stepri
10.11.08,14:23
Potrebujem pomoc z danami a uctovnictvom pri prijmoch z internetu.
Problem je v tom, ze nejde o ziadny predaj ani obchodne zastupenie.

Nic nepredavam ani nekupujem. Na mojej webstranke su odkazy na stranky. Za kazdy klik na odkaz mi majitel stranky zaplati urcitu sumu. Ide o formu reklamy PPC(payperclick). Reklamu prevadzkuje stranka, ktorej som clenom ako webmaster a zaraba z poplatkov za aktivaciu uctu.

Aky je problem. Nie soma ni zamestnanec ani nepredavam ani nekupujem, takze by som rad vedel, ci potrebujem zivnost alebo nie. A ako mam tanto prijem zdanit. Momentalne nie je velky ale mohol by byt aj okolo 100 000 mesacne.

pomozte prosim.

v sucasnosti som na UPSVaR
Filip Glasa
11.11.08,19:57
Aankaa
12.11.08,07:11
Môžem vedieť, aká je tvoja webstránka?:)
stepri
12.11.08,11:51
Môžem vedieť, aká je tvoja webstránka?:)
webfund4all.synthasite.com........momenalne nie je v plnej prevadzke tak ak nieco nefunguje ako ma je to preto...
stepri
12.11.08,12:06
Tu su podmienky stranky, z ktorej mam reklamne bannery, searchbox a pod.

wanglebih.com/terms.php


podla tohto mi vychadza ze niesom zamestnanec. Na stranke mam zatial neaktivovany ucet, kde mi prichadzaju peniaze za kazdy klik na reklamu na stranke: vid vyssie

stranka je povodom z malajzie. zalezi len na navstevnosti kolko zarobim. potrebujem zivnost?, ako mam zdanit takyto prijem?

vid Zakon o dani z prijmov par. 6 ods. 2/b - mozem pouzit?

poradte...pleeease
Filip Glasa
12.11.08,18:33
je jedno aké majú podnmienky oni. Ty sa riaď našimi zákonmi. Už som raz písal, že sa toto celé preberalo tu:
http://www.porada.sk/t65530-zivnost-na-prevadzkovanie-webovych-stranok.html
stepri
13.11.08,12:12
takze ak: parkrat do roka nieco predam na aukciu na nete tak je to nahodny prijem
na mojej stranke bude mat reklamu desat stranok z kazdej kategorie obchodu tak mi treba zivnost? Aj ked mi budu platit len za tzv. affiliate ? resp. formou PPC?
vmsux
13.11.08,18:25
Akou formu ti chodi odmena?
Na ucet? Na slovensky ucet? Na Paypal ci nieco podobne?
Filip Glasa
13.11.08,20:01
Aj ked mi budu platit len za tzv. affiliate ? resp. formou PPC?
tak tak.
Ak nemáš iné príjmy, tak si iba vybav ŽL za 100 Sk a nič viac ťa to stáť nebude (ani dane ani odvody), pokiaľ ide o pár korún ročne.
Odovody neplatíš do ročného príjmu 97tis a dane do 98tis.
Ale pozor, to platí pre všetky tvoje príjmy spolu.
Do cca 47tis ročne ani nepodávaš daňové priznanie.
stepri
14.11.08,12:25
Akou formu ti chodi odmena?
Na ucet? Na slovensky ucet? Na Paypal ci nieco podobne?
platit si ju mozem na paypal alebo priamo na svoj ucet v banke. aky je v tom rozdiel?
stepri
14.11.08,12:27
tak tak.
Ak nemáš iné príjmy, tak si iba vybav ŽL za 100 Sk a nič viac ťa to stáť nebude (ani dane ani odvody), pokiaľ ide o pár korún ročne.
Odovody neplatíš do ročného príjmu 97tis a dane do 98tis.
Ale pozor, to platí pre všetky tvoje príjmy spolu.
Do cca 47tis ročne ani nepodávaš daňové priznanie.
co ak to bude prijem niekolko desat tisic mesacne? je lepsie platit pausalne alebo realne? mozem ich brat ako nahodne alebo ako prijmy z reklamy?
Filip Glasa
14.11.08,15:06
co ak to bude prijem niekolko desat tisic mesacne?
to nie je žiadny občasný príjem a jednoznačne potrebuješ ŽL. Výdavky reálne veľké mať nebudeš, tak sa ti určite viac vyplatia paušálne výdavky 40%.
medvedov
14.11.08,16:48
kamarat a kolko tak zarobis na tej web stranke???

