Bionda
19.05.05,14:56
Prosím niekoho o radu, ako pripraviť na zimu figy a ako ich ošetrujete počas leta?

Ďakujem.http://www.porada.sk/images/icons/icon11.gif
Hana Horváthová
19.05.05,13:18
Podla mojich skusenosti by figy potrebovali v zime ochranu pred mrazmi. Mame velku figu (asi 2,5m) zasadenu tesne pri dome z juhozapadnej strany, nijako ju nechranime a po kazdej zime musime vypilovat par konarov, ktore vymrznu. Figa nam zvycajne dava urodu dvakrat do roka, ale po tohtorocnej zime sa zacala prebudzat az teraz, tak mozno nestihne dvakrat zarodit. Rozmnozili sme si aj mensi kricek, ten je volne v zahrade a napriek obaleniu do textilnej folie, vymrzol. Figy vsak vzdy dokazali vyhnat od korena. Pocas roka sa im nijako nevenujeme, dokonca ich ani na nasej piescitej pode nepolievame. Vyhybame sa tiez prerezavaniu zivych konarov kvoli vytekajucemu lepkavemu mlieku. Myslim, ze je to vdacna vytrvala rastlina pre zahradkarov, co nemaju cas.
rede
26.05.06,12:24
Aj ja sa chystám pestovať figy, po tomto príspevku to určite skúsim, len musím nájsť to chránené miesto. Zatiaľ skúšam pestovať kivi (mala som 2 ks, ale jednu mi manžel odkosil, je dosť veľká, nič s ňou nerobím, ale ani nerodí, v obchode hovorili, že je samoopelivá), čučoriedku, zaujímavá je aj čučoriedka kamčatská, ktorú som začala pestovať pred 2 rokmi po radách istého odborníka v TV JOJ. Aj pepino som skúšala, je celkom dobré, ale mi vyhynulo.