lc3
10.11.08,23:45
Zdravim,
Pred par dnami som si rezervoval letenku cez airberlin, nahodou som vsak nemal dostatocny limit na karte tj platba bola odmietnuta.....hned som to chcel ist napravit...len v tom momente som sa dozvedel ze uz netreba nikam letiet ;) ...cize som im napisal ze nech to zrusia....nato som dostal tento mail..

"Thank you for your information.
Before I cancel your flight I would like to inform you that there is no refund when you cancel a flight, that was booked in the saver fare and you still have to pay the money .
.....
Service Team Air Berlin Group"

a teraz otazka... mam to zaplatit ? :) tu letenku uz nepotrebujem...ale rad by som snimi este niekedy letel... :\ tak nejaky blacklist neviem ci riskovat...
pripadne co mi z toho hrozi ? stale maju dost casu na predaj letenky, vyse tyzden...

Vdaka
vjejka
12.11.08,18:28
Raz som rezervovala cez AB letenky a stalo sa mi toto isté, teda podobné, vtedy mi prišiel mail, že aby som dala nový typ karty do 8 dní, lebo bude trasakcia zrušená. Myslím si, že ak nedodáš novú kartu na autorizáciu letenka bude zrušená. Ak by došlo k vystaveniu letenky, to by bolo horšie, vrátili by ti iba letiskové poplatky, lebo ako písali letenka je nerefundovateľná a to by bolo ...a kazdom prípade neuhrádzaj to a im to systém automaticky zruší po neúhrade do určitého dátumu.

A pozor, nejde o to koľko má letecká spoločnosť na predaj danej letenky, môže mať aj pol roka, ak sa raz vystavila letenka, už Ti nepomôže, že veď ju predajú...oni ju predajú, to určite, ale tebe nevrátia z ceny letenky nič, teraz nepíšem o letiskových poplatok...tie sa pri stornovaní letenky vždy vracajú, lebo ich nevyužiješ....s letenkami je oveľa viacej záhad ako sa na prvý pohľad zdá..
lc3
31.12.08,13:10
Zdravim, Dosiel mi od nich pozdrav listom ze to este nebolo zaplatene a ze by to radi dostali na bankovy ucet...Este stale to nemam zaplatit ? :-)

ide tu o cca 450euro ..tiez by zaujimalo ako ta suma moze narast v dosledku penalov ..
a mimochodom, jediny identifikacny udaj ktory odomna dostali je karta na ktorej nebol dostatocny kredit...cize teoreticky ak najdem kartu xy mozem na nu objednat u AB letenky v hodnote akej sa mi paci hoci tam neni dostatok penazi .... a oni to budu pozadovat od vlastnika karty ? ...

Vdaka za rady