veľkou oporou mi bola Lenkak, nielen, že mi radila, ale bola aj mojou psychickou podporou, okrem Babenko, Vladan...
Nedá sa ani vymenovať, koľkí mi v začiatkoch pomohli, preto teraz ja chcem pomáhať tým, čo potrebujú moju radu, a verím, teda aspoň dúfam, že moje rady im budú ešte dlho osožné!
A ešte niečo - Manual, ja skutočne mám net len 7 mesiacov, a myslím si, že všetko ide, len sa musí chcieť človek aj učiť! A hoci aj v 60-tke!
lenkak
20.05.05,07:49
Vlasti: len jedno veľké ďakujem.
ondrejvla
20.05.05,08:05
Vlasti: len jedno veľké ďakujem.
Lenka, ja ďakujem tebe. I keď si určite oveľa mladšia odo mňa, si mojou Poradovou mamou.
lenkak
20.05.05,08:16
Vlasti: toto si hneď ukladám a vytláčam, niekde si to vycapím a bude ma hriať neskutočne dobrý pocit, že som pomohla oveľa skúsenejšiemu človeku než som ja. Pa.
ondrejvla
20.05.05,08:26
Lenka ešte raz za všetko vďaka!
A ďakujem aj tým, ktorých som menovala i nemenovala, ktorí mi v začiatkoch veľmi pomohli. Určite po technickej stránke vašu pomoc ešte budem potrebovať.
Oci
20.05.05,08:59
Asi nehovorím k zadanej téme, prepáčte. Tiež chcem ale poďakovať Vlastičke i ostatným prispievateľom. Vlasta, tvoje rady - to sú pre mňa tutovky.
ondrejvla
20.05.05,09:01
Asi nehovorím k zadanej téme, prepáčte. Tiež chcem ale poďakovať Vlastičke i ostatným prispievateľom. Vlasta, tvoje rady - to sú pre mňa tutovky.
Oci, ďakujem veľmi pekne! Potešil si ma, že si tu, už dlho neblikalo tvoje meno!
Pekný deň želám.
terezaka
20.05.05,09:17
Ahoj aj ja chcem povedať jedno velké ĎAKUJEM... za trpezlivosť so začiatočníkmi čo som aj ja. Pripájam sa k názoru ,že všetko sa da naučiť ak sa chce a je trpezlivosť.Nie sme všetci rovnako zdatný vo všetkom a nezačíname v rovnakom veku, čo tiež zohráva rolu.Tý neskôr narodený majú v tomto smere určité prednosti aj danosti, začínali s PC aj netom už na škole a majú aj viac času sa tomu venovať vo volnom čase.Kdežto vätšina z nás nevie čo sproblémom,tak rýchle na poradu a vtedy pochody myslenia sú iné...
lenkak
21.05.05,17:28
Áno, nad tým som uvažoval. Je to istá cesta. Už som tu k tomu vlastne aj vyzýval.
Priznám sa, že to ešte nemám celkom pripravené, ale je tu takáto možnosť.

Sám som doteraz neupratoval, lebo som najprv nemal doma net a neskôr iba dial up. TERAZ MÁM KONEČNE RÝCHLY NET!!!! :) ... ale pravda je taká, že upratovanie tém nie je moja priorita, takže to trochu odsúvam....:o

Späť k "pod-administrátorovi".....Malo by ísť o upratovanie tém. Musí to byť však niekto, kto sa vyzná...čiže zaradí správne tému, a bude ochotný to robiť pravidelne a zodpovedne. Na chvíľu to môže byť zábava, ale časom už skoro ako práca...

