Rasto
09.11.08,22:53
Prosím o pomoc s excelom a to konkrétne neviem ako čo najjednodukšie spraviť optickú ( bunka s nápisom !!! NEZHODA NA Liste1 !!! začne blikať ) a zvukovú signalizáciu ( z reproduktoru sa ozíva prerušovaný tón ). V podstate ide o to ,že na dvoch miestach ale na oboch v exceli počítam dvoma spôsobmi to isté a navzájom to porovnávam a ak sa oba výsledky zhodujú ( rozdiel je 0 ) momentálne cez podm. form. v jednej bunke na zeleno vypisujem OK a keď nie tak na červeno !!! NEZHODA NA Liste1 !!! v princípe takto =KDYŽ(D13=0;"OK";"!!! NEZHODA NA Liste1 !!!") , potreboval by som to doplniť o ten výstražný zvuk a to blikanie v prípade ,že je nezhoda...:confused:ale tento problem sa asi bez visual basic nezaobíde...prosím o pomoc...Ďakujem.
Orim
27.11.08,19:58
PaloPa
10.12.08,13:58
Na zvuky treba už poprogramovať, ale vizuál je jednoduchá vec.
V exceli je na to funkcionalita "podmienené formátovanie" (v XL 2003 Menu: Formát / Podmienené formátovanie // Conditional Formatting... ).

Dá sa použiť na tisích spôsobov, stačí si mrknúť help.
Viď príklad

Palo
marjankaj
10.12.08,14:43
Na zvuky treba už poprogramovať, ale vizuál je jednoduchá vec.
V exceli je na to funkcionalita "podmienené formátovanie" (v XL 2003 Menu: Formát / Podmienené formátovanie // Conditional Formatting... ).

Dá sa použiť na tisích spôsobov, stačí si mrknúť help.
Viď príklad

Palo

Nebliká to. To čo si uviedol, to tam už má.

v exceli počítam dvoma spôsobmi to isté a navzájom to porovnávam a ak sa oba výsledky zhodujú ( rozdiel je 0 ) momentálne cez podm. form. v jednej bunke na zeleno vypisujem OK a keď nie tak na červeno !!! NEZHODA NA Liste1 !!! v princípe takto =KDYŽ(D13=0;"OK";"!!! NEZHODA NA Liste1 !!!")
PaloPa
11.12.08,09:27
Nuž potom napríklad takto :-) (viď príklad):

Palo
Rasto
18.12.08,15:09
Ďakujem za pomoc, malo by to blikať stále dookola až do odstránenia nezhody a tak isto aj ten výstražný zvuk...Rasťo
Rasto
22.12.08,00:16
Ďakujem za pomoc, malo by to blikať stále dookola až do odstránenia nezhody a tak isto aj ten výstražný zvuk...
avšak počas chodu VB nie je možné s tabuľkou pracovať, ak zmenim For j = 1 To 5 aby to neopakovalo 5 krát ale stále počas chodu VB neviem s tou tabuľkou pracovať a to ja potrebujem, poroste som lajk a ešte raz dík za pomoc Rasťo
marjankaj
28.12.08,16:43
Ďakujem za pomoc, malo by to blikať stále dookola až do odstránenia nezhody a tak isto aj ten výstražný zvuk...
avšak počas chodu VB nie je možné s tabuľkou pracovať, ak zmenim For j = 1 To 5 aby to neopakovalo 5 krát ale stále počas chodu VB neviem s tou tabuľkou pracovať a to ja potrebujem, poroste som lajk a ešte raz dík za pomoc Rasťo

Obávam sa, že cez VB to nepôjde. Buď pracuješ ty alebo kód Visual Basic.
Nestačilo by ti toto?
Rasto
29.12.08,20:19
Rasťo ...stačí... ďakujem.