cocker.ba
11.11.08,19:49
Zdravím, zaujíma ma záručná doba na (hlavne textilné )výrobky, ktoré možno dva roky ani nemajú životnosť:
pánske a dámske prádlo,ponožky,pančuchy,obväzy,utierky,špongi e,textilné rukavice...24 mesiacov sa mi zdá nezmysel.
Poradí niekto skúsený?
Chobot
12.11.08,08:51
Zdravím, zaujíma ma záručná doba na (hlavne textilné )výrobky, ktoré možno dva roky ani nemajú životnosť:
pánske a dámske prádlo,ponožky,pančuchy,obväzy,utierky,špongi e,textilné rukavice...24 mesiacov sa mi zdá nezmysel.
Poradí niekto skúsený?

Záruka na vady a životnosť sú dve rôzne veci. Pokiaľ si kúpiš nejaké prádlo, máš ho v skrini nenosené 1/6 roka a potom zistíš, že jedna strana nie je zošitá, tak máš právo toto reklamovať a vymeniť tovar. Ak ale prádlo nosíš a za 3 mesiace ho na zadku vyderieš, tak na to sa záruka nevzťahuje - bolo to zničené neprimeraným nosením.

Takisto napr. aj topánky, ak sa ti po roku odlepí podrážka, je to na reklamáciu, ak sa ale urobí v podrážke diera (prederie sa na jednom mieste) tak to nie je výrobná vada, ale zničené používaním.

Takže si myslím, že 24 mes. ZD je v poriadku.
cocker.ba
12.11.08,15:11
Kde je hranica medzi zivotnostou a zarukou?Kupim si elasticky obvaz, pouzijem ho 10x, rozpadne sa, alebo zeny si kupia pancuchy a po mesiaci ich mozu zahodit, textilne rukavice sa po jednej sezone rozpadnu...Teoreticky maju na to zaruku 2 roky? A topanky nie su textil, mna zaujimali textilne veci.Ked nieco ma 24 mes. zaruku, musi mat teda minimalne taku istu zivotnost...a co ked nema?
tetrisss
12.11.08,16:26
No je to trochu zlozite, reklamovat moze zakaznik vsetko, bohuzial, a ty ako obchodnik si povinny mu dolozit odborny posudok, ze nie je v prave, ale aj keby si vyhral, tak ten posudok platis do roka ty, upozornujem, ze odborny posudok ti musi vypracovat na to ustanovene pracovisko a ceny su tam , no skoda hovorit. My, ako predajcovia, by sme sa mali riadit zdravym rozumom a uznat vady, za ktore sme zodpovedni a modlit sa, aby boli aj zakaznici slusni.