Nataša
19.05.05,14:41
Ahojky,

dnes mi prišla príručka pre začínajúcich mzdárov k OLYMPu. Na strane 30 sa píše o registračných listoch OF, že pri nástupe a ukončení na OČR sa majú zasielať. Nie je to zle? Posielať sa majú až v 11-ty deň, nie? Alebo sa niečo zmenilo a nepostrehla som zmenu?
Jozef Mihál
19.05.05,13:18
RLFO sa posiela nie pri udalostiach, znamenajúcich nemocenské dávky, ale pri vzniku, zániku, prerušeniach a zmenách. Takže myslím, že máte, Nataša, pravdu.
Kimáková
20.05.05,04:36
Ahojky,

dnes mi prišla príručka pre začínajúcich mzdárov k OLYMPu. Na strane 30 sa píše o registračných listoch OF, že pri nástupe a ukončení na OČR sa majú zasielať. Nie je to zle? Posielať sa majú až v 11-ty deň, nie? Alebo sa niečo zmenilo a nepostrehla som zmenu?
Nataša, ďakujeme krásne za fantastický postreh. Skutočne je to chybne, nakoľko tam malo byť od 11.dňa OČR, pretože aj SP preplatí zamestnancovi iba 10 dní OČR a od 11. dňa OČR sa jedná už o neplatené voľno, pri ktorom dochádza k prerušeniu poistenia. Takže samozrejme túto chybu hneĎ OPRAVíME. ďakujeme
emve
20.05.05,05:45
Prosím o radu. Spracovávam mzdy v Olympe a Registračný list FO pri nástupe je v pohode-kompletne vypísaný, ale pri ukončení prac.pomeru, ked potrebujem vytlačiť odhlášku do SP, tak mi vytlačí len meno pracovníka a dátum odhlášky. Nie sú tam vôbec údaje zamestnávatela a adresa zamestnanca. /V prihláške to všetko je/.Kde robím chybu. Dík za radu Vierka
Zaira
20.05.05,06:19
Nataša dobre že si si to všimla, mne ma ta príručka čochvíla dojsť takže som rada, že si nas na to upozornila.

Pekný deň prajem
Kimáková
20.05.05,12:23
Prosím o radu. Spracovávam mzdy v Olympe a Registračný list FO pri nástupe je v pohode-kompletne vypísaný, ale pri ukončení prac.pomeru, ked potrebujem vytlačiť odhlášku do SP, tak mi vytlačí len meno pracovníka a dátum odhlášky. Nie sú tam vôbec údaje zamestnávatela a adresa zamestnanca. /V prihláške to všetko je/.Kde robím chybu. Dík za radu Vierka
POdla pokynov SP nie je potrebné uvádzať na odhláške a prerušení adresu. Túto ste uviedli na prihláške. POdla pokynov SP je pri odhlaske a preruseni povinne vyplnat iba oddiely 2,7 a 10.
emve
20.05.05,13:12
No dakujem. A já sa tu trápim a nechápem prečo to neide. Naozaj dík Vierka
Ružena
23.05.05,06:50
Dobry deň, aj ja využívam na spracovanie miezd program Oplymp. Som s ním spokojná, ale rada by som pripojila niektoré postrehy a možno aj pripomienky na základe skúseností.1. zamestnanci reklamovali svoju výpl.pásku, ktorá im nie je dostatočne jasná. Z čistej mzdy im to totiž nie je na páske zobrazená zrážka zamestnanca do DDP, iba napr.za gastrolístky a preto reklamovali, že im bolo na účet poslané menej peňazí.Preto by asi mal byť tento odvod nie v poistnom, ale ako jedna zo zrážoch z čistej mzdy. 2.niektorí zamestnanci majú nepeňažné plnenie §5 ods2, ktorá sa iba zdaňuje (podobne ako fikt.príjem za služ.voz.) . V programe však nie je zložka, ktorú by som na tento účel použila. Je iba 610 aj s odvodmi do poisťovní alebo 620 fikt.auto. Preto by bolo vhodné, aby bola vytvorená nová zložka napr.nepeňažné plnenie(iba danené) a text by si tam každý užívateľ doplnil podľa svojich potrieb. S pozdravom Ružena.
vladan
23.05.05,07:38
Dobry deň, aj ja využívam na spracovanie miezd program Oplymp. Som s ním spokojná, ale rada by som pripojila niektoré postrehy a možno aj pripomienky na základe skúseností.1. zamestnanci reklamovali svoju výpl.pásku, ktorá im nie je dostatočne jasná. Z čistej mzdy im to totiž nie je na páske zobrazená zrážka zamestnanca do DDP, iba napr.za gastrolístky a preto reklamovali, že im bolo na účet poslané menej peňazí.Preto by asi mal byť tento odvod nie v poistnom, ale ako jedna zo zrážoch z čistej mzdy. 2.niektorí zamestnanci majú nepeňažné plnenie §5 ods2, ktorá sa iba zdaňuje (podobne ako fikt.príjem za služ.voz.) . V programe však nie je zložka, ktorú by som na tento účel použila. Je iba 610 aj s odvodmi do poisťovní alebo 620 fikt.auto. Preto by bolo vhodné, aby bola vytvorená nová zložka napr.nepeňažné plnenie(iba danené) a text by si tam každý užívateľ doplnil podľa svojich potrieb. S pozdravom Ružena.Ruženka, odporúčam do pozornosti fórum užívateľov programu Olymp

http://www.kros.sk/11273

pekný deň
Kimáková
23.05.05,09:13
Dobry deň, aj ja využívam na spracovanie miezd program Oplymp. Som s ním spokojná, ale rada by som pripojila niektoré postrehy a možno aj pripomienky na základe skúseností.1. zamestnanci reklamovali svoju výpl.pásku, ktorá im nie je dostatočne jasná. Z čistej mzdy im to totiž nie je na páske zobrazená zrážka zamestnanca do DDP, iba napr.za gastrolístky a preto reklamovali, že im bolo na účet poslané menej peňazí.Preto by asi mal byť tento odvod nie v poistnom, ale ako jedna zo zrážoch z čistej mzdy. 2.niektorí zamestnanci majú nepeňažné plnenie §5 ods2, ktorá sa iba zdaňuje (podobne ako fikt.príjem za služ.voz.) . V programe však nie je zložka, ktorú by som na tento účel použila. Je iba 610 aj s odvodmi do poisťovní alebo 620 fikt.auto. Preto by bolo vhodné, aby bola vytvorená nová zložka napr.nepeňažné plnenie(iba danené) a text by si tam každý užívateľ doplnil podľa svojich potrieb. S pozdravom Ružena.
1/ DDS budeme presúvať na výplatnej páske z oddielu Poistné do oddielu Zrážky. V niektorej z najbližších verzií.
2/ Taktiež v niektorej z najbližších verzií sa bude zložka mzdy 620 premenovávať, aby mala všeobecnejší názov.
Ružena
24.05.05,18:54
Ďakujem vám za odpovede, som rada, že dokážeme spoločne riešiť problémy a tým pomôcť aj iným. Nech žije Porada. Ešte raz Ď.http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif