marikabic
11.11.08,12:47
Ahojte všetci, dnes ma čaká vyšetrenie u liečiteľky - ja som ju tak nazvala, lebo neviem presný názov tej metódy, ale vyšetrenie a liečbu robí lekárka - MUDr. Z toho čo mi rozprávala známa viem, že vyšetrenie spočíva v tom, že ti dá do rúk elektródy, na prístroji má takú misku, do ktorej kladie nejaké ampulky či čo a na základe toho ti vyšetrí všetky orgány. Potom ti povie výsledky vyšetrenia a navrhne liečbu, vraj prírodnými preparátmi. Údajne diagnózu trafí na 90%?, ale liečba je drahá! Nemáte s tým niekto skúsenosti? Oplatí sa do toho investovať?
HankaS
11.11.08,11:58
Aby bola liečiteľka MUDr. tak s tým som sa ešte nestretla. Počula som že liečitelia aj pomohli, ale aj nie, boli to zbytočne vyhodené peniaze.
Závisí to od jednotlivých prípadoch čo komu je. V mojej rodine liečiteľka pomohla, vyliečila následky úreku, s čím si už ani lekári nevedeli rady.
syrik
11.11.08,12:01
Aby bola liečiteľka MUDr. tak s tým som sa ešte nestretla. Počula som že liečitelia aj pomohli, ale aj nie, boli to zbytočne vyhodené peniaze.
Závisí to od jednotlivých prípadoch čo komu je. V mojej rodine liečiteľka pomohla, vyliečila následky úreku, s čím si už ani lekári nevedeli rady.


Následky úreku? Čo to je??? Ako sa to prejavuje?
syrik
11.11.08,12:03
Ahojte všetci, dnes ma čaká vyšetrenie u liečiteľky - ja som ju tak nazvala, lebo neviem presný názov tej metódy, ale vyšetrenie a liečbu robí lekárka - MUDr. Z toho čo mi rozprávala známa viem, že vyšetrenie spočíva v tom, že ti dá do rúk elektródy, na prístroji má takú misku, do ktorej kladie nejaké ampulky či čo a na základe toho ti vyšetrí všetky orgány. Potom ti povie výsledky vyšetrenia a navrhne liečbu, vraj prírodnými preparátmi. Údajne diagnózu trafí na 90%?, ale liečba je drahá! Nemáte s tým niekto skúsenosti? Oplatí sa do toho investovať?

Nie je náhodou z TN? Poznám jednu...neviem,či je MUDr....kamarát sa cez ňu liečil..pomohla...lenže je to dlhodobá záležitosť a už nevládal finančne,tak to nechal...ale vraj je dobrá...používa tú Jonášovú metódu,či ako sa to volá :---
Olice
11.11.08,12:21
Následky úreku? Čo to je??? Ako sa to prejavuje?
V tejto téme sa to spomínalo.
http://www.porada.sk/t89692-cistec.html
poisonkatka
11.11.08,12:33
dnes mi presne toto spominal priatel, ze jeho kolega na takom bol..stalo to 300sk a dostal nejake vyzivove doplnky ale za 2000sk
Gabi03
11.11.08,12:38
dnes mi presne toto spominal priatel, ze jeho kolega na takom bol..stalo to 300sk a dostal nejake vyzivove doplnky ale za 2000sk

Môj manžel sa tiež zúčastnil niečoho podobného. Dostal nejaké "prírodné kvapky", a pomohlo mu to, pokiaľ tie kvapky bral.
HankaS
11.11.08,12:49
Syrik pýtaš sa čo je to úrek, to je keď sa niekto na niekoho uprene pozre, až tak že môže ti prísť zle, zatočí sa ti hlava, vracaš,...Dospelý to dobre znáša, po určitej chvíli mu to prejde, ale ak sa to stane dieťatu, môže to trvať dlhšie. V našej rodiene To bolo malé dieťa 1,5 ročné boli s ňou na oslave, prišla večer plakala, bolelo ju brucho a hlava a odvtedy všetko čo zjedla vyvracala. Príšerne schudla, nespala a dieťa behom 1/2 roka bolo vychudnuté na kosť ako z koncentráku. Uplne sa strácalo. Podstúpila všetky vyšetrenia a vysledky boli dobré, sama lekárka povedala, že toto musia skúsiť cez liečiteľku, že ona už nevie aké lieky by je dala, lebo nič jej nezaberalo. Liečiteľka jej pomohla.
Pachole
11.11.08,12:54
Ta paní pracuje s metodou, kterou neznáte, ani nevíte, co je ta dáma vlastně zač. Takové osobě se chcete svěřit do rukou?

U lékaře vám alespoň jeho škola zaručí jeho vzdělání, atestace a kontrola ze strany lékařské komory potvrdí a hlídají odbornost, zákony lékaře nepustí k provozování věcí, za které se stát nezaručí.

Kdyby ta metoda, kterou popisujete, fungovala, proč by se nepoužívala v "normální" medicíně? Nebo nefunguje?

Jak si chcete vysvětlit, že nějaké kamínky na misce a elektrody v ruce vyšetří orgány? Ty orgány vysílají nějaké impulsy? Jaké - elektrické, magnetické, zvukové? Nevíte? Tak to vám může nakecat kdokoliv cokoliv. Třeba že existují vlny, dosud nezměřené, neověřené, ale senzibilové je cítí, vnímají, používají, léčí tím, výsledky úžasné, přesná data jen pro zasvěcené, zasvěcení za tři tisíce, stovky spokojených uživatelů....

A za tuto "léčbu" jste ochotna platit? Kolik? Stavte se pak u mě, budu se vám soustředěně věnovat, umím masírovat a skvěle okecat cokoliv, budu se vám u toho soustředěně dívat do očí - inu znalost hypnózy není marná, že, a vsugeruju vám, že jste úžasná, milá, uzdravující se, skvěle na vás ta metoda zabírá, budete se mít fajn, svět je krásný a lidé milí.

S úsměvem kapitalistického obchodníka a vlídností matky Terezy vás zkasíruju na úrovni intenzivní léčby.

Berete? Nebo raději někoho, kdo není tak jedovatý a komu CHCETE uvěřit?
Gabi03
11.11.08,12:58
Ta paní pracuje s metodou, kterou neznáte, ani nevíte, co je ta dáma vlastně zač. Takové osobě se chcete svěřit do rukou?

U lékaře vám alespoň jeho škola zaručí jeho vzdělání, atestace a kontrola ze strany lékařské komory potvrdí a hlídají odbornost, zákony lékaře nepustí k provozování věcí, za které se stát nezaručí.

Kdyby ta metoda, kterou popisujete, fungovala, proč by se nepoužívala v "normální" medicíně? Nebo nefunguje?

Jak si chcete vysvětlit, že nějaké kamínky na misce a elektrody v ruce vyšetří orgány? Ty orgány vysílají nějaké impulsy? Jaké - elektrické, magnetické, zvukové? Nevíte? Tak to vám může nakecat kdokoliv cokoliv. Třeba že existují vlny, dosud nezměřené, neověřené, ale senzibilové je cítí, vnímají, používají, léčí tím, výsledky úžasné, přesná data jen pro zasvěcené, zasvěcení za tři tisíce, stovky spokojených uživatelů....

A za tuto "léčbu" jste ochotna platit? Kolik? Stavte se pak u mě, budu se vám soustředěně věnovat, umím masírovat a skvěle okecat cokoliv, budu se vám u toho soustředěně dívat do očí - inu znalost hypnózy není marná, že, a vsugeruju vám, že jste úžasná, milá, uzdravující se, skvěle na vás ta metoda zabírá, budete se mít fajn, svět je krásný a lidé milí.

S úsměvem kapitalistického obchodníka a vlídností matky Terezy vás zkasíruju na úrovni intenzivní léčby.

Berete? Nebo raději někoho, kdo není tak jedovatý a komu CHCETE uvěřit?

Príliš negatívny príspevok, aj keď vlastný názor.

Ale inak si vystihla podstatu. ;):D
durisovad
11.11.08,13:03
Ak ma pani liecitelka medicinske vzdelanie, preco neposkytuje svoje liecebne metody aj prostrednictvom zdravotnych poistovni? Preco pracuje len za hotove platby? Uz tato skurocnost by mi bola podozriva a asi by som sa do jej zazracnych ruk nezverila. To, ze niekomu pomohla, mohlo byt sposobene tym ze ten clovek jej bezmedzne veril a vyliecila ho vlastne jeho viera.
Pachole
11.11.08,13:17
Ještě jedna poznámka.... Pokud je ta paní léčitelka opravdu doktorka medicíny, lze vidět její diplom, určitě se za něj nestydí.

Medicínské vzdělání je dost dlouhé a kdo je absolvuje, má snahu to využít a zpeněžit. Víc peněz lékař vydělá smlouvou s pojišťovnami než hotovými platbami od pacientů.

Vede mě to k podezření, že paní doktorka nemá v pořádku doklady, které by ji opravňovaly k provozování normální lékařské praxe. Nesplnila podmínky nebo je porušila? Nemá za sebou nějaký průšvih?

Podobně podezřívavě se dívám na vzdělání a přístup k pacientům u údajného MUDr. Savčenka, viz diskuzi s jeho jménem.

Nevěřím lékaři, který uteče od oboru. Nevěřím odborníkovi, který používá metody silněji zavánějící šarlatánstvím. Odborník, který má dost sebeúcty a je jako odborník bez průšvihu, se k tomu nesníží.
Jana Motyčková
11.11.08,14:02
Ak ma pani liecitelka medicinske vzdelanie, preco neposkytuje svoje liecebne metody aj prostrednictvom zdravotnych poistovni?
Asi preto, že to ZP nehradí.
atka4
11.11.08,15:14
Je to všetko aj vec názoru a životnej filozofie.
Som veľmi realistický človek a nepresvedčia ma len-tak nejaké reči, ale skôr skutky.
Moja osobná skúsenosť:
Naša práca účtovníkov, večne sediacich za stolom.....zabezpečí (pri nesprávne vedenom živote - nesprávna životospráva, nedostatok pohybu a oddychu....a niekedy aj z iných dôvodov), že sa nám zato vypomstí naše telo....tiež som si tak robkala, ako každý iný deň a ....zrazu som sa nemohla narovnať, tak ma seklo v krížoch.
Keďže sa 3 dni nemenilo, ani teplé obklady, nahrievanie....šLa som k svojmu všeobec. lekárovi. Ani sa na mňa nepozrel (teda pozrel s otázkou-a vy ku mne patríte-tak často ho totiž navštevujem...) a predpísal tbl. Na otázku, čo mi je, zabľabotal čosi o "asi zapálených uzlinách...." a hotovo. Ďalší prosím....
Tbl. som síce vybrala, ale nebrala. Neriešim ani iné bolesti ich potláčaním tabletkami, skôr chcem zistiť príčinu a tú odstrániť.
Veď utlmujúcich tabliet je v ponuke lekární habadej.

Suseda bola objednaná k pani do iného mesta na akupunktúru. Šla som aj ja. Je to vyštudovaná MUDr., akupunktúru v SR ani nemôže robiť laik, tiež som bola vyšetrená za pomoci "nejakého" prístroja, pričom som držala v ruke medený kolík a ona mi zatiaľ "napichávala" akupunktúrne body na rukách a na nohách ....a potom informovala, od hlavy, po päty, čo nefunguje dobre. Som síce ukecaná, ale dávam si veľký pozor pri takýchto "debatách", nech ja nič nepoviem dopredu, aby sa od toho neodvíjala následná diagnóza.
A bysťu, "uhádla na 100%" .
Následne mi robila akupunktúru cielene na tie kríže, bola som u nej asi 5x a ..........pomohlo.
Predpísala mi ešte homeopatiká.
Nešla som tam s predsudkami, čakala som, čo bude....
U mňa zabralo.
Viem, že aj viera vo vyliečenie je dôležitá, ale ak sa nevieš otočiť na posteli z ničoho nič niekoľko dní ...(jasné, zrejmä som prechladla, alebo čosi podobné), asi len viera nepostačí, uregovala to u mňa podľa mňa pomerne rýchlo.
Na druhej strane, keďže som praktik, napriek tomu, že som tiež aj vo svojom okolí počula o mnohých liečiteľoch, zatiaľ by som sa im bála zveriť do rúk.
Moja "liečiteľka" bola vyštudovaná, tak som to riskla.
durisovad
11.11.08,15:35
Asi preto, že to ZP nehradí.
A bol by velky problem oslovit zdravotne poistovne a ponuknut im takuto metodu liecenia?
Pachole
11.11.08,17:21
Je to všetko aj vec názoru a životnej filozofie.
Som veľmi realistický človek a nepresvedčia ma len-tak nejaké reči, ale skôr skutky.
Moja osobná skúsenosť:
Naša práca účtovníkov, večne sediacich za stolom.....zabezpečí (pri nesprávne vedenom živote - nesprávna životospráva, nedostatok pohybu a oddychu....a niekedy aj z iných dôvodov), že sa nám zato vypomstí naše telo....tiež som si tak robkala, ako každý iný deň a ....zrazu som sa nemohla narovnať, tak ma seklo v krížoch.
Keďže sa 3 dni nemenilo, ani teplé obklady, nahrievanie....šLa som k svojmu všeobec. lekárovi. Ani sa na mňa nepozrel (teda pozrel s otázkou-a vy ku mne patríte-tak často ho totiž navštevujem...) a predpísal tbl. Na otázku, čo mi je, zabľabotal čosi o "asi zapálených uzlinách...." a hotovo. Ďalší prosím....
Tbl. som síce vybrala, ale nebrala. Neriešim ani iné bolesti ich potláčaním tabletkami, skôr chcem zistiť príčinu a tú odstrániť.
Veď utlmujúcich tabliet je v ponuke lekární habadej.

Suseda bola objednaná k pani do iného mesta na akupunktúru. Šla som aj ja. Je to vyštudovaná MUDr., akupunktúru v SR ani nemôže robiť laik, tiež som bola vyšetrená za pomoci "nejakého" prístroja, pričom som držala v ruke medený kolík a ona mi zatiaľ "napichávala" akupunktúrne body na rukách a na nohách ....a potom informovala, od hlavy, po päty, čo nefunguje dobre. Som síce ukecaná, ale dávam si veľký pozor pri takýchto "debatách", nech ja nič nepoviem dopredu, aby sa od toho neodvíjala následná diagnóza.
A bysťu, "uhádla na 100%" .
Následne mi robila akupunktúru cielene na tie kríže, bola som u nej asi 5x a ..........pomohlo.
Predpísala mi ešte homeopatiká.
Nešla som tam s predsudkami, čakala som, čo bude....
U mňa zabralo.
Viem, že aj viera vo vyliečenie je dôležitá, ale ak sa nevieš otočiť na posteli z ničoho nič niekoľko dní ...(jasné, zrejmä som prechladla, alebo čosi podobné), asi len viera nepostačí, uregovala to u mňa podľa mňa pomerne rýchlo.
Na druhej strane, keďže som praktik, napriek tomu, že som tiež aj vo svojom okolí počula o mnohých liečiteľoch, zatiaľ by som sa im bála zveriť do rúk.
Moja "liečiteľka" bola vyštudovaná, tak som to riskla.

Ty tabletky, které vám předepsal lékař, nemusely být jen na potlačení bolesti, mohly to být léky uvolňující svalové křeče, tedy to, co vám ta záda svíralo. Ale to jste neměla šanci zjistit, protože jste léky sice vyzvedla z lékárny, ale neužívala.

Tenhle přístup pacientů mě vždycky hodně nadzvedne. Jako malé děcko, že? Zapírat - ano maminko, udělala jsem, co jsi chtěla, ale lžu jak když tiskne, protože nemám odvahu na plná ústa říct, že s tebou nesouhlasím a udělala jsem si to po svém....

