vnukova
11.11.08,18:53
dobry den, ,potrebovala by som poradit..
robim znamemu jednu zmluvu na byt, ale je trosku komplikovana....
totiz som uz cela z toho akosi zamotana, kupujuci mi tvrdi nieco ine a mne tam predsa nieco unika...
jedna sa o 3-izb. byt vo vchode c.6 v obytnom dome. Tento obytny dom ma 3 vchody, a je postaveny na 3 parcelach..
na jednom LV je zapisany byt a na druhom LV su zapisane prislusne 3 parcely. Kupujuci tvrdi ze mam do zmluvy uviest vsetky tri parcely, ale mne to nejde do hlavy... ved byt vo vchode č. 6 je postaveny na parcele č. 3353...a nie na vsetkych troch...mam vsetky tri parcely citovat v zmluve ohladne spolocneho podielu na pozemkoch? som z toho nejako zamotana ..kazda rada mi teraz pomoze...dakujem
k.i.n.o.
11.11.08,17:58
Má obytný dom s tromi vchodmi jedno súpisné číslo? Ak áno, čo je pravdepodobné, tak tvoj známy má pravdu - dom leží na troch parcelách a on kupuje byt spolu s podielom na všetkých troch parcelách. V opačnom prípade, ak má každý vchod svoje súpisné číslo a teda sa jedná o tri bytové domy, kupuje podiel na parcele, na ktorej leží ten jeho dom. Predpokladám, že platí prvá možnosť...
Dopĺňam: Keď som si ešte raz prečítal otázku, som presvedčený, že platí prvá možnosť.
vnukova
12.11.08,07:29
dakujem velmi pekne za radu :-)