martin adamik
09.11.08,18:20
Dobry ja sa chcem informovat kolko je možne pracovať na polovičnom dochodku?Dakujem
Tweety
09.11.08,17:21
Dobry ja sa chcem informovat kolko je možne pracovať na polovičnom dochodku?Dakujem
Koľko zvládneš.
maria505
09.11.08,17:34
Ak si ČID tak toľko koľko ti chuti je to neobmedzene ale ak si na plnom invalidnom podľa mňa vôbec.
durisovad
09.11.08,18:20
Ak je clovek plne invalicny, to znamena, ze nie je schopny pracovat. Ak je schopny, potom invalidita nie je namieste.
Jana Motyčková
10.11.08,07:46
Ak je clovek plne invalicny, to znamena, ze nie je schopny pracovat. Ak je schopny, potom invalidita nie je namieste.
Nie je pravda.
Ak je človek invalidný, má priznané zníženie schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť o viac ako 70%, t.j. ešte mu nejaké to percento schopnosti pracovať ostáva - keď tú schopnosť chce využiť a vie využiť, nikto nemá právo mu to zakázať - aspoň v súčasných zákonoch tetno zákaz nenájdete.
Napr. slepý človek má priznanú plnú invaliditu (80-90%), napriek tomu sú práce, ktoré vykonávať môže, a prečo by mu to mal niekto zakazovať, keď inak je zdravý. Má len veľmi zníženú možnosť uplatnenia.
Zlata
10.11.08,08:12
Dobry ja sa chcem informovat kolko je možne pracovať na polovičnom dochodku?Dakujem
Kedysi platilo, že poberateľ čiastočného inv. dôchodku mohol zarobiť len do určitej sumy, inak mu nevznikol nárok na dôchodok, dokladovalo sa to mesačne (?). To už neplatí?
veronikasad
10.11.08,08:14
Kedysi platilo, že poberateľ čiastočného inv. dôchodku mohol zarobiť len do určitej sumy, inak mu nevznikol nárok na dôchodok, dokladovalo sa to mesačne (?). To už neplatí?
to už neplatí
maria505
10.11.08,15:36
To už neplatí dokladovať to je zrušene ale ked si na plnom invalidnom tak nemal by si robiť iba ak na nejake to male percento zato ťa dali do invalidity lebo robiť nevladzeš .
FAA
10.11.08,15:51
To už neplatí dokladovať to je zrušene ale ked si na plnom invalidnom tak nemal by si robiť iba ak na nejake to male percento zato ťa dali do invalidity lebo robiť nevladzeš .
Poznám plne invalidného podnikateľa, vozíčkara, ktorý sa vozí vo veľmi slušnom Audi, k tomu aj plný inv.dôchodok, svoje postavenie na trhu si tvrdo musel vydobyť, žiadne štátne zákazky, určite to nebolo za 8 hod.pracovnú dobu. On by mohol rozprávať o sebazapieraní, sebadisciplíne, odriekaní... Takže k tomu vládaniu by som len dodal - a rob koľko ti chutí.
Jana Motyčková
10.11.08,17:37
To už neplatí dokladovať to je zrušene ale ked si na plnom invalidnom tak nemal by si robiť iba ak na nejake to male percento zato ťa dali do invalidity lebo robiť nevladzeš .
Nesúhlas, viď príspevok 6.
VladoG
24.11.08,11:28
Prečo by nemohol invalidný dôchodca s amputovanými nohami robiť účtovníka - prísun dokladov v dnešnej elektronickej dobe je úplne jednoduchý /alebo snáď nie invalidný/ - čo tak antidiskriminačný zákon, kde je zakázaná diskriminácia z dôvodu zdravotného postihnutia