slabikar
10.11.08,09:31
moze si dat s.r.o. predplatné časopisu so zameranim na oblast podnikania s.r.o. do nákladov?
KvetkaK
10.11.08,08:40
Áno môže, ak ide teda o odborný časopis.
janaGT
10.06.09,10:08
Sme stavebná firma, majiteľ sa rozhodol, že každému bývalému aj súčastnému zákazníkovi objednáme 1-ročné predplatné časopisu Môj dom. Prišla faktúra od vydavateľa uvedeného časopisu, ako to môžem zaúčtovať? Čo s DPH?
Ešte doplním, na každej zásielke resp. každom zaslanom časopise, bude uvedené Darček od spoločnosti ... ( náš názov).
Stefan2005
10.06.09,10:20
Sme stavebná firma, majiteľ sa rozhodol, že každému bývalému aj súčastnému zákazníkovi objednáme 1-ročné predplatné časopisu Môj dom. Prišla faktúra od vydavateľa uvedeného časopisu, ako to môžem zaúčtovať? Čo s DPH?
Ešte doplním, na každej zásielke resp. každom zaslanom časopise, bude uvedené Darček od spoločnosti ... ( náš názov).

... no však už ste to sami zaradili medzi darčeky :). Formulácia "Darček od spoločnosti..." neviem či spĺňa povahu reklamného predmetu (neuvádzaš bližšie informácie), takže by som to účtoval na 543 včítane DPH....
janaGT
10.06.09,10:22
... no však už ste to sami zaradili medzi darčeky :). Formulácia "Darček od spoločnosti..." neviem či spĺňa povahu reklamného predmetu (neuvádzaš bližšie informácie), takže by som to účtoval na 543 včítane DPH....
aké údaje ešte potrebuješ?
Stefan2005
10.06.09,11:29
napr. či okrem strohého "Darček od..." budú aj iné údaj prezentujúce podnikateľskú činnosť daňovníka.
janaGT
10.06.09,11:42
napr. či okrem strohého "Darček od..." budú aj iné údaj prezentujúce podnikateľskú činnosť daňovníka.

je tam len tá nálepka vo výraznej reflexnej farbe
. V podstate vydavateľstvo fakturuje nám a rozposiela našim klientom.
Cena je uvedená takto:
1-ročné predplatné časopisu Môj dom č. 7,8,9,10,11,12/2009, 1,2,3,4,5,6,/2010 a špeciály 3,4/2009, 1,2/2010
množstvo 64 ( klientov )
cena 10,479 - to je za tých 12 čísel + špeciály na 1 klienta
janaGT
11.06.09,09:33
posúvam ...
slabikar
11.06.09,10:12
posúvam ...

co znamena ze to posuvas? nie je to zbytocne vobec pisat?
janaGT
11.06.09,10:23
co znamena ze to posuvas? nie je to zbytocne vobec pisat?
ďakujem Ti za odpoveď, veľmi mi pomohol v uvedenom probléme :)
slabikar
11.06.09,10:32
ďakujem Ti za odpoveď, veľmi mi pomohla v uvedenom probléme :)

ja len zeby si nespamovala zbytocne ok? dik. ved raz si napisala problem, tak naco pisat ze posuvas? a zase reaguj od veci...
andrea55
11.06.09,10:38
Pozor na roky 2009 a 2010-náklady budúcich období
janaGT
11.06.09,10:42
ja len zeby si nespamovala zbytocne ok? dik. ved raz si napisala problem, tak naco pisat ze posuvas? a zase reaguj od veci...

OK, na teba už nebudem radšej reagovať vôbec.
Takže ešte raz vďaka za úžasnú radu.
janaGT
29.06.09,06:56
Sme stavebná firma, majiteľ sa rozhodol, že každému bývalému aj súčastnému zákazníkovi objednáme 1-ročné predplatné časopisu Môj dom. Prišla faktúra od vydavateľa uvedeného časopisu, ako to môžem zaúčtovať? Čo s DPH?
Ešte doplním, na každej zásielke resp. každom zaslanom časopise, bude uvedené Darček od spoločnosti ... ( náš názov).
Odpoveď z DRSR:
Dobrý deň,
na základe Vášho dopytu podaného prostredníctvom internetu Vám Daňové riaditeľstvo SR Banská Bystrica oznamuje nasledovné:
Účtovníctvo: V prípade, kedy účtovná jednotka účtuje v nákladoch o predplatnom napr. časopisu, ktoré je zaplatené vopred aj na iné účtovné obdobia, resp. jeho časť, postupuje podľa § 56 ods. 2 platných postupov účtovania pre podnikateľov účtujúcich v sústve podvojného účtovníctva. To znamená, že náklady časovo rozlíši prostredníctvom účtu 381.
Daň z príjmov: Ak daňovník v záujme skvalitnejšia svojich služieb, zvýšenia výnosov a tržieb, obratu atď. predplatil svojim zákazníkom a obchodnáým partnerom odborný časopis súvisiaci s predmetom jeho činnosti, z ktorej príjmy podliehajú zdaneniu, potom náklady na predplatné tohto časopisu vstupujú do základu dane v zaúčtovanej výške (§ 17 ods. 1 písm. b) zákona o dani z príjmov v platnom znení), ak vie daňovník preukázať splnenie podmienok definovaných v ustanovení § 2 písm. i) zákona.
Daň z pridanej hodnoty: Podľa § 8 ods. 3 zákona o DPH bezodplatné dodanie tovaru na obchodné účely, ak jeho hodnota nepresiahne 16,60, eura bez dane za jeden kus, a bezodplatné dodanie obchodných vzoriek sa nepovažuje za dodanie tovaru za protihodnotu. Platiteľom predplatenie 1- ročného predplatného na časopis, (obsahom ktorého je problematika, v ktorom podniká) pre obchodných partnerov sa môže posudzovať podľa citovaného ustanovenia; zároveň platiteľ môže na základe § 49 ods. 2 zákona o DPH odpočítať daň, pri splnení ostatných podmienok § 49 - § 51 zákona o DPH.

Odbor služieb pre verejnosť DR SR BB