syrik
10.11.08,10:50
Ahojte..

Chcem sa spýtať,či niekto nemá podobnú skúsenosť alebo nevie,z čoho by to mohlo byť. Každé ráno po prebudení a vlastne celú cestu do práce,až do nejakej 8:00-9:00 mi býva nevoľno...Začne to tým,že mi ostane horúco, začnem sa potiť, je mi na vracanie,tlak v hlave a mám pocit,že každu chvíľku omdliem...Do práce prídem s mokrým chrbátom...Opakuje sa to denno denne..Po vystúpení z busu stúpam pár metrov do kopca do práce,zadýchavam sa a je to ešte horšie...Liečim sa na hypotyreózu a kvôli týmto príznakom som vysadila antikoncepciu...No neprestáva to...trvá to už zopár mesiacov,no na nič mi neprišli mimo tej hypotyreózy.

Ďakujem Vám všetkým za odpoveď.
Bionda
10.11.08,10:17
Prvé zamyslenie by malo byť aj ohľadom zamyslenia, či si v psychickej pohode, či nie je niečo čo by ťa stresovalo.
S hypothyreozou by to nemalo mať nič spoločné.
Barbara
10.11.08,10:21
mne bývalo špatne hlavne ráno a do obeda z depky. Poobede už som bola v pohode, ako keby mi nič nebolo . Potrebovalo to u mňa odbornú pomoc.;)
Jara
10.11.08,10:24
Nepíšeš koľko máš rokov, ale takéto stavy sú napr.v období klimaktéria alebo diabetesu
feron
10.11.08,10:43
Podľa tvojich predošlých príspevkov to ešte klimaktérium nebude, na vrub hypothyreózy môže ísť viacej príznakov, aj únava a nepríjemné pocity. Tým, že sa to deje len ráno svedčí o tom, že to bude nerovnováhou, pravdepodobne hormonálnou, nepíšeš, či hladina hormónov št.žľazy je stabilizovaná na liečbe alebo nie, ale mohol by to byť napr aj.diabetes, ako bolo popísané vyššie, tieto príznaky môžu byť príznakom rannej hypoglykémie, poklesu hladiny glukózy v krvi v ranných hodinách, to by sa malo vytratiť po raňajkách, mohli by to byť aj príznaky tehotenstva, ale aj depresie a pod. Treba to určite vyšetriť, začal by som vyšetrením krvi.
BXLmiami
10.11.08,10:44
Nízky tlak?Vysoký tlak?Hypoglykemia?Panická porucha?atd....
Barbara
10.11.08,10:55
Syrik v druhej téme " panická porucha" sa pýtaš, či sa dá nejakým psychologom komunikovať cez mail. to znamená, že predsa vieš to, že čo ti je. tak pekne choď do ordinácie. to nie je žiadna hanba. nemusíš zato sa vôbec hanbiť. vieš koľko ľudí má v dnešnej dobe psychické problémy?
to že máme psychické problémy ešte neznamená, že sme cvokovia;):---

p.s. pravdupovediac neverím, že nejaký psycholog s tebou bude komunikovať cez mail, leda, že by si tu na Porade poslala SS nášmu pánovi Psychologovi;) teda On tu má ten nick a radí aj tu.;) určite poradí aj Tebe.

skús napísať jemu SS.;)
syrik
10.11.08,11:21
Podľa tvojich predošlých príspevkov to ešte klimaktérium nebude, na vrub hypothyreózy môže ísť viacej príznakov, aj únava a nepríjemné pocity. Tým, že sa to deje len ráno svedčí o tom, že to bude nerovnováhou, pravdepodobne hormonálnou, nepíšeš, či hladina hormónov št.žľazy je stabilizovaná na liečbe alebo nie, ale mohol by to byť napr aj.diabetes, ako bolo popísané vyššie, tieto príznaky môžu byť príznakom rannej hypoglykémie, poklesu hladiny glukózy v krvi v ranných hodinách, to by sa malo vytratiť po raňajkách, mohli by to byť aj príznaky tehotenstva, ale aj depresie a pod. Treba to určite vyšetriť, začal by som vyšetrením krvi.


Prečo usudzuješ,že podľa mojich predošlých príspevkov to klimaktérium nebude? :--- Ale máš pravdu,mám 25,takže isto nie...neviem,či sú hormóny ŠŽ stabilizované,začala som s liečbou len pred mesiacom a teraz v decembri pôjdem na prvú kontrolu...Robili mi tiež odbery na cukor v krvi,no hodnoty boli v norme...a tiež skôr ako idem z domu,raňajkujem a napriek tomu mi je špatne,,,takže s diabetom to asi súvis mať nebude...tehotná som tiež není...teda dúfam :D ďakujem za odpoveď....všetkým
syrik
10.11.08,11:25
Syrik v druhej téme " panická porucha" sa pýtaš, či sa dá nejakým psychologom komunikovať cez mail. to znamená, že predsa vieš to, že čo ti je. tak pekne choď do ordinácie. to nie je žiadna hanba. nemusíš zato sa vôbec hanbiť. vieš koľko ľudí má v dnešnej dobe psychické problémy?
to že máme psychické problémy ešte neznamená, že sme cvokovia;):---

p.s. pravdupovediac neverím, že nejaký psycholog s tebou bude komunikovať cez mail, leda, že by si tu na Porade poslala SS nášmu pánovi Psychologovi;) teda On tu má ten nick a radí aj tu.;) určite poradí aj Tebe.

skús napísať jemu SS.;)


Ahoj Barbara...veru napadlo ma už,či to nebude psychického rázu,keď všetky vyšetrenia sú v norme...v poslednom čase mávam výkyvy nákad a často skleslú náladu,ale pripisovala som to tej hypotyreóze...lebo predtým som také stavy nemávala,,,inak sa nič zvláštne neudialo v mojom živote,čo by ma viedlo kk depresiám a podobne...Ale všetky ochorenia pochádzajú z psychiky,takže nevylučujem ani túto možnosť...ale zásadne to odmietam riešiť liekmi...
feron
10.11.08,12:35
Prečo usudzuješ,že podľa mojich predošlých príspevkov to klimaktérium nebude? :--- No stačí si prečítať tvoje príspevky v tejto rubrike, nie som z tých, čo strieľajú od "brucha", takže si občas urobím prehľad.
Ale máš pravdu,mám 25,takže isto nie...neviem,či sú hormóny ŠŽ stabilizované,začala som s liečbou len pred mesiacom a teraz v decembri pôjdem na prvú kontrolu...Robili mi tiež odbery na cukor v krvi,no hodnoty boli v norme...a tiež skôr ako idem z domu,raňajkujem a napriek tomu mi je špatne,,,takže s diabetom to asi súvis mať nebude...tehotná som tiež není...teda dúfam :D ďakujem za odpoveď....všetkým
Depresia sa tiež niekedy prejavuje tzv.rannými pessimami, človeku je najhoršie ráno psychicky alebo fyzicky, to ale neznamená, že máš hneď depresiu. Treba doriešiť tú štítnu žľazu, hypothyreóza a depresia môžu mať niekedy podobné príznaky.

...ešte k príspevku od Barbory vyššie, je veľa psychológov, ktorí sú ochotní komunikovať aj mailom, na nete je dosť stránok psychológov, kde sa také kontakty dajú nájsť. Problém však vidím v tom, že tam ani jedna strana 100% nevie, s kým komunikuje, lebo nie každý, kto sa nazve psychológom, ním aj skutočne je. Ani v dnešnej elektronizovanej dobe je pre mňa osobný kontakt nenahraditeľný.
Nika
10.11.08,12:39
...a tiež skôr ako idem z domu,raňajkujem ....
Tiež mi bývalo zle ráno. Teraz si dávam doma len šálku zeleného čaju a raňajkujem až v práci. Je to takto oveľa lepšie.
Bionda
10.11.08,18:05
Dnes už aj psychiatri robia "sedenia" a skupinovú terapiu, pomáhajú a ľudia možno zo zač. užívajú nejaké lieky ale postupne ich vysadia a pomáha to. Držím palce. Tlak na každého z nás je, záleží ako kto sa s tým vieme vysporiadať.
Tie ranné nevoľnosti podobné mávajú aj deti - školáci. Netreba to bagatelizovať.
giusy
11.11.08,09:54
predtym ako by som isla ina ine vysetrenia by som si spravila tehotensky test.podla mna si tehotna. tieto priznaky mam aj ja a som tehotna.mavam ich sice poobede a vecer,no normalne v tehotenstve vacsina zien ich mava rano.
syrik
11.11.08,11:59
predtym ako by som isla ina ine vysetrenia by som si spravila tehotensky test.podla mna si tehotna. tieto priznaky mam aj ja a som tehotna.mavam ich sice poobede a vecer,no normalne v tehotenstve vacsina zien ich mava rano.

Tehotná nie som....
Bionda
12.11.08,13:05
syrik, skús jednoduchú diagnostiku, sadni si, predpaž a skús si zavrieť oči... ak ti rýchlo mihajú event. chvejú viečka (aj pri zatváraní, event. tiež pri zatvorených), tak je to jasné- stres, prepracovanosť, psychické vypätie...
babijanka
12.11.08,13:46
Ráno mávam podobné príznaky, taktiež cestujem autobusom a liečim sa na štítnu žľazu (nevoľnosť, horúčava, búšenie srdca atď.), no nie je to vždy tak. Ja nosím stále so sebou fľašu s vodou a keď pocítim nevoľnosť, napijem sa aj v autobuse. Skús to aj Ty, aspoň na chvíľu to pomôže. Samozrejme keď pôjdeš na najbliššiu kontrolu, treba o tom informovať odb.lekára. No nevylučujem ani psych. vypätie.
syrik
12.11.08,14:58
Ráno mávam podobné príznaky, taktiež cestujem autobusom a liečim sa na štítnu žľazu (nevoľnosť, horúčava, búšenie srdca atď.), no nie je to vždy tak. Ja nosím stále so sebou fľašu s vodou a keď pocítim nevoľnosť, napijem sa aj v autobuse. Skús to aj Ty, aspoň na chvíľu to pomôže. Samozrejme keď pôjdeš na najbliššiu kontrolu, treba o tom informovať odb.lekára. No nevylučujem ani psych. vypätie.


Ďakujem Ti Babijanka...a Ty sa liečiš asi na hypertyreózu... však...
babijanka
19.11.08,13:38
Ahoj Syrik,
no u mňa je to zvýšená činnosť, ale ono je to jedno, príznaky sú skoro ba až rovnaké.
Bionda
19.11.08,14:46
Ahoj Syrik,
no u mňa je to zvýšená činnosť, ale ono je to jedno, príznaky sú skoro ba až rovnaké.
tu budem trochu oponovať, myslím si, že aj syrik, nakoľko príznaky nie sú podobné, ale opačné.
u hyperthyreosis podstata je zvýšenie bazálneho metabolizmu( (morbus basedow)( niekt. až viac ako 50%), subj. je nervozita, nemožnosť sústredenia, nespavosť, tremor rúk, pocit horúcosti, neznášanie tepla, búšenie srdca, pocit stáleho hladu pritom objekt. chudí , zrýchlení, zvýš. teplota, koža horúca vlhká, niekedy erythém, inokedy vitiligo( biele fľaky) , jemné vlasy, pozdĺž. ryh. nechty, tachykardia, možné aj zvýš. TK, exoftalmus v dôsledku uklad. tuku za bulvami, tremor viečok (to sú aspoň niektoré možné subj. príznaky hyperthyreosi)
U hypothyreosis ( znížen.činn. šž,myxedem, gullova chr. )
príznaky subj môžu byť: pomalý, málo činný, ospalosť, zimomravosť, koža bledá, suchá, šupinatá- hyperkyretoza, kde sa opiera plechové lakte, predlaktia, zníž. potivosť, bradykardia, anémia, môže byť tiež nedoslýchavosť pre edém vnútor. ucha, môže byť zhrubnutý hlas pre edém hlasiviek, tučnota je častá, edematózny myxedem- nerobia sa jamky po zatlačení, zníž. fertilita, libido, poruchy menzesu až sterilita.
Toť pre porovnanie.
syrik
21.11.08,06:19
Áno,to sú typické príznaky....možno sa to môže prelínať, možno nie, možno je za tými problémami niečo iné...neviem...absolvovala som Holter (24-hodinové EKG), no výsledky budú možno až koncom budúceho týždňa....neviem,ale všimla som si, že akonahle mi nastane ovulácia,tak tie problémy začnú a ťahajú sa až do menštruácie a akonáhle dostanem meštruáciu, je po probléme...takže asi to bude súvisieť aj s hormónami v gynekologickej oblasti....po vyšetreniach budem múdrejšia...no s tých typických príznakov hypotyreózy mám akúrát únavu a súchú a šupinatú kožu,lámavé nechty, vysušené vlasy....príznaky hypertyreózy su u mňa častejšie...
syrik
27.11.08,05:41
tu budem trochu oponovať, myslím si, že aj syrik, nakoľko príznaky nie sú podobné, ale opačné.
u hyperthyreosis podstata je zvýšenie bazálneho metabolizmu( (morbus basedow)( niekt. až viac ako 50%), subj. je nervozita, nemožnosť sústredenia, nespavosť, tremor rúk, pocit horúcosti, neznášanie tepla, búšenie srdca, pocit stáleho hladu pritom objekt. chudí , zrýchlení, zvýš. teplota, koža horúca vlhká, niekedy erythém, inokedy vitiligo( biele fľaky) , jemné vlasy, pozdĺž. ryh. nechty, tachykardia, možné aj zvýš. TK, exoftalmus v dôsledku uklad. tuku za bulvami, tremor viečok (to sú aspoň niektoré možné subj. príznaky hyperthyreosi)
U hypothyreosis ( znížen.činn. šž,myxedem, gullova chr. )
príznaky subj môžu byť: pomalý, málo činný, ospalosť, zimomravosť, koža bledá, suchá, šupinatá- hyperkyretoza, kde sa opiera plechové lakte, predlaktia, zníž. potivosť, bradykardia, anémia, môže byť tiež nedoslýchavosť pre edém vnútor. ucha, môže byť zhrubnutý hlas pre edém hlasiviek, tučnota je častá, edematózny myxedem- nerobia sa jamky po zatlačení, zníž. fertilita, libido, poruchy menzesu až sterilita.
Toť pre porovnanie.


Včera som bola u gynekológa...je to mimochodom vychytený odborník v našom meste...povedal mi,že nie je pravda, čo mi povedali na endokrinológii,že tieto príznaky môže spôsobovať hormonálna antikoncepcia,ale že aj keď sú to príznaky skôr hypertyreózy, môžu sa jednoducho prelínať...každý je iný a u každého sa to prejavuje inak...takže nesúvisí to ani s antikoncepciou,ani s hormonálnou poruchou v gynekologickej oblasti,ale s hypotyreózou...
Ninna
27.11.08,12:46
Včera som bola u gynekológa...je to mimochodom vychytený odborník v našom meste...povedal mi,že nie je pravda, čo mi povedali na endokrinológii,že tieto príznaky môže spôsobovať hormonálna antikoncepcia,ale že aj keď sú to príznaky skôr hypertyreózy, môžu sa jednoducho prelínať...každý je iný a u každého sa to prejavuje inak...takže nesúvisí to ani s antikoncepciou,ani s hormonálnou poruchou v gynekologickej oblasti,ale s hypotyreózou...
Pán doktor pekne klame. Aj mne gynekologička nahovárala že to spolu nesuvisí čo je pekná blbosť. Štítna žľaza, pankreas... ako aj menštruačny cyklus je riadený z hypotalama a hypofyzy a pokiaľ sa poruší rovnováha v tele má to následky na všetky tieto cykly. :cool:
Načo potom dodávame telu hormón v podobe antikoncepcie? Aby sa neuhniezdilo, nebola ovulácia....A kedy nebude ovulácia? Keď posunieme hormonálnu rovnováhu? A dokedy budeme posuvať hormonálnu rovnováhu u antikoncepcie? No dovtedy kým nevyradíme iný orgán z činnosti, ktorý z toho zblbne! A to už nehovorím o vplyve ATK na pečeň! :mad:
babijanka
07.01.09,13:36
Ahoj Bionda,
dnes som si všimla tvoju reakciu na moju odpoveď pre Sirik ešte v 11 mesiaci 2008 , len sa ťa chcem opýtať máš aj Ty problémy so štítnou žľazou alebo si endokrinilogička?
syrik
08.01.09,05:38
Ahoj Bionda,
dnes som si všimla tvoju reakciu na moju odpoveď pre Sirik ešte v 11 mesiaci 2008 , len sa ťa chcem opýtať máš aj Ty problémy so štítnou žľazou alebo si endokrinilogička?

Možno má problémy so štítnou žľazou,ale určite tá odpoveď je z nejakých odborných materiálov...proste fakty....toto je typické pre hyper a toto pre hypothyreosu...a ked máš hypo a príznak hyper,tak si proste cvok...absolvovala som niekoľko vyšetrení a všetci lekári,vrátane endokrinológa mi potvrdili,že aj tie psychické prejavy súvisia s hypothyreozou, aj to,že sa príznaky jednoducho môžu prelínať...stačí malá nerovnováha hormónov...
ZUZANAzNR
05.02.09,15:39
A nemôže to byť napríklad slabou kondičkou? Alebo je to aj mimo dní práce, keď sa do kopca nejde?
syrik
06.02.09,05:26
A nemôže to byť napríklad slabou kondičkou? Alebo je to aj mimo dní práce, keď sa do kopca nejde?


Neviem,na koho bola ta otázka smerovaná,ale ak na mňa, tak to príde aj v pokoji....dokonca sa na to aj zobudím....ale teraz to už nie je tak aktuálne, hladina hormónov sa mi ustálila a cítim sa oveľa lepšie..
syrik
08.05.09,08:09
Ahojte, prešlo už pekných pár mesiacov, čo som zadávala túto tému, no nič sa nezmenilo...naopak..až na to, že tie nevoľnosti sa už objavujú aj počas dňa..z ničoho nič...ale najhoršie to je ráno po zobudení a za nejaké 2-3 hodinky to prejde...niekedy sa na to zobudím..ostane mi úplne nevoľno...strašný tlak v hlave, akoby mi tam malo niečo prasknúť, pocit na odpadnutie, na vracanie a v poslednej dobe mi začínajú tŕpnuť prsty na ľavej nohe...nie je to stále a vždy...väčšinou keď stojím na tej nohe, kvočím a tak...uz som zufala...na zaklade nevolnosti mi zistili hypotyreozu, ale trva to uz rok a nic sa nemeni...
Zita5
08.05.09,09:33
Ahojte, prešlo už pekných pár mesiacov, čo som zadávala túto tému, no nič sa nezmenilo...naopak..až na to, že tie nevoľnosti sa už objavujú aj počas dňa..z ničoho nič...ale najhoršie to je ráno po zobudení a za nejaké 2-3 hodinky to prejde...niekedy sa na to zobudím..ostane mi úplne nevoľno...strašný tlak v hlave, akoby mi tam malo niečo prasknúť, pocit na odpadnutie, na vracanie a v poslednej dobe mi začínajú tŕpnuť prsty na ľavej nohe...nie je to stále a vždy...väčšinou keď stojím na tej nohe, kvočím a tak...uz som zufala...na zaklade nevolnosti mi zistili hypotyreozu, ale trva to uz rok a nic sa nemeni...

syrik skúšala si niečo robiť pre seba , ako napríklad sú dychové cvičenia a využiť to práve vtedy , keď Ti tak príde nevoľno .
Vybrala som z google len náhodnú stránku , ale nájdeš ich tam s týmto zameraním veľa .
http://www.srichinmoycentre.org/sk/kurz_meditacie/meditacne_cvicenia/dychove_cvicenia_II
Skús sa na to zamerať .
DominikaDominika
08.05.09,10:28
Milý syrik, dnes som si prečítala Tvoju tému. Nevyznám sa v endokrinológii, ale z vlastných skúseností: Ja som mala problém pred pár rokmi, keď som mala prechladenú a následne zablokovaná krčnú chrbticu. Tiež som mala pocity vyčerpanosti, nedostatku vzduchu, potenie a nespavosť- najprv som si myslela, že je to "jarná únava" a nadopovala sa vitamínmi. Všeobecná lekárka mi urobila rozbor krvi a ten bol O.K. Nemôžu to byť uvedené problémy s chrbticou aj v Tvojom prípade? Ja som bola potom u ortopéda (odborníka a nie nejakého amatéra...), ktorý mi napravil chrbticu - potom to ešte pár týždňov trvalo,kým sa zápal doliečil) a po čase sa to dalo do poriadku. Teraz si už dávam veľký pozor na prievan.
syrik
08.05.09,17:36
Milý syrik, dnes som si prečítala Tvoju tému. Nevyznám sa v endokrinológii, ale z vlastných skúseností: Ja som mala problém pred pár rokmi, keď som mala prechladenú a následne zablokovaná krčnú chrbticu. Tiež som mala pocity vyčerpanosti, nedostatku vzduchu, potenie a nespavosť- najprv som si myslela, že je to "jarná únava" a nadopovala sa vitamínmi. Všeobecná lekárka mi urobila rozbor krvi a ten bol O.K. Nemôžu to byť uvedené problémy s chrbticou aj v Tvojom prípade? Ja som bola potom u ortopéda (odborníka a nie nejakého amatéra...), ktorý mi napravil chrbticu - potom to ešte pár týždňov trvalo,kým sa zápal doliečil) a po čase sa to dalo do poriadku. Teraz si už dávam veľký pozor na prievan.

Žeby krčná chrbtica? o neviem, aj keď mám skoliózu...takže možno aj to je možné...
syrik
08.05.09,17:37
syrik skúšala si niečo robiť pre seba , ako napríklad sú dychové cvičenia a využiť to práve vtedy , keď Ti tak príde nevoľno .
Vybrala som z google len náhodnú stránku , ale nájdeš ich tam s týmto zameraním veľa .
http://www.srichinmoycentre.org/sk/kurz_meditacie/meditacne_cvicenia/dychove_cvicenia_II
Skús sa na to zamerať .

Venujem sa joge, takže cvičím aj dychové cvičenia....
patrixo
08.05.09,17:43
No hypotyreozu mam aj ja niekedy mi je rano divne ale nie zas jak tebe.. ale do pol hodiny až hodiny po zobudení som OK... choď s tým za endokrinológom ak ti nič nezistí choď s tým za obvodným nech ťa pošle na vyšetrenie.... ehm spomínala si že si vysadila antikoncepciu... nie si tehotná? ak ano tak gratulujem, to by znamenalo, že si až na hypotyreózu zdravá :)
syrik
08.05.09,17:45
No hypotyreozu mam aj ja niekedy mi je rano divne ale nie zas jak tebe.. ale do pol hodiny až hodiny po zobudení som OK... choď s tým za endokrinológom ak ti nič nezistí choď s tým za obvodným nech ťa pošle na vyšetrenie.... ehm spomínala si že si vysadila antikoncepciu... nie si tehotná?

Nie, tehotná nie som...takto mi býva už veľmi dlhu dobu, na základe tých nevoľností mi prišli na hypotyreózu, takže to by som už musela porodiť :D
patrixo
08.05.09,17:50
Mne na hypotyreózu prišli, keď ma skoro trafil šlak.. :) ja mám ráno taký divný pocit v žalúdku a búšenie srdca (ale nie silé). hlavne po raňajkách ale je to len také mierne...
syrik
08.05.09,18:06
Mne na hypotyreózu prišli, keď ma skoro trafil šlak.. :) ja mám ráno taký divný pocit v žalúdku a búšenie srdca (ale nie silé). hlavne po raňajkách ale je to len také mierne...

No presne :eek: presne si to vystihla...ja cítim to isté :o
patrixo
08.05.09,18:10
No presne :eek: presne si to vystihla...ja cítim to isté :o

:) no, ale ja som muž... ale nevadí... no hlavne je dôležité brať tyroxín, byť v kľude, nenervačiť sa, neprepracovať sa, a trochu sa hýbať ale zas nie záťažové športy:rolleyes:
syrik
08.05.09,18:12
:) no, ale ja som muž... ale nevadí... no hlavne je dôležité brať tyroxín, byť v kľude, nenervačiť sa, neprepracovať sa, a trochu sa hýbať ale zas nie záťažové športy:rolleyes:


Ups :o prepáč ;) no aj to je pre mňa ťažká úloha - byť v klude, nenervačiť sa :rolleyes: no ale snažím sa :---
patrixo
08.05.09,18:18
Ups :o prepáč ;) no aj to je pre mňa ťažká úloha - byť v klude, nenervačiť sa :rolleyes: no ale snažím sa :---

Tu nejaká pani/slečna písala (teraz neviem či aj ona má hypotyreózu či nie), že doma si dá len čaj príde do roboty a neskôr raňajkuje... mne je napríklad tiež lepšie, keď raňajky oddialim asi tak hodinu po zobudení. tak to skús aj ty ak máš takú prácu kde je to možné.
syrik
08.05.09,18:20
Tu nejaká pani/slečna písala (teraz neviem či aj ona má hypotyreózu či nie), že doma si dá len čaj príde do roboty a neskôr raňajkuje... mne je napríklad tiež lepšie, keď raňajky oddialim asi tak hodinu po zobudení. tak to skús aj ty ak máš takú prácu kde je to možné.


No ja mám skôr pocit, že po raňajkách mi ostane práve že lepšie...neviem...ale môžem to skúsiť...a koľko sa liečiš na hypotyreózu a akú dávku Euthyroxu máš?
patrixo
08.05.09,18:26
No a ešte ktým raňajkám, lepšie mi robia ľahšie raňajky.. no na hypotyreózu sa liečim tri roky... no ale času je dosť, lebo táto choroba je "dar" na cleý život a beriem pol 50 mg tablety čiže 25 mg... to je taká ľahšia hypotyreóza :)
syrik
08.05.09,18:45
No a ešte ktým raňajkám, lepšie mi robia ľahšie raňajky.. no na hypotyreózu sa liečim tri roky... no ale času je dosť, lebo táto choroba je "dar" na cleý život a beriem pol 50 mg tablety čiže 25 mg... to je taká ľahšia hypotyreóza :)


Ja sa liečim ešte len 8 mesiacov....no to máš pravdu, že je to na celý život...to si ešte užijeme :--- Ja beriem 50 mg....
patrixo
08.05.09,19:44
Ja sa liečim ešte len 8 mesiacov....no to máš pravdu, že je to na celý život...to si ešte užijeme :--- Ja beriem 50 mg....

No to si teda užijeme... škoda že to máme už v tak mladom veku ale na druhej strane su oveľa horšie choroby..:o
syrik
08.05.09,20:17
No to si teda užijeme... škoda že to máme už v tak mladom veku ale na druhej strane su oveľa horšie choroby..:o

Koľko máš rokov? ak to nie je tajné ;) ale je to zvláštne...hypotyreózu vraj majú väčšinou ženy a aj to po prechode...
patrixo
09.05.09,07:20
Koľko máš rokov? ak to nie je tajné ;) ale je to zvláštne...hypotyreózu vraj majú väčšinou ženy a aj to po prechode...

Zistili mi to v 19 a teraz mám 22 :D
syrik
09.05.09,08:15
Zistili mi to v 19 a teraz mám 22 :D


Dosť zavčasu...Ja mám 25....a má u Teba niekto v rodine problémy so ŠŽ?
Ako sa Ti to prejavovalo, kým Ti na to prišli?
patrixo
09.05.09,09:48
Dosť zavčasu...Ja mám 25....a má u Teba niekto v rodine problémy so ŠŽ?
Ako sa Ti to prejavovalo, kým Ti na to prišli?

V našej rodine som prvý exemplár čo má takýto problém... no mne sa to v podstate nejak ani neprejavovalo, len raz sa mi z ničoho nič stalo, to som bol na intráku , že mi začalo rýchlo búšiť srdce, prišlo mi nevoľno (už som myslel že bude po mne), tak som kamarátovi povedal nech mi dá prsty na krk a nech skúsi aký mám tep. No keď mi skúsil tep tak hneď volal sanitku, tí prišli, namerali mi pulz okolo 180/min, tlak som mal 80/40, dali mi nejaké injekcie, zobrali do nemocnice, tam mi nič dokopy nezistili, po pár hodinách asi po tej injekcii mi zostalo trochu lepšie, tak ma pustili domov, a dali mi papier o ich vyšetrení, že ho mám dať môjmu obvodnému. ten ma poslal na ďalšie vyšetrenia a zistili mi hypotyreózu...
syrik
09.05.09,10:27
V našej rodine som prvý exemplár čo má takýto problém... no mne sa to v podstate nejak ani neprejavovalo, len raz sa mi z ničoho nič stalo, to som bol na intráku , že mi začalo rýchlo búšiť srdce, prišlo mi nevoľno (už som myslel že bude po mne), tak som kamarátovi povedal nech mi dá prsty na krk a nech skúsi aký mám tep. No keď mi skúsil tep tak hneď volal sanitku, tí prišli, namerali mi pulz okolo 180/min, tlak som mal 80/40, dali mi nejaké injekcie, zobrali do nemocnice, tam mi nič dokopy nezistili, po pár hodinách asi po tej injekcii mi zostalo trochu lepšie, tak ma pustili domov, a dali mi papier o ich vyšetrení, že ho mám dať môjmu obvodnému. ten ma poslal na ďalšie vyšetrenia a zistili mi hypotyreózu...


U nás má teta problémy so ŠŽ, ale priamo v rodine nikto...teda možno aj áno, ale nevedia o tom...mne začalo bývať nevoľno na jar minulého roka...Tiež mi búšilo srdce ako o život, mala som ho okolo 100 v pokoji, tlak som mala spodný nad 90, ostalo mi úplne na odpadnutie, na vracanie a všetko dokopy..Keď som s tým bola u doktorky, hneď mi šupla Coronal na srdce...bez vyšetrení...až keď to neprechádzalo, tak ma poslala na všetky možné vyšetrenia, vrátane endokrinológie a tam mi zistili hypotyreózu...na autoimunitnom podklade...tlak sa mi upravil, pulz mavam okolo 90 bezne, no nevoľnosti mi zostali..nikdy nezabudnem na minuloročné leto...dennodenne mi bývalo zle...pokazenú som mala celú dovolenku...a žila som s tým 7 mesiacov, kým mi na to prišli...zaráža ma len to, že mi endokrinológ povedal, že to so ŠŽ nesúvisí, lebo ja mám hypo....no a už sa mi ozvalo niekoľko ľudí, ktorí majú podobný problém ako ja a moju dg. Zvláštne..
patrixo
09.05.09,16:17
U nás má teta problémy so ŠŽ, ale priamo v rodine nikto...teda možno aj áno, ale nevedia o tom...mne začalo bývať nevoľno na jar minulého roka...Tiež mi búšilo srdce ako o život, mala som ho okolo 100 v pokoji, tlak som mala spodný nad 90, ostalo mi úplne na odpadnutie, na vracanie a všetko dokopy..Keď som s tým bola u doktorky, hneď mi šupla Coronal na srdce...bez vyšetrení...až keď to neprechádzalo, tak ma poslala na všetky možné vyšetrenia, vrátane endokrinológie a tam mi zistili hypotyreózu...na autoimunitnom podklade...tlak sa mi upravil, pulz mavam okolo 90 bezne, no nevoľnosti mi zostali..nikdy nezabudnem na minuloročné leto...dennodenne mi bývalo zle...pokazenú som mala celú dovolenku...a žila som s tým 7 mesiacov, kým mi na to prišli...zaráža ma len to, že mi endokrinológ povedal, že to so ŠŽ nesúvisí, lebo ja mám hypo....no a už sa mi ozvalo niekoľko ľudí, ktorí majú podobný problém ako ja a moju dg. Zvláštne..

