mvlko
11.11.08,13:38
Ahojte,

poprosil by som o radu. Urcite s tym uz mate niektory skusenosti. Projektantka nam povedala ze sirka domu v projekte sa kresli bez zateplenia. Cize vonkajsi rozmer je kresleny bez zateplenia. Je to pravda? Pitam sa preto lebo dom mame navrhnuty presne ku stanovenym hraniciam zakonom (2M z lava) a stavebnym uradom (5M z prava) a nechcem aby vznikli pocas stavby nejake problemy.
Zaroven Vas prosim o radu ci porotherm 38P+D a Nobasil EXP (10cm) je dostatocne riesenie pre nizkoenergeticku stavbu. Ked som to pocital R vychadza na 5.8. Je to dost?

Dakujem!
deli.
11.11.08,13:38
Vonkajsi rozmer sa ma kreslit VRATANE tepelnej izolacie. Tehla 38+10 polystyren by za normalnych okolnosti malo stacit na nizkoenergeticky dom. Normalne okolnosti= kompaktny tvar budovy, vhodna hrubka izolacie nielen stien. ale aj (a predovsetkym) strechy, aj podlahy. Menej dolezite je aj riesenie tepelnych mostov, kvalita okien (a hlavne RAMOV okien a ich sposob namontovanie). Dolezite je aj, ci je dom jednopodlazny alebo viac podlazny. Ale predovsetkym, je potrebny aspon orientacny vypocet- podla mojich skusenosti vypocet PHVP (da sa free stiahnut aj tu www.iepd.sk (http://www.iepd.sk)). ak mate - mali ste "jednotku z fyziky":o, tento vypoctik mozete zvladnut aj sam, ak Vasej projektantke nedoverujete. Inak, 38+10 zrejme vyhovie. ;)
jezik
21.11.08,07:03
My mame tak isto bytovy dom z porothermu a zateplovali sme ho nobasilom 8cm a bolo to velmi vyhodne riesenie.s stavebnym uradom by som si hlavu nerobilsirka sa sice naozaj pocita aj vcetne izolacie pretoze skutkovy stav povodny ste nahradili novym,ale vacsinou sa to "prehliada" a obzvlast dnes v obdobi kedy vlada tlaci na co najmensie zatazovanie energetickych sustav a kazda rekonstrukica spojena s usporou je uprednostnovana..Inak my sme rekonstruovali bytovy dom a robila nam ho fa innovia.Oni nam dokonca spravili aj projektovku cash flow bytoveho domu ,vybavili uver a vsetko okolo toho na kluc.takisto by ti mozno poradili aj v tomto pripade ako najst riesenie.ved skus sa opytat ich kontakty maju tusim na ww.innovia.sk.