Ovena1
10.11.08,08:47
Pri oprave osobného automobilu zaradeného do majetku firmy bolo okrem iných prác doplnené chladivo do klimatizácie a namontovaný nový radiátor kúrenia. Má firma nárok na odpočet DPH?
Ovena1
10.11.08,11:09
Posúvam otázku. Aký je Váš názor?
ZDENIELA
10.11.08,11:25
Chladiaca zmes do klimatizácie je podľa mňa spotrebný materiál - tu odpočet DPH áno
A ten radiátor ... - zrejme to bude podľa § 49 odst 7 písm b) príslušenstvo os. automobilu (klimatizačný systém) pri ktorom platiteľ nemôže odpočítať daň
betka
10.11.08,17:50
Nový radiátor kúrenia znamená: Vytekala Vám kvapalina na podlahu z radiátora. Radiátor bolo potrebné vymeniť, pretože starý nebol funkčný, bol prasknutý, nedochádzalo ku kúreniu v automobile, Opravou ste ho uviedli do prevádzkyschopného stavu.

V PU:
A tak účtujeme: 511,343/321. Faktúra zrejme obsahuje:
- výmena radiátora, doplnenie zmesy do klimatizácie. Ide o službu.
Ak ste si kúpili sami zmes do klímy a sami ju naliali, účtujeme cez 501 AE

V JU:
- kúpa zmesy a naliatie do klími samotnou UJ, ide o VOZD-materiál
Ak Vám urobil všetko servis VOZD-prev. réžia.

Nárok na odpočítanie DPH máte.
Ovena1
11.11.08,07:00
Vďaka za radu.
ZDENIELA
11.11.08,07:46
Chladiaca zmes do klimatizácie je podľa mňa spotrebný materiál - tu odpočet DPH áno
A ten radiátor ... - zrejme to bude podľa § 49 odst 7 písm b) príslušenstvo os. automobilu (klimatizačný systém) pri ktorom platiteľ nemôže odpočítať daň

Samozrejme, ak išlo o opravu (to som prehliadla) čiže výmena nefunkčného radiátora za nový tak i tu odpočet DPH áno, pripájam sa k názoru betky.:)