MariankoS
10.11.08,09:01
Zdravim, byvam v panelovej sestbytovke v 3-izbovom byte na prizemi a pod obyvackou mam pivnicu 6x6 m (byvalu jedalen JRD druzstva):). A tak ma napadlo, ze by som do nej urobil vstup schodmi cez podlahu obyvacky, a prerobil ju na plnohodnotnu izbu...akurat, ze neviem, co vsetko takato diera do panela obnasa...asi statik a tak... Dakujem, ak sa niekto najde a poradi.
Chobot
10.11.08,10:20
Zdravim, byvam v panelovej sestbytovke v 3-izbovom byte na prizemi a pod obyvackou mam pivnicu 6x6 m (byvalu jedalen JRD druzstva):). A tak ma napadlo, ze by som do nej urobil vstup schodmi cez podlahu obyvacky, a prerobil ju na plnohodnotnu izbu...akurat, ze neviem, co vsetko takato diera do panela obnasa...asi statik a tak... Dakujem, ak sa niekto najde a poradi.

Jednoznačne a v prvom rade konzultovať so statikom. Nevieš, ako je podlaha konštrukčne riešená, či vôbec umožňuje urobiť do nej otvor, či sa jej nosnosť tým nenaruší.
Milan.Žiška
10.11.08,12:02
Určite to ide - ale ako to ti povie statik, aj on bude mať viac variant, tak mu daj čo najviac požiadaviek a informácií. Ceny posudkou sú niekde od 2.000 - až po 15.000,- Sk, záleží od dohody a rozsahu. Pozor Bude to chcieť stavebné povolenie....:)
Treba sa na to pripraviť ( aj finančne).;););)
MariankoS
11.11.08,07:20
Dakujem Vam, potvrdili ste moje predpoklady... Bohuzial :-)