Aankaa
10.11.08,13:58
Pekný pozdrav všetkým,
stretli ste sa niekedy s absurdnou podnikateľskou činnosťou, ktorá aj napriek absurdite vynáša? U nás možno nie, skôr v zahraničí. Nechcem to ako podnikateľský zámer:) /aj keď- človek nikdy nevie/, proste ma to zaujíma.
Napr. v N.Y. sú pouliční čističi topánok, požičovňa detských kočiarov......
ZDENIELA
10.11.08,13:02
Ak to vynáša nemôže to byť absurdné :D
Aankaa
10.11.08,13:08
Absurdné pre Slovensko. Preto som použila príklad N.Y.
Johanka
10.11.08,13:10
Pekný pozdrav všetkým,
stretli ste sa niekedy s absurdnou podnikateľskou činnosťou, ktorá aj napriek absurdite vynáša? U nás možno nie, skôr v zahraničí. Nechcem to ako podnikateľský zámer:) /aj keď- človek nikdy nevie/, proste ma to zaujíma.
Napr. v N.Y. sú pouliční čističi topánok, požičovňa detských kočiarov......
Čo je na vymenovaných "predmetoch činnosti" absurdné ?
Paula
10.11.08,13:14
Dá to viac práce ako žobranie...ale, kto sa o niečo nepokúsi, nemôže ani sám sebe predpovedať, či jeho zámer je absurdný - kdekoľvek, kde chodia ľudia v topánkach , svoje deti vozia v kočiarikoch, atp. :)
Aankaa
10.11.08,13:18
Heej? To akože ste sa už stretli s tým, že vystúpite v Bratislave z taxíka a máte hneď očistené topánky za dvacku a pred sebou malý obchodík s detskými vecami a požičiavaním kočiarov na hodinku, tri, na dva dni....
Chcela som vedieť, či vás na Slovensku niečo nadchlo, čo je tu také nezvyčajné, predmet činnosti o ktorom môžete napísať ŽE TOTO SOM EŠTE NEVIDEL/A a je to PARÁDA.
Aankaa
10.11.08,13:20
Dá to viac práce ako žobranie...ale, kto sa o niečo nepokúsi, nemôže ani sám sebe predpovedať, či jeho zámer je absurdný - kdekoľvek, kde chodia ľudia v topánkach , svoje deti vozia v kočiarikoch, atp. :)
Absurdné v súvislosti so Slovenskom.
ZDENIELA
10.11.08,13:21
Heej? To akože ste sa už stretli s tým, že vystúpite v Bratislave z taxíka a máte hneď očistené topánky za dvacku a pred sebou malý obchodík s detskými vecami a požičiavaním kočiarov na hodinku, tri, na dva dni....
Chcela som vedieť, či vás na Slovensku niečo nadchlo, čo je tu také nezvyčajné, predmet činnosti o ktorom môžete napísať ŽE TOTO SOM EŠTE NEVIDEL/A a je to PARÁDA.
Teraz už rozumieme čo si tým myslela.. ale namiesto absurdné by som možno použila slovko výnimočné ...
ZDENIELA
10.11.08,13:26
U nás na Slovensku je podľa synonymického slovníka výklad takýto:
absurdný - bezdôvodný (http://slovnik.dovrecka.sk/synonymicky-slovnik/bezdôvodný), nezmyselný (http://slovnik.dovrecka.sk/synonymicky-slovnik/nezmyselný)
A ako u Vás v N.Y.? :D:D:D
To len aby si nechápala zle naše reakcie
Aankaa
10.11.08,13:36
Ja som tiež u nás na Slovensku.....xixixi takže preto sa vraciam ku slovíčku absurdný, lebo tu nič nikto nerobí také, ak chcete používať slovíčko "výnimočné". Ale ďakujem za diskusiu, fakt ma to zaujíma, či sa niekto stretol s niečím zaujímavým.
Ingrid Ondruskova
10.11.08,13:45
Asi pred pol rokom som objavila portál, že si môžete požičať luxusnú kabelku napr. na víkend za 2.500,-Sk...najprv ma to šokovalo, ale keďže občas čítam bulvár, zistila som, že je to nakoniec celkom normálne! Prečo nie?
Braňo
10.11.08,14:11
Nechápem, čo je absurdné na požičaní detského kočiara, keď ho po určitej dobe tak či tak nepotrebuješ a v prípade malých bytov v NY nemáš kde uskladniť. V prípade veľkého počtu biznismenov v NY nepovažujem čistenie topánok za absurdné.
Aankaa
10.11.08,14:28
Nechápem, čo je absurdné na požičaní detského kočiara, keď ho po určitej dobe tak či tak nepotrebuješ a v prípade malých bytov v NY nemáš kde uskladniť. V prípade veľkého počtu biznismenov v NY nepovažujem čistenie topánok za absurdné.
no veď o to ide, o tú netradičnú absurdnosť - proste - na SLOVENSKU to nie je. Snáď to je pochopiteľné o čom píšem. Ingrid to pochopila, ďakujem.
rickman
10.11.08,15:14
Aankaa: Tak si mala napísať "zaujímavé podnikanie", nie absurdné :).

