gabriela7755
10.11.08,18:03
Dobrý večer, poprosila by som o radu skúsenejších : prišla nám faktúra z Belgicka od platcu DPH - preúčtovanie poistenia nákladu / vlastníme ťahač, ktorým vykonávame prepravu iba v štátoch EU mimo Slovenska/. Moja otázka je : faktúra je vystavená bez DPH, žiadna odvolávka na nej nie je, neviem, či treba spraviť samozdanenie alebo brať to tak, že poistné služby sú na území SR oslobodené od dane, máte s tým niekto skúsenosť ?
Ďakujem za Vaše názory
mandula
10.11.08,20:15
Mala som taký istý problém, po podaní dopytu na DRSR mi prišla odpoveď, že "samozdaniť" netreba :

Dobrý deň,
na základe Vášho dopytu podaného prostredníctvom internetu Vám Daňové riaditeľstvo SR Banská Bystrica oznamuje nasledovné:
Daňové riaditeľstvo SR v Banskej Bystrici k Vášmu podaniu vo veci uplatňovania zákona č. 222/2004 Z.z. o dani z pridanej hodnoty v znení neskorších predpisov uvádza nasledovné:

V prípade, ak obstarávateľ /zahraničná osoba/ obstaral dodanie služby /poisťovacie služby/ pre tuzemskú zdaniteľnú osobu, potom platí, že túto službu sám prijal a sám poskytol. Miesto dodania služby sa určí podľa § 15 ods.7 v nadväznosti na ustanovenie § 15 ods.8 písm. c/ citovaného zákona. V prípade, že táto služba je oslobodená od dane /§ 37 citovaného zákona/, potom tuzemská zdaniteľná osoba neplatí daň podľa § 69 ods.3 citovaného zákona.
Vladimír Ozimý
10.11.08,20:21
treba si uvedomiť ak by sa aj na vás presunula daňová povinnosť poisťovacie služby sú u nás oslobodené od dPH to jest nei je dôvod na samozdanenie.
gabriela7755
11.11.08,10:35
ďakujem za Vašu pomoc pomohlo