kasisiatko
10.11.08,09:29
Dobrý deň! Chcela by som sa spýtať čo všetko obnáša mať obchod s potravinami?! Mám vybratý pozemok a kde mám požiadať o predaj alebo prenájom?! Chcela by som menšie potraviny a koľko by ma asi vyšlo zariadenie a tovar? Myslíte že by sa to ujalo kedže je to na sídlisku a susedné potraviny sú vzdialené cca 1,5km. Ak by som vypracovala pod. zámer myslíte že by mi aj banka poskytla nejaké prostriedky? za vaše rady vopred ďakujeeem
Zoltán Kovács
10.11.08,10:09
Dobrý deň! Chcela by som sa spýtať čo všetko obnáša mať obchod s potravinami?! Mám vybratý pozemok a kde mám požiadať o predaj alebo prenájom?! Chcela by som menšie potraviny a koľko by ma asi vyšlo zariadenie a tovar? Myslíte že by sa to ujalo kedže je to na sídlisku a susedné potraviny sú vzdialené cca 1,5km. Ak by som vypracovala pod. zámer myslíte že by mi aj banka poskytla nejaké prostriedky? za vaše rady vopred ďakujeeem

Ak som dobre pochopil priestory ešte nemáš. Takže sa chystáš stavať? A máš na to niekoľko miliónov?
kasisiatko
10.11.08,10:35
nie priestory zatiaľ nemám...ale ja som skôr myslela potraviny o veľkosti unimobunky možno trošku väčšie...koľko by ma asi toto vyšlo?
Zoltán Kovács
10.11.08,16:13
nie priestory zatiaľ nemám...ale ja som skôr myslela potraviny o veľkosti unimobunky možno trošku väčšie...koľko by ma asi toto vyšlo?

Chceš stavať, alebo iba na pozemok postaviť unimobunku?

Stavba:
- projekt stavby
- projekt prípojky vody, el.energie, plynu
- povolenia
- samotná stavba
- kolaudácia
.
.
.
.


Unimobuka:
- kúpiť
- doviesť
- postaviť na pozemok
(V tomto prípade si neviem predstaviť, že okresná hygiena vydá povolenie).
pavol54
10.11.08,19:14
najprv si naštudujte potravinový kódex, dnes nie rok 1990, keď sa predávalo mrazené mäso na tržnici z prívesných vozíkov. Keď organizačne zvládnete hygienické zásady, a z toho vyplývajúci možný sortiment tovaru, potom môžete uvažovať kde na to nabrať peniažky. konečné stanovisko dávajú veterinári,