BABYstar
10.11.08,14:41
Je možné započítať roky na invalidnom dôchodku do platového postupu? Mal zamestnávateľ právo rozviazať pracovný pomer so zamestnancom,keď odchádzal do invalidného dôchodku?Každá rada pomôže.Ďakujem.
Jozef.Markos
10.11.08,16:12
Z titulu priznania ivalidného dôchodku nie je mozne dať výpoved v zmysle ZP. V tomto smere je rozhodujúce či predmetnú pracu zvlada a berie sa v úvahu názor lekárov.
BABYstar
10.11.08,16:28
Jednalo sa o plný invalidný dôchodok,pri predložení papierov rozviazal zamestnavateľ pracovný pomer.Ja som niekde čítala,že nemá právo ukončiť pracovný pomer,pretože sa môže zlepšiť zdravotný stav a pracovník môže nastúpiť do zamestnania a to je práve tento prípad.Zamestnavateľ mu neuznal roky do platového postupu a ešte mal problém sa vrátiť do zamestnania,jedná sa o oblasť školstva.Je možné sa obrátiť na súd ?
alaya1
11.11.08,06:08
Prisznanie invalidneho dochodku nema ziaem vplyv na pracovny pomer. V sucasnosti moze pracovat a to na plny pracovny pomer aj clovek s ciastocnym, ci uplnym invalidnym dochodkom.
A vobec, si myslim, ze zamestnavatel nema pravo rozviazat pr.pomer, koli priznaniu inv.dochodku. Ja by som sa urcite hned obratila na inspektiriat prace v danom meste a ziadala presetrenie a aj nahradu uslej mzdy.
alaya1
11.11.08,06:12
Jednalo sa o plný invalidný dôchodok,pri predložení papierov rozviazal zamestnavateľ pracovný pomer.Ja som niekde čítala,že nemá právo ukončiť pracovný pomer,pretože sa môže zlepšiť zdravotný stav a pracovník môže nastúpiť do zamestnania a to je práve tento prípad.Zamestnavateľ mu neuznal roky do platového postupu a ešte mal problém sa vrátiť do zamestnania,jedná sa o oblasť školstva.Je možné sa obrátiť na súd ?
Poznam to nas vlastnej kozi, ako sa zamestnavatel zachova pri nastupe zamestnanca do prace po dlhej PN.