suvaha
11.11.08,19:20
Dobry vecer,

pls moze mi niekto odpovedat na moje otazky?

AK je SZCO kvartalny platca staci ak ma vytlacenu mesacnu uzavierku napr. za 3/08, 6/08, 9/08 ? je to len po kvartaloch a z toho sa robila aj danova povinnost...treba mat kazdy mesiac? ak nie su , su za to velke pokuty? alebo ak denne nie su skoro vobec ako to berie danova kontrola?

ak sa nasli faktury z obdobia 2Q a DPH za 3Q je podane, k akemu obdobiu treba podat dodatocne DPH?

ak sa uhradza VFA v hotovosti, je k tomu PPD ktory vobec nepodpisuje ten co to uhradza?

dakujeeem..su to asi blbe otazky ale ja nemam vobec cas to hladat.
mysimis
11.11.08,18:28
Dobry vecer,

pls moze mi niekto odpovedat na moje otazky?

AK je SZCO kvartalny platca staci ak ma vytlacenu mesacnu uzavierku napr. za 3/08, 6/08, 9/08 ? je to len po kvartaloch a z toho sa robila aj danova povinnost...treba mat kazdy mesiac? ak nie su , su za to velke pokuty? alebo ak denne nie su skoro vobec ako to berie danova kontrola?

ak sa nasli faktury z obdobia 2Q a DPH za 3Q je podane, k akemu obdobiu treba podat dodatocne DPH?

ak sa uhradza VFA v hotovosti, je k tomu PPD ktory vobec nepodpisuje ten co to uhradza?

dakujeeem..su to asi blbe otazky ale ja nemam vobec cas to hladat.

Uzávierku z ERP je potrebné robiť mesačne - preto sa to aj volá mesačná uzávierka. Ja osobne robím v účtovníctve zápisy z denných uzávierok - t.j. chronologicky.
Faktúry týkajúce sa 2Q by som zaúčtovala do 2.Q a následne by som podala dodatočné priznanie k DPH.
PPD k VFA podpisuje len prijímateľ.
Johanka
11.11.08,18:37
§39 Zákona o správe daní a poplatkov:
....
(2) Ak daňový subjekt zistí, že podané daňové priznanie alebo hlásenie je nesprávne alebo neúplné a jeho oprava má za následok zvýšenie dane alebo zníženie nadmerného odpočtu, 11ad) je povinný podať správcovi dane dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie do konca mesiaca nasledujúceho po tomto zistení s uvedením obdobia, ktorého sa dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie týka. V rovnakej lehote je dodatočne priznaná daň splatná, ak osobitný zákon neustanovuje inak.

Z uvedeného vyplýva, že ak je výsledok dodatočného DP v prospech daňovníka, dodatočné DP podať nemusíš :).

Podľa zloženia Tvojho problému usudzujem, že si natrafil/a na pekný bordelík;).

Príjem sa priznáva, neviem na čo by ho mal podpisovať ten, ktorý platí. On nech si podpíše svoj výdavkový...
suvaha
11.11.08,18:47
dakujem vam obom.
hej je to taky bordelik.

ak su tie mesacne nie vsetky neviete aka byva za to pokuta?
este jedna otazka a ta je mimo temy ale ak sa nerobil sklad cely rok a teraz sa to bude dodatocne vsetko nahadzovat mozem to spravit tak ze si dam do excelu vsetko tovar na ktory boli prijate faktury a potom to len podla vystavenych faktur, ERP blockov odpocitavat mesacne? nemusim robit nejaku velku prijemku staci ked k tomu prilozim vsetky faktury a doklady o predaji?

dakujem vam moc, mam pred sebou strasne vela prace:(
suvaha
11.11.08,18:49
[quote=Johanka;867885]§39 Zákona o správe daní a poplatkov:
....
(2) Ak daňový subjekt zistí, že podané daňové priznanie alebo hlásenie je nesprávne alebo neúplné a jeho oprava má za následok zvýšenie dane alebo zníženie nadmerného odpočtu, 11ad) je povinný podať správcovi dane dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie do konca mesiaca nasledujúceho po tomto zistení s uvedením obdobia, ktorého sa dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie týka. V rovnakej lehote je dodatočne priznaná daň splatná, ak osobitný zákon neustanovuje inak.