Bepo, ešte som ti neodpovedal na tvojú SS ohľadom tém, ktoré odkazujú na ďalšie "tie pravé témy". Ak sa niekto spýta a iný ho odporučí linkom na tému, ktorá to rieši, myslím že je to dobré nechať tak a nemazať to.
Dva dôvody:
1. ukáže to aj ostatným, že veľa vecí je tu už zodpovedaných, čiže treba vyhľadávať
2. znásobí to možnosti nádenia danej témy, pretože niekedy je rovnaká otázka podaná iným spôsobom, inými slovami a tí čo vyhľadávajú majú väčšiu pravdepodobnosť, že ich hľadané slová a vyjadrenia sa nájdu.....
To by pre mňa bola pocta, aspoň nejaká maličká úloha.
kukučka
21.05.05,18:44
Bepo, ešte som ti neodpovedal na tvojú SS ohľadom tém, ktoré odkazujú na ďalšie "tie pravé témy". Ak sa niekto spýta a iný ho odporučí linkom na tému, ktorá to rieši, myslím že je to dobré nechať tak a nemazať to.

A čo tak potom túto novú duplicitnú tému uzavrieť?
Paula
21.05.05,21:01
Som veľmi povďačná všetkým, ktorí linkom odporučia tam,kde je problém riešený.Obdivujem všetkých,ktorý vedia vložiť nielen link ale aj prílohu. Horšie sa mi hľadá..... chcela som pridať príspevok na tému "DPH a tovar" a keďže som mala pocit, že ide vlastne o druh škody, chcela som najprv zistiť, či daný problém už nebol rozoberaný. Zadaním slova "škoda" sa ponúknu témy širokého druhu Od Etikety Porady, cez Banánky v čokoláde....Pes-účtovanie...lízing....Superstar...Kafčotref... Zamestnanie cudzinec.....
Máme skúsenosť, že do pôvodne zadanej témy sa pridružia príspevky, ktoré s témou nesúvisia a sú žiaľ stratené a pritom veľmi užitočné (ale nenapadlo by nás ich tam hľadať).
Tak si tu premýšľam, či by sa nedalo časom pri hľadaní zvoliť si najprv oblasť (Daň z príjmu, DPH...) a až potom zadať kľúčové slovo.... viem, že každá inovácia zaberie veľa času a práce...len si tak premýšľam...... (Richard,nebi ma :)...........)
Richard
21.05.05,21:29
Tak si tu premýšľam, či by sa nedalo časom pri hľadaní zvoliť si najprv oblasť (Daň z príjmu, DPH...) a až potom zadať kľúčové slovo.... viem, že každá inovácia zaberie veľa času a práce...len si tak premýšľam...... (Richard,nebi ma :)...........)
Paula,

to čo píšeš je možné dokonca až dvoma spôsobmi:
1. cez rozšírené vyhľadávanie (zadáš v ktorej Porade sa má vyhľadávať)
2. Otvoríš si príslušnú Poradu a využíješ možnosť "hľadaj v tejto Porade"

Ďalej odporúčam pri hľadaní zadávať viacero slov, o ktorých sa dá predpokladať že sa objavia v hľadanej otázke/téme.
Paula
21.05.05,21:39
Ďakujem Richard, veru hľadať priamo v téme. Som večný žiačik :) Takú dlhú reč som viedla :D ,až som sa zosmiešnila, tak mi treba.
Richard
22.05.05,08:21
Ďakujem Richard, veru hľadať priamo v téme. Som večný žiačik :) Takú dlhú reč som viedla :D ,až som sa zosmiešnila, tak mi treba.Paula, neboj nezosmiešnila.
Treba sa pýtať, odpoveď môže poslúžiť aj iným. No ale treba aj čítať Tipy a Triky a FAQ :-)

Ale prvý krát by som možno hľadal cez hlavné vyhľadávanie, pretože téma môže byť aj nesprávne zaradená... Najlepšie je použiť čo najviac relevantných kľúčových slov a vtedy sa ti zúži vyhľadávanie (niekedy až moc :) ).
pa
sway
22.05.05,09:37
Paula, neboj nezosmiešnila.
Treba sa pýtať, odpoveď môže poslúžiť aj iným. No ale treba aj čítať Tipy a Triky a FAQ :-)

