junes
09.11.08,06:44
Ahojte,
viete mi poradit , ako znizit legalne danovy zaklad ? Cakam buduci rok nizsi prijem a nechcem platit vysoke odvody do ZP a SP - chcem to rozlozit rovnomernejsie. A taktiez chcem obist Ficovu milionarsku dan.

Je mozne fakturovat sluzby s datumom plnenia v decembri tak, aby mi prijem nabehol az v januari ?
Tj napr. Ak jednu sluzbu vykonavam pocas celeho decembra /zvycajne si ju fakturujem uz zaciatkom decembra/ , ale tentokrat by som ju vyfakturovala klientovi az napr. 20. 12 ? Je to napadnutelne v pripade danovej kontroly?
Nie je to moja vec, kedy vystavim FA, ak dodrzim 14 -dnovu lehotu od datumu dodania aj ked obvykle vystavujem FA uz zaciatkom mesiaca?

Nema este niekto nejaky dobry tip ako legalne znizit DZ? :rolleyes:
Muška
09.11.08,09:05
Je mozne fakturovat sluzby s datumom plnenia v decembri tak, aby mi prijem nabehol az v januari ? áno

Tj napr. Ak jednu sluzbu vykonavam pocas celeho decembra /zvycajne si ju fakturujem uz zaciatkom decembra/ neviem síce o akú službu ide, ale je to platba vopred /asi máte zmluvu, alebo je to nejaký paušál??? opakované plnenia???... ,

ale tentokrat by som ju vyfakturovala klientovi az napr. 20. 12 ? Je to napadnutelne v pripade danovej kontroly? nie, veď je normálne faktúrovať až po vykonaní služby, alebo po dodaní tovaru.....opačne je to záloha.

Nie je to moja vec, kedy vystavim FA, ak dodrzim 14 -dnovu lehotu od datumu dodania to je správne ,

ked obvykle vystavujem FA uz zaciatkom mesiaca? to je záloha - alebo viď vyššie

Nema este niekto nejaky dobry tip ako legalne znizit DZ? :rolleyes:
...v texte
ekopo
09.11.08,09:13
Malý detail: nie je zaručené, že ak sa bude faktúrovať 20-teho, že platba nenabehne napr. 28-meho.

horúce témy:

http://www.porada.sk/t66950-danova-optimalizacia.html
http://www.porada.sk/t5180-danova-optimalizacia-szco-za-rok-2004-cas-sa-nam-krati.html
veronikasad
09.11.08,09:13
Ahojte,
viete mi poradit , ako znizit legalne danovy zaklad ? Cakam buduci rok nizsi prijem a nechcem platit vysoke odvody do ZP a SP - chcem to rozlozit rovnomernejsie. A taktiez chcem obist Ficovu milionarsku dan.

Je mozne fakturovat sluzby s datumom plnenia v decembri tak, aby mi prijem nabehol az v januari ?
Tj napr. Ak jednu sluzbu vykonavam pocas celeho decembra /zvycajne si ju fakturujem uz zaciatkom decembra/ , ale tentokrat by som ju vyfakturovala klientovi az napr. 20. 12 ? Je to napadnutelne v pripade danovej kontroly?
Nie je to moja vec, kedy vystavim FA, ak dodrzim 14 -dnovu lehotu od datumu dodania aj ked obvykle vystavujem FA uz zaciatkom mesiaca?

Nema este niekto nejaky dobry tip ako legalne znizit DZ? :rolleyes:
Pokiaľ účtuješ v jednoduchom účtovníctve, do základu dane sa zahrňaju uhradené faktúry - dohodni sa s odberatelmi, že ti to uhradia napr. v posledný deň v roku. Ak účtujú v JU, oni to budu mať ako zdaniteľný výdavok a tebe to nabehne ako zdanitelný príjem v prvý prac.deň roku 2009. /platí v prípade, ak nemajú účet v rovnakej banke ako ty/
Treba vystaviť všetky faktúry týkajúce sa roku 2008 - neuhradené budeš evidovať vo výkaze o majetku ... ako pohľadávky.
junes
09.11.08,15:07
Dakujem vsetkym, potrebovala som si to odobrit, aby v pripade kontroly neboli problemy.
Pre MUSKU - ide o neustale sa opakujucu sluzbu - dennu, na ktoru mam s klientom zmluvny vztah, mesacne mi plati pausalnu ciastku. Kedze ide o vacsiu ciastku, fakturu vystavujem uz zaciatkom mesiaca. Nevystavujem zalohovku, lebo vlastne sluzbu vykonavam kazdy den /takmer/, takze datum dodania sluzby je vlastne pocas celeho mesiaca.
tetrisss
09.11.08,15:16
Jasne, v jednoduchom uctovnictve zahrnas do prijmov len to, co mas skutocne uhradene.