Když odmítáte určité léky, to jste statečná, ale odvahu říct doktorovi - tohle nechci - to už poněkud postrádáte....

Proč jste si ty léky vyzvedávala? Protože by se někdy přece jen mohly hodit? Protože na to máte díky pojištění nárok? Protože vás to nic nestojí a je to zadarmo?

Kolik takových zbytečně vyzvednutých a odloženách léků asi je? A pojišťovny - tedy všichni spolupojištění - to platí....

A blbý doktor počítá s tím, že je užíváte. No jo, vy si raději jdete na akupunkturu... On není zas až takový zázrak poznat zablokovaná záda, to pozná jen trochu bystrý laik. Že akupunktura zabrala? Fajn, ony mohly zabrat už prášky na uvolnění křečí, ale doktor se vám nevěnoval, takže se nelíbil, prášky neměly šanci a pomohl hlavně přístup akupunkturní doktorky - pozornost a zájem.
arizona
11.11.08,18:11
Moja kamarádka tiež niečo také absolvovala.Platila nejakú tú stovečku za vyšetrenie a pani jej naordinovala vitamíny za vyše 2000 sk...
Ja si myslím, že vitamíny z lekárne by ju vyšli lacnejšie.Ale ona trvdí, že jej to pomohlo.
Myslím, že je to ako placebo efekt.Keď človek niečomu verí, že pomôže, tak asi naozaj pomôže. Viera je veľká čarodejka:)
syrik
12.11.08,05:29
Ty tabletky, které vám předepsal lékař, nemusely být jen na potlačení bolesti, mohly to být léky uvolňující svalové křeče, tedy to, co vám ta záda svíralo. Ale to jste neměla šanci zjistit, protože jste léky sice vyzvedla z lékárny, ale neužívala.

Tenhle přístup pacientů mě vždycky hodně nadzvedne. Jako malé děcko, že? Zapírat - ano maminko, udělala jsem, co jsi chtěla, ale lžu jak když tiskne, protože nemám odvahu na plná ústa říct, že s tebou nesouhlasím a udělala jsem si to po svém....

Když odmítáte určité léky, to jste statečná, ale odvahu říct doktorovi - tohle nechci - to už poněkud postrádáte....

Proč jste si ty léky vyzvedávala? Protože by se někdy přece jen mohly hodit? Protože na to máte díky pojištění nárok? Protože vás to nic nestojí a je to zadarmo?

Kolik takových zbytečně vyzvednutých a odloženách léků asi je? A pojišťovny - tedy všichni spolupojištění - to platí....

A blbý doktor počítá s tím, že je užíváte. No jo, vy si raději jdete na akupunkturu... On není zas až takový zázrak poznat zablokovaná záda, to pozná jen trochu bystrý laik. Že akupunktura zabrala? Fajn, ony mohly zabrat už prášky na uvolnění křečí, ale doktor se vám nevěnoval, takže se nelíbil, prášky neměly šanci a pomohl hlavně přístup akupunkturní doktorky - pozornost a zájem.


Vôbec sa s Tebou nedá súhlasiť...Čo sa týka toho vyšetrenia pomocou elektródy,niečo podobné som vyskúšala na dovolenke...za smiešnych 50 Sk...neverila som tomu,ale schválne...a predstav si,trafila všetko..Pýtaš sa prečo? Na mnohých miestach tela,na chodidlách, dlaniach, ušnici existujú reflexné body...určite si počula o reflexnej masáži napr.chodidiel...toto,čo som absolvovala,bola elektroakupunktúra...a každy citlivý bod znamenal poruchu daného orgánu...Tiež som bola na akupunktúre,no trafila som na lekára,ktorý to veru často nerobí...bolo to vidieť...listoval v knižke pri mne...Súhlasím s tým,že keby liečiteľom šlo o liečenie,tak na tom nezarábajú...lebo naozaj je to veľmi drahé..môj brat prekonal zápal mozgových blán...vďaka liečiteľovi,ktorý si mimochodom nič nepýtal,mu ostalo len trasenie rúk..ako následok...vďaka BOhu...A čo sa týka lekárov,a zvlášť s neurológom,,,,súhlasím s tou pisateľkou,čo tvrdila,že chce hľadať príčinu a nie tlmiť bolesť...Keby Ťa lekár upovedomí o vedľ.účinkoch,ani by si si tie lieky nevybral...Ja som za ne doplácala 300 Sk a skomčili v koši...neplodnosť,slepota,prederavenie steny žalúdka,vredy žalúdka,krvácanie do brušnej dutiny s ohrozením života...som zvedava,či by si to papkala a nehľadala iné riešenie...Každé lieky sú svínstvo a na jedno Ti zaberú a iné Ti poškodia...ja sa tiež snažím liečiť pomocou byliniek,ako s liekmi...
marikabic
12.11.08,06:33
Tak som to vyšetrenie včera absolvovala a môžem spresniť moje dohady. Na základe predchádzajúcich príspevkov môžem povedať, že asi preto to nerobí pre poisťovňu, lebo to robí komerčne. Volá sa MUDr. Vajová a ako mi sama povedala je vyštudovaná internistka. Vyšetrenie sa volá "medicínska systémová diagnostika" a robí sa to pomocou prístroja EAV, trvá 15 min. a stojí 250Sk. Môžem povedať, že diagnózu trafila na 100% a odporučila mi liečbu prírodnými prípravkami za 3000Sk, ktoré sú od firmy Starlife. Dala som sa na to lebo verím, že mi to pomôže, ako ste už písali - viera tiež lieči. O mesiac mám kontrolu, tak som zvedavá s akým výsledkom.
Sarah
12.11.08,06:37
Taktiež nesúhlasím brať každé lieky, ktoré lekár predpíše. Mňa lekári s anibiotikami a s liekmi uvoľňujúcimi svalové kŕče dostali do takého stavu, že už dva roky nemôžem skoro nič dať do žalúdka, z nemocnice som išla skoro po štyroch, zoslabnutá, v hroznom stave, dokonca sa pridružil reflux žalúdka s pankreatitídou. Od vtedy som nedala žiadne také lieky do žadúka. Šla som k masérke fyzioterapeutke a tá sa snažila nájsť príčinu mojich bolestí. Nakoniec sme prišli na to čo mám zablokované, a aj keď to trvalo dlhší čas, ale bez liekov a stálo to zato. Mám iba 26 rokov a úplne rozhádzanú imunitu. Bolesti mávam aj teraz ale nikdy s tým už nejdem k lekárovi.
syrik
12.11.08,06:52
Taktiež nesúhlasím brať každé lieky, ktoré lekár predpíše. Mňa lekári s anibiotikami a s liekmi uvoľňujúcimi svalové kŕče dostali do takého stavu, že už dva roky nemôžem skoro nič dať do žalúdka, z nemocnice som išla skoro po štyroch, zoslabnutá, v hroznom stave, dokonca sa pridružil reflux žalúdka s pankreatitídou. Od vtedy som nedala žiadne také lieky do žadúka. Šla som k masérke fyzioterapeutke a tá sa snažila nájsť príčinu mojich bolestí. Nakoniec sme prišli na to čo mám zablokované, a aj keď to trvalo dlhší čas, ale bez liekov a stálo to zato. Mám iba 26 rokov a úplne rozhádzanú imunitu. Bolesti mávam aj teraz ale nikdy s tým už nejdem k lekárovi.