Ale prvý krát by som možno hľadal cez hlavné vyhľadávanie, pretože téma môže byť aj nesprávne zaradená... Najlepšie je použiť čo najviac relevantných kľúčových slov a vtedy sa ti zúži vyhľadávanie (niekedy až moc :) ).
pa
pravda, pravda, ani ja som doposiaľ rozšírené nepoužívala - už budem.... díííík:p
kikoza
22.09.05,08:34
ondrejvla,súhlasím s Tebou.Praxe v účtovníctve mám veľkú kopu, rokov tiež dosť,ale internet len začínam a učím sa, učím sa... len mám na to veľmi málo času,pretože inej práce je veľa.Ale sú okolo mňa zatiaľ vždy ochotní a zlatí ľudia. Poradu viac čítam,lebo som tu veľmi krátko a neviem sa poriadne orientovať a hlavne mám veľké problémy s odpovedaním, skratkami a pod.Ale som veľmi za techniku,pretože viem, čo je to za prácu robiť ekonomiku ručne /kedysi dávno sme to robili/ a nikdy nenadávam na počítače aj keď niekedy robia veľmi pomaly. Takže dúfam, že to zvládnem.
Janka6685
22.09.05,08:54
Veľmi obdivujem starších ľudí, ktorí sa rozhodli naučiť sa pracovať s počítačom a internetom. Pre mňa je to samozrejmosť, lebo som chodila na takú strednú školu, na ktorej bola povinnosť mať aj doma počítač. Ale neviem si predstaviť, že by som mala 60 a teraz sa začala učiť. Pred nedávnom dávali v televízii reportáž o jednom domove dôchodcov, kde si zakúpili počítač a teraz tam starčekovia a starenky surfujú po internete. Je ešte veľa ľudí, čo si myslia, že je to len pre mladších, preto je super, že sa postupne aj starší ľudia zapájajú do života v 21. storočí. Moja svokra si ešte stále myslí, že počítač je len monitor. Dokonca mám pocit, že keď ma vidí pri počítači, myslí si, že sa hrajem. Veľa ľudí si to myslí a ani ich nenapadne, že počítač a internet je súčasťou pracovnej činnosti.
ALDA
22.09.05,09:51
Veľmi obdivujem starších ľudí, ktorí sa rozhodli naučiť sa pracovať s počítačom a internetom. Pre mňa je to samozrejmosť, lebo som chodila na takú strednú školu, na ktorej bola povinnosť mať aj doma počítač. Ale neviem si predstaviť, že by som mala 60 a teraz sa začala učiť. Pred nedávnom dávali v televízii reportáž o jednom domove dôchodcov, kde si zakúpili počítač a teraz tam starčekovia a starenky surfujú po internete. Je ešte veľa ľudí, čo si myslia, že je to len pre mladších, preto je super, že sa postupne aj starší ľudia zapájajú do života v 21. storočí. Moja svokra si ešte stále myslí, že počítač je len monitor. Dokonca mám pocit, že keď ma vidí pri počítači, myslí si, že sa hrajem. Veľa ľudí si to myslí a ani ich nenapadne, že počítač a internet je súčasťou pracovnej činnosti.
Janka obdivuj ma:) Mám 56 a už 12-násť rokov je počítač mojím chlebodárcom, spoločníkom aj radosťou a niekedy aj starosťou, keď mám veľa práce a musím ho spustiť:D vtedy najskôr nakuknem na Poradu aby som sa rozhýbala.
S týn obdivom vieš ako to myslím:cool:

Ahoj Hela
Janka6685
22.09.05,09:58
Janka obdivuj ma:) Mám 56 a už 12-násť rokov je počítač mojím chlebodárcom, spoločníkom aj radosťou a niekedy aj starosťou, keď mám veľa práce a musím ho spustiť:D vtedy najskôr nakuknem na Poradu aby som sa rozhýbala.
S týn obdivom vieš ako to myslím:cool:

Ahoj Hela
Si zlatá:D :)
Ludmila1
24.10.05,07:46
milá lenka, s tým čo píšeš vrele suhlasim,pretože ja som tiež začiatočník a volajako mi to nejde a to mám prečitané niekoľkokrát informácie s prácou na porade, asi som nejaká tupšia alebo čo, teraz napr. chcem položit otázku o vypracovaní vnútropodnikovej smernice pre malú firmu, ktorá má 13 zamestnancov a zaoberá sa stolárskou výrobou, ked možeš poraď, pribudne ti dalši vďačný človek na tomto svete
ondrejvla
24.10.05,14:45
milá lenka, s tým čo píšeš vrele suhlasim,pretože ja som tiež začiatočník a volajako mi to nejde a to mám prečitané niekoľkokrát informácie s prácou na porade, asi som nejaká tupšia alebo čo, teraz napr. chcem položit otázku o vypracovaní vnútropodnikovej smernice pre malú firmu, ktorá má 13 zamestnancov a zaoberá sa stolárskou výrobou, ked možeš poraď, pribudne ti dalši vďačný človek na tomto svete
Ľudmila,
klikni si na Hľadaj, daj tam text :*vnútropodnikové smernice* a objaví sa ti viac tém, v ktorých určite nájdeš, čo potrebuješ.
Marianna01
24.10.05,14:59
milá lenka, s tým čo píšeš vrele suhlasim,pretože ja som tiež začiatočník a volajako mi to nejde a to mám prečitané niekoľkokrát informácie s prácou na porade, asi som nejaká tupšia alebo čo, teraz napr. chcem položit otázku o vypracovaní vnútropodnikovej smernice pre malú firmu, ktorá má 13 zamestnancov a zaoberá sa stolárskou výrobou, ked možeš poraď, pribudne ti dalši vďačný človek na tomto svete
Nie som Lenka, ale čisto náhodou som zakladala tému - vnútropodnikové smernice, a volá sa to Smernice, len si daj vyhľadať tému smernice, a presmeruje Ťa to. Je tam dosť príspevkov, a sú tam aj prílohy so vzormi smerníc, snáď Ti to pomôže. Ja som si z príspevkov vybrala. Držím palec, aby si našla, čo potrebuješ. Skús si pozrieť aj rozšírené hľadanie /pod "Hľadaj..."/ pre viac možností hľadania. Len si to prezri, určite si to raz-dva osvojíš.
;)
lenkak
24.10.05,16:57
Ja som Lenka, a prodávam aj link na danú tému:
http://www.porada.sk/showthread-t_10079-page_1-pp_10.html
Eva Farkasová
06.11.05,08:35
Mám problém a potrebujem poradiť. Neviem si stiahnuť väčšinu tlačív, neviem, či mám problém s PC alebo treba niečo iva prestaviť. Stále sa mi v ľavom rohu ukáže maličký štvorček. Prepáč, že Ťa otravujem s takouto banalitou. Adobe Ac. mám 6.0 treba vyšší?
Marína
06.11.05,13:45
Podľa mňa to nie nie je problém v Adobe, ale v nastavení v prehliadači.
Ja mám ten istý problém a tak kým Richard poradí, tak to skús riešiť tak ako ja. Stiahni si prehliadač z http://www.opera.com
Ja keď sa pripojím na internet otvorím si obidva prehliadače(Explorer aj Operu). Pracujem v exploreri, ale keď narazím na subor s príponou pdp, prepnem sa do Opery a cez ňu si to stiahnem. Kľudne ale môžeš všetko prehliadať si v Opere. Určite problém máme niekde v nastaveniach, nejakú blokáciu súborov s určitými príponami, ale neviem to to nájsť a nastaviť.
Richard, aj ja ťa prosím o radu.
Eva Farkasová
06.11.05,16:34
Ďakujem, skúsim to. Je možné, že som si to nastavila aj sama - myslím blokovanie okien, lebo mi posielali rôzne erot.stránky, tak skúsim to nejako ešte pozrieť. Pozri si v Nástrojoch - Možnosti internetu a pozri ako máš nastavené zabezpečenie. Ja mám všetko v strednej úrovni /je to doporučené/, iba Vymedzené lokality mám úroveň vysokú /je vraj najmenej funkčná, ale najbezpečnejšia/. Tak asi bude problém v tom. Daj vedieť ako to máš ty. Zatiaľ ahoj.
Marína
06.11.05,17:22
Nastavenia mám podobné ako ty, takže budeme čakať na Richarda.
Pekný zvyšok dňa.
Richard
06.11.05,19:26
Ak máte blokované okná, môže to spôsobovať problém, pretože napr adobe .pdf dokumenty sa otvárajú v novom okne.

