Magduša
10.11.08,06:55
Musí sa na webe používať e-mail adresa bez (zavináča)?
Magduša
10.11.08,05:57
ešte prosím,
môžem v odkaze (a href) zavináč (@) použiť.

Vraj je nové nariadenie, pozná ho niekto?
Zoltán Kovács
10.11.08,06:24
Musí sa na webe používať e-mail adresa bez (zavináča)?

Bez zavináča e-mailová adresa nefunguje predsa, nie?
Leila2006
10.11.08,07:02
To bude asi o niečom inom. Zvykne sa na stránke uvádzať bez zavináča kvôli spamovým robotom, aby nechodili nevyžiadané spamy. Ale či ide zrovna o toto, a či je to v nejakom nariadení upravené, to veru netuším.
Magduša
10.11.08,07:31
Je to presne kôli nevyžiadanej pošte - spam,
ale pomom musím odstrániť aj všetky odkazy na e-mail adresu.

To je ale somarina.
Ak je niekto na webe, nájde e-mail adresu, musí si ju prepísať ručne do novej správy (lebo odkaz nemôže byť) - tak to je technický pokrok?

Nepozná nieko inú fintu ako rovno z webu písať poštu rovno na e_mail adresy?
Onko
10.11.08,07:43
Nepozná nieko inú fintu ako rovno z webu písať poštu rovno na e_mail adresy?

Mať na webe formulár, do ktorého návštevník napíše text a po odoslaní bude doručený na e-mail. Výhodou toho je, že návštevník nemusí mať v počítači nastavený e-mailový softvér, resp. kto používa webmail, nemusí sa do neho prihlasovať.
Leila2006
10.11.08,07:46
Stránky vytvárať neviem, ja používam šablónu, ale do adresy som normálne napísala "zavináč", s tým, že kto ide písať e-mail, tak si tam jednoducho ten zavináč hodí. Maily mi chodia, nikto sa zatiaľ nesťažoval. Ale aj tak mám dosť spamov, tak neviem, či to pomohlo.
Leila2006
10.11.08,07:48
Mať na webe formulár, do ktorého návštevník napíše text a po odoslaní bude doručený na e-mail. Výhodou toho je, že návštevník nemusí mať v počítači nastavený e-mailový softvér, resp. kto používa webmail, nemusí sa do neho prihlasovať.

Tak to bude asi to správne riešenie.:)
Magduša
10.11.08,08:44
Mať na webe formulár, do ktorého návštevník napíše text a po odoslaní bude doručený na e-mail. Výhodou toho je, že návštevník nemusí mať v počítači nastavený e-mailový softvér, resp. kto používa webmail, nemusí sa do neho prihlasovať.

Dakujem, to mi nedošlo, fakt dobrý nápad, len urobit to pri 20-tich kontaktoch bude fuška.
luigi72
10.11.08,09:24
Dakujem, to mi nedošlo, fakt dobrý nápad, len urobit to pri 20-tich kontaktoch bude fuška.

Nebude to vobec fuska, v php sa to da vemi jednoducho spravit, dokonca kontaktny formular sa da spravit aj tak, ze do policka adresat definujete rolovacie menu, kde bude vsetkych 20 kontaktov (uzivatel bude mat na vyber), ale len samotne mena (bez @ a adresy domeny, napr. namiesto sklad@firma.sk, info@firma.sk tam bude len sklad, info atd.).

Alebo existuju aj ine finty, napr. spravit klikatelnu e-mailovu adresu (presne v takej forme sa bude zobrazovat, ako standardne) pomocou javascriptu, ktora je doteraz este dostatocne ucinna ochrana proti spam-robotom.
Magduša
10.11.08,10:16
No, lenže ja mám stránky v html. jak tam dostanem php.
luigi72
10.11.08,10:20
To, že máš všetky stránky v html, nevylučuje, aby si formulár mala v php. :) Zavolaj svojmu webmasterovi, aby ti tam spravil webový kontaktný formulár a je to. Nemusí byť ani v php, môže byť aj v asp, podľa toho, či máš pre hosting unix/linux alebo windows server.
Fero11
10.11.08,11:17
No, lenže ja mám stránky v html. jak tam dostanem php.
To nevadi, ze to mas v html. Html je staticky kod a to co do suboru zapises, tak sa to zobrazi na vystupe (v prehliadaci), ale php kod je dinamicky, v prehliadaci ho nieje vidiet, vykonava sa na strane servera.
Napis na akom servery mas stranku, ale s najvacsou pravdepodobnostou bna nom bude fungovat aj php.
Na odoslanie mailu cez formular je uz spusta napisanych skriptov, staci si len nieco stiahnut a zakomponovat to do stranky
Magduša
12.03.09,06:24
Dakujem za rady.
Stahla som si script .php, vlozila do .htm a nahrala na free web szm.sk (vraj podorujú aj .php) a nebaví, neidze, nešvici.