Môžem sa opýtať,aké bolesti máš? A na aké problémy si bola v nemocnici na takej liečbe??
miseles
12.11.08,07:30
Tak som to vyšetrenie včera absolvovala a môžem spresniť moje dohady. Na základe predchádzajúcich príspevkov môžem povedať, že asi preto to nerobí pre poisťovňu, lebo to robí komerčne. Volá sa MUDr. Vajová a ako mi sama povedala je vyštudovaná internistka. Vyšetrenie sa volá "medicínska systémová diagnostika" a robí sa to pomocou prístroja EAV, trvá 15 min. a stojí 250Sk. Môžem povedať, že diagnózu trafila na 100% a odporučila mi liečbu prírodnými prípravkami za 3000Sk, ktoré sú od firmy Starlife. Dala som sa na to lebo verím, že mi to pomôže, ako ste už písali - viera tiež lieči. O mesiac mám kontrolu, tak som zvedavá s akým výsledkom.
A môžem sa opýtať na pôsobenie tej doktorky? odkiaľ je? Chcela by som to podstúpiť kvôli prevencii...
marikabic
12.11.08,07:38
Je to v POPRADE pri autobusovej stanici v budove TATRA? - neviem presnú adresu, ale mám telefón na objednanie sa - 0907 922 021
Pachole
12.11.08,11:07
Tak som to vyšetrenie včera absolvovala a môžem spresniť moje dohady. Na základe predchádzajúcich príspevkov môžem povedať, že asi preto to nerobí pre poisťovňu, lebo to robí komerčne. Volá sa MUDr. Vajová a ako mi sama povedala je vyštudovaná internistka. Vyšetrenie sa volá "medicínska systémová diagnostika" a robí sa to pomocou prístroja EAV, trvá 15 min. a stojí 250Sk. Môžem povedať, že diagnózu trafila na 100% a odporučila mi liečbu prírodnými prípravkami za 3000Sk, ktoré sú od firmy Starlife. Dala som sa na to lebo verím, že mi to pomôže, ako ste už písali - viera tiež lieči. O mesiac mám kontrolu, tak som zvedavá s akým výsledkom.

Opravdu to dělá komerčně. Společnost Starlife je pyramidový systém, jinými slovy multi level marketing, stejně jako Herbalife nebo Amway. Taky mají všechno úžasné. Od koho jste si ty úžasné produkty koupila? Vsadím se, že od paní doktorky.... Inu kšeft je kšeft.

Kamarád rozhazoval po cestě hřebíky, když pracoval v pneuservisu. A paní doktorka náhodou dělá diagnostiku a náhodou ví, kde koupit něco, co zaručeně pomůže.

Jenže na bolavé svaly chemie nepomůže, ať už se ta chemie vytvořila v továrně jako tabletka nebo v troubě coby pečená kachna nebo na louce jako léčivá rostlinka. Pořád je to chemie.

Váš problém není v tom, že by vám v těle něco chybělo. Vy špatně sedíte, chodíte, nějaký pohyb děláte dlouho a přetěžujete určité svalové skupiny. Řešením je nechat svaly odpočinout nebo je rozmasírovat nebo tu svalovou zátěž - špatný nebo dlouhotrvající pohyb - nedělat. A ne v něm pokračovat a myslet si, že nějaká chemie spraví špatnou mechaniku.

Když budete na dešti, musíte si vzít paraple nebo jít do sucha. Posypat se úžasným práškem nepomůže. Stejně tak se zablokovanými zády. Nepřetěžovat, rozhýbat. Jako se ztvrdlou hlínou na zahrádce - hnojiva nem
pomůžou, prostě semusí vzít rýč a motyka a hurá mechanicky do toho.

Doktor vám chtěl dát tabletky. A paní doktorka nabízí co? Taky nějakou hmotu máte sníst? Nebo si ji na sebe namazat? Nakapat?

Pochybuju, že by se vám začala věnovat třeba s masáží. Nebo použije nějakou zázračnou mašinku, nějaké úžasné proudy, větry, světla, impulsy? Samozřejmě to bude něco stát....

Zadarmo je taky řešení - stačí říct - hele paní, začněte se pořádně hýbat a nemyslete si, že vaše záda vydrží vše. Ale říct - přestaňte se přetěžovat, nebudete přetížená, na tom se moc nevydělá.
marikabic
12.11.08,11:37
No u mňa to ani nie sú svaly, ale skôr vnútorné orgány a s tým spojené problémy ... a mne sa zdá že je s tým spojená aj moja nulová imunita.
Napr. povedala mi že čínska medicína má ináč spárované orgány ako naša. Črevá sú spárované s pľúcami a kožou, takže keď nesprávne fugujú - trávia, tak tie látky, ktoré mali rozložiť a nerozložili, tak tie sa snaží telo vylúčiť buď kožou (vo forme ekzémov a podobných kožných problémov) alebo pľúcami (vo forme rôznych alergií, bronchitíd a pod.). Mne sa jednoducho pozdávalo, že to jej objasnenie mojich problémov a ich vzájomných súvislostí má logiku. Preto som sa rozhodla že to skúsim.
Ja už som prišla na to, že kupovať si rôzne prípravky a snažiť sa sama liečiť, keď ani neviem čo mám liečiť, tak to sú vyhodené peniaze. A tých prípravkov je milión. Ale v tomto vidím systém.
Všetky prípravky predáva nejaká firma, takže stále niekto na tom zarobí. Herbalife som už v minulosti tiež skúšala robiť a nezdá sa mi, že je to to isté. Jednoducho keď ťa vyšetrí, stanoví diagnózu, tak ti predpíše tabletky.
durisovad
12.11.08,12:41
Na ludskej dovercivosti sa este vzdy velmi dobre zaraba. Ale na takyto druh zarobku treba asi velmi silny zaludok.
miseles
12.11.08,12:46
Je to v POPRADE pri autobusovej stanici v budove TATRA? - neviem presnú adresu, ale mám telefón na objednanie sa - 0907 922 021
Ďakujem:))
Pachole
12.11.08,17:31
No u mňa to ani nie sú svaly, ale skôr vnútorné orgány a s tým spojené problémy ... a mne sa zdá že je s tým spojená aj moja nulová imunita.

V pondělí bude rok výročí, kdy známá podlehla streptokokovi. Po léčbě leukémie měla nízkou imunitu. Ne nulovou, jen nízkou. Kdybyste vy měla nulovou imunitu, už bychom tu neřešili nic, snad jen verš na parte.

Napr. povedala mi že čínska medicína má ináč spárované orgány ako naša.

Hlavně že se nám to nezauzlí po návštěvě čínského odborníka...... Omlouvám se za ty jedy, ale přijde mi komické takhle dělit tělo. A naše medicína páruje orgány jak? Kromě čínské medicíny jsem ještě nenašla, že by další systém spojoval orgány. Pokud ovšem není myšleno to, že jícen-žaludek-střeva-konečník jsou trávicí soustava.

Črevá sú spárované s pľúcami a kožou, takže keď nesprávne fugujú - trávia, tak tie látky, ktoré mali rozložiť a nerozložili, tak tie sa snaží telo vylúčiť buď kožou (vo forme ekzémov a podobných kožných problémov) alebo pľúcami (vo forme rôznych alergií, bronchitíd a pod.).

Ale to vám bez problémů potvrdí i normální doktor, prostě každé tělo vylučuje i v perfektním stavu stolicí, močí, potem, dechem, slzami, hlenem z nosu, výtokem z pochvy... Hmota z nás normálně vychází v tuhé, tekuté nebo plynné formě. Zákon o zachování hmoty......

Mne sa jednoducho pozdávalo, že to jej objasnenie mojich problémov a ich vzájomných súvislostí má logiku. Preto som sa rozhodla že to skúsim.
Ja už som prišla na to, že kupovať si rôzne prípravky a snažiť sa sama liečiť, keď ani neviem čo mám liečiť, tak to sú vyhodené peniaze. A tých prípravkov je milión. Ale v tomto vidím systém.

Ten systém je očekávatelný - snaha obsáhnout všechny oblasti, aby nám klient neutekl kvůli bolavému palci ke konkurenci, když ho tak prima léčíme na vše od nespavosti po impotenci.... A musíme dodat, že ty naše přípravky jsou něčím rozhodně výjimečnější a lepší než od konkurence. Nechceme vám nic vnucovat, milostivá, jen vám lehce naznačíme, že budete poněkud blbá, když si to nekoupíte od nás, no vaše škoda, že.... A paní nebude chtít být za hloupou, za držgrešli, za nemoderní, za nedbající o své zdraví buď narušené nebo ohrožené, inu prevence je prevence a strašit můžeme čímkoliv, že.....

