mirkastevekova
20.05.05,10:54
Ahojte. Potrebovala by som vysvetlenie ohľadom archivácie záznamov. Prečítala som toho ohľadom tejto témy, ale stále neviem o čo sa jedná.
Mám tomu rozumieť tak, že keď podnikám 8 rokov, tak všetky doklady týkajúce sa podnikania t. z. peň. denník, knihy došlých a odosl. faktúr, kniha záväzkov a pohľadávok, faktúry, PPD, VPD si budem musieť prefotiť a z toho urobiť nejaký zoznam. Z toho rozdeliť, čo na koľko rokov sa archivuje? Ja si to vôbec neviem predstaviť, ako to budem robiť. Potom sa to celé zanesie do archívu? Veď tie bločky z predošlých rokov sú už také vyblednuté, že budem mať čo robiť, aby tam bolo niečo vidieť. Prosím skúste mi pomôcť.

Ďakujem
jeso
20.05.05,09:02
do archívu nič nenos!!!
na porade je vela príspevkov ohladne tejto témy -len skús pozrieť
archív ti len má schváliť registratúrny poriadok, plán , aj to len pre sro
FO ho má mať len vypracovaný , podla neho pracovať-zakladať údaje a mať ho k nahliadnutiu v prípade kontroly ...
evina
20.05.05,09:04
ondrejvla
20.05.05,09:12
Ja som to tu už prilepila, stačí si len doplniť, čo sa teba týka, vypísať tvoje meno, adresu a mať to u seba, keď ti príde kontrola.


Len si zmeň archív, podľa toho odkiaľ si.
ondrejvla
20.05.05,09:16
Ale prečo si vlastne otvárala novú tému, keď táto tu už bola otvorená! Treba sa pozrieť okolo seba a čítať, alebo hľadať!
Asi sa musíme Poraďáci dohodnúť, že nebudeme odpovedať na nové témy, lebo potom je tu z toho "moloch!"
mirkastevekova
20.05.05,13:01
Ďakujem všetkým, moc ste mi pomohli. Prajem príjemný deň.