Ešte môžete mať špatne nainštalovaný Adobe, ktorý sa ninicializuje v browseri.

Mne to vo firefoxi v pohode funguje.
Napíšte niečo konkrétnejšie, napr. ktorý súbor sa Vám nedá stihanuť/otvoriť a akú hlášku Vám presne vypisuje prehliadač.
lenkak
06.11.05,19:30
Mne otváranie aj ukladanie pdf súborov fungujú aj cez Firefox, aj Internet Explorer.
decembrovka
09.01.06,15:18
Ahoj, prečítala som si Tvoj príspevok. Prosím o radu. Som na porade od mája. Stále čítam všetko možné. No neviem s poradou dobre pracovať. Môžeš mi v tom pomôct. Chcem sa vyhnúť opakovaným otázkam. No nedarí sa mi to. Ak chcem zadať novú, tak ju zadám no neviem či ju zaradím správne, a naviac niekedy ani ju po samej neviem nájsť, takže sa nedočítam ani či mi niekto odpovedal. Prosím pomôž, vopred ďakujem. Len verím, že ak mi odpovieš, že si to aj nájdem.
Jozef Mihál
09.01.06,15:30
Čo tak zorganizovať školenie práce s Poradou? Bol by záujem?
Jana Acsová
09.01.06,15:33
Na husacine? Alebo Krahuliach? .-)
Jozef Mihál
09.01.06,15:39
Nie. Normálne komerčné školenie. Tak ako sú školenia práce s PC, práce s Wordom, Excelom...
Za rozumnú cenu.
Tweety
09.01.06,15:40
Nie. Normálne komerčné školenie. Tak ako sú školenia práce s PC, práce s Wordom, Excelom...
Za rozumnú cenu.
No hurá, mali by sme to aj daňovo uznané. Súhlasím.:) ;) ;)
Jana Acsová
09.01.06,15:53
Do júna zrejme nikoho nebudú zaujímať podrobnosti s prácou na Porade, a otázkami sa to tu bude len tak hemžiť. A to nielen duplovanými .-) Tomu by mala predchádzať skôr duševná príprava na tento stav .-)
liba2
09.01.06,15:58
Ahoj, prečítala som si Tvoj príspevok. Prosím o radu. Som na porade od mája. Stále čítam všetko možné. No neviem s poradou dobre pracovať. Môžeš mi v tom pomôct. Chcem sa vyhnúť opakovaným otázkam. No nedarí sa mi to. Ak chcem zadať novú, tak ju zadám no neviem či ju zaradím správne, a naviac niekedy ani ju po samej neviem nájsť, takže sa nedočítam ani či mi niekto odpovedal. Prosím pomôž, vopred ďakujem. Len verím, že ak mi odpovieš, že si to aj nájdem.
Keď si klikneš sem, sú tam všetky tvoje príspevky; tam si ich môžeš pootvárať a prečítať odpovede, aj reagovať (ako inde na porade).
http://www.porada.sk/search.php?searchid=615344
Všetci sme raz začínali a všetci sme prešli týmito problémami (až na výnimky). Postupne sa to všetko naučíš. Čítaj si aj "práca s poradou".:)
adam
09.01.06,15:58
Ahoj, prečítala som si Tvoj príspevok. Prosím o radu. Som na porade od mája. Stále čítam všetko možné. No neviem s poradou dobre pracovať. Môžeš mi v tom pomôct. Chcem sa vyhnúť opakovaným otázkam. No nedarí sa mi to. Ak chcem zadať novú, tak ju zadám no neviem či ju zaradím správne, a naviac niekedy ani ju po samej neviem nájsť, takže sa nedočítam ani či mi niekto odpovedal. Prosím pomôž, vopred ďakujem. Len verím, že ak mi odpovieš, že si to aj nájdem. Či Ti niekto odpovedal na otázku nájteš takto: Klikneš na Tvoj nick decembrovka, ukáže sa Ti Tvoj profil. Tam klikni na "nájsť všetky príspevky od decembrovka", zobrazia sa Ti všetky témy, ktoré si zadala, ak z obálky trčí list, niekto k téme prispel. Neboj, naučíš sa tu orientovať, čo nevieš, pýtaj sa....
Pekný večer......:)
Janka6685
10.01.06,09:24
Alebo:
- klikni na "Rozšírené hľadanie"
- do kolónky "Užívateľské meno" napíš svoj nick
- klikni "Hľadať"