Asi treba dávat pozor na prepojenie dvoch súborov form.php a mail.php.
Neovládam .php, tak prosím nepozná niekto jednoduchý, overený scrip?
Charon
12.03.09,08:13
VIem čo chceš. Existuje jedno riešenie. Je to krátky java script, v ktorom sa adresa stane súčasťou scriptu, a ten ju šifruje. To znamená, že adresa sa zobrazí, po jej odkliknutí sa aktivuje emailový klient, všetko ako má, ale pre robota je to iba java script, ktorý nevie prečítať. Script na zašifrovanie čohokoľvek nájdeš na: http://developers.evrsoft.com/encrypter.shtml
je to šifrovač kódu. Výhoda je tá, že si spravíš celú stránku, zakóduješ telo stránky cez encrypter a nikto sa nedostane (tak ľahko) napr. k premenným, konštantám, vzorcom, ale ani adrese, ktorú používaš. Ja mám na mojej stránke výpočty a nechcem aby sa k vzorcom niekto dostal tak jednoducho, tak ich mám zacryptované (týmto, alebo iným spôsobom)

Teda - svoju emailovú adresu (kopletnú so zavináčom) zadáš do tabuľky a spustíš raz, 2x, 3x ako uznáš za vhodné. Výsledok skopíruješ a vložíš do stránky.
Fero11
12.03.09,10:22
Takze uz hotovy formular (ten ulozit ako html)




Odoslanie emailu


Odoslanie emailu








= 1 + 1








a tu je skript na odoslanie mailu, ulozit ako posli.php

$predmet = $_POST['predmet'];
$email = $_POST['email'];
$spam = $_POST['spam'];
$zprava = $_POST['zprava'];

if ($predmet!="" and $email!="" and $zprava!="" and $spam=="2")
{
Mail("vasa@adresa.com", $predmet, $zprava, "From: " . $email);
echo "

Váš e-mail bol úspešne odoslaný.

";
}
else
{
echo "

Váš e-mail sa nepodarilo odoslať prevdepodobne niesu vyplnené všetky údaje, alebo nevieš koľko je 1+1

";
}
?>
Otestovane funkcne (ja niesom autor toho skriptu)
mpca
12.03.09,11:22
Pozor zraniteľnosť tohoto scriptu čo pridal Fero11 je v tom že odosielateľ nemusí mať dobé úmysly a zneužie ho na odosielanie spamu,,, v srcipte je síce jednoduchý "overovač" ale jeho výsledok je vždy 2.... a taktiež sa neoveruje či odosielatel zadal emailovu adresu a nie nejaký "podvrhnutý script" ktorý môže odoslať mail niekomu úplne inému ale odosielateľom budete práve vy...
Fero11
12.03.09,13:36
tak potom
akym dnom zacina tyzden


if ($predmet!="" and $email!="" and $zprava!="" and $spam=="pondelok")

robot si tazko typne retazec pondelok a ak napise normalny uzivatel, tak da zrejme korektnu adresu
mpca
13.03.09,07:14
Fero veľmi zaujímavá úvaha,, aj s tebou súhlasím. Avšak čo sa stane keď užívateľ napíše "Pondelok"? :) ok,, nejdem rýpať..
Chcel som len naznačiť to že NIKDY netreba dôverovať užívateľovi internetu že zadná pravdivé údaje.... (Po svete pobehujú hocijaké "individuá" :))
ps: http://www.euronet.sk/napoveda/webhosting/zneuzivanie-php-funkcie-mail.html
Magduša
15.03.09,14:00
Dakujem idem skusit najprv na szm
Magduša
15.03.09,17:50
Skúsila som na szm a som zufalá, nebaví, neidze, nešvici.

asi to motám - kde zadávam svoj mail (na ktorý ma prísť e-mail)?
Fero11
16.03.09,03:48
tu
Mail("tu_das_tvoj_mail@adresa.sk", $predmet, $zprava, "From: " . $email);
Nemam skusenosti so SZM, ale pokial tam funguje php a maju spustenu funkciu mail, tak nevidim problem, aby to nefungovalo
Charon
29.04.09,10:55
Neviem, či je ešte potrebná odpoveď, ale našiel som výborný program na šifrovanie emailovej adresy:

http://acme-web-design.info/free-web-email-cloaker.php
Martina-BA
28.05.09,21:16
Neodporuca sa to, lebo sa tym dostane do ruk vsetky zlomyselnym spammerom, ktory prehladavaju web prave za tymto ucelom.
Riesenim je pouzit napr. obrazok s mailom, pripadne javascriptovu funkciu - najdes na google pod slovami: "jquery email protection"