Tak či tak, zaujala ma pojadzná reštaurácia. Neviem, myslím že je niekde v LON alebo dokonca PRG. Jednoducho menší autobus/nákladiak prerobený na reštauráciu s veľkými oknami = jedlo + prehliadka mesta v jednom.
Aankaa
11.11.08,06:28
ok, tak mením absurdné na netradičné. :o) možno je naozaj vhodnejšie toto slovo, aj keď na Slovensku asi skôr absurdné....
Pekný deň všetkým.
Kazu
11.11.08,06:36
ok, tak mením absurdné na netradičné. :o) možno je naozaj vhodnejšie toto slovo, aj keď na Slovensku asi skôr absurdné....
Pekný deň všetkým.

A navyše .... všetko netradičné je na Slovensku maximálne podozrivé :D:D:D:D
účtovník 007
11.11.08,07:35
Ja som raz videla predavača ovocia a zeleniny, ako v priebehu niekoľkých sekúnd dokázal z kúpenej zeleniny, alebo ovocia urobiť šalát. Prebiehalo to takto: Dáma v kostýme si kúpila 1/2 melóna. Predavač dušžinu na počkanie vydlabal a nakrájal na kocky. Celé to capol do misky a zapichol plastovú vidličku. takto to dokázal urobiť s ananásom, rajčinami.....proste ste sa nazakvackali šťavnatým ovocím a mohli ste si dopriať občerstvenie na chodníku, nie v predraženej reštaurácii.
Skoro ako u nás, nie?:D
cvengy
11.11.08,15:08
Heej? To akože ste sa už stretli s tým, že vystúpite v Bratislave z taxíka a máte hneď očistené topánky za dvacku a pred sebou malý obchodík s detskými vecami a požičiavaním kočiarov na hodinku, tri, na dva dni....
Chcela som vedieť, či vás na Slovensku niečo nadchlo, čo je tu také nezvyčajné, predmet činnosti o ktorom môžete napísať ŽE TOTO SOM EŠTE NEVIDEL/A a je to PARÁDA.
tie kociariky...vacsina ludi s malymi detmi myslim kociariky ma, ale urcite by takuto sluzbu uvitali napriklad turisti, ktori pridu s malymi detmi do daneho miesta a nemuseli by tam trepat svoj kociarik...
a to cistenie topanok..no ktovie..snad v centre nejakeho velkeho mesta by sa naslo dostatok zaujemcov o takuto sluzbu..
arizona
11.11.08,15:52
Mne sa páčilo na dovolenke, ako domáci vedeli za pár sekúnd " vyrobiť bufet s občervením" hneď ako zbadali nejaký hlúčik bielych turistov,napr.
-vyliezli na palmu obrali pár kokosov, mačetou odsekli vršok a zapichli slamku na pitie
-kto chcel alko, tomu priliali trochu bieleho rumu
-alebo obrovskou mačetou rozsekli ananás (aj s ružicou-tá slúžila ako rúčka) po výške na 4 kusy a predávali.
Bolo to super osvieženie.

Ale nepochopila som celkom:eek: malého čističa topánok na pláži, kde všetci chodili po jemnom piesku bosí, príp. v žabkách.
Ale občas mu niektorí niečo dali, len zo zľutovania...možno to bol jeho cieľ, neviem:D
Filip Glasa
11.11.08,20:14
u nás mi pripadajú absurdné dve celkom rozšírené podnikania:
1. prenájom rohožiek pred dvere - stojí to asi 300/mesačne pričom nová rovnaká rohožka stojí asi 500. A aj tak majú dosť zákazníkov.