Zobrazia sa ti všetky príspevky, do ktorých si prispela a máš ich pekne zoradené na témy. Skús si to a uvidíš, že je to tiež šikovné.:)
Barbara
10.01.06,10:14
Napadá mi ešte jedna možnosť na upozornenie "nezorientovaných". Členovia by mohli nahlásiť takéhoto člena a automaticky by sa mu zapla výstraha, že zadáva nesprávne otázky a pod. Je tu možno malé riziko zneužitia, alebo neodborného použitia. Vždy sa to dá samozrejme vypnúť.... ale to musí niekto urobiť.....

Jednoducho treba brať do úvahy fakt, že niektorí začínajú a mať na nich trpezlivosť. Každý deň dostávam email (aj niekoľko), že sa neviedia zaregistrovať. Registrácia je samozrejme funkčná, takže problém je so znalosťou ovládania.... a to sme ešte len na "začiatku" Porady....
Je proste istá skupina, ktorá bude robiť chyby.... a to sa dá opraviť už len "manuálne"


súhlasím s Richardom, treba mať trpezlivosť so začiatočníkmi, lebo kto je tu 1krát predsa nevie ako totu funguje, že to čo sa chce opýtať, možno odpoveď nájde v niektorých príspevkoch. musia predsa nato prísť sami.

a treba si uvedomiť, že my ktorí sme tu už takakotak zbehlí, boli sme 1krát aj my ZAČIATOČNÍCI. a nevedeli sme ako treba sa tu orientovať.
veď vše chce čas a prax !!!!!!!



;) :D ;) :o ;) :cool:;) ;) ;)
decembrovka
10.01.06,12:05
ahoj, ďakujem. Našla som si "práca s poradou" budem to čítať a skúšať. Klikla som si na to čo si mi priložila no ukázalo sa mi "prepáčte vyhľadávač nenašiel žiadne výsledky". Budem skúšať ďalej. Ešte raz ďakujem. Nedá mi aby som nenapísala, že keby sme boli všetci takí ľudia ako sú na porade, to by bolo sveta žiť.
tonkat
10.01.06,13:21
Niečo som si asi zaklikla a neviem čo. Keď sa postavím na nejakú neotvorenú tému, tak mi vypísalo o čom je tá otázka - aspoň začiatok. A teraz mi to neukazuje
kira
15.02.06,13:10
Poradíte mi prečo sa mi nedá priradiť bod a vyhlasuje mi toto?

Musíte pridať bod aj niekomu inému a potom bude môcť udeliť bod pre Zita5 znovu

Ak mi dotyčný poradí a ja mu chcem takto poďakovať že mi pomohol, myslím že by to nemalo byť podmienené týmto. Ten 1. bodík bol daný možno pred 2 dňami a chcem udeliť aj 2. Nik iný mi neodpovedal.
Ďakujem za pochopenie a radu
Richard
15.02.06,13:19
kira táto otázka tu už padla zopár krát. možno ju nenájdeš práve preto že aj niekto ju položil tak ako ty v HĹBKE INEJ TÉMY.

... aj preto túto tému uzatváram, aby každá otázka mala svoju tému a bola vyhľadateľná....

P.S. ak nenájdeš zadaj novú otázku prosím - nová otázka = nová téma