Všetky prípravky predáva nejaká firma, takže stále niekto na tom zarobí.

Ano, ale JAK zarobí. Normální věci se prodávají v normálních obchodech, ale ty předražené se musejí prodávat v pyramidě, protože bez intenzivní prodejní masáže by je asi nikdo nekoupil. Kdyby byly tak dobré, nepotřebovaly by tolik vysvětlování, prodaly by se samy. Jejich producenti sice tvrdí, že je do normálního obchodu nepustí, že jsou příliš vzácné na tak obyčejný způsob prodeje, ale pravda spíš bude, že by si takový předražený tovar nikdo za ty prachy nekoupil.

Herbalife som už v minulosti tiež skúšala robiť a nezdá sa mi, že je to to isté.

Tak se podívejte na stránky firmy Starlife a pouvažujte, jestli je to jiná pyramida než Herbalife. Pyramida jako pyramida.... Ale každý bude křičet, že ta jejich je solidní a špatní jsou ti ostatní......

Jednoducho keď ťa vyšetrí, stanoví diagnózu, tak ti predpíše tabletky.

Auuuuu, a co udělal ten úvodní doktor? Napsal tabletky, ne?
Lídia
12.11.08,17:41
Podľa mňa sa urobila jedna veľká reklama tejto PANI doktorke. Ľudkovia milí, sme ale dôverčiví národ.
Danila
12.11.08,17:54
Auuuuu, a co udělal ten úvodní doktor? Napsal tabletky, ne?To ma mrzí, že Ti nejaký neporiadnik pritlačil palec.;) Vďaka Tebe som pochopila, že je treba zrušiť ortopedické oddelenia, možno aj chirurgie, neurológie lebo nebude ani čo operovať, žiadne choré chrbtice vlastne neexistujú, to len treba jednoducho zmeniť životný štýl. Kto doteraz sedel, ten bude stáť a naopak.:):D A maséri to všetko vyriešia. No povedz, čo to akí nešikovníci vôbec otravujú s akupunktúrou a alternatívnou medicínou. No to je fakt príšerné, kam sa to zvrhlo. Idem masérovi, pomasíruje, ponapráva - zadarmo samozrejme, z lásky k blížnemu. Teším sa na krajší zajtrašok u maséra a volám ortopédovi, že je k ničomu.:);)
Darina1234
12.11.08,18:06
Myslim, že každy má vlastny rozum a teda može sa aj slobodne rozhodnuť, komu sa zveri do ruk, či lekarom alebo liečitelom
Pachole
12.11.08,18:07
To ma mrzí, že Ti nejaký neporiadnik pritlačil palec.;) Vďaka Tebe som pochopila, že je treba zrušiť ortopedické oddelenia, možno aj chirurgie, neurológie lebo nebude ani čo operovať, žiadne choré chrbtice vlastne neexistujú, to len treba jednoducho zmeniť životný štýl. Kto doteraz sedel, ten bude stáť a naopak.:):D A maséri to všetko vyriešia. No povedz, čo to akí nešikovníci vôbec otravujú s akupunktúrou a alternatívnou medicínou. No to je fakt príšerné, kam sa to zvrhlo. Idem masérovi, pomasíruje, ponapráva - zadarmo samozrejme, z lásky k blížnemu. Teším sa na krajší zajtrašok u maséra a volám ortopédovi, že je k ničomu.:);)

Já jsem z vyjádření autorky tématu vyrozumněla, že má z dlouhého sezení v kanceláři skřípnutou bederní páteř. Prevencí tohoto stavu je - nepřetěžovat svalové skupiny dlouhým setrváním v jedné pozici, odborně nepředimenzovat zatížení posturálních svalů. Pokud potíže začnou, chce to rozcvičit nebo rozmasírovat. Pokud už se to skřípne, je to doprovázeno bolestivou křečí svalů, na to platí prášky proti bolesti a proti křečím. Případně jemná masáž postižené oblasti. Mám to vyzkoušeno na vlastním hřbetě.

Pokud je to už vážné, lze operovat posunutou proténku.

Jinak k těm neurologům - u jednoho jsem dnes byla na soukromé návštěvě a popisovala jsem mu tohle téma. Říkal, že zavrhnutý lékař zapomněl na základní pravidlo - pacienta si nenechal svléknout a nesáhl na něj. Říkal, že on sám taky spoustu potíží pozná pohledem, ale účinek sáhnutí na pacienta je velice mocný, vyšetřovaý má pocit, že se mu doktor opravdu věnuje.... Inu kontaktní vyšetření dělá divy.
Bionda
12.11.08,18:13
inak plne súhlasím aj s tým názorom na doktora- ja tiež chodím k neurologičke, ktorá má síce dlhé čakacie doby(pac. sa venuje min. 15 a viac min, ale nezanedbá nič) a naozaj patrí medzi odborníkov.
Inak je super, ak ľudia môžu chodiť aj k masérovi, ja bohužiaľ patrím do skupiny, čo si to dovoliť veľmi nemôžu- hypermobilita kĺbov.
atka4
20.11.08,16:06
Ty tabletky, které vám předepsal lékař, nemusely být jen na potlačení bolesti, mohly to být léky uvolňující svalové křeče, tedy to, co vám ta záda svíralo. Ale to jste neměla šanci zjistit, protože jste léky sice vyzvedla z lékárny, ale neužívala.

Tenhle přístup pacientů mě vždycky hodně nadzvedne. Jako malé děcko, že? Zapírat - ano maminko, udělala jsem, co jsi chtěla, ale lžu jak když tiskne, protože nemám odvahu na plná ústa říct, že s tebou nesouhlasím a udělala jsem si to po svém....

Když odmítáte určité léky, to jste statečná, ale odvahu říct doktorovi - tohle nechci - to už poněkud postrádáte....

Proč jste si ty léky vyzvedávala? Protože by se někdy přece jen mohly hodit? Protože na to máte díky pojištění nárok? Protože vás to nic nestojí a je to zadarmo?

Kolik takových zbytečně vyzvednutých a odloženách léků asi je? A pojišťovny - tedy všichni spolupojištění - to platí....

A blbý doktor počítá s tím, že je užíváte. No jo, vy si raději jdete na akupunkturu... On není zas až takový zázrak poznat zablokovaná záda, to pozná jen trochu bystrý laik. Že akupunktura zabrala? Fajn, ony mohly zabrat už prášky na uvolnění křečí, ale doktor se vám nevěnoval, takže se nelíbil, prášky neměly šanci a pomohl hlavně přístup akupunkturní doktorky - pozornost a zájem.

No, dlhšie som tu nebola.....
Nechcela som sa nechať vtiahnuť do diskusie tvojho rangu, toľko jedu a zlosti v príspevku, ale ak to aspoň trochu vyliečilo tvoje problémy, tak som spokojná. Mám na mysli akceptovanie názoru iných.
To si mi to ale "nandala".
ale k veci....
Mám takmer pocit, že stačilo tebe popísať môj problém a ty by si pomohla asi tiež..... /cit.: On není zas až takový zázrak poznat zablokovaná záda, to pozná jen trochu bystrý laik/. Prečo potom toľko okúňania v tvojom texte, viď zmenu farby.....vari predsa len chrobák neistoty, žeby to predsa len nešlo od oka....?

Neriešim ďalej tvoj problém so zdravotníctvom, svoj zdravotný áno, ale rozhodne nie s tebou.
Predstav si len, že som dospelá, mám právo na svoj názor, a svoj názor mám, mám právo sa rozhodnúť, ako sa budem liečiť, a to právo som aj využila.

