vegoska
09.11.08,10:27
Poradi mi niekto, co mi staci na zaciatok, ked si chcem zalozit odevnu firmu, respektive pomaly zacat sit? Ake stroje su nevyhnutne na sitie 100% bavlny - trickovina, keper, frote, riflovina a podobne, ked chcem sit len letne a sportove oblecenie, tasky, puzdra ci rozne zaujimave vecicky do domacnosti?:-) Chcem sa vyhybat zypsom a gombikom, ak to pojde a riesit to gumickami a suchymi zypsami:-) Prosim napiste mi co najpodrobnejsie - vsetky tieto materialy si vyzaduju priemyselny sijaci stroj alebo ktorym staci domaci, aby to bolo kvalitne na podnikanie?
Ake znacky ci rok vyroby priemyselnych strojov su najlepsie, ktorym sa vyhybat?
danielasu
09.11.08,16:26
Dobrý deň. Pracujem v odevníctve a ja osobne odporúčam priemyselné stroje.Domáce sú pomalé, priemyselné ľahkou manipuláciou nastavíte na rôzny materiál.Známe sú značky JUKKY, alebo BROTHER. Musíte počítať s väčšími nákladmi za elektrinu.
vegoska
09.11.08,20:03
dakujem za odpoved, ale rpesne toto viem, potrebujem konrketnejsiu odpoved ved priemyselny stroj je siroky pojem su rozne znacky, su 1ihlove aj 4 ihlove, 1 nitove aj 4 nitove atd.. tak ake potrebujem?
Kolenčík
09.11.08,20:29
No podľa toho čo budeš šiť, ale myslím si, že to nie je všetko, veď potrebuješ aj strihacie žehliace, parné a iné zariadenia, najlepšie by si mala zistiť firmu ktorá sa týmto zaoberala a teraz končí, nájdeš ich dosť a oni Ti poradia resp. predajú tieto zariadenia.
vegoska
10.11.08,06:12
a to je nevyhnutne mat aj to zehliace, parne atd?:-) keby som nemala porusila by som nejaky zakon?:-)
tutin
12.11.08,16:50
Je naozaj nevyhnutné presne definovať aký tovar budete šiť!Podľa toho sa dá firma vybaviť strojmi presne na mieru.Napríklad na šitie tričiek sa dajú použiť aj niektoré domáce stroje,ale na šitie suchých zipsov je vhodnejší priemyselný stroj.Značkové priemyselné stroje (PFAFF,JUKI či BROTHER) sa dajú nahradiť aj neznačkovími v porovnateľnej cene,ale s podstatne nižšou cenou.Zaoberám sa predajom a servisom odevnej techniky.Rád pomôžem.
tutin
12.11.08,16:52
Je naozaj nevyhnutné presne definovať aký tovar budete šiť!Podľa toho sa dá firma vybaviť strojmi presne na mieru.Napríklad na šitie tričiek sa dajú použiť aj niektoré domáce stroje,ale na šitie suchých zipsov je vhodnejší priemyselný stroj.Značkové priemyselné stroje (PFAFF,JUKI či BROTHER) sa dajú nahradiť aj neznačkovími v porovnateľnej cene,ale s podstatne nižšou cenou.Zaoberám sa predajom a servisom odevnej techniky.Rád pomôžem.
Samozrejme som mal na mysli v porovnateľnej kvalite!
Pajčiatko
24.11.08,18:13
Jednoznačne odporúčam priemyselný stroj. Nalepšie sa mi osvedčila značka Siruba,sú to nové stroje. Podľa toho čo popisujete, budete potrebovať dva stroje: na úplet, frote,... rozhodne štvor alebo päť niťový obnitkovací stroj. Päťniťovka odrazu aj zošíva, čím značne šetrí čas v profesionálnej výrobe, dá sa však používať aj ako štvorniťovka- stačí jednu niť zhodiť. A k tomu priemyselný stroj s rovným stehom, na tašky, púzdra, a pod. v prípade záujmu vám môžem aj odporučiť predajcu na tieto stroje.