2. čistá voda z toho plastového držiaka čo púšťa tie veliké bubliny. Ten galón vody stojí o dosť viac než rovnaké balenie v potravinách. Ale asi sa firmy nechajú namotať na ten automat a potom už roky cvakajú za drahú vodu ( z vodovodu - akurát nie z ich vlastného :-)
arizona
11.11.08,20:22
prenájom rohožiek? to naozaj existuje?:D:D:D
to by ma ozaj nenapadlo...
Stanislav 1975
11.11.08,20:24
Moj bývalý spolužiak, robí, ako by som to povedal- takého "spoločníka" pre dámy v rokoch a majú na to. Má sa celkom dobre- chodí s nimi po reštauraciach, dovolenkách a pod. a za noc má cca 5000skk "doma"
Paula
11.11.08,20:24
u nás mi pripadajú absurdné dve celkom rozšírené podnikania:
1. prenájom rohožiek pred dvere - stojí to asi 300/mesačne pričom nová rovnaká rohožka stojí asi 500. A aj tak majú dosť zákazníkov.





Áno, majú. Rovnako ako majú tí, u ktorých si platia obchodníci/predajcovia údržbu pár metrov chodníka pred predajňou. Je zrejme pre nich praktickejšie /lacnejšie / pohodlnejšie...akékoľvek - platiť si službu, ktorá má v konečnom dôsledku zabezpečiť bezpečnosť či pohodlie okoloidúcich či nakupujúcich . Navyše, zodpovednosť za prípadný úraz v inkriminovanom úseku berie na seba poskytovateľ údržby, ktorému sa za službu (udržiavanie rohože, čistoty chodníka....) platí, či nie?
marjankaj
11.11.08,21:22
no veď o to ide, o tú netradičnú absurdnosť - proste - na SLOVENSKU to nie je. Snáď to je pochopiteľné o čom píšem. Ingrid to pochopila, ďakujem.

Veď ti nikto nebráni založiť si takúto živnosť. Ani by si nemala veľkú konkurenciu.
slabikar
12.11.08,10:42
ponúkať státie v rade?
Aankaa
12.11.08,18:30
WAU, to by bolo zaujímavé:):) napr. u lekára, v lekárni...Naozaj v mojom meste sú to miesta, kde sú skutočne rady ako kedysi dávno....."keď sa voda sypala a piesok sa lial" :---
arizona
12.11.08,20:14
ponúkať státie v rade?
Už ste zabudli, ako sa kedysi kupovali autá? Z Tuzexu.Kupovali sa miesta v poradovníku.Väčšinou od domácich,ktorí mali chuť vystáť rady...

- alebo lístky napr. na koncerty.Tiež ich predávajú často tí, ktorí si ich odstáli pred pokladňou...
George Michael
12.11.08,20:22
Moje začiatky podnikania sa tiež mnohým v mojom blízkom okolí zdali absurdné.:D:D:D Niektorým sa to zdá aj teraz. :eek:Dôležité bolo, že ja v tom vidím zmysel a samozrejme aj výsledky sú. Takže chápem aj prenajímateľov rohožiek alebo iných podobných. Ja si tiež o mnohých veciach poviem, tak toto JA robiť určite nebudem. Iný si to myslí o mne.
arizona
12.11.08,20:28
Prezradíš svoje tajomstvo?
Beella
12.11.08,21:38
ponúkať státie v rade?

Tak toto som videla na vlastne oci na cudzineckej policii na Hrobakovej. Na cast -nie EU- sa hrozne dlho caka (pridete o siestej, otvoria o pol osmej a na rade ste asi tak o druhej). Student stoji v rade, kratko pred otvorenim pride Ten Pravy, vysoli mu pätstovku a student asi uteka do skoly :D
silviamb
13.11.08,21:06
ponúkať státie v rade?

Tak toto som zazila v NY v den, ked sa mal zacat predavat i:phone - stal cca 500 USD a miesto v rade bolo cca za 200 USD - ze som o tom nevedela skor;)
rohff11
16.11.08,10:14
u nás mi pripadajú absurdné dve celkom rozšírené podnikania:
1. prenájom rohožiek pred dvere - stojí to asi 300/mesačne pričom nová rovnaká rohožka stojí asi 500. A aj tak majú dosť zákazníkov.

2. čistá voda z toho plastového držiaka čo púšťa tie veliké bubliny. Ten galón vody stojí o dosť viac než rovnaké balenie v potravinách. Ale asi sa firmy nechajú namotať na ten automat a potom už roky cvakajú za drahú vodu ( z vodovodu - akurát nie z ich vlastného :-)
myslíte DELPHIN :)