Som inak človek v dobrej kondícii, len práca ekonómky je práca v sede....a tá prináša tiež svoje boliestky. Skôr ako ráno zájdem do kancelárie, idem na plaváreň, áno privstanem si, ale možno málo (povedala by si), len na 1 hodinku. Večer chodím cvičiť, ale možno málo (povedala by si), len 3-4 krát do týždňa a len na hodinku............no, posnažím sa, urobím zo sebou niečo.

Mám manžela, 2 deti, kt. študujú, samo sa nepopratá, nenavarí...treba sa zvŕtať, hoci si prácu podelíme....

Som skutočne zriedkavý konzument liekov, antibiotiká som brala naposledy v 04/2004 (ešte že máme možnosť si to kontrolovať na nete vo svojej zdrav. poisť. a dala som si tú námahu kvôli tebe) inak za mňa poisť. uhradila pravidelné prehl. u všeob. lekára a tiež pravidelné gynekol. prehl. (len preboha dúfam, že mám na to nárok-podľa teba, či náhodou nemrhám. Platím síce pravidelne každý mesiac, ale pri tvojom postoji a názoroch som si nie istá :()

A čo sa týka tých vybratých a neužívaných liekov. Kľudne sa posaď, keď ťa to tak dvíha zo stoličky. Lieky som zaplatila ja - 133,- Sk (neboli hradené poisťovňou, ani v spoluúčasti, tobôž "nami všetkými"), odniesla som ich svojmu obv. lekárovi, kt. mi ich predpísal a neinformoval, a to vzhľadom na ich vedľ. účinky (ja si nemôžem dovoliť ostať bez auta-teda nešoférovať kvôli účinkom liekov, nakoľko bývam mimo mesta, kde pracujem a ku klientom sa potrebujem pravidelne dopravovať.....+ iné vedľ. účinky, ale to nie je podstata príspevku. ) Všetko veru podrobne prečítam (príbalový leták) a venujem mu náležitú pozornosť a nebagatelizujem, čo je v ňom uvedené....

Nechaj ľudí slobodne sa rozhodnúť, nevnucuj týmto direktívnym spôsobom svoj jediný správny pohľad na vec.
"Aj zázraky sa dejú"
A len tak mimochodom, iste by si žasla, aký je môj postoj k plýtvaniu a nehospodárnemu užívaniu všetkého okolo. Moje deti by Ti o tom vedeli veľa rozprávať.....Tak nestavaj svoj názor na piedestál, ako jediný.

Pozdravujem "pacho-le-n-on" :)
(Sorry, ale vedie ma k tomu tvoj postoj:mee:
Pachole
20.11.08,21:49
No, dlhšie som tu nebola.....
Nechcela som sa nechať vtiahnuť do diskusie tvojho rangu, toľko jedu a zlosti v príspevku, ale ak to aspoň trochu vyliečilo tvoje problémy, tak som spokojná. Mám na mysli akceptovanie názoru iných.
To si mi to ale "nandala".
ale k veci....
Mám takmer pocit, že stačilo tebe popísať môj problém a ty by si pomohla asi tiež..... /cit.: On není zas až takový zázrak poznat zablokovaná záda, to pozná jen trochu bystrý laik/. Prečo potom toľko okúňania v tvojom texte, viď zmenu farby.....vari predsa len chrobák neistoty, žeby to predsa len nešlo od oka....?

Neriešim ďalej tvoj problém so zdravotníctvom, svoj zdravotný áno, ale rozhodne nie s tebou.
Predstav si len, že som dospelá, mám právo na svoj názor, a svoj názor mám, mám právo sa rozhodnúť, ako sa budem liečiť, a to právo som aj využila.

Som inak človek v dobrej kondícii, len práca ekonómky je práca v sede....a tá prináša tiež svoje boliestky. Skôr ako ráno zájdem do kancelárie, idem na plaváreň, áno privstanem si, ale možno málo (povedala by si), len na 1 hodinku. Večer chodím cvičiť, ale možno málo (povedala by si), len 3-4 krát do týždňa a len na hodinku............no, posnažím sa, urobím zo sebou niečo.

Mám manžela, 2 deti, kt. študujú, samo sa nepopratá, nenavarí...treba sa zvŕtať, hoci si prácu podelíme....

Som skutočne zriedkavý konzument liekov, antibiotiká som brala naposledy v 04/2004 (ešte že máme možnosť si to kontrolovať na nete vo svojej zdrav. poisť. a dala som si tú námahu kvôli tebe) inak za mňa poisť. uhradila pravidelné prehl. u všeob. lekára a tiež pravidelné gynekol. prehl. (len preboha dúfam, že mám na to nárok-podľa teba, či náhodou nemrhám. Platím síce pravidelne každý mesiac, ale pri tvojom postoji a názoroch som si nie istá :()

A čo sa týka tých vybratých a neužívaných liekov. Kľudne sa posaď, keď ťa to tak dvíha zo stoličky. Lieky som zaplatila ja - 133,- Sk (neboli hradené poisťovňou, ani v spoluúčasti, tobôž "nami všetkými"), odniesla som ich svojmu obv. lekárovi, kt. mi ich predpísal a neinformoval, a to vzhľadom na ich vedľ. účinky (ja si nemôžem dovoliť ostať bez auta-teda nešoférovať kvôli účinkom liekov, nakoľko bývam mimo mesta, kde pracujem a ku klientom sa potrebujem pravidelne dopravovať.....+ iné vedľ. účinky, ale to nie je podstata príspevku. ) Všetko veru podrobne prečítam (príbalový leták) a venujem mu náležitú pozornosť a nebagatelizujem, čo je v ňom uvedené....

Nechaj ľudí slobodne sa rozhodnúť, nevnucuj týmto direktívnym spôsobom svoj jediný správny pohľad na vec.
"Aj zázraky sa dejú"
A len tak mimochodom, iste by si žasla, aký je môj postoj k plýtvaniu a nehospodárnemu užívaniu všetkého okolo. Moje deti by Ti o tom vedeli veľa rozprávať.....Tak nestavaj svoj názor na piedestál, ako jediný.

Pozdravujem "pacho-le-n-on" :)
(Sorry, ale vedie ma k tomu tvoj postoj:mee:

Já nikomu svůj názor nevnucuju, já ho jen vyjadřuju. Nic jiného se tady a touto formou dělat nedá. Napsat názor není vnucování.

Nějak jsem nepostřehla, že bych měla problém se zdravotnictvím. Ale budu po tom pátrat........

Zablokovaná záda jsou opravdu celkem snadno k poznání - jejich majitel totiž dost podstatně změní způsob, jakým se pohybuje. Jinak chodí, sedá si, zvedá se.

Léky nevhodné pro řízení se dají poznat poměrně snadno, mají na sobě - tedy už na krabičce - trojúhelník s vykřičníkem. Nic Vám nebrání prostě je odmítnout už v lékárně. Nebo se pobavit s lékařem, jak bude působit to, co Vám předepisuje. Já jsem na to dost lechtivá, na něco mám alergii, takže si třeba antibiotika pečlivě hlídám, ať mi nedají nevhodná navzdory varovnému nápisu v chorobopisu, to už se v jednom špitále stalo.

Jen tak uvažuju, jakou to máte nepřející pojišťovnu, že Vám neproplatí léky na tak jasnou diagnozu, jako jsou zablokovaná záda.....
marikabic
24.11.08,08:24
Je to v POPRADE pri autobusovej stanici v budove TATRA? - neviem presnú adresu, ale mám telefón na objednanie sa - 0907 922 021 (http://www.porada.sk/t59419-021-stavby.html)

... k súčasnému stavu: p. Doktorka mi povedala, že asi po dvoch týždňoch sa stav zhorší, lebo dôjde k tomu, že sa škodliviny začnú z tela vyplavovať (kožou, sliznicami a pod.), potom nastane zlom a stav sa zlepší. Som asi v období dvoch týždňov, takže zatiaľ nič moc.
16.12. mám kontrolu, tak potom uvidíme. Napíšem, aké boli výsledky!
Pachole
24.11.08,19:12
... k súčasnému stavu: p. Doktorka mi povedala, že asi po dvoch týždňoch sa stav zhorší, lebo dôjde k tomu, že sa škodliviny začnú z tela vyplavovať (kožou, sliznicami a pod.), potom nastane zlom a stav sa zlepší. Som asi v období dvoch týždňov, takže zatiaľ nič moc.
16.12. mám kontrolu, tak potom uvidíme. Napíšem, aké boli výsledky!


