karolix
10.11.08,06:53
Dobry den, pre pokoj duse by som rad zistil ci nemam nahodou nedoplatky voci socialnej poistovni (isty cas som v nej bol dobrovolne poistenou osobou).
Poradite mi prosim ako postupovat? (ci je nejake tlacivo ktore poistovna pre tento pripad vystavuje a podobne). Vopred dakujem.

p.s. este by som sa rad spytal ci je socialna poistovna zo zakona povinna Vas kazdy rok upozornit ze mate voci nej nedoplatky (napr. ze ako dobrovolny platca ste neuhradili poistne) alebo tak nemusi robit a informaciu ze jej dlhujete na poistnom Vam oznami aj o niekolko rokov neskor?
ZDENIELA
10.11.08,05:56
Dobry den, pre pokoj duse by som rad zistil ci nemam nahodou nedoplatky voci socialnej poistovni (isty cas som v nej bol dobrovolne poistenou osobou).
Poradite mi prosim ako postupovat? (ci je nejake tlacivo ktore poistovna pre tento pripad vystavuje a podobne). Vopred dakujem. Navštív pobočku Soc.poisťovne a vypýtaj si potvrdenie o tom, či máš alebo nemáš nedoplatky

p.s. este by som sa rad spytal ci je socialna poistovna zo zakona povinna Vas kazdy rok upozornit ze mate voci nej nedoplatky (napr. ze ako dobrovolny platca ste neuhradili poistne) alebo tak nemusi robit a informaciu ze jej dlhujete na poistnom Vam oznami aj o niekolko rokov neskor?
P.S. nie
karolix
10.11.08,06:00
Dobry den, pre pokoj duse by som rad zistil ci nemam nahodou nedoplatky voci socialnej poistovni (isty cas som v nej bol dobrovolne poistenou osobou).
Poradite mi prosim ako postupovat? (ci je nejake tlacivo ktore poistovna pre tento pripad vystavuje a podobne). Vopred dakujem.

p.s. este by som sa rad spytal ci je socialna poistovna zo zakona povinna Vas kazdy rok upozornit ze mate voci nej nedoplatky (napr. ze ako dobrovolny platca ste neuhradili poistne) alebo tak nemusi robit a informaciu ze jej dlhujete na poistnom Vam oznami aj o niekolko rokov neskor?
kaupke
10.11.08,06:13
SP neneahlasuje nedoplatky , treba zi zistit nedoplatky osobne , tak ako ti poradili , lebo penale SP poisťovňa vyčísluje povinne , mne v dnešnom období vyčíslili korunové penále za omeškané dni ešte za rok 2004 , a to som mala všetko zaplatené , len namiesto do 8. dňa som uhradila 9. dňa

kaupke
willma
10.11.08,06:28
načo zakladáš dve témy o tom istom?
jholubok
10.11.08,16:55
nedoplatky si zisťuješ osobne na príslušnej pobočke SP
ivka22
26.11.08,12:48
a co ked chce firma prehlasenie pisomne ze nema zavazky voci SP? viete mi niekto poradit ako to napisat ziadost?
MarcelkaT
26.11.08,12:55
[quote=karolix;866151]Dobry den, pre pokoj duse by som rad zistil ci nemam nahodou nedoplatky voci socialnej poistovni (isty cas som v nej bol dobrovolne poistenou osobou).
Poradite mi prosim ako postupovat? (ci je nejake tlacivo ktore poistovna pre tento pripad vystavuje a podobne). Vopred dakujem.
--------------------------------------------------------------------------------------
Do Soc.poisťovne stačí napísať "Źiadosť o plnení odvodových povinnosti", kde uvedieš svoje rodné číslo, telef.kontakt a na ktorú adresu Ti to majú poslať. Do 7-14 dní Ti odpíšu či máš alebo nemáš nedoplatky. Toto je moja skúsenosť.
ivka22
26.11.08,12:59
aha takze staci ked napisem "Źiadosť o plnení odvodových povinnosti", a pod to len názov spoločnosti ICO?DIC,ICZ telfon a adresu netreba k tomu žiadny text?
ivka22
26.11.08,13:11
je rovnaky postup aj pri zdravotnyh poisovniach aka je tam lehota?
MarcelkaT
27.11.08,07:30
Ja som to písala vo svojom mene, akože žiadam prehľad o plnení odvodových povinnosti, svoje nacionale.Do 5 dní mi prišla odpoveď. Soc.poisť. tam kde si prihlásená.
O firme neviem ako je to,ale asi by to mohlo byť. Skús tam zavolať, určite Ti poradia.
Zdravotnú - tam som bola osobne. Ale aj o firme som sa informovala, ak vieš IČO a na akú pani natrafiš, tak Ti dajú výpis odvodov, kde bolo napísané kedy a koľko sa malo a koľko sa odviedlo - bola som tam osobne.
Jana Bělohoubková
27.11.08,07:36
je rovnaky postup aj pri zdravotnych poisovniach aka je tam lehota?

Neboj, zdravotné poisťovne ťa rýchlo poženú... ak nezaplatíš; ja som napríklad bola dobrovoľne nezamestnaná od 1. januára do 6. januára tohto roku - zdravotné som si zaplatila normálne v termíne a v septembri mi došiel list, že mám vydokladovať spomínané obdobie...

osobne si myslím, že najjednoduchšie je ísť do poisťovne a rovno sa popýtať a ak náhodou budeš mať nejaký nedoplatok, tak rovno zaplatíš... :rolleyes: