davidkoo
09.11.08,19:43
Zdravím poraďákov zo sekcie PC.
Prejdem rovno k môjmu problému: Moja velmi učenlivá dvojročná sestrička odpozorovala ako sa do mechaniky vkladá disk. Jej vynaliezavosť a chvílka mojej nepozornosti zapričínila, že vložila do mechaniky DVDčko s jej rozprávkou. Neviem akým spôsobom to urobila, a mechaniku zavrela. Nejde ju však nijako otvoriť. Či to skúšam ručne gombíkom, či cez PC, vypalovacie programy, alebo iné utilitky, stále iba zablíka kontrolné svetielko na nej, a nič sa nestane. Disk taktiež v počítači nejde otvoriť, PC sa spáva akoby tam žiadny disk nebol.
Predpokladám teda, že je tam disk vložený nejak nakrivo.
Nedá sa niejakým spôsobom otvoriť CD-ROMku mechanicky?


P.S: Za Vaše rady vopred ďakujem. Mechaniku mám značky L G
Pidgey
09.11.08,19:56
spredu na cdromke je mala dierka (pod dvierkami), je to na kazdej CD, ci DVD romke, staci z kovovej sponky urobit rovny drotik (staci cca 4-5cm), a strcit ho do tej dierky, kym nenarazis na odpor.staci zatlacit a dvierka sa pootvoria tak ze ich budes vediet otvorit.
Chobot
09.11.08,21:35
Zdravím poraďákov zo sekcie PC.
Prejdem rovno k môjmu problému: Moja velmi učenlivá dvojročná sestrička odpozorovala ako sa do mechaniky vkladá disk. Jej vynaliezavosť a chvílka mojej nepozornosti zapričínila, že vložila do mechaniky DVDčko s jej rozprávkou. Neviem akým spôsobom to urobila, a mechaniku zavrela. Nejde ju však nijako otvoriť. Či to skúšam ručne gombíkom, či cez PC, vypalovacie programy, alebo iné utilitky, stále iba zablíka kontrolné svetielko na nej, a nič sa nestane. Disk taktiež v počítači nejde otvoriť, PC sa spáva akoby tam žiadny disk nebol.
Predpokladám teda, že je tam disk vložený nejak nakrivo.
Nedá sa niejakým spôsobom otvoriť CD-ROMku mechanicky?


P.S: Za Vaše rady vopred ďakujem. Mechaniku mám značky L G


Ak nepomôže predošlá rada, treba PC otvoriť, vybrať mechaniku, dať dole vrchný kryt a potom ručne uvoľniť vysúvací vozík aj so zaseknutým diskom.
davidkoo
11.11.08,12:46
Chlapci, veľmi pekne Vám ďakujem ;)
Našťastie nemuselo dôjsť k Chobotovmu riešeniu a celkom stačilo Pidgeyove. Poučil som sa z toho nie len ja, ale aj moja sestrička, ktorá už radšej disky do CD-ROMky sama nevkladá :)


ĎAKUJEM
danka1992
02.06.13,21:06
dakujem, aj ja som to prave vyuzila :)