Nataša
19.05.05,15:03
Prosím o radu. Pracovníkovi sme dali výpoveď §63/1b. Výpovedná doba mu končí 31.5. Od 14.4. je PN a pochybujem, že ju do konca mája ukončí.

Mám ho poodhlasovať zo SP a ZP k 31.5. bez ohľadu na to, že PN trvá?
eliot
19.05.05,13:35
Ak je zamestnancovi daná výpoveď pred začiatkom ochrannej doby tak ,že by výpovedná doba mala uplynúť v ochrannej dobe, pracovný pomer sa skončí uplynutím posledného dňa ochrannej doby okrem prípadov, keď zamestnanec oznámi, že na predĺžení PP netrvá.
evae
20.05.05,04:43
ale ved aj keby mu plynul PP a on je na PN dlhsie ako desat dni, tak nemate vymeriavaci zaklad a tym padom nulove odvody, cize vam moze byt jedno, ze je este zamestnany.
Dadena
20.05.05,05:32
Odhlásite ho zo Sociálnej poisťovni až po ukončení PN, doba ukončenia pracovného pomeru sa predlžuje o dobu PN. Do zdravotnej poisťovni je povinný sám zamestnanec odoslať oznámenie o zmene platiteľa preddavkov na ZP. Vy, ako zamestnávateľ mu len potvrdzujete tlačivo s dobou poistenia.
Nataša
20.05.05,08:39
ale ved aj keby mu plynul PP a on je na PN dlhsie ako desat dni, tak nemate vymeriavaci zaklad a tym padom nulove odvody, cize vam moze byt jedno, ze je este zamestnany.

no, jedno ako jedno. My mu totiž počas PN priplácame cca 120 Sk na deň. Ide o zamestnanca, ktorý pochybujem, že mi ukončenie PN-ky zašle. A keď mi ho zašle po mesiaci, kto bude mať z toho problém? On či JA?
evae
20.05.05,09:25
tie priplatky mate v kolektivnej zmluve alebo na zaklade coho preplacate 120,- Sk na den?

a co sa tyka toho, ze pochybujete, ze zasle tlacivo. mala som podobny pripad a bolo mi poradene poslat na socialnu list, v ktorom oznamujem, ze mi zamestnanec nedal ukoncenie PN a ze spochybnujem, ze je na PN v skutocnosti. tak som mu vyhrazku (ze oznamim socialnej, ze mam podozrenie ze zneuziva socialny system) poslala domov a dva dni na to prislo postou ukoncenie PN :) co tak skusit toto? teda ak mate podozrenie, ze to zneuziva a nie je na PN.