no tak to je teda fakt divné... No a k tomu Tvojmu pulzu, tých 90 to je veľa. Pri dlhodobom namáhaní srdca môžu vzniknúť rôzne ochorenia srdca ako napr. zväčšené srdce... mala by si informovať o tom svojho lekára. Zo začiatku keď mi zistili túto diagnózu, tiež som mal zrýchlený tep, lekár mi predpísal Vasocardin, užíval som ho niekoľko mesiacov. keď som ho užíval, tep som mal normálny. potom mi to lekár vysadil a znova som mal rýchly tep. tak mi ho perdpísal znova, užíval som ho asi 9 mesiacov, znova ho skúsil vysadiť a pomohlo to, tep sa mi upravil a už je to teraz fajn. tep mám ako podľa učebnice anatómie :)...
syrik
09.05.09,18:38
no tak to je teda fakt divné... No a k tomu Tvojmu pulzu, tých 90 to je veľa. Pri dlhodobom namáhaní srdca môžu vzniknúť rôzne ochorenia srdca ako napr. zväčšené srdce... mala by si informovať o tom svojho lekára. Zo začiatku keď mi zistili túto diagnózu, tiež som mal zrýchlený tep, lekár mi predpísal Vasocardin, užíval som ho niekoľko mesiacov. keď som ho užíval, tep som mal normálny. potom mi to lekár vysadil a znova som mal rýchly tep. tak mi ho perdpísal znova, užíval som ho asi 9 mesiacov, znova ho skúsil vysadiť a pomohlo to, tep sa mi upravil a už je to teraz fajn. tep mám ako podľa učebnice anatómie :)...

Paradoxne, ten tep je to posledné, čo ma trápi....neviem..na kontrolu by som mala ísť až za 2 mesiace, buď to vydržím ešte alebo skúsim zavolať skôr endokrinológovi...aj keď už teraz viem, že je to zbytočná námaha...
syrik
10.05.09,15:25
A čo môže zapríčiňovať to tŕpnutie prstov na ľavej nohe?
syrik
20.05.09,05:53
No ľudkovia, hlásim sa s aktuálnymi informáciami..bola som s tými nevoľnosťami opäť u obvodnej, znovu som absolvovala interne vyšetrenie, neurologické, dopadli dobre, len idem ešte na CT hlavy...no tak to som strašne zvedavá...ale pochybujem, že sa niečo nájde...vraj ak to bude ok, tak to potom môže mať súvis so štítnou žľazou...
kero64
20.05.09,14:16
Je to ale neplecha ta štítna žlaza. Verím, že si o.k. a tvoje trápenie čoskoro pominie. Držím palce.;)
lenkak
20.05.09,15:05
ja som mala tiež takéto problémy,
liečim sa na ŠŽ cca 4roky, Euthyrox 50, bola som v nemocnici týždeň na vyšetrenia, pretože som mávala vysoké pulzy, okolo 120 v kľude a tachykardiu. Brala som lieky na srdce asi rok. Pritom ja som pokojný človek, nakoniec sa nezistilo žeby mala na to vplyv ŠŽ, ale ako mám dobrú dávku Euthyroxu tak je to celkom ok. Len pri väčšej námahe už mám problémy s tachykardiou, v tehotenstve som brala Euth.100. Mám sa hlavne šetriť, a nenaháňať sa , ale to pri malom synovi a práci doma s účtom to nejde. Teraz mi chce endokorn. zvýšiť dávku Euthyroxu, pretože sa mi pohoršili výsledky priamo ŠŽ.
Nevolnosti som mala, len ak som hneď raňajkovala, medzi užitím Euthyr. a jedlom som musela mať minimálne hodinu rozdiel, potom sa to popravilo asi po roku na 30minút. Tiež nesmiem niečo ťažké zjesť na raňajky. Dávam si na to veľký pozor, lebo nevoľnosť trvala u mňa aj pol dňa.
Ak chceš vedieť viac, pošli ss.
syrik
20.05.09,16:25
Je to ale neplecha ta štítna žlaza. Verím, že si o.k. a tvoje trápenie čoskoro pominie. Držím palce.;)

Ďakujem :)