A co vám tedy vlastně je?
marikabic
25.11.08,05:48
... psoriáza, ľadviny, hemeroidy a neustále prechladnutie a chrípka.

A ešte jedna vec:
Včera som sa rozprávala so známou, ktorá bola s dcérou u nefrologičky. Pani diktorka dcére urobila vyšetrenie takým istým prístrojom ako mne a odporučila jej preparáty z fínskej kozmetiky. Zdá sa mi, že na základe rovnakého vyšetrenia používa na liečbu iné preparáty - tiež prírodné a tiež drahé.
Pachole
25.11.08,06:14
... psoriáza, ľadviny, hemeroidy a neustále prechladnutie a chrípka.

A ešte jedna vec:
Včera som sa rozprávala so známou, ktorá bola s dcérou u nefrologičky. Pani diktorka dcére urobila vyšetrenie takým istým prístrojom ako mne a odporučila jej preparáty z fínskej kozmetiky. Zdá sa mi, že na základe rovnakého vyšetrenia používa na liečbu iné preparáty - tiež prírodné a tiež drahé.

To je bezva doktorka, že na léčení doporučuje kosmetiku. To bych raději brala kosmetičku, která by ordinovala acylpyrin nebo penicilin.

Uvažuju, co má být na přírodní kosmetice to PŘÍRODNÍ. Surovina? Zřejmě ano. Ale co zpracování? Za přírodní jsem ochotna považovat med, který táta vytočí z pláství, nalije do sklenic a pak hurá s ním do čaje nebo na rohlík.

Co ta "léčící" finská kosmetika? Nic nebylo čištěno - případně JAK, zahříváno, smícháno s něčím dalším - třeba s vazelínou, aby z prášku byla mastička, nic nebylo přidáno pro změnu vlastností?

Jak složitým procesem byla zpracována původní surovina, jak vypadá ta původní a jak ta výsledná?

Mám totiž dojem - možná mylný - že za přírodní kosmetiku nebo léčivo nebo cokoliv se rádo vydává kdeco, jen aby to vypadalo lepší než ty odmítané hnusné chemické produkty, a samozřejmě se to dá taky lépe prodat.

Budí ve mě nedůvěru "lékaři", kteří diagnostikují způsobem, který oficiální medicína neuznává, a jako léčiva doporučují přípravky, které jako léčiva medicína a společnost oficiálně vede jako doplňky stravy nebo kosmetiku, na kterých je ale dotyčný "lékař" finančně zainteresovaný.

To by si taky mohli tito "lékaři" pořídit před ordinací hladký chodník, diagnostikovat zlomenou nohu ale pani, nebojte se, máme vynikající rentgen a bezva sádrovnu. Za extra bělenou sádru zaplatíte tři tisíce, ale nožička se zhojí jedna radost. Sousedky budou závidět, kamarádky strnou v němém úžasu a manžel se vám vrátí od milenky. V zaměstnání vás povýší a svět zrůžoví.

Za tři minuty optimistických vizí bych prosil pět set korun, milostivá......
marikabic
25.11.08,06:22
našla som nejaké produkty (neviem či to je ono?)
http://www.naturcity.sk/sk/e_shop/test.aspx
... ale prírodná kozmetika sú výťažky z prírodných produktov, ktoré sú zomleté, vylúhované a pod.
Pachole si príliš skeptická a to tiež nepomáha zdraviu!

Ti poviem čo je prírodné.
Môj dedo vedel napraviť vyskočené (vykĺbené) kĺby na rukách a na nohách, ako malá som to videla častokrát na vlastné oči ako to robil a jeho medicína bola:
- priložte si na členok handričku, ktorú ste predtým pomočili
- potrite si boľavé miesto čistým alkoholom a priložte si na to plátky slaniny (domácej)
Pachole
25.11.08,07:39
našla som nejaké produkty (neviem či to je ono?)
http://www.naturcity.sk/sk/e_shop/test.aspx
... ale prírodná kozmetika sú výťažky z prírodných produktov, ktoré sú zomleté, vylúhované a pod.
Pachole si príliš skeptická a to tiež nepomáha zdraviu!

Ti poviem čo je prírodné.
Môj dedo vedel napraviť vyskočené (vykĺbené) kĺby na rukách a na nohách, ako malá som to videla častokrát na vlastné oči ako to robil a jeho medicína bola:
- priložte si na členok handričku, ktorú ste predtým pomočili
- potrite si boľavé miesto čistým alkoholom a priložte si na to plátky slaniny (domácej)


Můj táta má od mládí potíže s bederní páteří, nebylo vzácností, že ho máma musela obouvat, protože se prostě nesehnul.

Bylo mu okolo padesátky, když mu po dlouhém léčení problémů s páteří přišla pacientka rovná jako proutek, celá veselá a spravená. To kouzlo s ní udělal Pišta Báči, nějaký zemědělec snad ze Žitného ostrova - to nevím jistě, tu lokalitu.

Tata sehnal tehdy služební auto - pracoval jako závodní lékař na Nové huti v Ostravě - posbíral po podniku pár nejkřivějších hřbetů a hurá za Pištou.

Podrobný popis jeho chiropraktických hmatů je zbytečný, to se musí vidět. Výsledek byl úžasný - tatík dodnes neměl tak blbě a dlouho zablokovaná záda, jako to bývalo dřív. Už skoro 35 let....

Pikantní je, jak k těm zablokovaným zádům původně přišel. Prý že milováním na příliš měkké posteli.....
marikabic
25.11.08,08:12
No vidíš - mechanicky poškodené časti tela sa dajú aj mechanicky opraviť takýmto opravárom a aj napr. chirurgom, ale ako opraviť chemické poškodenie?
Ďalšou chémiou - tabletkami?

Pišta Báči bol niekde od Zlatých Moraviec raz som bola uňho so strýkom ako dieťa. Ja som mala výlet a strýkovi napravil chrbticu. Pomohlo to ale len na čas, lebo chrbtica už mala svoje vychodené koľaje tým - zlým smerom a postupne sa vrátila do toho zlého stavu. Keď zomrel Pišta Báči, tak strýko už chodil len o paličkách v asi 90 stupňovom predklone.
Pachole
25.11.08,08:37
No vidíš - mechanicky poškodené časti tela sa dajú aj mechanicky opraviť takýmto opravárom a aj napr. chirurgom, ale ako opraviť chemické poškodenie?
Ďalšou chémiou - tabletkami?

Pišta Báči bol niekde od Zlatých Moraviec raz som bola uňho so strýkom ako dieťa. Ja som mala výlet a strýkovi napravil chrbticu. Pomohlo to ale len na čas, lebo chrbtica už mala svoje vychodené koľaje tým - zlým smerom a postupne sa vrátila do toho zlého stavu. Keď zomrel Pišta Báči, tak strýko už chodil len o paličkách v asi 90 stupňovom predklone.

Jak napravit chemické postižení? Nedodávat chemii, která poškození způsobila, nebo dávat její opak, který ji zlikviduje - vše je chemie, vše je složeno z nějakých chemických prvků, ať to složila příroda ne bo fabrika, případně lze chemické postižení odstranit mechanicky - donutit tělo, aby vyplavilo binec. Masáží - tedy pasivním pohybem, nebo aktivním pohybem pacienta. To se pak fyziologicky odbourává chemie jedna radost. Ovšem jak a která, že.......
syrik
25.11.08,08:41
našla som nejaké produkty (neviem či to je ono?)
http://www.naturcity.sk/sk/e_shop/test.aspx
... ale prírodná kozmetika sú výťažky z prírodných produktov, ktoré sú zomleté, vylúhované a pod.
Pachole si príliš skeptická a to tiež nepomáha zdraviu!

