OKAA
10.11.08,09:36
Mám k vám takú prosbu,či mi budete niekto vediet poradit.Susedka(nemá net) je sociálny prípad a s manželom a detmi v hmotnej núdzi.Daňovému úradu je dlžná sumu 30 000sk už 3 roky.Pretože nemá z čoho zaplatit,tak už to má exekútor.Nemá žiadne cennosti,ani auto,vlastne nič také hodnotné.Dnes jej písal exekútor,že jej dal exekúciu na účet v banke.Nemá tam žiadny pravidelný príjem,je evidovaná na úrade práce.ALE,pravidelne jej chodí na účet sirotský dôchodok na syna.(teraz je 2 krát vydatá,pred tým bola vdova)Jej syn má teraz 16 rokov a študuje.Prosím,viete niekto či jej môže exekútor čiahnut na sirotský?Ved s tých peňazí jej syn študuje!!!!!!!!!!!!Dakujem za každú radu!
iriska
10.11.08,12:22
Nech sa pokúsi to exekútorovi preukázať, že to je sirotský dôchodok a poprosiť ho, aby jej účet odblokoval (ale nezaručujem úspech) a nech si dá posielať sirotský dôchodok poštou. Inak by ma zaujímalo, prečo to neriešila ešte predtým (už som riešila vec, kedy daňový úrad sám povedal, že nech si klient požiada o oslobodenie alebo odpustenie dane, pretože je sociálny prípad a išlo to), teraz keď už je exekúcia tak je to ťažko.
Tak nech ešte skúsi osloviť aj daňový úrad listom a popísať svoju situáciu, možno jej aspoň časť odpustia.
Bobbix
10.11.08,13:22
Exekutor siahne na to, co prevysuje zivotne minimum. Otazka je, ci manzelia pracuju, z coho vlastne ziju. Dalej, v akom byte byvaju, ci vo vlastnom (odkupenom), alebo nie. Z bytu by ich nemal vyhodit, avsak mozno sa budu musiet pozriet po niecom inom, mensom, avy sa tento predal a z rozdielu vyplatila exekucia.
monymon
10.11.08,14:52
Jednoznačne je potrebné poziadať, aby bol synovi sirotský dôchodok vyplácaný v hotovosti, teda nie na zablokovaný účet matky, resp. povinného. Obrana povinného, že prostriedky, ktoré boli na účet pripísané a) nepatria jemu - napr. ked niekto omylom pošle peniaze na Vás účet alebo po b) že je to plnenie, ktoré je vylúčené z exekúcie, tak takáto obrana neobstojí. Pokiaľ je toto plnenie poslané na účet, dostane sa do výkonu exekúcie zrážkami z účtu v banke a exekútor ich zrazí.
Bobbix
10.11.08,14:56
Učiť sa, učiť sa, učiť sa. Tu:

http://www.justice.gov.sk/kop/scp/obex/EP_233_95.htm
OKAA
10.11.08,15:47
Vdaka, vám všetkým za odpoved.Velmi ste nám pomohli-ste zlatí!!!!!