Marek L
09.11.08,20:02
Dobrý deň,

zaujímalo by ma aké by bolo právne hladisko situácie, kedy v prípade vyhlásenia vojnového stavu v krajine, či tesne pred ním, sa rodina naloží do auta a odíde z republiky na neurčitý čas.

Zaujímali by ma kľúčové slová ako branná povinnosť či dezercia, ku obom som nejaké materiály v zákonníkoch našiel, no ako by to vyzeralo v praxi si z toho zatiaľ neviem dať dokopy.

Predom vďaka,
Marek
Chobot
09.11.08,22:48
Dobrý deň,

zaujímalo by ma aké by bolo právne hladisko situácie, kedy v prípade vyhlásenia vojnového stavu v krajine, či tesne pred ním, sa rodina naloží do auta a odíde z republiky na neurčitý čas.

Zaujímali by ma kľúčové slová ako branná povinnosť či dezercia, ku obom som nejaké materiály v zákonníkoch našiel, no ako by to vyzeralo v praxi si z toho zatiaľ neviem dať dokopy.

Predom vďaka,
Marek

Nemaľuj čerta na stenu....:eek::D Verím, že situácia ohľadne zbitých fanúšikov sa ukľudní.;)

Myslím, že keby vyhlásili mobilizáciu, tak by si asi musel nastúpiť do armády. Neviem, koľko máš rokov a či si absolvoval ZVS, ale tí, čo ju absolvovali, tak sú zaradení ako vojaci v zálohe, na ktorých by sa vzťahovala povinnosť obrany vlasti. Takže asi by nebolo možné len tak sa zbaliť a odísť. Ale nikdy nevieš, ako sa situácia vyvinie a či budú platiť zákony. Radšej to ale ani nechcem vedieť, ako by to vyzeralo v praxi....
feron
10.11.08,06:20
Dobrý deň,

zaujímalo by ma aké by bolo právne hladisko situácie, kedy v prípade vyhlásenia vojnového stavu v krajine, či tesne pred ním, sa rodina naloží do auta a odíde z republiky na neurčitý čas.

Zaujímali by ma kľúčové slová ako branná povinnosť či dezercia, ku obom som nejaké materiály v zákonníkoch našiel, no ako by to vyzeralo v praxi si z toho zatiaľ neviem dať dokopy.

Predom vďaka,
Marek
To myslíš brannú povinnosť na Slovensku alebo niekde inde? A kto by mal Slovensku vyhlásiť vojnu? MAďarsko si to nemôže dovoliť, nakoľko by sa postavilo proti NATO, ktorého je členom a napadnutie členskej krajiny je napadnutím celej NATO. Pár extrémistov nemôže zamiešať takéto vody, a to, že ich politici proti tomu málo robia, ešte neznamená hrozbu vojnového stavu. Takže pokojné spávanie, s rodinou odísť do zahraničia s pokojom môžeš na výlet alebo za prácou. V profile máš krajinu CZ, neviem aké máš občianstvo, ale naozaj si myslím, že nie je čo riešiť, ak áno bližšie popíš.