diky
padro
14.11.08,17:30
... mohol by byt aj okolo 100 000 mesacne.
..... heh riadny optimista :Dmimotemy
mavin
14.11.08,18:30
ukludnim ta, pozrel som si tu stranku a ziadne dane platit nebudes musiet. Na to totiz potrebujes prijem. Vytriezves, zistis...
stepri
15.11.08,09:21
ukludnim ta, pozrel som si tu stranku a ziadne dane platit nebudes musiet. Na to totiz potrebujes prijem. Vytriezves, zistis...
videl si len startovaciu stranku, tak neries
stepri
15.11.08,09:23
to nie je žiadny občasný príjem a jednoznačne potrebuješ ŽL. Výdavky reálne veľké mať nebudeš, tak sa ti určite viac vyplatia paušálne výdavky 40%.
diky, velka pomoc :), vazne,,,
janok5
15.11.08,10:53
na prevádzku webstránky nepotrebuješ živnosť.
padro
15.11.08,11:37
na prevádzku webstránky nepotrebuješ živnosť.
mimotemy
Filip Glasa
15.11.08,13:56
na prevádzku webstránky nepotrebuješ živnosť.
na prevádzku nie, ale z nej máš príjem tak je to podnikanie a ŽL potrebuješ.
stepri
15.11.08,18:21
na prevádzku nie, ale z nej máš príjem tak je to podnikanie a ŽL potrebuješ.
v podstate ide o to ak mam stranku z ktorej mam prijem potrebujem ZL? aj keby bol ten prijem 1500/mes alebo 15 000/mes alebo 150 000/mes ??? riadna hovadina. Ved ak tam nejdem nic predavat ani nic sprostredkovat na predaj a pod., tak potom preco ZL?
padro
15.11.08,19:44
je to podnikanie? je..... a akoze nic nejdes sprostredkovat napr.... zaco ti potom platia? to ze nieco fyzicky nemozes ohmatat este neznamena ze to nic nie je.. podla teba ani etarget, google nie je podnikanie?
stepri
16.11.08,11:36
je to podnikanie? je..... a akoze nic nejdes sprostredkovat napr.... zaco ti potom platia? to ze nieco fyzicky nemozes ohmatat este neznamena ze to nic nie je.. podla teba ani etarget, google nie je podnikanie?
potom ak ma ktokolvek web s platenou reklamou je podnikatel? JE TO VAZNY PROBLEM. Mozem aj nemusim na tom zarabat. Zdokladovat prijem je tiez takmer nemozne az na ucet z banky ale je len na mne kolko si tam z Paypalu poslem. Mozem pouzivat aj visa kartu. Nemyslim ze je nutne mat ZL. Ak by islo o planovany prijem z reklamy na stranke tak ano ale ak neviem ci nieco vobec zarobim? Naco je to dobre. Mozno na byrokraciu z danami. DP mozem podat aj bez ZL.
Filip Glasa
16.11.08,15:51
Zdokladovat prijem je tiez takmer nemozne az na ucet z banky ale je len na mne kolko si tam z Paypalu poslem. Mozem pouzivat aj visa kartu.
tak potom porušuješ zákon - živnostenský a možno aj zákon o dani z príjmu. Ani na šoférovanie auta nie je nutný vodíčák. Ibaže jazda bez neho je nelegálna.
padro
16.11.08,17:58
ak neviem ci nieco vobec zarobim? podla teba ak sa nejakemu podnikatelovi nedari tak nemusi mat zivnost? :D
stepri
17.11.08,08:09
podla teba ak sa nejakemu podnikatelovi nedari tak nemusi mat zivnost? :D
na podnikanie potrebujes podnikatelsky zamer (minimalne). Podnikanie je nakup a predaj HM alebo NM a poskytovanie sluzieb za financnu odmenu.(definicia jednoducha) pri ktorom podnikajuca osoba dosahuje zisk...(nie vzdy)
ak vsak podnikat nechces preco by si mal mat zivnost. ak niekto prenajme svoj byt na cely rok je podnikatel? nie! nepotrebuje ani ZL.
Ak si das reklamu na auto na cely rok si podnikatel? nie!
Preco by som mal byt zivnostnik ak nemam zamer podnikat v reklamnom priemysle? TO JE PODLA MNA MAXIMALNA BLBOST...
raston
17.11.08,08:46
neviem, o co Ti tu ide...
poskytujes sluzby, poskytujes...
mas z poskytovanych sluzieb prijem, mas...
vsetko ostatne je uz na Tebe... Ako chces ale vykazovat prijem, ak nie formou zivnosti? ci potrebujes zivnost alebo nie sa spytaj na kompetentnych uradoch...
Filip Glasa
17.11.08,08:54
Preco by som mal byt zivnostnik ak nemam zamer podnikat v reklamnom priemysle? TO JE PODLA MNA MAXIMALNA BLBOST...
odporáčam ti prečítať si toto: http://www.porada.sk/t16919-zivnostensky-zakon-od-1-1-2008-a.html
stepri
19.11.08,07:57
""Podľa hovorcu Daňového riaditeľstva Miroslava Dobáka musí príjmy z reklamy zdaniť každá fyzická osoba, ktorá v danom roku zarobila vo všetkých svojich prácach 49 248 korún a viac.""- HNonline 19.11.2008
podla mna toto vsetko vysvetluje.
Filip Glasa
19.11.08,08:49
podla mna toto vsetko vysvetluje.
najprv si rozmysli či sa chceš baviť o dani, alebo o živnosti.
stepri
19.11.08,12:42
najprv si rozmysli či sa chceš baviť o dani, alebo o živnosti.
zakon som si precital a viem co potrebujem. precital si si clanok z Hospod. novin? Je o tom co chcem robit na svojej stranke. A podla mna fakt vselico vysvetluje. google a etarget vyuzivaju nevedomost niektorych podnikatelov a webmasterov na zarabanie cez reklamy. PPC sa da vyuzit ovela lepsie...
P.S. viem ze potrebujem zivnost, ale az ked bude web mojim hlavnym prijmom.
Braňo
19.11.08,13:32
[P.S. viem ze potrebujem zivnost, ale az ked bude web mojim hlavnym prijmom.[/quote]

potrebuješ ju aj vtedy, keď nie je hlavným príjmom.