Ti poviem čo je prírodné.
Môj dedo vedel napraviť vyskočené (vykĺbené) kĺby na rukách a na nohách, ako malá som to videla častokrát na vlastné oči ako to robil a jeho medicína bola:
- priložte si na členok handričku, ktorú ste predtým pomočili
- potrite si boľavé miesto čistým alkoholom a priložte si na to plátky slaniny (domácej)

Áno, moč je vraj zdravý...a nielen na obklady,ale aj na vnútorné použitie...ale málokto má dovahu to vyskúšať :---
marikabic
25.11.08,08:44
Áno, moč je vraj zdravý...a nielen na obklady,ale aj na vnútorné
použitie...ale málokto má dovahu to vyskúšať :---
... tiež som počula podobný recept, že pri vysokej teplote treba piť prevarenú močovku.
hanelie
25.11.08,08:50
keď už píšeme o tých liečiteľoch - ako dieťa som mala ruky plné bradavíc / kutie oká / samozrejme najskôr k lekárovi na bolestivé vypaľovanie tekutým dusíkom, potom rôzne náplasti, masti, rozleptávače ap - problém sa však opakoval až raz ............mama sa dozvedela o pánovi farárovi zo Zavara / pri Trnave / , ktorý mal na túto "neplechu" pripravenú tinktúru z nejakých byliniek - tou mi ponatieral kurie oká no a odvtedy som žiadne kurie oko nemala / :)
preto sa nedá o liečiteľstve hovoriť všeobecne ako o šarlatánstve -
syrik
25.11.08,08:55
Áno, moč je vraj zdravý...a nielen na obklady,ale aj na vnútorné
použitie...ale málokto má dovahu to vyskúšať :---
... tiež som počula podobný recept, že pri vysokej teplote treba piť prevarenú močovku.


...áno a pri paradentóze si treba ústa vyplachovať ranným močom :D
atka4
27.11.08,09:23
...áno a pri paradentóze si treba ústa vyplachovať ranným močom :D
Tak tento smer tejto diskusie sa mi páči viac......trocha humoru do toho .....;)
Ak tu predsa niekto píše, chce radu, nie, aby ho niekto pichľavo osočoval a len a len kritizoval.
Apropó, tiež som počula jeden taký domáci "s domácim močom": Ak sa dieťa pomočuje, treba mu urobiť a dať zjesť palacinky, v ktorých je jeho vlastný moč........"
Spomínala to známa, ktorá mala problém s dieťatkom, samozrejme najprv navštívili lekárov, od detského až po psychológa, brali rôzne diuretiká, ale nepomáhalo..... (u dieťaťa bol psychický problém, chcela byť vo všetkom perfektná, mala veľmi veľa mimoškolských aktivít až sa to odzrkadlilo na sem-tam nejakej dvojke, a to ju trápilo....)
Tak tie palacinky vyskúšali a pomohlo......
Žeby staré známe, klin sa klinom vybíja?
Neviem, ako by som to riešila, keďže sme taký problém nemali, ale ak už ani medicína nepomôže, tak...........

:)
osky
27.11.08,10:28
Vôbec sa s Tebou nedá súhlasiť...Čo sa týka toho vyšetrenia pomocou elektródy,niečo podobné som vyskúšala na dovolenke...za smiešnych 50 Sk...neverila som tomu,ale schválne...a predstav si,trafila všetko..Pýtaš sa prečo? Na mnohých miestach tela,na chodidlách, dlaniach, ušnici existujú reflexné body...určite si počula o reflexnej masáži napr.chodidiel...toto,čo som absolvovala,bola elektroakupunktúra...a každy citlivý bod znamenal poruchu daného orgánu...Tiež som bola na akupunktúre,no trafila som na lekára,ktorý to veru často nerobí...bolo to vidieť...listoval v knižke pri mne...Súhlasím s tým,že keby liečiteľom šlo o liečenie,tak na tom nezarábajú...lebo naozaj je to veľmi drahé..môj brat prekonal zápal mozgových blán...vďaka liečiteľovi,ktorý si mimochodom nič nepýtal,mu ostalo len trasenie rúk..ako následok...vďaka BOhu...A čo sa týka lekárov,a zvlášť s neurológom,,,,súhlasím s tou pisateľkou,čo tvrdila,že chce hľadať príčinu a nie tlmiť bolesť...Keby Ťa lekár upovedomí o vedľ.účinkoch,ani by si si tie lieky nevybral...Ja som za ne doplácala 300 Sk a skomčili v koši...neplodnosť,slepota,prederavenie steny žalúdka,vredy žalúdka,krvácanie do brušnej dutiny s ohrozením života...som zvedava,či by si to papkala a nehľadala iné riešenie...Každé lieky sú svínstvo a na jedno Ti zaberú a iné Ti poškodia...ja sa tiež snažím liečiť pomocou byliniek,ako s liekmi...

ja tiez uprednostnujem radsej BABSKE recepty,vsemozne sa liekom vyhabam;ale uznaj,ze ked mas problem a alternativna medicina ti dlho nepomaha,si uz nutena ist k lekarovi-a ten ti da tabletky.
Presne tak,ako ked klasicka medicina je uz v koncoch-siahame po alternativnej.
Vzdy je to len o vaznosti pripadu-po ktorej siahneme skor.
mimotemyPred tyzdnom som mala podobny problem-chytila som krc do bedroveho klbu a tahalo sa to od krizov durch cez celu nohu az pod koleno.bolo to ako by vam niekto v jednom kuse vrtal alebo nozom stural do nohy a krizov-nevedela som ako lahnut,sadnut,spat.....myslela som ze sa zjancim od bolesti ale lieky som odmietala-tvrdohlavec.4 dni som sa takto trapila a nahovarala si ze to prejde samo-bez liekov.
napokon som uzila zopar tabliet proti zapalu svalov a klbov,a po dvoch dnoch to bolo ako zazrak-preslo ako keby mi to niekto vzal.mozem aj noc pretancovat.
ten klb si citim len ked sa velmi ochladi a preto mi je jasne ze to
bolo urcite z prechladnutia kt.som si pred casom tiez liecila len popri praci a nelezala som-vyrazilo mi to po case do nohy.
takze obcas musime ozaj siahnut aj po liekoch.teraz si davam pozor a chystam sa k lekarovi,nakolko som skonstatovala ze ten zapal je este kdesi schovany a treba to preliecit.
wagner
27.11.08,16:00
Tak toho Pičtu báčiho som osobne skúsila, asi pred 35 rokmi. Boli sme tam celá rodina, tam sme išli s boľavými krížami a naspäť rovní. Mne to vydržalo asi zo päť rokov, až raz som išla autobusom z Tatier - sedačky staré, nízke a dovolila som si zdriemnuť. Šofér zabrzdil a mne vytočilo hlavu dohora a bola som tam, kde aj predtým. Našťastie som asi o týždeň išla na preventívnu prehliadku do Ružomberka-do vojenskej nemocnice. A tam bol jeden šikovný lekár, čo ma poskladal a narovnal. Síce to veľmi bolelo, ale pomohlo. ALe tie problémy sa už opakovali pravideľne. Liečba močom - urinoterapia, veľmi sa to propaguje, videla som aj knihu v kníhkupectve. Ja som to zatiaľ neskúšala ale hovorí sa, že nikdy nehovor nikdy.
bitls78
22.03.13,09:59
prosim Vas, pisali ste (sice davno)ze ste absolvovali vysetrenie: medicinska systemova diagnostika. zaujima ma ako Vam to dopadlo, resp. pomohlo. neviem si uz rady ani ja ani doktory zrejme, ked som stale chory so zdravotnym stavom a som zvedavy, ci to niekomu pomohlo. dost ludi, co citam na strankach sa stavia k tomu negativne. mozte mi poslat prosim email na moju adresu: bitls78@centrum.sk
dakujem