Z uvedeného vyplýva, že ak je výsledok dodatočného DP v prospech daňovníka, dodatočné DP podať nemusíš :).
Podla coho to vyplyva??
Johanka
11.11.08,19:07
dakujem vam obom.
hej je to taky bordelik.

ak su tie mesacne nie vsetky neviete aka byva za to pokuta?
este jedna otazka a ta je mimo temy ale ak sa nerobil sklad cely rok a teraz sa to bude dodatocne vsetko nahadzovat mozem to spravit tak ze si dam do excelu vsetko tovar na ktory boli prijate faktury a potom to len podla vystavenych faktur, ERP blockov odpocitavat mesacne? nemusim robit nejaku velku prijemku staci ked k tomu prilozim vsetky faktury a doklady o predaji?

dakujem vam moc, mam pred sebou strasne vela prace:(
§ 35 Zákona o správe daní a poplatkov
(10) Ak správca dane, ktorým je daňový úrad, zistí, že daňový subjekt nevedie evidenciu tržieb v súlade s osobitným predpisom, 11c) uloží mu pokutu od 5 000 Sk do 100 000 Sk. Pri každom ďalšom zistení správca dane, ktorým je daňový úrad, uloží pokutu od 20 000 Sk do 200 000 Sk.

... do toho patrí aj povinnosť robiť denné a mesačné uzávierky.
Johanka
11.11.08,19:11
[quote=Johanka;867885]§39 Zákona o správe daní a poplatkov:
....
(2) Ak daňový subjekt zistí, že podané daňové priznanie alebo hlásenie je nesprávne alebo neúplné a jeho oprava má za následok zvýšenie dane alebo zníženie nadmerného odpočtu, 11ad) je povinný podať správcovi dane dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie do konca mesiaca nasledujúceho po tomto zistení s uvedením obdobia, ktorého sa dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie týka. V rovnakej lehote je dodatočne priznaná daň splatná, ak osobitný zákon neustanovuje inak.

Z uvedeného vyplýva, že ak je výsledok dodatočného DP v prospech daňovníka, dodatočné DP podať nemusíš :).
Podla coho to vyplyva??
Pozri podčiarknuté. Povinnosť je iba ak zvyšuješ daň alebo znižuješ NO. Podľa Tvojho zadania boli nájdené faktúry na odpočet dane . Usudzujem tak z toho, že je v zadaní napísané, že sú z II.Q a za III.Q už bolo DP podané....
suvaha
11.11.08,19:15
aha. jasne mas pravdu. takze to dodatocne by som nemala podat radsej?

co sa tyka tych pokut za nevedenie trzieb, ak sa vedu ale nie kompletne je tam problem? a ak by sa to dopisovalo podla toho co sa predalo z blockov co si myslis bolo by to az take porusenie? ved aj tak na MUzavierkach za 3 mesiace to musi dat tu sumu, tam sa neda oklamat..
Johanka
11.11.08,19:21
Hm, to sa nedá jednonačne poradiť či podať alebo nepodať. Závisí od výšky sumy. Ak sa nájde doklad za pár korún, robiť DDP asi nie je efektívne, neodpočítaná DPH sa zaúčtuje ako "nedaňový" výdavok/náklad ...

K ERP - daňovník má kopec povinností nepeňažnej povahy, zväčša je za ich neplnenie väčšia pokuta ako sankčný úrok za nezaplatenie dane :rolleyes:. Otázne je kedy, kto a čo príde kontrolovať ;).
suvaha
14.11.08,18:07
a co sa tyka ked sa nasla faktura z Ciech za tovar? tam je aj danova povinnost aj narok na odpocitanie..znamena to ze tam je povinnost podat dodatocne?
suvaha
16.11.08,15:31
posuvam
Rozalka
16.11.08,15:52
a co sa tyka ked sa nasla faktura z Ciech za tovar? tam je aj danova povinnost aj narok na odpocitanie..znamena to ze tam je povinnost podat dodatocne?

Daňová povinnosť v období, keď sa malo priznať.
Odpočet v období, kedy je faktúra k dispozícii.

Či podať dodatočné - záleží od toho, kedy malo byť samozdanenie uvedené v priznaní.
Apropo: kde sa tá faktúra "túlala", že sa teraz "našla"?
suvaha
16.11.08,16:08
neviem kde bola..skratka sa mi nedostala do ruk az doteraz..casto to tak byva ze sa poda DPH a potom sa zrazu najdu faktury..proste super..

dakujem
suvaha
16.11.08,16:14
Či podať dodatočné - záleží od toho, kedy malo byť samozdanenie uvedené v priznaní.

ak je to faktura vystavena z 30/06/08 tak treba dat danovu povinnost do dodatocneho priznania z 2Q a uplatnenie nadmerneho odpoctu az do 4Q?