ronnald
10.11.08,10:48
dobrý deň, som zákazníkom jedného z poskytovateľov internetových služieb, rozhodol som sa zmeniť poskytovateľa a bol som nemilo prekvapený,že zmluva bude ukončená o 3 mesiace od následujúceho mesiaca, áno výpovedná lehota naozaj v zmluve uvedená bola, to mi však pri podpise bohužiaľ až tak neprekážalo, poskytovateľ však na svojich internetových stránkach hrdo láka zákazníkov sloganom "Internet od nás bez viazanosti Kvalitu služieb a dôveru zákazníka nepotrebujeme istiť viazanosťou." Mne sa však zdá,že 3 mesačná výpovedná lehota je prakticky viazanosť na 3 mesiace!!! Mám nejaké zákonné možnosti ako túto zmluvu ukončiť ihneď ? p.s. dohoda neprichádza z ich strany do úvahy, ďakujem
Zoltán Kovács
10.11.08,09:51
dobrý deň, som zákazníkom jedného z poskytovateľov internetových služieb, rozhodol som sa zmeniť poskytovateľa a bol som nemilo prekvapený,že zmluva bude ukončená o 3 mesiace od následujúceho mesiaca, áno výpovedná lehota naozaj v zmluve uvedená bola, to mi však pri podpise bohužiaľ až tak neprekážalo, poskytovateľ však na svojich internetových stránkach hrdo láka zákazníkov sloganom "Internet od nás bez viazanosti Kvalitu služieb a dôveru zákazníka nepotrebujeme istiť viazanosťou." Mne sa však zdá,že 3 mesačná výpovedná lehota je prakticky viazanosť na 3 mesiace!!! Mám nejaké zákonné možnosti ako túto zmluvu ukončiť ihneď ? p.s. dohoda neprichádza z ich strany do úvahy, ďakujem

Podľa mňa treba rozlišovať viazanosť a výpovedná lehota. Viazanosť je väčšinou v tom prípade, ak zákazník dostáva benefit (napr. mobl.operátori dávajú za 1,- Sk mobil v hodnote niekoľko tisíc Sk ak zotrváš u nich 18,24... mesiacov). A výpovedná lehota je zase niečo iné. Je to bežná vec v súlade s Obchodným zákonníkom. Je väčšinou obsiahnutá aj v zmluvách, tak ako aj v tvojom prípade.
ronnald
10.11.08,09:58
áno tomu rozumiem, ale nijaký benefit som nedostal aj inštaláciu som musel zaplatiť, a čo sa týka tej výpovednej lehoty tak jednoducho nechápem prečo teraz musím platiť takmer 4 mesiace za to čo už nebudem z rôznych príčin využívať
Zoltán Kovács
10.11.08,10:03
áno tomu rozumiem, ale nijaký benefit som nedostal aj inštaláciu som musel zaplatiť

Tak tie 3 mesiace je výpovedná lehota, s ktorou si súhlasil pri podpise zmluvy.