bobino38
10.11.08,12:10
Dobrý deň všetkým.
Ja by chcel vedieť, či sa dá rozviesť manželstvo ak jeden z nich s rozvodom nesúhlasí, dôvodom rozvodu je psychické týranie, ďakujem.
Maňaska
10.11.08,11:25
Veru môže.
Dá sa to na nejaký čas oddialiť, ale nakoniec rozvedú manželstvo aj bez prítomnosti jedného z manželov.
kalkulka
10.11.08,11:31
Dnes rozvedú aj pre banálne veci, ak jeden z manželov nechce zostať v manželstve. A toto o čom píšeš je dostatočný dôvod. Len musíš mať svedkov, že ťa psychicky týra, ale dá sa to.
monymon
10.11.08,12:51
V našom právnom systéme nie je možné rozviesť manželstvo iba na základe zhodných prejavov. Teda aj keby súhlasil sko divý ale nemali by ste vážny rozvrat manželstva, tak súd by v súlade so zákonom takéto manželstvo nemal rozviesť. Teda obrátene. Súhlas alebo nesúhlas odporcu nezakladá dôvod na zamietnutie alebo na rozvod. Pokiaľ je rovrat manželstva taky vážny a nie je možné riadne manželské súžitie obnoviť, manželsvo prestalo plniť svoju spoločenskú funkciu a za takých podmienok ho súd rozvedie.
rony
29.03.13,12:33
Dobrý deň.
Ja mám problém, že manžel nesúhlasí s rozvodom, deti nemáme, preto by s rozvodom nemal byť probmém. Ale on si nepreberá zásielky zo súdu. Vraj kým si ju nepreberie, nestanovia termín rozvodu. Viete mi poradiť čo robiť? Ďakujem
mattto
29.03.13,13:53
Dobrý deň.
Ja mám problém, že manžel nesúhlasí s rozvodom, deti nemáme, preto by s rozvodom nemal byť probmém. Ale on si nepreberá zásielky zo súdu. Vraj kým si ju nepreberie, nestanovia termín rozvodu. Viete mi poradiť čo robiť? Ďakujem

nepíšeš, akú zásielku si nepreberá... návrh, poučenie? alebo predvolanie?
misoft
29.03.13,15:34
Pokiaľ by nepreberal návrhy, poučenia - bolo by to na jeho chybu. Ak by však nepreberal predvolania - sudca mu môže udeliť poriadkovú pokutu, prípadne, ak by sa to opakovalo častejšie, môže si ho dať predviesť políciou (aj v putách). Požiadaj cez právnika (predpokladám, že máš), aby posúril súd so žiadosťou o predvedenie protistrany aj za asistencie polície - nech operuje prieťahmi a obštrukciami zo strany odporcu.
rony
29.03.13,15:41
Ďakujem, mám právnika a presne tak urobím. Neprerá si predvolanie. Už ho tu hľadali z polície, tak som im dala číslo telefónu a volali mu aj zo súdu. Ak si ho ani v apríli nepreberie ako sme sa dohodli, tak idem znovu za právnikom. Hneď mám lepšiu náladu. Hovoril, že ma plánuje takto terorizovať, kým si to s rozvodom nerozmyslím. Chcem sa rozviesť kôli jeho násilnej povahe.
Ešte raz ďakujem a prajem pekný deň.
misoft
31.03.13,23:16
No pokiaľ by nereagoval ani na telefonickú výzvu zo súdu - sudca sa môže (ak bude právnik správne "tlačiť") aj poriadne nas*ať a poriadne mu zavariť (to by bola sranda, až by ho k rozvodovému konaniu doviedli policajti v putách a podpísaným príkazom sudcu na zadržanie a pozbavenie osobnej slobody). Taký prípad už nedávno bol - matku, ktorá sa nedostavila pred súd (a to len bola svedkyňa), poliši na ulici zbalili a zabásli do zadržiavačky, kým napokon nevypovedala.

Aspoň by zistil, že nemá chytať čerta za rohy!
mattto
01.04.13,07:22
kým si riadne nepreberie predvolanie, súd neurobí nič, žiadne predvádzanie v putách alá americký film nie je možný
rony
01.04.13,16:17
Ďakujem všetkým, ozvem sa ako sa to vyriešilo. pekný večer.
rony
16.04.13,14:34
Je veru pravda ak si nepreberie zasielku moze to zarzovat 2 az3 roky, vtedy treba n vratnici si vypyrtat tlacivo na urychlenie a vysvetrlit ze na vas psychickz vytvara natlak a podt to v podatelni.
ja som mala stastie ze si ho nakoneic prebral.
ale to je iba prvy krocik. S manzelom sme mali dohat a starat sa o neho a vravrlel, aby som mu prepisala by a ze tu milostive mozem byvat a ze ja budem platit uhrady stravu vysvitlo ze on si niekde setri do nohavice nie ne ucte a na hlavnom ucrte ma iba minimum aby mi nemusel dat teraz nic. to je ale system . a dal mi este jeden navrh, vraj ten byt bude jeho on ma tam necha milostive byvat a ja budem sa stratat o neho a o nasho psa.prosim co vam to pripomina&&&&&&&&&&&&&&&&&,:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek :

viete aby ste rozumeli, boli sme roky dohodnuti ze ja sa staram o do macnost on na nu nedaval ničć a ked bude treba bude setrit a bude platit on. niečo nakladnejsie, a teraz po 26 rokov on sice kupil niekedy teklevizor susicku chladnicju ale stale mal by mat kopu penazi a vraj nic nema minul na svoh je potreby
srska
16.04.13,14:38
Je veru pravda ak si nepreberie zasielku moze to zarzovat 2 az3 roky, vtedy treba n vratnici si vypyrtat tlacivo na urychlenie a vysvetrlit ze na vas psychickz vytvara natlak a podt to v podatelni.
ja som mala stastie ze si ho nakoneic prebral.
ale to je iba prvy krocik. S manzelom sme mali dohat a starat sa o neho a vravrlel, aby som mu prepisala by a ze tu milostive mozem byvat a ze ja budem platit uhrady stravu vysvitlo ze on si niekde setri do nohavice nie ne ucte a na hlavnom ucrte ma iba minimum aby mi nemusel dat teraz nic. to je ale system . a dal mi este jeden navrh, vraj ten byt bude jeho on ma tam necha milostive byvat a ja budem sa stratat o neho a o nasho psa.prosim co vam to pripomina&&&&&&&&&&&&&&&&&,:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek :prelož to aspoň cez google translator do reči poraďáckeho kmeňa
rony
22.04.13,12:22
Ano je to pravda. Mohol to odďalovat aj dva až tri roky, našťastie si to bol prebrať, ale vraj napisal odovodnenie a že bol prekvanený, že máme v manželstve problémy. No facky a psychické týranie asi pre neho nie sú problémy. Uvidím čo ďalej, čakám na termín stánia.