Bobbix
11.11.08,09:28
Chcem sa opýtať vlastníkov nových TV príjmačov (LCD a Plazma) či využívajú TV tuner zabudovaný v telke, keďže na príjem TV signálu či už zo satelitu, Fiber, Magio, UPC digital je potrebne vlastniť iný príjmač (Set Top Box)
Braňo
11.11.08,09:05
Najskôr si treba ujasniť technológie. Väčšina nových LCD má zabudovaný DVB-T tuner, čo je terestriálne pozemné vysielanie. Avšak magio je založené na princípe IPTV (čiže stream TV).
Bobbix
11.11.08,09:22
Tak fajn. Ujasnit si technologie.
Takze sa chvilku mozme venovat terestrialu. Ked 1.1.2012 nahradi dnesne analogove terestrialne vysielanie nove, digitalne terestrialne vysielanie vo formate MPEG4 a dnes ludia hufne nakupuju prijmace povacsinou zvladajuce iba format MPEG2, pre terestrialny prijem im budu tunery v ich novych telkach nanic a nastane dalsi hufny nakup dekoderov z MPEG2 na MPEG4.
Chapem to spravne. Stale je rec o terestriali.
duves
11.11.08,10:17
Podla mna tak dajako.
Proste ak bude v ponuke LCD/plazma za dobru cenu bez DVB-T tunera, tak je to dobry vyber. No mam taky dojem, že DVB-T tunery asi priliš nezvysuje cenu novych TV prijimačov.
Bobbix
11.11.08,10:54
Skor ma irituje dalsia krabicka pod telkou, dalsie kable a dalsi ovladac.
Teraz UPC. Kedysi (mozno aj dnes, neviem) dodavali svoje "krabicky" k telkam, ktore nemali rozsireny tuner o Hyperband pasmo, ci ako sa to volalo. Potom s kupou novej telky (s dalsim tunerom pre PIP, to je pre mna dolezite, ale plnohodnotny, nie zdielany z VCR, DVDrec. a pod.) uz nebolo treba ziadnu ich krabicku (dnes Set Top Box) a televizorov som mohol napojit kolko som dokazal v byte skryt :-)). Toto by som ocenil aj dnes, len neviem, co UPS v digitali vysiela, ci MPEG2, to by dnes netrebalo "krabicku", ci MPEG4, to by netrebalo "krabicku" v buducnosti.
Jednoducho - nechcem ziadne "krabicky" naviac. O.i. pri poruche je potom viac zariadeni, ktore treba diagnostikovat ....
nelly1810
11.11.08,11:16
dobrý den,
neviem či píšem správne ale chcela by som sa opýtat ohladom signálu tv,
ide o to že ked som mala doteraz digi tv signál bol hrozný ale pri upc bol ok / upc som zrušila kvoli výške poplatkov ,digi má prijatelne velmi lacné poplatky ale čo z toho ked signál je o ničom - vždy ked pršalo trošku zafúkalo signál vypadával parabolu sme večne napravovali bo vietor snou nejak pohol a volat technika na to sme nepotrebovali/
teraz si chceme kúpit satelit s motorčekom , SKY LINK kartou na programi ale bojim sa že ten vietor urobí svoje a ak ho dame na múr nebude sa dat natočit na tú stranu odkial ide signál ,
vie mi niekto poradit ako to funguje ?je v tom nejaký rozdiel čo sa týka digi paraboli a satelitu ktorý si zapltíme aj s kartou odkial ide signál?ako u digi?
magio je tiež predražené ,.
dakujem vopred za pomoc a rady
nelly1810
11.11.08,12:11
to fakt nevie nikto poradit?alebo som v zlom príspevku?nič lepšie som tu nenašla
Bobbix
11.11.08,15:47
Nely1810. Predstav si vodovodnu rurku. Pustis do nej na plno studenu vodu. Pustis aj teplu vodu, no z rurky tecie stale rovnake mnozstvo vody. (Teda vatsinou:-))
Digi TV chcelo to tej rurky napchat viac televiznych kanalov, tak museli viac kompresovat obraz. Preto ten rozdiel v kvalite.
K satelitu - cim vacsi tanier, tym mensie mnozstvo chyb v obraze. Musis si kupit kovovu konzolu, nie ako dava Digi - z umelej hmoty a poriadne tanier prichytit, aby sa nehybal.
najag
11.11.08,15:57
Digi TV nema kvalitne paraboly a pre prijem z Intelsatu su male a nemaju rezervu. Ich LNB maju vyssie sumove cislo. Staci dat kvalitnejsiu a vacsiu parabolu a kvalitny LNB a obraz je kvalitnejsi. Pre prijem programov z Astry -23,5 - slov. a ceskych progranov staci antena o priemere 60 cm, pretoze signal ma vyssiu uroven. Samozrejme, vacsia antena je vzdy dobra, pretoze je prva v retazci a ma vliv na vysledne sumove cislo signalu.
duves
12.11.08,04:59
O.i. pri poruche je potom viac zariadeni, ktore treba diagnostikovat ....
To je prave lepsia alternativa. Ak bude porucha na integrovanom DVB-C tunere a nie na krabičke z UPC, tak je to vždy horší problem. Idealne pre poruchy je nemat integrovane zariadenia. No koli "poriadku" ano.
Osobne nevnimam krabicky okolo TV rušivé. Minimálne máš krabičku vo forme DVD prehrávača, integrácia DVD prehrávača s TV monitorom nie je to pravé orechové.
Fero11
12.11.08,05:17
jj ja som tiez nikdy neuznaval comba, radsej si kupim zvlast cisto TV a zvlast receiver. A radsej ten ktory spracuje aj mpeg4, pretoze spracuje aj mpeg2 a urcite by som siel do sat receivera, pretoze co ide cez terestrial, tak ide urcite aj na satelite a samozrejme je tam 100x vacsi vyber ako na terestrial (nepocitam male regionalne TV).
Pre nelly1810
Do skylink kludne mozes ist, zaplatis jednorazovy poplatok a viac neplatis a zaklad mas isty. Samozrejme skylink ponuka aj ine programy za ktore sa mesacne plati (ale u digi a upc to tak nefunguje, tam musis stale platit)
A ca sa tyka kvality obrazu a signalu, tak je ovela lepsie ako na digi a upc
Bobbix
12.11.08,10:14
Tak ja uz nemam miesto pre dalsie "krabicky" Ja by som teda bral TV s HD HDD recorderom, a najlepsie odnimatelnym, aby v pripade poruchy nemuselo ist cele zariadenie do opravy (pretoze vraj UPS ma HDD recorder, ale aj HD signal nahra iba v klasickom PAL rozliseni). Co sa tyka domaceho kina, som samozrejme za oddelene riesenie od TV.
Fero11
12.11.08,12:25
Neverim, ze sa u teba nenajde miesto na jeden maly receiver ;)
btw UPS je kurierska sluzba
Bobbix
12.11.08,14:24
tak tym padom uz vobec nie, detailista :)