Bornfree
19.05.05,22:35
Zakladám si práve sro, koľko podnikateľských účtov potrebujem? kedy je ten správny čas začať účtovať? pri vyšších obratoch je lepsšie byť platcom dph mesačne alebo kvartálne? má niekto mandátnu zmluvu pre konateľa, som zamestnaný aj v inej spoločnosti, tam mi stačí platiť odvody, nechcem ešte raz ako konateľ...dík vám všem
evae
20.05.05,04:16
spolocnost neviem ci vobec musi mat podnikatelsky ucet (je to dane zakonom?), zalezi to zrejme na vas. my mame dva, jeden pre zamestnancov, vytahuju si peniaze ked potrebuju cosik kupit a druhy je pre firmu ako taky. plus zalezi kolko budete mat zamestnancov, ale mali by ste mat socialny fond. a na ten sa odporuca zalozit si BU.

mandatnu nemam, ale ako konatel platite odvody do zdravotnej poistovne, kde sa treba nahlasit, pretoze oni beru konatela ako SZCO

platitel DPH, mozete sa stat dobrovolnym, to vam DU ani nedovoli byt mesacnym, ale stvrtcorvnym. inak sa platitelom stavate automaticky, ked je obrat nad 1,5 miliona a to stvrtrocnym, alebo ked to je nad 10 mil. a vtedy sa stavate mesacnym.
Janca
20.05.05,04:22
Ja som zase zrusila ucet aj na SF aj na RF, ani v jednom zakone som nenasla, ze musi byt zriadeny samostatny ucet, iba ze sa musi viest samostatne, co podla mna nie je to iste. Volakedy bolo v obch. zakonniku napisane doslovne, ze musi byt vedeny RF na samostatnom ucte v banke, teraz uz nie.
evae
20.05.05,04:28
ja som doteraz osobne tiez nemala, pretoze som mala prispevky 50, SK a to sa mi neoplatilo. ale teraz mam mesacne od 200 do 300 a to sa tam uz nazbieralo a vraj to pri kontrole vyzaduju. tak pre istotu som vytvorila BU na SF. nerada by som sa s niekym dokazovala, co kto ako myslel :D ale samozrejme, viem o viacerych, ktori nemaju, na zaklade ich rad som si zrusila minuly rok ten moj prosperujuci, 50,- Sk alebo tak poplatok a 20- 50,- Sk ci kolko SF, takze mi to islo minusom.
Janca
20.05.05,04:38
Ved prave preto, ze casto tvorba SF nedosahovala hlavne u malych zivnostnikov pri jednom dvoch zamestnancoch ani vysku poplatku za vedenie uctu tato podmienka tvorby poductu v banke skoncila. Viem, ze by som Ti mala napisat presne podla akeho predpisu, ale t.c. nie som pri dokladoch a naspamat to neviem. Urcite ma niekto z porady doplni.
evae
20.05.05,04:40
tak potom suhlasim, ked je ta tvorba mala, je to zbytocne dodovat banku, maju dost inych poplatkov:D
Janca
20.05.05,04:43
Pozri temu: vedenie socialneho fondu, tam je odvolavka aj na vyhlasku, alebo dalsie prispevky ked si das cez vyhladavanie SOCIALNY FOND
babenko1
20.05.05,05:02
Zakladám si práve sro, koľko podnikateľských účtov potrebujem? kedy je ten správny čas začať účtovať? pri vyšších obratoch je lepsšie byť platcom dph mesačne alebo kvartálne? má niekto mandátnu zmluvu pre konateľa, som zamestnaný aj v inej spoločnosti, tam mi stačí platiť odvody, nechcem ešte raz ako konateľ...dík vám všemÚčty - podľa toho, aké príjmy budeš mať. Ak budeš mať iba tuzemské, stačí ti korunový, ale ak budeš mať viac zahraničných platieb, je lepšie mať vedený aj v EUR. Ako je ten správny čas účtovať?? Účtovať začínaš už pri vytvorení sro, teda ked máš v ruke výpis z obchodného registra. Urobíš otvorenie účtov a od toho okamihu zachytávaš všetky operácie priebežne. Platcom DPH zo začiatku budeš určite len kvartálny. Čo sa týka odvodov.. hrala by som mŕtveho brouka.. má byť novelizácia od 1.7., ktorá hovorí, že konatelia už nebudú pokladaní za SZČO